Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
lubej
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe apr 08, 2005 11:23 am

zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a lubej Če sep 11, 2014 7:07 am

Torej to mi je veljalo do 10.9.
Ali imam še kakšno prehodno obdobje (npr 1 mesec po tem roku) oz ali bi že moral imeti to urejeno do 10.9 in sedaj že vozim v prekršku (če me ustavijo, plačam kazen...)

Hvala

LP
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a abbe Če sep 11, 2014 7:12 am

velja DO sj ist lepo piše.
si že v prekršku in lahko plačaš kazen.
sicer v primeru nesreče ti zavarovanje še vedno velja sam kazn boš pa vseeo dobu zarad neregisriranega vozila ("tehnično neizpravno")
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a yashica Če sep 11, 2014 7:40 am

Če te ta trenutek ustavi policija ti grozi globa 100€. Če se z neregistriranim avtom voziš več kot 30 dni po preteku, te oskubijo za 500€.
Najpozneje v 30 dneh po pretečenem roku moraš avto odjavit in vrnit tablice, ker v nasprotnem primeru ti upravna enota izda plačilni nalog 250€.

Mene so na skuterju kontroliral (kontrola prometa) v avgustu in sem spregledal, da je skoraj dva tedna po preteku. Pričakoval sem kazen pa mi je na moje presenečenje rekel, ker sva v bližini tehničnih pregledov pojdi podaljšat registracijo in se oglasi pri meni. Naredil sem točno to, s tem, da sem malo prduljo rinil do upravne stavbe pregledov.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
lubej
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe apr 08, 2005 11:23 am

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a lubej Če sep 11, 2014 8:01 am

ok,hvala, grem danes uredit in upam, da me do amzs ne ustavijo

LP
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a ban Če sep 11, 2014 9:29 am

Za policaje velja DO, za zavarovalnico še en mesec potem.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a Nikola_Tesla Če sep 11, 2014 9:40 am

*
Stopite do AMZS in preverita zadnje vzmeti ... lahko da je počena vzmet vzrok za lučko IDS od blažilcev.

Lp.
 
lubej
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe apr 08, 2005 11:23 am

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a lubej Če sep 11, 2014 2:12 pm

bom vprašal, imam sošolko na okencu, morda pa mi lahko kaj pomaga :)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a odprti clio Če sep 11, 2014 10:55 pm

ban je napisal/-a:Za policaje velja DO, za zavarovalnico še en mesec potem.


Če je bila polica celoletna. Respiro rok je na celoletne police. Se mi zdi, da se premalo tega zavedate.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a MasTTer So sep 20, 2014 10:11 am

odprti clio je napisal/-a:
Če je bila polica celoletna. Respiro rok je na celoletne police. Se mi zdi, da se premalo tega zavedate.


Respiro rok je vedno kolikor jaz vem, ne glede na trajanje zavarovanja. Ker pri vsaki zavarovalnici ti pri potekli polici do 30/31dni, vedno naredijo zavarovanje za nazaj. Torej če naredi zavarovanje za nazaj, tudi krijejo morebitno škodo po tem roku, iz obveznega zavarovanja seveda.
Tu ne vem, če bi sploh lahko bilo odstopanje med zavarovalnicami...

Če bi recimo odjavil avto in bi znotraj 30dni od odjave vseeno naredil nesrečo (ali kupec, in na UE si še vedno ti lastnik vozila ), bi zavarovalnica še vedno krila škodo oškodovancu. Seveda bi tebe terjala nazaj za vso škodo, ter za novo celoletno zavarovanje ker je bila škoda izplačana kljub temu, da tega zavarovanja nebi mogel koristit, razen, če bi vozilo spet registriral na svoje ime...sem že imel en tak primer...kriza... ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a odprti clio So sep 20, 2014 1:11 pm

MasTTer je napisal/-a:Respiro rok je vedno kolikor jaz vem, ne glede na trajanje zavarovanja. Ker pri vsaki zavarovalnici ti pri potekli polici do 30/31dni, vedno naredijo zavarovanje za nazaj. Torej če naredi zavarovanje za nazaj, tudi krijejo morebitno škodo po tem roku, iz obveznega zavarovanja seveda.
Tu ne vem, če bi sploh lahko bilo odstopanje med zavarovalnicami...


Znotraj skupine SavaRe temu ni tako. Ali pa so nam na izobraževanjih lagali. Mi je vseeno, držim se stran od tega, sem že fasal nekaj sivih las :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a f.taunus So sep 20, 2014 5:58 pm

Pri Triglav, AS, ZM, Tilia, Generali velja respiro rok le v primeru, da je polica bila celoletna. Pri kratkoročnih respiro roka ni. Za ostale zavarovalnice ne poznam pogojev tako detaljno. To tudi pri vseh naštetih zavarovalnicah piše v pogojih!
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a MasTTer Po okt 13, 2014 8:46 am

Po moje nebo držalo. V pogojih sicer res piše, da je samo pri celoletni polici 30dnevni respiro rok, ampak to je čudno.

Torej če zavarovanje skleneš za 364 dni naj nebi že bilo respiro roka? Ne verjamem... Po moje je mišljeno, da ni respiro roka samo na tistih policah, katere se sklepajo in nato registrirajo po želji stranke za točno določeno število dni. Preizkušnje, na 1 mesec itd..

Če se pa sklepa do izteka tehničnega pregleda kdaj koli med letom pa je.

Možno, pa da se motim, ampak v tem primeru bi bilo potrebno stranke bolj opozarjat na to in zastopnike, ker več kot 90% tega sigurno ne ve.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a f.taunus Po okt 13, 2014 11:48 am

Zastopnik, ki ve kaj prodaja, stranke na to tudi opozori.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a MasTTer To okt 14, 2014 9:41 am

Če bi sedaj izvedli anketo z 100 zastopniki, bi jih samo do 10% vedlo o tem, kaj šele, da bi stranke vedel to...

Bom povprašal naše glavne kako je z tem, da bo informacija 100% pravilna, ker mi je sumljivo.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a f.taunus To okt 14, 2014 10:55 am

Ja, ponavadi je tako, da precej zastopnikov še sami ne vedo, kaj prodajajo. Vedo pa marsikaj povedati o produktih konkurenčne zavarovalnice. Tako da je v zavarovalniških krogih ogromno zavajanja, lažnih informacij in širjenja neresnic predvsem iz ust zastopnikov.

Ena taka neumna iz ust zastopnikov je, da moraš za uveljavljanje kaska obvezno imeti alkotest 0,00. Potem, da je potrebno pri določenih zavarovalnicah paziti, kako se sklepa AO, ker imajo ene zavarovalnice franšize pri obveznem zavarovanju. Da se lahko stranka vozi še 1 mesec po poteku (tudi recimo, ko respiro rok velja), čeprav vemo da te policist kaznuje že naslednji dan po poteku. Kako se je potrebno paziti tujih zavarovalnic, ker je zahtevke treba pošiljati v tujino. Ogromno je tega ...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a MasTTer To okt 14, 2014 11:21 am

Po resnici ti povem, da je meni to zato čudno, ker jaz vem marsikaj, in ne pretiravam, ampak kogar koli vprašam noben nič ne ve o tej zadevi, tako kot tudi sam ne. In zato verjamem, da jih večina ne ve, če to drži.

Te zgodbice pa ja, se tudi sam srečujem z temi. Dokler stranka ne prinese kopijo ponudbe ji nič ne verjamem, ker ne znajo prebrat z ponudbe, kaj je in kako je zavarovano, pa tudi če mislijo da vse vedo.

Sicer to o alkoholu sem tudi sam slišal, in če se prav spomnim ima General v pogojih navedeno, da mladi voznik more imeti 0,00 promilov (kot je po zakonu za mlade voznike), drugače zavarovanje seveda ne velja. Pri ostalih slovenskih zavarovalnicah pa tega ni, ker imajo lahko čisto vsi do tiste dovoljenje meje ne glede če imaš izpit manj kot 2 leti.

Tako, da neke malenkosti vsekakor so med zavarovalnicami. To kar pa stranka pove stranki in se ustno predaja, pa pride na koncu ven prav neverjetna zgodba hehe.

Je pa na žalost res, da so taki zastopniki in tudi vedno bodo, kateri po domače povedano, lažejo!
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a f.taunus To okt 14, 2014 1:00 pm

MasTTer je napisal/-a:Sicer to o alkoholu sem tudi sam slišal, in če se prav spomnim ima General v pogojih navedeno, da mladi voznik more imeti 0,00 promilov (kot je po zakonu za mlade voznike), drugače zavarovanje seveda ne velja. Pri ostalih slovenskih zavarovalnicah pa tega ni, ker imajo lahko čisto vsi do tiste dovoljenje meje ne glede če imaš izpit manj kot 2 leti.

Sicer si skoraj citiral pogoje ZM, ampak ni panike. Generali ima podobno kot ZM. Triglav pa res nima omenjeno, da mora imeti toliko kot je po zakonu. Evo, na hitro iz glave ...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a odprti clio Sr okt 15, 2014 4:29 pm

MasTTer je napisal/-a:Po moje nebo držalo. V pogojih sicer res piše, da je samo pri celoletni polici 30dnevni respiro rok, ampak to je čudno.


Vidiš, to je povsod problem. Če piše v pogojih, da je respiro rok samo pri celoletnih policah, potem je temu tako. Odpade vse naprej v smislu: "to se meni zdi čudno, mislim da to ni tako" ipd. Kot si nadaljeval "po moje je mišljeno"; nič po tvoje ali moje, ampak tako kot piše. Meni so dali gradivo v roke, na katerem je pisalo, da respiro rok velja samo za celoletne police (torej obnove/podaljšanja, 1. zavarovanje novega vozila).

f.taunus je napisal/-a:Zastopnik, ki ve kaj prodaja, stranke na to tudi opozori.


Dodaj spredaj dober/pošten. Zaradi vseh ostalih sem z nasmeškom zapustil posel.

MasTTer je napisal/-a:Če bi sedaj izvedli anketo z 100 zastopniki, bi jih samo do 10% vedlo o tem, kaj šele, da bi stranke vedel to...


A ni to žalostno? To so ljudje z licencami... Če ne poznajo avtomobilskih zavarovanj, kako češ jim zaupat pri drugih zavarovanjih, kjer ti mora razložiti pojme, kot so zavarovalna vsota, agregat, prvi riziko ipd. (pa sam veš, da sem naštel splošne pojme).

f.taunus je napisal/-a:Ja, ponavadi je tako, da precej zastopnikov še sami ne vedo, kaj prodajajo. Vedo pa marsikaj povedati o produktih konkurenčne zavarovalnice. Tako da je v zavarovalniških krogih ogromno zavajanja, lažnih informacij in širjenja neresnic predvsem iz ust zastopnikov.


Tega bi se moral zavedati vsak zavarovalec. Zato je nujno, da vsak prebere splošne in posebne pogoje. Ni drobnega tiska, je lepo zapisano v berljivem fontu.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
turbolenca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr sep 26, 2012 1:45 pm

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a turbolenca To nov 04, 2014 11:44 am

ODPRTI CLIO: Rabil bi tvojo ponudbo za zavarovanje avta, vendar ti ne morem poslati ZS, ker imam to funkcijo onemogočeno. Kam ti lahko pošljem kontaktne podatke + polico za ponudbo zavarovanja.

Lp T.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: zavarovanje, registracija... - do kdaj velja?

Napisal/-a odprti clio To nov 04, 2014 8:52 pm

Meni nič več :D sem šel stran, ker bi me stres pokopal.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov