Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Menjani deli

Napisal/-a thaking Pe dec 26, 2014 1:57 pm

Če imaš recimo manjšo škodo na vozilu (recimo luč opraskana..) in je ocenjena menjava imaš pravico da zahtevaš da želiš npr na pooblaščencu da ti to luč tudi izročijo po menjavi ali le ta ostane pri njih ?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Menjani deli

Napisal/-a abbe Pe dec 26, 2014 8:40 pm

to ostane zavarovalnici
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a thaking So dec 27, 2014 12:32 am

Pa to dejansko kdo prevzeme potem od zavarovalnice, ali ostane na pooblaščencu, ali kako gre to potem "naprej" ?

NI pa možnosti, da npr. jaz to zahtevam da dobim -> najprej da mi pokažejo (da vem da je bilo res zamenjano) in nato, da ostane meni ?
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a Nikola_Tesla So dec 27, 2014 12:38 am

Koliko sem jaz videl dodatno poškodujejo (uničijo) menjano luč, ki jo plača zavarovalnica.

Če je nebi uničili bi jo kdo tržil dalje oz. dal nazaj na avto in ponovno zahteval novo luč.

Uničeno pa lahko prevzameš če želiš.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a Cefizelj So dec 27, 2014 11:50 am

Nikola_Tesla je napisal/-a:Koliko sem jaz videl dodatno poškodujejo (uničijo) menjano luč, ki jo plača zavarovalnica.

Če je nebi uničili bi jo kdo tržil dalje oz. dal nazaj na avto in ponovno zahteval novo luč.

Uničeno pa lahko prevzameš če želiš.


+1
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a matejxx So dec 27, 2014 12:49 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:Koliko sem jaz videl dodatno poškodujejo (uničijo) menjano luč, ki jo plača zavarovalnica.

Če je nebi uničili bi jo kdo tržil dalje oz. dal nazaj na avto in ponovno zahteval novo luč.

Uničeno pa lahko prevzameš če želiš.


Lahko povem za svoj primer. Popravilo avto preko zavarovalnice (kasko), dobil nazaj sprednjo luč, ki je bila cela, počen je bil samo nosilec. Je pa res, da je že to nekaj let nazaj. Tako, da se je to sedaj možno spremenilo
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a thaking So dec 27, 2014 6:16 pm

Se pravi, nobeden točno ne ve :lol: :lol: kako je sedaj, ali pa je odvisno od primera do primera.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a Cefizelj So dec 27, 2014 6:33 pm

Zavarovalnica zahteva da se to uniči ker so ti plačali nov del. Vsaj za Adriatic je tako.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a thaking So dec 27, 2014 6:39 pm

In kdo to uniči, kdo preveri ?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a Cefizelj So dec 27, 2014 6:46 pm

Se mi je zdel da se gre teb za šmuglanje :lol: Preveri cenilec zavarovalnice, če pa oni med sabo šmuglajo je pa čisto možno, samo ti ne boš mel nič od tega edino če si cenilec. :)
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a thaking So dec 27, 2014 6:48 pm

Ja morda se ti bedno zdi da ne kdo 2x zasluži, ali? Torej prvič ko plačaš zavarovalnino, drugič ko ti to nekdo popravi in zamenja z novim, nato ti pa še kos prodajo ali se ga popravi... -> no sej smo v SLO zato pa je takšna pot očitno nekaterim normalna :evil: :twisted: :huh:
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a Cefizelj So dec 27, 2014 6:54 pm

Ti plačaš enkrat - zavarovalnino. Popravljeno in menjano dobiš s strani zavarovalnice in to je to. Se pravi si dobil novo luč. Kaj se pa s staro dogaja pa ni tvoj problem.

In ne, ne delam na zavarovalnici.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a thaking So dec 27, 2014 6:59 pm

Čigav problem pa je ? Če nekdo zasluži na račun zavarovane osebe je to njegov problem, se ti ne zdi ?

Zato pa smo v SLO v kur** ker v eni verigi zasluži še XX oseb katere sploh po pravilih ne bi smelo biti poleg.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a primozek68 So dec 27, 2014 7:09 pm

thaking je napisal/-a:Čigav problem pa je ? Če nekdo zasluži na račun zavarovane osebe je to njegov problem, se ti ne zdi ?

Zato pa smo v SLO v kur** ker v eni verigi zasluži še XX oseb katere sploh po pravilih ne bi smelo biti poleg.


Tudi ČE zaslužjo. A te žre,da to nisi ti?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a TrijoAdijo So dec 27, 2014 7:12 pm

Del je možno dobit nazaj, samo zment se je treba znat...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a thaking So dec 27, 2014 7:17 pm

primozek68 je napisal/-a:
thaking je napisal/-a:Čigav problem pa je ? Če nekdo zasluži na račun zavarovane osebe je to njegov problem, se ti ne zdi ?

Zato pa smo v SLO v kur** ker v eni verigi zasluži še XX oseb katere sploh po pravilih ne bi smelo biti poleg.


Tudi ČE zaslužjo. A te žre,da to nisi ti?



Ne da nisem jaz, problem je da ne bi smel nobeden...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a Cefizelj So dec 27, 2014 7:21 pm

Z napačne smeri si se spravu Slovenijo reševat.... :)

Ne vem zakaj se sploh obremenjevat s tem? Če bi že hotel preprečit nekomu da nekaj dela za kar sploh nimamo dokazov mislim da je tema na a.com napačni medij za to... :)
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a peroRS So dec 27, 2014 7:31 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Del je možno dobit nazaj, samo zment se je treba znat...


x2
Še zmenit se ni treba znat. Na servisu že pred samim popravilom rečeš, da ti stare kose pustijo v avtu in to je to.
V primeru, da bi zavarovalnica hotela videti stare kose (kar je v praksi bolj redkost), jih moraš pač potem imeti doma kao :D
Ne vem kako bi reagirali v takem primeru, če delov ne bi imel. Nimam izkušenj. Verjetno greš na avtonet in poiščeš drug tak kos :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a thaking So dec 27, 2014 7:34 pm

Cefizelj je napisal/-a:Z napačne smeri si se spravu Slovenijo reševat.... :)

Ne vem zakaj se sploh obremenjevat s tem? Če bi že hotel preprečit nekomu da nekaj dela za kar sploh nimamo dokazov mislim da je tema na a.com napačni medij za to... :)


Noben ne rešuje SLO, sploh ne s tako banalnostjo. Gre se za debato in ja forum je ravno temu namenjen, izmenjava mnenj.

Enim se pač zdi takšen način pošten, spet drugim ne. Mislim, pa da vis pri sebi vemo kakšen bi moral biti pravilen in pošten postopek. :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Menjani deli

Napisal/-a primozek68 So dec 27, 2014 7:51 pm

thaking je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
thaking je napisal/-a:Čigav problem pa je ? Če nekdo zasluži na račun zavarovane osebe je to njegov problem, se ti ne zdi ?

Zato pa smo v SLO v kur** ker v eni verigi zasluži še XX oseb katere sploh po pravilih ne bi smelo biti poleg.


Tudi ČE zaslužjo. A te žre,da to nisi ti?



Ne da nisem jaz, problem je da ne bi smel nobeden...


Kaj to tebe boli k***c,kam gre tisti del? In kaj ma to veze s Slovenijo?? Si dobil nov del? Si! So cut the crap and GTFO.
Sex turns gay people into Mexicans.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov