Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Tehnični v LJ

Napisal/-a thaking Ne mar 15, 2015 11:26 am

Kje je najbolje opraviti tehnični v LJ. Pri LPP (Šiška) so najcenejši, ker nudijo še dodaten popust trenutno.. ne vem pa kako je drugje.., da ne komplicirajo tam kjer ni potrebe.. :?:
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a Scorp84 Ne mar 15, 2015 12:13 pm

Sam najraje hodim na leskoskovi, pri btcju. Se najmanj komplicirajo. Na enem avtu imam nastavljen snop luci, da ce imam motorcka nastavljena na enki, da visje svetijo. To imam zaradi taksne lokalne ceste kjer se vozim in tudi dolge pridejo do izraza. Po prometni cesti nastavim na 3, ki je normalna pozicija. Na leskoskovi ne komplicirajo, medtem ko so se drugi vtikali v to. Zanimivo ko sem homologiral en del, pri LPP niso nic komplicirali, se vprasali ne, zakaj imam tako.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Ne mar 15, 2015 1:24 pm

Če je avto izpraven ne komplicirajo nikjer.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a thaking Ne mar 15, 2015 1:28 pm

čare je napisal/-a:Če je avto izpraven ne komplicirajo nikjer.


Ne bodi pameten, če ne veš kaj govorimo... Nekateri se vtikajo v vse živo, pa četudi jim tega ni potrebno gledati in je avto izpraven-> nekaj podobnega kot zgornji primer...

Sicer pa to kje komplicirajo in kje ne, ti je jasen kazatelj na cesti. Slišiš da ponekod "d***j*" za višino nastavitve luči, ko pa nacesti vidiš "tehnično izpraven avtomobil" ki bo ravnokar razpadel, zavorni diski tulijo, ležaji, gume zlizane do kraja...pa 2 mesca nazaj tehnični :roll: :roll:
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a marjan novak Ne mar 15, 2015 1:51 pm

Na LPP Šiška je največja verjetnost, da te zavrnejo.
Primer: malenkost previsok snop luči, ki ga ne nastavijo kot drugod.
Kljub popustom je velika verjetnost, da boš hodil dvakrat, kar na koncu niti ni popust.

Na Zaloški je nov ponudnik TP. Poskusi tam, ker novi manj komplicirajo. Opozorijo in predlagajo in ne zavračajo za vsako malenkost.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Ne mar 15, 2015 1:53 pm

Poglej si rubrike na listu kaj vse je treba pregledat in potem razmisli koliko od tega dejansko pregledajo in potem bodi pameten,je pa na žalost tako da če nimaš poznanstev moraš met avto v nulo izpraven,glede pametovanja si pa lahko samo tiho,ker na leto naredim cca.600 tehničnih in vidim kaj narod vozi tja in zakaj jih pomečejo...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a thaking Ne mar 15, 2015 2:00 pm

čare je napisal/-a:Poglej si rubrike na listu kaj vse je treba pregledat in potem razmisli koliko od tega dejansko pregledajo in potem bodi pameten,je pa na žalost tako da če nimaš poznanstev moraš met avto v nulo izpraven,glede pametovanja si pa lahko samo tiho,ker na leto naredim cca.600 tehničnih in vidim kaj narod vozi tja in zakaj jih pomečejo...



No potem pa povej kaj je največkrat vzrok ?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Ne mar 15, 2015 2:51 pm

Zračnost podvozja,zavore,pregorene luči (ponavadi jih stranke na licu mesta zamenjajo) gniloba,zbledene luči,karoserijske poškodbe,plini.Ravno v ponedeljek se je našel en brihten taksist z Sharanom ki je imel nekaj gnilo podvouje in 50% razlike na ročni in je tok časa gnjavil da je moral prit dol šef preglednikov in mu objasnit da avto pač ni izpraven in potem še b****r debilni pravi da je že 2 leti gnil tam.Edino pravilno zdaj boš pa popravljal!
Zadnjič spremenil čare, dne Ne mar 15, 2015 2:52 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Ne mar 15, 2015 2:51 pm

Tebe pa muči kaj,da imaš strah pred tehničnim?
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a thaking Ne mar 15, 2015 2:57 pm

čare je napisal/-a:Tebe pa muči kaj,da imaš strah pred tehničnim?


Nič od naštetega :) in nič za kar bi vedel, avto je redno servisiran in pregledan... :D Samo saj veš, zmeraj se lahko kaj najde če se hoče in tega se hočem izogniti. Če pa je kaj večjega in pomembnega za varnost pa se strinjam da se ne "da skozi " na "lepe oči".
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Ne mar 15, 2015 3:00 pm

Potem pa pelji na LOGO v Grosuplje.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a tr00per Ne mar 15, 2015 3:39 pm

sam trenutno izvajam postopek homologacije na avto Krka v Ljubljani, kjer so tako ustrežljivi, da bo njihov "kontrolor" prišel k meni na dom v Kranj preveriti stanje avtomobila, tko, da kapo dol in jih priporočam. Po drugi strani je ravno, ko sem bil na avto Krka in se dogovarjal okrog tega pregleda, tja prišel uslužbenec iz LPP, kjer so imeli v postopku homologacijo (uvoz) vozila iz ZDA, letnik 1958 in so komplicirali ter od lastnika zahtevali, naj rdeče smernike, ki so na vozilu originalni, zamenja za oranžne, ker to ni v redu, da so smerniki rdeči... pol se pa pejt njimi ukvarjat. :eyes
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a DePalmo Ne mar 15, 2015 4:08 pm

Potem so še premalo strogi kar se varnosti tiče, če se "da zmenit na lepe oči". Jaz vedno avto mesec pred tehničnem peljem do mehanika če vse štima in se ga pregleda v detajle. To pa naredim tudi zaradi lastne varnosti in ne samo zato, da bo šel čez tehničnega.

@čare: a Logo v Grosuplju ne komplicira? Mene so enkrat vrgli z maminim avtom ker je ročna bolj bogo prijela, pa enkrat že davno nazaj ko sem imel modre pozicijske.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a tr00per Ne mar 15, 2015 4:19 pm

DePalmo, govora je pri meni o homologaciji. Tukaj je itak najbolj važno, da se pogleda številke, lastništvo in pa izpuh, da se pol plača davek, po pregledu pa avto še vedno ne sme na cesto, saj ga potem še tehnični pregled čaka (v osnovi sicer enak postopek), katerega pa bom moral opraviti v njihovi poslovalnici. Razlog za pregled na domu je pa to, da mi ne bo potrebno probnih tablic kupovat oz. se na 'šverc' v Ljubljano vozit, ker v Kranju mi pa nihče noče opraviti homologacije, češ, da je avto prestar.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Ne mar 15, 2015 4:27 pm

@Depalmo pa misliš da te niso upravičeno vrgli??
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a DePalmo Ne mar 15, 2015 7:28 pm

@tr00per: Nisem mislil tebe specifično, bolj na to kakšne gajbe se vozijo po cestah ;)

@čare: A sem to rekel? So me čisto upravičeno vrgli in temu ne oporekam. Red more bit, žalostni se mi pa zdijo tisti ki raje iščejo luknje in kako spravit avto čez tehničnega, kot pa da se ga popravi da je izpraven.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Ne mar 15, 2015 8:17 pm

Ja napisal si ravno tako kot da si malo hud,ker os te zaradi tega vrgli,sicer pa si jaz nekako še vedno ne predstavljam kaj nekateri smatrajo za kompliciranje.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a peroRS Ne mar 15, 2015 8:26 pm

Kompliciranje bi bilo, če bi ti ravno v tistem trenutku crknila žarnica in bi te vrgli, zaračunali pregled ter bi moral ponovno priti. :D

Ali pa kot mi je razlagal kolega:
na tehničnem pregledu mu je zaposleni nastavil višino obeh parabol, kao "nastavljeno u nulo". Pride naslednje leto in mu isti zaposlen reče "kdo je nastavljal te žaromete, vse je sfukano in sveti v vse smeri", čeprav se noben ni niti dotaknil luči v enem letu. :lol:

Osebno sicer nisem imel nikoli nobenih težav.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a DePalmo Ne mar 15, 2015 11:04 pm

@čare: Ko si omenil Logo, sem malce narobe zastopil in sem razumel da tam spustijo čez vse, zato sem sem spotaknil ob to izjavo. Do sedaj so bili vedno korektni in že kar nekaj let tudi jaz vedno poskrbim da vse na avtu štima. Nisem več mlad (in neumen) ko so mi bile všeč modre pozicijske, led osvetlitev tablice itd.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a 5cenic Po mar 16, 2015 12:01 am

Ko smo že pri led osvetlitvi tablice. Je to legalno ali ne?
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov