Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
sennheiser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 13, 2009 9:12 pm

Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a sennheiser Ne jun 08, 2014 6:15 pm

Zdravo,

Proti koncu meseca me čaka prepis avta in komplet tehnični, osnovno zavarovanje itd.

Avto je Ford mondeo, 2008 letnik. Bencin 2.0 motor 107kW. To bo prvi avto na moje ime in posledično ni bonusa nobenega. Vozim že 6 let. Do sedaj nobene nesreče na nobenem avtu.

Kasko mi je v interesu zaradi poti v tujino (Avstrija, Nemčija, Češka). Avto je trenutno zavarovan pri Triglavu. Pri njih že imam tudi 1 zavarovanje. Ampak to je do sedaj bilo vse direktno urejano ne pa preko "določenega" agenta. Nekako najraje bi ostal pri Triglavu. Sicer seveda odvisno kje bom dobil še kako boljšo ponudbo. Kar se kaska tiče v prvi vrsti je to kraja, stekla, parking. Za svetila se pa še nekako nisem odločil.

Torej ima kdo kakšen pameten nasvet oz. je kdo tukaj agent, s pomočjo katerega bi lahko dosegel kar se da velik popust?

Hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a arijan Po jun 09, 2014 11:42 am

Prosim dodaj še cene, ko boš dobil kakšne ponudbe, ker tudi mene zanima koliko se gibljejo cene.
Imam Hyundai Coupe 2.0 105kW in sem dobil ponudbo od agenta okoli 800€ polni kasko, brez odbite razen v primeru lastne krivde in vandalizma 1%.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Po jun 09, 2014 4:42 pm

Kako direktno? Na šalterju na tehničnih ali na sami zavarovalnici?

Kar se Triglava tiče - te pa ostani na Triglavu. Ni vreden toliko več, oz. niso drugi nič slabši za občutno manjši denar, če le znaš ubesediti kaj hočeš zavarovati.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
sennheiser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 13, 2009 9:12 pm

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a sennheiser To jun 10, 2014 9:23 pm

Direktno pri zavarovalnici.

Za Triglav pa tako najraje če na račun drugih zavarovanj končna cena nastane nižja kot drugje. Drugače sama zavarovalnica katera je mi je vseeno. Za kaj več glede cen pa ne vem povedati, ker še nisem imel možnosti obiskati zavarovalnice.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Sr jun 11, 2014 4:54 pm

Se trudim razumeti, kaj si napisal, pa mi ne uspeva najbolje. Če prav zastopim, ti ni pretirano pomembno ime "Zavarovalnica Triglav"?

Živiš pa v dobi interneta in lahko dobiš primerjave cen s 15 minut klikanja in pošiljanja mailov. Vedno zahtevaj tudi pogoje. Enkrat si vzameš par ur in je to to. Če boš privarčeval 300 € se splača žrtvovati nekaj ur.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
sennheiser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 13, 2009 9:12 pm

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a sennheiser Sr jun 11, 2014 9:43 pm

Vseeno mi je ali Triglav ali xy.

Cene za isto stvar seveda odstopajo ampak brez kakršnegakoli bonusa ni ogromnih razlik. Zato pa iščem preko foruma morebitno pomoč ali pa kar konkretno kakšnega agenta, ki lahko uredi da prejmem že v samem štartu kak višji popust od 15%
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Sr jun 11, 2014 10:13 pm

Če ima kak družinski član avto že zavarovan pri AS, recimo z 55% bonusom, lahko tudi sam prejmeš recimo 15% bonus (ki ga že imaš) + 40% popust. To lahko uveljaviš tudi takrat, če recimo tak avto še ni pri AS (in ga boste pri AS zavarovali) in je razlika med tvojim in tem zavarovanjem do 30dni.

Seveda če si star tam do 22let bi bilo potrebno izračunat, ker so cene za mlade bistveno višje pri AS in je vprašanje če se ti splača.... ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Če jun 12, 2014 8:30 am

Mlade (do 25 let) so pričele vse zavarovalnice počasi stiskat - doplačila, omejitve popustov ipd.

Razlike v ceni so lahko ogromne, tudi brez bonusa. Najvišja ponudba je lahko tudi dvakratnik najnižje ponudbe pri isti zavarovalnici. V praksi pa te razlike (med najvišjo in najnižjo pri isti zavarovalnici) ne presežejo 30 %. Pri tisočaku (kar je hitro ob upoštevanju 14. premijskega razreda in kaska) pa je to cca 300 €.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Če jun 12, 2014 8:10 pm

Jaz imam izkušnje, da je Tilia, vsaj v naših krajih občutno prepoceni. Res je, da ima slabše pogoje kot AS pri samem kasku (več franšiz in izgube bonusa pri kritjih), ampak je precej poceni. Tilia naredi zavarovanje recimo pri 0% bonusu, ceneje kot če bi oseba imela 50% bonus...kar je čisto skregano z logiko. In to celo za najmlajše voznike.

Je pa res, da pri škodah ne priznajo tako dosti stvari kot druge zavarovalnice, kar je tudi logično, saj ne morejo biti toliko cenejši in pokrivat vse škode, kot jih ostale zavarovalnice. Po domače povedano, bolj komplicirajo ali druge zav. manj komplicirajo, stvar pogleda ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Pe jun 13, 2014 8:36 am

MasTTer je napisal/-a:Je pa res, da pri škodah ne priznajo tako dosti stvari kot druge zavarovalnice, kar je tudi logično, saj ne morejo biti toliko cenejši in pokrivat vse škode, kot jih ostale zavarovalnice.


To pa je izjava na nivoju Veronike.borghesi.

Pa ti bom podal repliko - Tilija je bila še ugodnejša z boljšimi pogoji (brez franšize na vandalizem, denimo). Zadnje čase pa se zgodba obrača. Na vandalizem je 1% odbitne frnašize (vandalizem je nov parking, če me zastopiš) in na parkirišče je fiksna franšiza v višini 75 € na 2. in 3. škodo v enem zavarovalnem letu. Pa še to samo pri polnem kasku, pri kombinacijah tega ni (če stranka sama noče). Pa tudi premije so se nekaj podražile (predvsem za mlade) in popusti so se malo okrnili ali pa se podeljevanje popustov malo bolj nadzira.

In pri transparentnih škodah ni nobenega kompliciranja. Če pa ti prideš z avtom, na katerem je še omet in hočeš uveljavljat parking... Bo pri vseh zavarovalnicah isto.

Ti pa povem, da sem največ strank pobral z AS-a. Večina jih ni bila zadovoljna s cenitvijo, ker je meni bilo super, saj ni bilo potrebno pretirano spuščati premijo.

Aja še to; AS je potihoma poturil folku kaske s franšizami na vse škode, tako da sploh ne bi zgubljal besed o tem, kdo ima slabše pogoje.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a MasTTer To jun 17, 2014 4:53 pm

S kerega konca si že ti odprtio_clio ? Ker očitno se praksa iz enega in drugega dela slovenije razlikuje. To kar sem zgoraj napisal drži za pomurski konec, ker se mesečno srečujem z takšnimi stvarmi, ali pa samo takšne stranke gredo k drugi zavarovalnici ne vem.

Pri nas Tilijin agent (mislim da je pogodbenik), lahko vsakemu da tako nizko ceno, da je že smešno. Agencijski zastopniki imajo povsod večje privilegije kot lastni zastopniki. Njih firma ne more tako omejevati, ker bodo enostavno šli delat za drugo zavarovalnico.

Glede škod pa je tako, da zadnje čase res ne komplicirajo. Sam si napisal da Tilija nebi priznala če bi voznik zadel nekam in bi se uveljavljalo iz parkirišča tako, da bi se 99% vidlo, da je res sam nekam zadel. No mel sem že par takšnih primerov in morem potrkat naš cenilec res ni kompliciral. Sicer je meni čudno blo ampak ok....

To z franšizami ti verjamem, da nekateri "pacienti" niso povedali to obvezno franšizo pri AS pri D in H kombinaciji, ampak o teh agentih nebi zgubljal besede. To je krivo vodstvo, katero je tak kiks naredilo z temi obveznimi franšizami, kar so z 1.1.2014 seveda že ukinili in sedaj vsi ki so naredili zavarovanjev obdobju 6-12.2013 imajo to in letos se to nazaj spreminja.
Recimo pri parkirišču se splača imeti franšizo, pri ostalih stvareh pa definitivno ne, razen če stranka to želi. Jaz osebno sem delal celo to, da sem vse kombinacije ven vzel in sem dal kasko u 0% odbitno franšizo + odkup 1. škode na AK. Cenovno je prišlo nekje isto, stranka pa ni imela popolnoma nikjer franšize. To je še boljša varianta!

Tako da je trenutno kasko pri AS zelo, zelo dober kar se tiče franšiz in izgube bonusov napram drugim zavarovalnicam. Mladi vozniki so pa zelo "tepeni".
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Osnovno + kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio To jun 17, 2014 5:03 pm

MasTTer je napisal/-a:Sam si napisal da Tilija nebi priznala če bi voznik zadel nekam in bi se uveljavljalo iz parkirišča tako, da bi se 99% vidlo, da je res sam nekam zadel.


Malo si obrnil moj stavek a močno spremenil pomen. Če škoda izgleda, kot da bi jo lahko povzročilo neznano vozilo, potem ni nobenih težav :D Kot sem rekel, s poštenjem in korektnostjo do strank je v tem fohu težak kruh. Potem pa narod joka, da je nategnjen na raznih forumih. Če bi se pa za 5 minut ustavil in pomislil, da je bil na te zadeve nekajkrat opozorjen pri drugih, a da je raje kupil bajko... Te pa naj bo tako.

Sicer sem iz LJ.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 16 gostov