Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
frulca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne jun 08, 2014 1:27 pm

Ali se splača uveljaviti kasko?

Napisal/-a frulca Ne jun 08, 2014 1:33 pm

Pozdravljeni!

Včeraj zvečer mi je na leto in pol starem avtu sredi vožnje razneslo pnevmatiko. Ko sem jo zamenjal sem videl da je na notranji strani cca. 5cm velik razrez in nimam pojma kako se je to sploh lahko zgodilo saj nisem opazil da bi karkoli povozil ali kaj podobnega. No sedaj me zanima kaj je najbolje storiti v tem primeru, saj imam kasko 14. premijski razred z 1% odbitno franšizo, nova guma pa pride okrog 70, 80 eur. Kaj bi moral najprej storiti in kaj se mi najbolj splača?

LP
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Ali se splača uveljaviti kasko?

Napisal/-a jaqckoo Ne jun 08, 2014 2:41 pm

Če maš polni kasko pol so zavarovane pnevmatike.
Na servis ki je povezan z zavarovalnico ,tam bojo napisal prijavo škode in to je to.
l.p.
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Gregor81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So maj 24, 2014 8:17 am

Re: Ali se splača uveljaviti kasko?

Napisal/-a Gregor81 Ne jun 08, 2014 3:21 pm

1% franšiza pomeni, da se ti od vsake škode odšteje 1 % vrednosti novega vozila (ne škode). Po hitri oceni to pomeni, da ne dobiš nič. Vprašaj še agenta, vendar bi bil sam presenečen nad drugačnim rezultatom.
Yes, it's a joke...We can laugh about it later in the car.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ali se splača uveljaviti kasko?

Napisal/-a pskoda Ne jun 08, 2014 3:31 pm

Osebno bi kupil eno novo gumo istega proizvajalca in vozil naprej, če je pa slučajno še kaj poškodovano bi pa spet bilo treba ocenit oz pretehta tisti 1% odbitne ali se splača preko zavarovalnice ali ne
Lp
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Ali se splača uveljaviti kasko?

Napisal/-a odprti clio Ne jun 08, 2014 5:52 pm

Na pnevmatike imaš sigurno amortizacijo. Poleg tega boš tu težko uveljavljal škodo, da se ne bosta upoštevala izguba bonusa in odbitna franšiza (edino, če imaš odkup prve škode), kar pomeni, da boš prihodnje leto v 17. PR na kasku - poleg plačila 1 % odbitne franšize.

Da ne omenjam tega, da zna franšiza preseči vrednost 1 pnevmatike. Redke zavarovalnice pa krijejo menjavo obeh pnevmatik na osi (še manj pa jih je takih, ki ne upoštevajo amortizacije).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ali se splača uveljaviti kasko?

Napisal/-a MasTTer To jun 10, 2014 8:06 pm

Od česa je razpoka nastala? Če ne veš, ne moreš uveljavljat, ker zavarovalnica lahko krije škodo iz določenega kritja. In če to ni znano..... ;)

Torej edina možnost v tvojem primeru, da ti zavarovalnica krije predrto pnevmatiko je ta, da prijaviš kot objestno dejanje. Tu pri določenih zavarovalnicah NI franšize in NI izgube bonusa.
Ampak dejstvo je pa, da ti na notranji strani noben nebi šel namerno prerezat pnevmatiko, ali? kakro koli že to se vidi, če je bila prerezana ali predrta. Če je bila prerezana dobiš krito, vendar je na pnevmatiko 40-50% amortizacija letno? ;)

Za vse ostale primere se ti ne splača prijavit. Pravzaprav nobenemu. Tudi sam kasko nima kritja predrta pnevmatika. Ima pa kritje dogodki v prometu itd. Torej če kam udariš z pnevmatiko itd. Ampak v tem primeru imaš franšizo ter izgubo bonusa.

Teoretično, če bi imel zavarovanje brez franšize in brez izgube bonusa pri 1. škodi, ter novo pnevmatiko, bi se ti splačalo prijavit, še posebej, če stane 1 pnevmatika 200€ kot pri meni, drugače pa ne.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Ali se splača uveljaviti kasko?

Napisal/-a odprti clio Sr jun 11, 2014 4:51 pm

MasTTer je napisal/-a:Tu pri določenih zavarovalnicah NI franšize in NI izgube bonusa.


Res je, nekatere pa imajo zgolj franšizo.

MasTTer je napisal/-a:Tudi sam kasko nima kritja predrta pnevmatika. Ima pa kritje dogodki v prometu itd. Torej če kam udariš z pnevmatiko itd.


Odvisno, ker je razlog predrtju vedno "dogodek v prometu". Tako kot lahko vsako prometno nesrečo obesiš na neprilagojeno hitrost. Je pa tvoj zapis močno začinjen z besediščem ene zavarovalnice.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Ali se splača uveljaviti kasko?

Napisal/-a MasTTer Sr jun 11, 2014 10:09 pm

Ja glede franšize in izgube bonusa sem konkretno mislil, da velja za AS. Tudi še za kakšno drugo zavarovalnico. In to je ena od prednosti. Ni vedno vse v ceni. Cena lahko zelo veliko pove o kvaliteti zavarovanja.

Vse ostalo prej napisano, pa velja za vse zavarovalnice. Tu večinoma ni razlik, le pri tem, da ti ena zavarovalnica lahko prizna škodo, spet druga ne.
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Re: Ali se splača uveljaviti kasko?

Napisal/-a JamesTheMan Pe jul 04, 2014 2:46 pm

Tudi Zavarovalnica Maribor pri vandalizmu nima fanšiz, prav tako prijava ne vpliva na izgubo bonusa. Tako da prvo povej, kje imaš zavarovano, potem pa se bomo lahko naprej pogovarjali.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov