Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
As777
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr okt 09, 2013 7:26 pm

Plačilo premije brez avta

Napisal/-a As777 Po feb 02, 2015 10:13 am

Pozdravljeni,

imel sem sklenjeno zavarovanje za avto pri zavarovalnici Wiz na 12 mesečnih obrokov. Vse je bilo redno plačano, nakar sem imel prometno nesrečo, avto totalka - zletel s ceste, zaradi spolzkega vozišča, poškodovan voznik in sovoznica. Prekinil sem zavarovanje in avto odjavil, sedaj pa zavarovalnica zahteva plačilo polne premije zavarovanja, da bi se lahko pogovarjali o odškodninskem zahtevku. Ali je potrebno, da plačam celotno premijo, kljub temu, da je vozilo odjavljeno in polica prekinjena?
 
Uporabniški avatar
^^[LuKa]^^
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne nov 22, 2009 12:32 am
Kraj: Maribor

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a ^^[LuKa]^^ Po feb 02, 2015 11:25 am

Mislim da je tako. Jaz sem imel lani enak primer in je bilo potrebno plačat celoletno premijo. Bil sem pa pri Zavarovalnici Maribor.

LP Luka
\m/ metal heart is hard to tear apart \m/
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a DePalmo Po feb 02, 2015 6:22 pm

Na tvojo žalost, je tako. Premija je premija, to da si jo plačeval po mesečnih obrokih, je "dobra volja" zavarovalnice (v narekovajih zato ker to pač ponujajo vse...). Lahko si vesel da se je to naredilo v "že zakupljenem" obdobju, ker če bi se naredilo dan po zapadlosti, ti "lanskoletna" polica ne velja več in bi moral plačati še za eno leto.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a xxl Po feb 02, 2015 6:48 pm

Plačaj,saj boš dobil odškodnino,verjetno. :|
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a čare Po feb 02, 2015 6:50 pm

Pa kakor jaz razumem je on vzel na 12 obrokov,vmes sesul avto,ga odjavil in seveda nehal plačevat obroke,do odjave pa je imel vse plačano in jaz ne vidim razloga da bi moral plačat še za preostale mesece do rednega poteka,ker potem,če jaz zavarujem avto samo za 2 meseca,se vmes z njim sesujem bom moral najprej plačat še za 10 mesecev da mi bojo krili škodo???Ne,ne to tako ne more bit,edino če imajo ti WIZ,G 24 in ostali super ugodni take pogoje ki pa jih nobenemu ne povejo dokler ne pride do sranja...Je pa poceni zavarovanje ja,če se ti nič ne zgodi.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a lancia hf Po feb 02, 2015 7:55 pm

čare je napisal/-a:Pa kakor jaz razumem je on vzel na 12 obrokov,vmes sesul avto,ga odjavil in seveda nehal plačevat obroke,do odjave pa je imel vse plačano in jaz ne vidim razloga da bi moral plačat še za preostale mesece do rednega poteka,ker potem,če jaz zavarujem avto samo za 2 meseca,se vmes z njim sesujem bom moral najprej plačat še za 10 mesecev da mi bojo krili škodo???Ne,ne to tako ne more bit,edino če imajo ti WIZ,G 24 in ostali super ugodni take pogoje ki pa jih nobenemu ne povejo dokler ne pride do sranja...Je pa poceni zavarovanje ja,če se ti nič ne zgodi.


To je to verjetno kje v drobnem tisku tudi to piše.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a čare Po feb 02, 2015 8:03 pm

Zato se jaz teh super ugodnih izogibam.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a cc09 To feb 03, 2015 2:34 pm

Dej ne bluzi, isto piše v pogojih od Triglava, samo kdo pa to bere, a ne?
Fascinantno, da se ljudje izogibajo poceni stvarem, ker je tam morda nekaj, kar je itak tudi v dragih, samo da tega ne vejo, ker če je drago, je že dobro, pa še agent nam je drugi najboljši prijatelj. Očitno so drage zavarovalnice samo za tiste, ki so preleni prebrat pogoje. Tisti, ki niso, vidijo, da so čisto enaki, vsaj kar se tiče "drobnega" tiska.
Zadnjič spremenil cc09, dne To feb 03, 2015 2:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a odprti clio To feb 03, 2015 2:39 pm

Če zavaruješ za 2 meseca, to storiš iz dveh razlogov:
1. zavaruješ vozilo do poteka veljavnosti registracije, ker pomeni, da je vozilo (št. šasije) že imelo 10 mesecev veljavno avtomobilsko odgovornost ("obvezno zavarovanje"); navadno se to dela ob nakupu rabljenega vozila
2. zavaruješ za 2 meseca kot kratkoročno polico, ki se obračunava po drugih faktorjih zaradi večjega rizika; taka polica je v osnovi dražja.

V nobenem od zgornjih primerov ni potrebno zavarovancu plačati kaj več, kot ta dva meseca, če se je škodni dogodek zgodil znotraj veljavnosti police (ne znotraj respiro roka - smo ugotovili, da imajo določene zavarovalnice respiro rok tudi na police krajše od 12 mesecev).

Če pa ti zavaruješ avtomobil za 12 mesecev in ga stotalkaš po 1 mesecu ne dobiš povrnjene premije za vse postavke, ki si jih koristil. Ni tukaj nobenega drobnega tiska, to je pri vseh zavarovalnicah isto. Zgrešena je samo vaša logika. Avtor teme je povzročil škodni primer in sedaj očitno želi črpati odškodnino iz AO+. Po splošnih pogojih potem ni upravičen do povračila premije in mora plačati vseh 12 obrokov. Kar je edino logično.

Pri vseh zavarovalnicah velja - če črpaš odškodnino iz katerega koli naslova, po tej kategoriji ne dobiš vrnjene premije. Iz tega sledi, da moraš plačati celotno premijo, tudi če imaš obročni način plačila.

Po domače:
Zavarovano imaš AO, AO+ in D (divjad). Zbiješ srno, avto je totalka in odjaviš iz prometa. Če iščeš odškodnino zaradi divjadi, dobiš povrnjen preostali del premije iz naslova AO in AO+, kombinacijo D si koristil in dobil odškodnino. Če pa rečeš, da te zaradi srne boli vrat in terjaš odškodnino iz AO+, pa nisi upravičen do povračila premije tudi po postavkah AO in AO+.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a f.taunus To feb 03, 2015 7:50 pm

V glavnem na kratko:
- plačati je potrbno celotno premijo po polici za kritja iz katerih se uveljavlja škoda.

Velja enako za vse zavarovalnice, zato prosim določeni nevedneži nehajte širiti budalštine glede čudnih pogojev poceni zavarovalnic, ker nimate pojma.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a peroRS To feb 03, 2015 8:11 pm

odprti clio je napisal/-a:Če pa ti zavaruješ avtomobil za 12 mesecev in ga stotalkaš po 1 mesecu ne dobiš povrnjene premije za vse postavke, ki si jih koristil. Ni tukaj nobenega drobnega tiska, to je pri vseh zavarovalnicah isto. Zgrešena je samo vaša logika. Avtor teme je povzročil škodni primer in sedaj očitno želi črpati odškodnino iz AO+. Po splošnih pogojih potem ni upravičen do povračila premije in mora plačati vseh 12 obrokov. Kar je edino logično.

Pri vseh zavarovalnicah velja - če črpaš odškodnino iz katerega koli naslova, po tej kategoriji ne dobiš vrnjene premije. Iz tega sledi, da moraš plačati celotno premijo, tudi če imaš obročni način plačila.

Po domače:
Zavarovano imaš AO, AO+ in D (divjad). Zbiješ srno, avto je totalka in odjaviš iz prometa. Če iščeš odškodnino zaradi divjadi, dobiš povrnjen preostali del premije iz naslova AO in AO+, kombinacijo D si koristil in dobil odškodnino. Če pa rečeš, da te zaradi srne boli vrat in terjaš odškodnino iz AO+, pa nisi upravičen do povračila premije tudi po postavkah AO in AO+.


x2
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Plačilo premije brez avta

Napisal/-a MasTTer Sr feb 04, 2015 7:17 pm

Kot so že napisali ostali, je v Sloveniji pri vseh zavarovalnicah popolnoma enako. V kolikor dobiš škode po določenem kritju, obvezno, ali kasko, in prekineš zavarovanje, premije ne dobiš nazaj oz. jo moreš poravnat za celo leto v kolikor si imel obročno.

Zato je najboljša rešite, v kolikor je možno avto popravit, ga popraviš pri kakšnem ugodnješem servisu iz tiste cene, katero si dobil kot odškodnina v primeru, da si imel kasko seveda, ali pa iz lastnega žepa. Že veljavno zavarovanje ti v tem primeru ni potrebno prekinit oz. ti je veljavno, le morebitno prekinitev prometne moreš uredit, ker ti policija avtomatsko prekine pri totalki kolikor vem.

Vendar se to varianto najbrž ne splača vzet, tako da pač pozabiš ta del zavarovanja, kajti zavarovalnica je prevzela tvojo krivdo in je vse urejeno.

Včasih, ko ni bil obvezen prepis vozila pri prodaji se je tudi to dogajalo, da je novi lastnik vozil neregistrirano vozilo, naredilo karambol, pobegnilo in je policija obiskala seveda starega lastnika, kajti novi nikjer ni bil naveden v sistemu in je mogel stari lastnik dejansko plačat zavarovanje ze CELO leto za vozilo, katero je bilo že prodalo z kupoprodajno pogodbo.
Sem imel 1 tak primer. No to je pa bilo res neprijetno za oba "lastnika" ;)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov