Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
aaaudi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe apr 11, 2014 9:34 pm

reg. tablice

Napisal/-a aaaudi Sr feb 18, 2015 7:42 pm

Ali lahko pri nakupu avta npr. V MB kupis reg tablice z oznako KP,KK, nm...?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a Cefizelj Sr feb 18, 2015 7:43 pm

Lahko če jih imajo na voljo na upravni enoti. Pozanimaj se prej tam ko boš opravljal registracijo kaj imajo na voljo.
 
aaaudi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe apr 11, 2014 9:34 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a aaaudi Sr feb 18, 2015 7:46 pm

Aha. Ok. Cena pa ostaja enaka?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a Cefizelj Sr feb 18, 2015 7:47 pm

Da.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 654
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a alexwell Sr feb 18, 2015 8:17 pm

možno je edino, da grb ne bo tapravi.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a Falco_ Sr feb 18, 2015 8:24 pm

za grb gre na amzs v njegovem kraju/regiji, pa za 1-2€ kupi pravega in to je to :)
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a odprti clio Sr feb 18, 2015 9:30 pm

Saj veš, da za to lahko pokasiraš kazen?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Re: reg. tablice

Napisal/-a Bor Sr feb 18, 2015 9:34 pm

Reg. tablice lahko kjer koli, dobiš katere koli ( z osnovnim grbom). Jaz sem v LJ vzel CE. Za grb pa nisi v prekršku, ker je grb nepomemben in ni napisan v prometni.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a odprti clio Če feb 19, 2015 9:05 am

To da ni napisan v prometnem dovoljenju, ne pomeni da ga ne pozna zakonodaja. Spreminjanje vsebine na tablicah ni dovoljeno (36. člen ZMV, odstavek 4). Zdaj, če bo policist vedel, da bi na LJ tablicah namesto MOL-ovega moral biti kak drug grb je druga zgodba. Čakam samo, da se še kdo spomni in napiše: "to je mišljeno samo za črkovne in številske oznake." Če bi bilo tako mišljeno, bi tudi pisalo, da grb ne spada v to kategorijo.

Ne moreš pa reči: "Za grb pa nisi v prekršku, ker je grb nepomemben in ni napisan v prometni." Če je tako, se lahko voziš brez grba. Me zanima koliko cestnih pravil si tudi taki po svoje razlagate, prepričani v to, da edini prav ravnate na cesti.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Re: reg. tablice

Napisal/-a Bor Če feb 19, 2015 9:14 am

No sam, da si ti bolj papežki od papeža pa je OK :)

Dejstvo je, da če menjaš grb v isti regiji nameso MOL recimo Grosuplje, tega ne bo noben vedel, ne na tehničnem ne policaji. Originalno je nalepka in če tisto odstraniš in nalepiš nov ( originalni ) grb, se v to ne bo noben zapiču. Če mene vprašaš je večji prekršek prevrtane in privijačene tablice.

Nimam pa sam nič od tega, samo razmišljam. Kar se pa pravil in zakonov tiče si jih pa še pravniki vsak po svoje razlagajo, ne da si jih nebi navadni smrtniki.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a matejxx Če feb 19, 2015 9:30 am

Glede grba bom povedal svojo izkušnjo. Na avtu sem imel tablice na katerih je bil nalepljen grb mesta, ki pa nima svoje tablice(nisem jo sam lepil, ampak je bila že na tablici pri nakupu). Na tehničnem me je to opozoril, in sem tisto nalepko strgal dol, pri tem pa je bil že tudi spodnji pravilni znak že bolj slabo viden. Sem na tehničnem vprašal, če lahko dam na tablice nov znak, takšnega kot ga imamo v našem kraj. In mi je rekel, da lahko. Pa nisem imel zaradi tega nobenih težav. Sigurno je pa treba gledati, da ne boš dal na LJ tablice grb, ki je drugače na KP tablicah.
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Re: reg. tablice

Napisal/-a ales66 Če feb 19, 2015 9:48 am

Bor je napisal/-a: Če mene vprašaš je večji prekršek prevrtane in privijačene tablice.



Da ne bo kdo mislil, da ni dovoljeno prevrtati in privijačiti tablic.

O tem govori 36. člen Zakona o motornih vozilih:

(vsebina registrske tablice)

(1) Registrska tablica vsebuje razpoznavni znak Republike Slovenije (evropski znak), registracijsko območje oziroma oznako starodobnega vozila ter prostor, predviden za grb in registrsko oznako, ki jo sestavljajo kombinacija črk in številk ali kombinacija črk. Registrska tablica, izdana za označitev vozila, ki ga uporablja Predsednik Republike Slovenije, vsebuje zastavo Republike Slovenije namesto razpoznavnega znaka Republike Slovenije.

(2) Registracijska območja so zaokrožena območja več upravnih enot.

(3) Na registrski tablici sta oznaka registracijskega območja, v katerem je bilo vozilo registrirano, oziroma oznaka starodobnega vozila in grb občine, v kateri je sedež upravne enote, na območju katere so bile izdane registrske tablice. Na podlagi predhodnega naročila lastnika vozila se registrska tablica lahko izda z oznako registracijskega območja in grbom ustrezne občine po izbiri lastnika vozila.

(4) Registrskih tablic na vozilu ni dovoljeno spreminjati. Vozilo ne sme biti v prometu z drugačno registrsko tablico, kot je predpisano, ali s spremenjeno registrsko tablico.

(5) Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene.

(6) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik vozila, ki ravna v nasprotju s četrtim ali petim odstavkom tega člena.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a odprti clio Če feb 19, 2015 11:37 am

@Bor: no vidiš, vsi si nekaj po svoje razlagate. Bolj papeški od pažpeža gor ali dol, to nima nobene veze s tem, da si nekaj po svoje razlagate. Točno tako je kot piše in nič drugače. Osnovno vodilo pri iskanju naših zmot je poved "mislil sem, da je..." ali "jaz sem mislil..."
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
cavalir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če sep 20, 2012 10:08 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a cavalir Po feb 23, 2015 11:11 am

odprti clio je napisal/-a:@Bor: no vidiš, vsi si nekaj po svoje razlagate. Bolj papeški od pažpeža gor ali dol, to nima nobene veze s tem, da si nekaj po svoje razlagate. Točno tako je kot piše in nič drugače. Osnovno vodilo pri iskanju naših zmot je poved "mislil sem, da je..." ali "jaz sem mislil..."

Kaj pa če bi nehal čebulit? Za grb ti ne bo noben policaj ali na teh. pregledu nič rekel, ker kot prvo ne more vedet kateri grb je prej bil gor in to tudi nikjer ne piše. Če bi bilo to važno, te nalepke tudi ne bi mogel kar tako kot kg kruha v pekarni.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4356
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a Firediver Po feb 23, 2015 11:33 am

Ko pride do problema, bodo vsi brali samo predpise! In ni važno, ali si imel doslej dobre izkušnje in ti en, 10 ali 100 policajev ni nič kompliciralo..niti ni važno, da na tehničnem doslej nisi imel problema.

Če bi se šlo tako, potem lahko krademo na tajkunski način..itak nas ne bodo dobili, ker nas doslej ni noben preganjal.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a odprti clio Po feb 23, 2015 1:18 pm

cavalir je napisal/-a:Kaj pa če bi nehal čebulit? Za grb ti ne bo noben policaj ali na teh. pregledu nič rekel, ker kot prvo ne more vedet kateri grb je prej bil gor in to tudi nikjer ne piše. Če bi bilo to važno, te nalepke tudi ne bi mogel kar tako kot kg kruha v pekarni.


As you wish. Važno samo, da vsi zahtevate nek red in disciplino v državi, dokler ne pride do vas.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: reg. tablice

Napisal/-a MasTTer To feb 24, 2015 8:54 am

Kolikor jaz vem, spada lepljenje drugih grbov na reg. tablico v kategorijo:

(4) Registrskih tablic na vozilu ni dovoljeno spreminjati. Vozilo ne sme biti v prometu z drugačno registrsko tablico, kot je predpisano, ali s spremenjeno registrsko tablico.

In če se prelepi grb z drugim, je to spreminjane in je po črki zakona kaznivo. V primeru nesreče je možno, da opazijo.

Sicer ne vem, kako deluje njihov sistem na UE, ampak sigurno je iz njega razviden grb, ker drugače bi tablice prihajale brez grbov ;)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: reg. tablice

Napisal/-a DePalmo To feb 24, 2015 10:29 am

Poleg tega se dobi tudi marsikateri aftermarket kos, katerega ne moreš homologirat oz. ne smeš uporabljat (manjša tablica, tablica po naročilu - neuradna, neonke, itd). Ampak, ker nekdo prodaja, potem je že vredu, ane?
 
cavalir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če sep 20, 2012 10:08 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a cavalir To feb 24, 2015 9:06 pm

Seveda, saj bodo v primeru prometne nesreče tablico nesli v laboratorij, da ugotovijo če je bila ta nalepka odlepljena in potem nalepljena druga, z grbom druge občine, kajti to je lahko krivo za prometno nesrečo. :lol:
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: reg. tablice

Napisal/-a Falco_ To feb 24, 2015 9:44 pm

ko smo že pri tablicah me pa nekaj zanima...


imam še čisto ta prvo reg. tablico, zelen rob brez EU označbe. Sprednja je poškodovana, zadnja je kot nova,... in me zanima če lahko zaprosim za novo sprednjo tablico da bo ista kot je zdaj? Ali morem obvezno vzeti 2 novi, z EU označbo? Do zdaj se sicer ni nihče vtaknil v to da je tablica poškodovana pa vendar...
When life speeds by... downshift.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov