Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Livina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jun 20, 2008 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Potek avto zavarovanja, škodni primer in regresni zahtevek

Napisal/-a Livina Če okt 09, 2014 10:07 pm

Pozdravljeni,

konec avgusta sem imela škodni primer, z avtom sem se zaletela v parkirano vozilo, krivdo sem priznala. 6.10. mi je poteklo zavarovanje, ki ga ne bom obnovila, saj trenutno menjam avto, ker je stari že izrabljen in bi me popravilo stalo več od vrednosti avtomobila. V kratkem bom vozilo odjavila iz prometa in vrnila tablice.

In 8.10. mi je Zavarovalnica Triglav poslala regresni zahtevek zaradi izgube zavarovalne pravice??? Od mene zahtevajo, naj jim povrnem znesek, ki ga je zavarovalnica plačala oškodovancu, ravno na dan 8.10. Vem pa, d aje gospod še isti dan šel na Zavarovalnico in urejal zadeve.

Sama se s tem ne strinjam, saj je bilo v času nastanka škodnega primera moje vozilo še zavarovano, in če sem pikolovska, sem lani, ker mi avto ni šel čez tehnični pregled, in je moral na popravilo, zavarovanje podaljšala šele 9.10., kar lahko dokažem z računom, veljavnost zavarovanja pa je sicer do 6.10. (ni logično, ampak nisem bila pozorna).

Mi lahko svetujete, kaj mi je storiti? Sama menim, da njihova zahteva ni upravičena. Se lahko sklicujem na to, da je bil škodni primer storjen v času zavarovanja oz. da sem pravzaprav do 9.10. imela zavarovanje, saj sem lani zadevo obnovila na ta datum?

Hvala za odgovor. Lidija
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Potek avto zavarovanja, škodni primer in regresni zahtev

Napisal/-a odprti clio Če okt 09, 2014 11:09 pm

Imaš morebiti kakšen zapisnik o nastali škodi? Policija ali evropsko poročilo? No - če je uveljavljal škodo, nekaj sigurno imaš.

Na regresni zahtevek podaš ugovor. Poleg priloži bodisi kopijo zapisnika / poročila ali pisno izjavo oškodovanca. Pomembno je, da je iz priloge razvidno, da je škoda nastala v obdobju, ko je bilo tvoje vozilo zavarovano v skladu s splošnimi pogoji.

Če boš ugovor pošiljala po pošti, naj bo le-ta poslana priporočeno (lahko tudi s povratnico). Originale obdrži, pošiljaj zgolj kopije.

Če pa je regres na račun česa drugega (neustrezna zavarovalna pogodba), ti pa to ne bo pomagalo. Vsekakor ne bo odveč, če pokličeš zastopnika, ki je izdelal polico.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Potek avto zavarovanja, škodni primer in regresni zahtev

Napisal/-a f.taunus Pe okt 10, 2014 8:43 am

Da ne vlečemo iz tebe v nedogled resnico kot iz otroka, najprej napiši zakaj točno ti zavarovalnica očita izgubo zavarovalnih pravic in s tem povezani regresni zahtevek. Na dopisu definitivno piše.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Potek avto zavarovanja, škodni primer in regresni zahtev

Napisal/-a MasTTer Po okt 13, 2014 8:15 am

Tako, najbolj pomemben podatek ni naveden, zakaj so zavrnili prijavo škode?

Predvidevam, da zaradi pobega z kraja nesreče oz. da se ni počakalo oškodovanca na samem parkirišču?
Sicer ne vem kakšna je praksa v tem primeru, če recimo zatakneš listek z podatki in gsm številko, ampak po moje lahko tak način zavarovalnica zavrne, ker je to pobeg z kraja, tako da je potrebno obvezno klicat policijo, ali pa počakat lastnika, da pride do avta, kar se seveda lahko zavleče.
 
Livina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jun 20, 2008 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Potek avto zavarovanja, škodni primer in regresni zahtev

Napisal/-a Livina Po dec 01, 2014 10:47 am

Pozdravljeni,

malo je trajalo. Ja, ni bil čisto klasičen pobeg s kraja nesreče - pustila sem svojo vizitko za vetrobranskim steklom, ker se mi je mudilo, ampak se je to vseeno obravnavalo kot pobeg s kraja nesreče. Si je delavec KPL zapisal registrsko, pa je prišla policija na dom. :) Smo že uredili. Je pa vse sovpadalo s potekom zavarovanja starega avtomobila .... In sem avtomatično pomislila, da je povezano s tem. :) Hvala za odgovore.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov