Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
smrkec*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr okt 05, 2011 2:41 pm

Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a smrkec* Po feb 02, 2015 4:13 pm

Zdravo,

imam sledečo situacijo:
- lani avgusta sem kupil avto, ki je bil zavarovan/registriran do 20.4.2015.
- Zavarovalni agent mi je takrat, 30.8.2014 uredil celoletno zavarovanje - torej do 30.8.2015. Tako sem kao lahko dobil boljše pogoje - več popusta
- Kaj narediti letos aprila?
-- Prekinem polico in vzamem novo. Ne napredujem (10% PR pri tliji), ker še ni 11m.
-- Podaljšam registracijo le do poteka zavarovanja - torej 30.8. In potem vzamem oboje hkrati za celotno obdobje. Vendar imam spet problem glede tehničnega. Če ga naredim aprila letos, mi velja le do aprila drugo leto. Torej bi ga avgusta moral delati še 1x, da bo usklajeno.

Kak predlog kaj narediti, da bo ok?

lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a RedBaron Po feb 02, 2015 5:02 pm

Jaz sem imel enak "problem", rešil sem ga tako, da sem sklenil zavarovanje le za čas veljavnosti TP. Potem pa oboje hkrati. Res pa je, da sem jaz imel že 50% bonus in se nisem ubadal z prehodi med PR.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a odprti clio To feb 03, 2015 2:42 pm

Nisi imel enak problem. Ti si se problemu izognil, avtor teme pa ima ta problem.

To kar ti je rekel zastopnik drži. Na celoletne police nismo bili omejeni s komercialnim popustom. Kontaktiraj svojega zastopnika. Ta naj trenutno polico prekine (razlog: uskladitev s TP) in že plačano premijo prenese na novo polico, ki bo imela pričetek veljavnosti glede na registracijo / tehnični pregled. Pač ne boš napredoval v premijskem sistemu, a se mi zdi to boljša opcija, kot prestavljanje registracije in tehničnega pregleda.

Verjetno ti bo prodajal, da premije ne more prenesti, a jo lahko. Če ne bo hotel, pojdi na poslovalnico Tilie in tam ti bodo uredili vse - ohranil boš pa tudi komercialni popust.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a MasTTer Sr feb 04, 2015 7:08 pm

Manjka najbolj pomemben podatek o 1. registraciji vozila, kajti tehnični pregled je 4 leto, 6 in 7 leto. Drugače imaš več možnosti:

1.
Zavarovanje pustiš kot je, sedaj narediš le tehnični pregleda, kateri ti bo veljal 1 leto in podaljšaš prometno dovoljenje ter plačaš cestnino do 30.8.2015.
Z to opcijo pridobiš +5% bonus vsako leto (drugače je pri Adriatic Slovenici 10mesecev trajanje zav. za pridobitev +5% bonusa, kar je najbolj ugodna varianta).
Slaba lastnost je pa ta, da zgubiš pri cestnini 1-2 meseca plačila, kajti le to se zaračunava za cel mesec in ne po dnevih, kakor se zavačunava zavarovanje, ter podaljšanje moreš 1x več plačat, torej 15€ če greš na tehnične preglede ali malo manj 10€ na UE...približno....
Tako imaš vedno 2 datuma, eden za sklenitev zavarovanja, ter drugi za tehnični pregled, cestnino, ter registracijo.

2.
Prekineš obstoječe zavarovanje, pozabiš na 5% bonus (če imaš veljavno več kot 10mesec, lahko prestopiš k AS in tam kljub temu pridobiš...), že plačano premijo ti TAKOJ poračunajo ali nakažejo na TRR in imaš vse na nov datum.
To je prava rešitev drugače, najbolj cenejša in najboljša če mene vprašaš. Jaz vse tako delam.

Odločitev je pa tvoja :)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a odprti clio Če feb 05, 2015 9:40 am

O.K., prvi tehnični pregled za osebna vozila se izvaja 4. leto, nato 6. in 8. leto, po tem obdobju pa vsako leto.

Čeprav pri AS napreduješ v premijskem sistemu po desetih mesecih, sem mnenja, da je bolj ugodna opcija napredovanja 2 premijskih razredov vsako leto, četudi moraš imeti za kaj takega polico veljavno celih enajst mesecev. Dobro da ni to uradno sporočilo zavarovalnice, ker bi tvoja izjava: "kar je najbolj ugodna varianta" mejila na zavajanje.

Že plačane premije pri Tiliji ti tudi pod razno ne bodo takoj vrnili. Rok za vračilo je 14 dni, vračilo se izvaja izključno na TRR. Prenos že plačane premije na novo polico pa se izvede "takoj". Se pa strinjam - sem tudi zgoraj zapisal - menim, da je to boljša opcija: uskladitev datuma začetka in poteka zavarovanja z datumom registracije.

Avtorju teme pa - ne verjemi nikomur od nas na besedo. Najnižjo premijo si poišči sam in vedno preveri pogoje. Če ti bo zastopnik nekaj obljubljal po telefonu ali v pogovoru na "oči", naj ti obljube obvezno pošlje še po e-pošti. Adriatic Slovenica ima možnost "delitve" bonusa. Če si npr. v skupnem gospodinjstvu z očetom in ima ta 50% bonusa, bodo tudi tebi izdelali polico, kot da bi imel 50% bonusa. V določenih primerih so te police zelo ugodne, v določenih primerih sem pa brez težav delal tdi 30% ugodnejše police pri Tiliji.

PS @MasTTer: tega nikakor ne mislim slabo, a vseeno - dajte si pogledat kdaj se uporablja "ki" in kdaj "kateri"; prav tako mnogi ne ločite med "moči" in "morati"
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
smrkec*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr okt 05, 2011 2:41 pm

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a smrkec* Če feb 05, 2015 12:25 pm

Hvala za dobre odgovore. Avto je star 4 leta, torej je zdaj prvi tehnični....
Bom pa verjetno res izbral prvo opcijo - prekinitev police in uskladitev datumov. Še to: A pri Tili-i ni fora, da letno napreduješ 10% PR, ne 5% ?
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a mucek Če feb 05, 2015 1:16 pm

Sam sem šel delati TP na AMZS Dunajska in imel podobno situacijo (2 meseca zamika), pa mi je dečva na šalterju prijazno uredila, da tehnični velja pač do zavarovanja (dobrih 14 mesecev). Poskusi še ti, košta te nič!

LP, g
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a MasTTer Pe feb 06, 2015 12:30 pm

mucek je napisal/-a:Sam sem šel delati TP na AMZS Dunajska in imel podobno situacijo (2 meseca zamika), pa mi je dečva na šalterju prijazno uredila, da tehnični velja pač do zavarovanja (dobrih 14 mesecev). Poskusi še ti, košta te nič!

LP, g


Brez veljavnega tehničnega pregleda in zavarovanja to NI možno uredit, kar si napisal. Tehnični vedno velja ali 1 ali 2 leti, 14 mesecev ne more veljati. Torej predvidevam, da avto ni starejše od 9let in ti ta tehnični pregled velja 2 leti, zato si lahko tako uredil. Imel si pa očitno že dlje veljavno zavarovalno polico kot je bil vozilo registrirano, ali ti je pa ona uredila zavarovanja.
Drugače nisi mogel uredit. Je pa res, da imajo možnost, da ti ne zaračunajo podaljšanja. Recimo sedaj ta primer Hypo in Hetta leasing, naredijo brezplačen prepis vozila.



odprti clio: Ne bom zameril, vendar na forumih res redkokatera oseba piše slovnično pravilno...pa še takrat se prikrade kak škratek...drugače pa živim na dvojezičnem področju in je SLO šele moj 2. jezik ;)

Stavek: "kar je najbolj ugodna varianta" res manjka ena besedica in sicer: "kar je trenutno najbolj ugodna varianta (gledano z vidika pridobitve bonusa)". Mislim, da je tako popolnoma pravilno in upravičeno napisano :)

Je pa res, besede in govorjenje je eno, izračun na papirju ali v elektronski obliki je pa drugo in tudi sam le slednjemu verjamem!
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a mucek To feb 10, 2015 6:05 pm

Hmm, ne bo prav držalo ...
Avto (kombi) je letnik 2002, kupil sem ga novembra 2013 (od očeta). Septembra 2014 sem moral opravljati tehničnega, novembra 2014 registracijo (zavarovanje itd.). Ko sem deklici za šalterjem (septembra) malo pojamral na to temo, je napisala nek obrazec za "izredno podaljšanje veljavnosti zaradi uskladitve datumov" in mi TP podaljšala na november 2015 (tako da grem na naslednji TP (in vse ostalo) šele novembra). Upam, da je jasno napisano (čeprav glede na tvoje pisanje to ni mogoče ;) ).

LP, g
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a f.taunus Sr feb 11, 2015 2:53 am

To ni možno. Slikaj zadnjo stran prometne, kjer so vpisani datumi podaljšanja registracije.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a MasTTer Sr feb 11, 2015 9:35 am

Torej če prav razumem:

Tvoj oče je imel registracijo, tehnični pregled, zavarovanje - 9.2013 - glede na povedano predvidevam.

Ti si kupil vozilo - 11.2013 , KAR pomeni, da ti je takrat ŠE veljal tehnični pregled DO 11.2014 in si sklenil LE zavarovanje ter plačal cestnino DO poteka tehničnega pregleda, sepravi 9.2014 (2 meseca manj kot za celo leto).

Cestnino si vsekakor plačal le DO 9.2014 (razvidno iz prometnega zadaj), Zavarovanje si pa mogoče naredil za 1 LETO (11.2013-11.2014) ker zastopnik ni bil pozoren oz. ga ni zanimalo.

Torej iz tega sledi, da si dne 9.2014 plačal LE cestnino ter podaljšanje (približno 30€?) od 9.2014-11.2014, kajti zavarovanje si imel še 2 meseca veljavno.

To se tako seveda lahko naredi, ni noben problem. Brez veljavnega zavarovanja pa seveda nikakor NI možno podaljšat prometnega dovoljenja, pa si lahko največji tajkun v SLO in ne bo šlo.... ;)
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a f.taunus Sr feb 11, 2015 10:30 am

On trdi, da so mu tehnični pregled podaljšali za 2 meseca, da ima usklajeno z zavarovanjem. Haha, kakšne vse eni ne spravijo iz ust. :mrgreen:
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a mucek Sr feb 11, 2015 10:38 am

Bom poslikal, moram do kombija (pred firmo, jaz pa doma - gripa :( ).
Ne vem točno postopka (been a while ;) ) lahko pa samo rečem, da so mi TP "naredili" veljaven za 14 mesecev in ne za 12.

LP, g

p.s. Se je pa tudi eden od možakarjev na TP čudil (sem prišel nazaj še na homologacijo) v smislu "tale dečva bo enkrat še najeb."
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a f.taunus Sr feb 11, 2015 6:12 pm

mucek je napisal/-a:Ne vem točno postopka (been a while ;) ) lahko pa samo rečem, da so mi TP "naredili" veljaven za 14 mesecev in ne za 12.
p.s. Se je pa tudi eden od možakarjev na TP čudil (sem prišel nazaj še na homologacijo) v smislu "tale dečva bo enkrat še najeb."

To kar sem citiral je en navadni bullshit, ker do potankosti poznam procedure pri registraciji vozila. Tudi same tehnikalije in software. Prometno ti je lahko podaljšala s tem "zahtevkom za podaljšanje veljavnosti tehničnega pregleda" samo tako, da ti je s kulico napisala podaljšanje registracije v prometno dovoljenje, ali pa je v Wordu napisala datum, pa ime in spustila skozi tiskalnik - to pomeni ponaredila dokument brez vnosa v register. ;)
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a mucek Sr feb 11, 2015 6:31 pm

Ni mi podaljšala prometne, ampak veljavnost tehničnega pregleda!!!

LP, g
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a f.taunus Sr feb 11, 2015 6:38 pm

mucek je napisal/-a:Ni mi podaljšala prometne, ampak veljavnost tehničnega pregleda!!!

LP, g

In na kak način ti je podaljšala veljavnost tehničnega pregleda? A ti je na list napisala "vi imate tehničnega podaljšanega za 2 meseca, hvala in lep pozdrav" in potem si avto odjavil iz prometa? Ali kaj misliš z izjavo, da ti ni podaljšala veljavnosti prometnega dovoljenja? Veljavnost prometnega dovoljenja se podaljša na podlagi opravljenega tehničnega pregleda in zavarovanja. Če ti je že nekako nelegalno podaljšala tehnični pregled (oziroma premaknila, če smo natančni pri izrazoslovju), je to naredila z namenom podaljšanja veljavnosti prometnega dovoljenja. Vendar pa podaljšanje prometne ni naredila. Tvoja zgodba vedno manj pije vodo. :huh:
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a mucek Ne feb 15, 2015 11:01 am

Glej, ne znam TOČNO povedat, kaj so naredili, vem le "rezultat" in to je, da imam naslednji TP novembra letos namesto septembra. Ko sem bil septembra na TP je nekako uredila, da TP velja do novembra 2015 (in ne do septembra) in to je to. Takrat sem plačal tudi še za 2 meseca cestne takse, nato pa sem novembra (2014) šel na "ponovno" registracijo, kjer sem plačal takse za 1 leto in zdaj je v prometni veljavnost do novembra 2015 (in ravno tako naslednji TP november 2015).
Vse, kar sem govoril, se tiče tehničnega pregleda, ne podaljšanja prometne (no, tudi, ampak to nima veze - je bilo vse po PSu :) )

LP, g
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a IgorMM Ne feb 15, 2015 12:00 pm

smrkec* je napisal/-a:Zdravo,

imam sledečo situacijo:
- lani avgusta sem kupil avto, ki je bil zavarovan/registriran do 20.4.2015.
- Zavarovalni agent mi je takrat, 30.8.2014 uredil celoletno zavarovanje - torej do 30.8.2015. Tako sem kao lahko dobil boljše pogoje - več popusta
- Kaj narediti letos aprila?
-- Prekinem polico in vzamem novo. Ne napredujem (10% PR pri tliji), ker še ni 11m.
-- Podaljšam registracijo le do poteka zavarovanja - torej 30.8. In potem vzamem oboje hkrati za celotno obdobje. Vendar imam spet problem glede tehničnega. Če ga naredim aprila letos, mi velja le do aprila drugo leto. Torej bi ga avgusta moral delati še 1x, da bo usklajeno.

Kak predlog kaj narediti, da bo ok?

lp

torej TP velja do 20.4.2015 tvoja zavarovalna polica pa do 30.8, in tebi se gre samo da imaš čim ceneje zavarovanje in popust, zato sta z agentom to tako uredila?
Kolega je imel podobno situacijo, in je šel naredil TP in ko mu je potekla polica je podalšal do veljavnosti TP
torej tvoj primer, zdej 20.4.2015 pelji vozilo na TP in opravi in plači cestnino za 1 leto. nato 30.8.2015 ko boš mogel podaljšati zavarovanje, podaljšaš do 20.4.2016 (še boš pač mogel odreči popusta v tej dobi)
in boš zadevo uskladil.

Lp
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a f.taunus Ne feb 15, 2015 12:57 pm

mucek je napisal/-a:Glej, ne znam TOČNO povedat, kaj so naredili, vem le "rezultat" in to je, da imam naslednji TP novembra letos namesto septembra. Ko sem bil septembra na TP je nekako uredila, da TP velja do novembra 2015 (in ne do septembra) in to je to. Takrat sem plačal tudi še za 2 meseca cestne takse, nato pa sem novembra (2014) šel na "ponovno" registracijo, kjer sem plačal takse za 1 leto in zdaj je v prometni veljavnost do novembra 2015 (in ravno tako naslednji TP november 2015).
Vse, kar sem govoril, se tiče tehničnega pregleda, ne podaljšanja prometne (no, tudi, ampak to nima veze - je bilo vse po PSu :) )

LP, g

Najlažje je butniti na forumu eno izjavo, katera z neresnico zavaja druge uporabnike. Ko te kdo pozove, da podkrepi svojo izkušnjo z kakšnim dokazom, pa se naenkrat začnejo izgovori. Sedaj samo še čakam izjavo, da v resnici ne gre za tvoj avto, ampak od kolega kolega. :roll:
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje in registracija - uskladitev datuma

Napisal/-a odprti clio Po feb 16, 2015 11:57 am

IgorMM je napisal/-a:torej TP velja do 20.4.2015 tvoja zavarovalna polica pa do 30.8, in tebi se gre samo da imaš čim ceneje zavarovanje in popust, zato sta z agentom to tako uredila?
Kolega je imel podobno situacijo, in je šel naredil TP in ko mu je potekla polica je podalšal do veljavnosti TP
torej tvoj primer, zdej 20.4.2015 pelji vozilo na TP in opravi in plači cestnino za 1 leto. nato 30.8.2015 ko boš mogel podaljšati zavarovanje, podaljšaš do 20.4.2016 (še boš pač mogel odreči popusta v tej dobi)
in boš zadevo uskladil.

Lp


In zdj ti uletiš z rešitvijo "odpovej se popustu"... Pa si sploh prebral odgovore? Kjer mu dva zastopnika svetujeta isto kot jaz? Ampak ne - ko hebe ljudi, ki se s tem ukvarjajo dnevno. Važen je tvoj kolega in tvoje nebranje.

PS: se boš moral odreči popustu, ne mogel.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov