Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
cocolola
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če avg 14, 2014 1:58 pm

kraja avtomobila

Napisal/-a cocolola Če avg 14, 2014 4:26 pm

Pozdravljeni, potrebujem vaso pomoc...

29.6. so mi ukradili avto BMW1 izpred hise. Tisti dan sem prijavila na policijo, bila je nedelja, takoj naslednji pa se na zavarovalnico Tilia. Po parih dneh me je klical nek njihov arogantni agent in me martretiral po telefonu, od kaksne je imel avto opremo, da naj mu jo natancno opisem, do kje sem ga kupila, o racunih, slikah, ker jih oni nimajo, jaz pa tudi ne, skratko zasliseval me je tako, kot bi si ga najmanj skrila sama sebi u zep... Kupila sem ga novembra lansko leto. Naj se povem da sem avtko vzela na lizing v neki avtohisi. Celo zasliseval me je ce se s to avto hiso poznamo privat..!? Groza, neprofesonalno obnasanje res... Skratka, prejsnji teden sem klicala tega agenta, kaj je sedaj, je kaj novega, glede na to, da je preteklo ze kar nekaj casa. Odgovoril mi je, da caka od policije potrdilo, da je primer zakljucen. Ker sem pa danes dobila spet poloznico za lizing obrok in zavarovanje, danes je 47 dan od kar sem prijavila na zavarovalnico krajo, poklicala PP kaj je z mojim primerom. Policistka mi je odgovorila da so moj primer ze zdavnaj zakljucili, 2.7. in podali na sodisce ovadbo proti neznanemu storilcu. Klicala sem na lizing, a tudi pri njih ni nic novega. Imajo samo stvari ki sem jih prinesla od prijave na zavarovalnici in policijskega zapisnika ze takrat, nimajo pa nikakrsnega dopisa iz strani zavarovalnice. Se pravi da je problem pri zavarovalnici Tilia. Mi lahko pomagate, kaj lahko sploh se naredim? Avta nimam, placevati moram se lizing in zavarovanje, kar sem imela nadomestnega vozila sem porabila, niti ne morem vzeti drugega dokler ne resim s tem avtom. Lahko kako pritsnem na zavarovalnico glede da je minilo ze 47 dni, da bi se to koncno resilo?
Lepa hvala za odgovor..
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a hahehihoh Če avg 14, 2014 4:35 pm

Mislim, da rabijo samo malo moške besede. Predlagam, da fanta/moža/prijatelja prosiš, da gre s tabo na zavarovalnico. :)

Je pa res, da se ponavadi te stvari malo vlečejo. Ko mora zavarovalnica izplačati denar/popraviti avto je vedno problem.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a odprti clio So avg 16, 2014 12:49 am

Za težave se lahko zahvališ zastopniku, ker vozila ni fotografiral in je tudi očitno štancal neumne podatke na polico. Klic, ki ga je opravila zavarovalnica tudi pod razno ni neprofesionalen, kvečjemu v dobro vseh ostalih zavarovancev.

Ob sklenitvi kasko zavarovanja je potrebno vozilo fotografirati. Navodila za fotografiranje so prejeli vsi zastopniki (kakih 10 stran dolg pdf). Furthermore - kasko zavarovanje brez fotografij ne velja. To bi moralo pisati tudi na polici. Izjema je edino novo vozilo, ki še ni bilo registrirano. Zato pravim, da je klic dobronameren.

Da boš lažje razumela - na polici poglej pod postavko AK piše doplačila/popusti - doplačilo na znamko BMW x%. To doplačilo izhaja iz (krepko) povišane frekvence odtujitve vozil znamke BMW pri Zav. Tilia. Žal mi je, da ne bo šlo vse gladko, a ste lastniki vozil BMW, predvsem tistih katerih novonabavna vrednost presega ~55.000 € malo bolj pod drobnogledom. Zahvaliti pa se imate "bistrim" glavam na forumu, ki priporočajo namerno poškodovanje stekel in luči, da bi prišli do zastonj menjave/popravila.

Osebni nasvet: pokliči zavarovalnico in jih prosi, da naj te vežejo k cenilcu, ki vodi postopek. Pri sebi imej zavarovalno polico ali zgolj številko le-te (VZ0002....) in eventuelno zapisnik z zavarovalnice, če ga imaš. Vztrajaj pri tem, da ti je zastopnik zatrdil, da je vse kot mora biti in da naj morebitne napake razčiščujejo z njim.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a Nikola_Tesla So avg 16, 2014 8:53 am

Vse te kraje vozil s ponarejenimi ključi so povezane z "organiziranim kriminalom", ki ga nihče noče raziskati, ker vsi v verigi zanesljivo sodelujejo in lepo kasirajo.

Imam občutek, da samo norčevanje ni bilo naključno ... ker imajo verjetno svojo zgodbo v ozadju.

*************************

Osebno bi iskal "startno točko" pri avtohiši, ki je pripomogla k ponarejanju ključa .... da je lahko nekdo od povezanih izvedel tatvino.

///////////////////

Upam da me ne bodo zaradi teh informacij streljali :)

Lp.
Zadnjič spremenil Nikola_Tesla, dne Ne avg 17, 2014 6:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a MasTTer So avg 16, 2014 9:22 am

Hm, zanimivo. Sam sem tudi že imel primer, da so znancu izpred stanovanja v LJ ukradli prav tako BMW vozilo serije 5 in ni bilo nobenih sledi stekel ali česa podobnega in to je zelo zanimivo. Ukradli so ga 100% v to ne dvomim, ampak kako....

No v tvojem primeru, ko policaji v roku 30dni ne najdejo storilca izdajo zapisnik, katerega ponavadi zarovalnica online pridobi (ali pa ga lahko tudi sam dostaviš, da gre hitreje) zaključi primer v nekaj dneh in je zadeva rešena.

Tu morem predvidevati, da nekaj pri zavarovanju oz. zavarovalnici ni vredu. Edino kar lahko postoriš, da se osebno oglasiš pri cenilcu, kateri ti bo povedal v čem je težava in vse ostalo, tako da boste lahko rešili morebitno nastalo težavo. Včasih je treba bit malo vstrajat in pač povedat, da zadevo naj rešijo čim prej, ali ti pa naj dajo nadeomstno vozilo oz. nekako naj rešijo tvoje težave z avtom. Sicer to ne bodo mogli rešit, ampak je potrebno pač tako povedat oz. nekako podobno, da ne bodo zelo zavlekli zadeve.

Pa še to...BMW ima svojo bazo v evropi. Sepravi v vsaki uradni avtohiši, ti lahko natisnejo glede na šasijo vozila informacijo, kateri model je bil, kakšno dodatno opremo je imel itd. Torej to imajo res dobro urejeno.
Je pa na tebi, da dokazuješ stanje vozila z morebitnimi slikami, če jih imaš, računi popravila oz. vlaganja v avto itd., ker na podlagi tega lahko dobiš boljšo ponudbo od zavarovalnice!

Drugače pa še nisem slišal, da je potrebno pri sklenitvi kasko zavarovanja vozilo obvezno slikati. Recimo pri AS je dovolj, da se ga osebno ogleda in to zabeleži v sistem. Mislim, da imajo druge zavarovalnice tudi isto, ker nobenega agenta še nisem videl, da bi slikal avto ob skelnitvi kaska. Tilia ima pa očitno tak sistem, ki ni napačen, ampak zahteva pač dodatno delo.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a _furby_ So avg 16, 2014 11:49 am

V vecino avtov se da pridet brez vecjih problemov in brez karkoli poskodovat. Rabis samo minuto casa in malo spretnosti.
Pol ko si noter pa ta ki se spozna malo vec kot jaz ga bo tudi uzgal brez problema in se lagano odpeljal.
Zal je tako ... ce hocejo avto ukrast jim to ne bo nic prepreclo
turbo inside
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a odprti clio So avg 16, 2014 1:26 pm

Avto je PC, that being said: podeduje tudi vse ranljivosti PC-ja. Kdor misli, da je potrebno novodobne avtomobile poškodovat za krajo, se hudo moti. Razlika je zgolj ta, da je za krajo potrebna (druga) oprema in računalniško znanje vsaj enega v verigi.

Da, Tilia zahteva fotografiranje - 5 fotografij. Štiri fotografije diagonalno na vsakem robu in na vsaki mora biti viden cel avtomobil ter 1 fotografija na kateri je razvidna številka šasije. Velikost fotografij mora biti najmanj 7 MP. Avtomobil mora biti v senci oz. fotografija ne sme biti preveč kontrastna, da bi bil del avtomobila prežgan ali pretemen.

Zakaj je prišlo do tega upam, da mi ni potrebno razlagati.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
cocolola
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če avg 14, 2014 1:58 pm

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a cocolola So avg 16, 2014 3:49 pm

Hvala za odgovore, mi je slika sedaj malo bolj jasno kako pa kaj. Zanima me samo se nekaj okoli slik avtomobila.. Ko sem sklepala pogodbo o lizingu in podpisovala pogodbo, tam so mi tudi uredili zavarovanje s Tilijo se pravi da so mi oni naredili zavarovanje, mi noben ni nič rekel, da bi mogla kakor koli slikat avto. Kaj ni to na njih, da ko rihtajo kasko zavarovanje da morajo tudi slike, zakaj zavarujejo potem brez slik ce jih nimajo...? Vem da pri prejsnjem avtu, da ko sem avto kupila in preden smo ga sli skupaj registrerat in uredit zavarovanje, je prisla njihova neka zastopnica in avto poslikala. Jaz sem si avto zbrala potem pa urejala papirje z lizingom.. Kdo bi potem moral imeti oz slikati avto.? :?:
 
nixon28
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne avg 17, 2014 5:26 pm

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a nixon28 Ne avg 17, 2014 5:45 pm

Pozdravljeni,
bom še sam dodal stavek ali dva. Kot je že napisal predhodnik pred menoj je res potrebno slikati vsa vozila, ki se prvič kasko zavarujejo pri Tili-i. Glede vprašanja kdo je to dolžan naredit, je to vsekakor sklepalno mesto. Ker imajo lizingi večinoma special deal pogodbe z zavarovalnicami je to vsekakor dolžnost leasinga.

Glede čakanja zaradi zaključka škodnega primera, pa ti lahko iz prve roke povem, da si imela smolo ravno v času sodnih počitnic. Meni so vlomili v avto pred leti in mi pobrali kar precej stvari, ki sem jih imel zavarovane. Da se je primer zaključil je trajalo več kot 4 mesece, saj je najprej policija raziskovala in podala prijavo na tožilstvo proti neznani osebi. Ker tam zadeve niso takoj vzeli v roke, so prej nastopile sodne počitnice, ko pri nas skoraj nihče ne dela. Ko so po 15. avgustu gospodje in gospe vzeli primer v roke in ga zaključili ter posredovali na zavarovalnico je še ta malo mečkala in čakala polnih 45 dni. Na koncu sem seveda dobil vso škodo povrnjeno, ampak živcev pa časa je šlo pa ogromno.

Dobronameren nasvet za v prihodnje...poišči si dobrega zastopnika, ki to bo "vedno" na razpolago. Popuste, kot jih dajejo leasing hiše ti lahko zrihta vsak dober agent.
Sam sem mojim strankam praktično 24 ur na voljo in verjamem da so drugi kolegi ravno tako ustrežljivi, v kolikor niso kratkoprogaši.

L.p.
N.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a tr00per Ne avg 17, 2014 6:30 pm

fotografiranje ni zgolj obvezno pri Tilii, pač pa tudi pri ZM in Grawe in bog ne daj, da agent tega ne stori (vem iz prve roke). Kar se pa zastopnika tiče, se pa strinjam s predhodnikom, pri čemer naj dodam, da se po navadi vse/več stvari (hiša, nezgodno, pokojninsko in druge vrste zavarovanj) splača zavarovati pri eni zavarovalnici/agentu, saj ta potem še lažje ponudi kak popust.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a odprti clio Ne avg 17, 2014 9:59 pm

nixon28 je napisal/-a:Dobronameren nasvet za v prihodnje...poišči si dobrega zastopnika, ki to bo "vedno" na razpolago. Popuste, kot jih dajejo leasing hiše ti lahko zrihta vsak dober agent.


Po mojih izkušnjah so leasing hiše s svojimi "ugodnostnimi" nekonkurenčne. Se pa strinjam s tem - dober zastopnik je zlata vreden. Tak, ki se oglasi tudi ob 22-ih in tak, ki točno ve kaj prodaja.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a MasTTer Po avg 18, 2014 7:36 am

To je pa precej zakomplicirano z slikami, glede kakovosti. Če nimaš tak gsm, pa fotoaparat, kaj pa v tem primeru? Zavarovalnica ti sigurno ne bo kupila službenega hehe. Torej to je kar nekaj glede take kakovosti. Po moje se tega ne držijo, ker je neizvedljivo.

Drugače kolikor jaz vem je tako, da policija more 30dni "iskati" vozilo in v kolikor ga ne najde izda zapisnik v roku nekaj dni (če so hitri), katerega zavarovalnica zaprosi in zadevo lahko takoj zaključi. Torej ni potrebno čakati na sodno obravnavo. Vsaj pri določenih zavarovalnicah ne. V kolikor se pa vozilo kdaj koli najde, se zavarovalnice dogovorijo z zavarovancem glede poravnave za že izplačan denar.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a odprti clio Po avg 18, 2014 9:18 pm

MasTTer je napisal/-a:To je pa precej zakomplicirano z slikami, glede kakovosti. Če nimaš tak gsm, pa fotoaparat, kaj pa v tem primeru? Zavarovalnica ti sigurno ne bo kupila službenega hehe. Torej to je kar nekaj glede take kakovosti. Po moje se tega ne držijo, ker je neizvedljivo.


Tilia se tega drži. Oddaja dokumentacije, dokler ni fotografij* v sistemu ni možna. Tehnični pripomoček, ki izdeluje fotografije velikosti vsaj 7 MP je pa danes tako lahko dostopna zadeva. Samsung S2, ki je že kar stara zadeva, presega specifikacije.

*Mora biti datoteka not (ni važno kakšna).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a Kosek1 Pe jan 02, 2015 8:20 pm

tr00per je napisal/-a:fotografiranje ni zgolj obvezno pri Tilii, pač pa tudi pri ZM in Grawe


Tole ne drži. :)
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a JamesTheMan Pe jan 16, 2015 9:33 am

tr00per je napisal/-a:fotografiranje ni zgolj obvezno pri Tilii, pač pa tudi pri ZM in Grawe in bog ne daj, da agent tega ne stori (vem iz prve roke).



To ni res, vsaj za ZM ne drži. Zatopnik mora avtomobil pred začetkom sklepanja pregledati to je pa tudi vse. Nobenih fotografij se ne dela.
 
proceed31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe maj 09, 2014 1:10 pm

Re: kraja avtomobila

Napisal/-a proceed31 Pe jan 16, 2015 9:58 am

Zanimivo, da tako dolgo traja, bo treba dedca poslat v akcijo. Se strinjam z napisanim, da gre za organiziran kriminal, pri nas je bil lani en bolgar, načitan mulo, o vsakem avtu je vedel od a-ž, karkoli si vprašal je vedel, ne sam to, še povedal je točno kje ma spelan kak kabl, materiale, kakšna zaščita, kako odpret in to res za vsak avto do nule, ko za hec je spravil v štart ker češ avto v 5 minutah. Men je bivšega proceeda štopano prižgal v 3 minutah in 44 sekundah, tega ne bom nikoli pozabil. Je bil zaklenjen, pod alarmom. Na youtube je celo objavil posnetek, "how to steal touareg in 3 minutes" a ga ne najdem več, so ga izgleda brisali. Poleti nas je zapustil zaradi redne zaposlitve v temu. Danes je znan in iskan, vedno ko preberem izginil BMW, izginil VW pomislim nanj.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov