Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ggorenc Po mar 16, 2015 5:51 am

čare je napisal/-a:Če je avto izpraven ne komplicirajo nikjer.


Ja itak, mene so vrgli (gorejnska), ker mi je v avtomobilu manjkal en sedez. Imam zadaj posamicno odstranljive in je en vedno doma, ker tovorim notri kolo. Potem pa mi zatezi junak na tehnicnem, da je avto regstriran za toliko in toliko oseb, sedezev imam pa manj. Ces kaj se grem. :huh:
Saj ne recem, da ste vi taksni ampak komplicirajo nekje v nulo.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Po mar 16, 2015 6:09 am

V takem primeru bi se jaz kregal do nezavesti.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a thaking Po mar 16, 2015 7:34 am

5cenic je napisal/-a:Ko smo že pri led osvetlitvi tablice. Je to legalno ali ne?


Za tvoj avtomobil bi moral homologirati (če nisi že imel v originalu..), drugače pa je legalno seveda, zakaj ne bi bilo ? Saj gre vse v LED.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ysrxdtczvgu Po mar 16, 2015 9:02 pm

Če se že gremo tako lahko predstavim svojo zgodbo pa mi vi povejte ali sem se razjezil upravičeno ali ne.
Zadeva se je zgodila na AMZS Dravograd bil je tehnični pregled. Avto izpraven (vsaj po moje) saj je bilo vse v najlepšem redu le voznikova vrata sem imel na moji temno modri Seat Cordobi pobarvano rumeno ker se mi je nek "talent" vanja zaletel. Ker se mi je zdelo brezveze vrata barvati ali karkoli in, kolikor sem seznanjen, lahko 1/3 avta v drugačni barvi kot piše v homologaciji sem avto odpeljal na tehnični pregled. Tam pa mi dva starčka stara okoli 50-60 let zatrjujeta, da avto ni izpraven ker ima rumena vrata. Naj še dodam da je drugače avto cel moder. Zdaj pa me skrbi, da bo letos zadeva ista in me ne bosta spustila skozi tehnični pregled pa čeprav je avto za svoja leta v izredno dobrem stanju. Na koga se v takem primeru lahko sklicujem? Ali je moje razmišljanje sploh pravilno? Lahko imam rumena vrata ali ne?
Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Andry
Zadnjič spremenil ysrxdtczvgu, dne Po mar 16, 2015 9:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a zundapp Po mar 16, 2015 9:07 pm

kupi modri sprej za 5 eur in ne izzivaj oz ne jokaj v nasprotnem primeru po forumu
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a tr00per Po mar 16, 2015 9:20 pm

tukaj ni izzivanje in mislim, da ima uporabnik gor prav za slabo voljo. Ker avto je lahko do 49% druge barve, preden je potrebna homologacija. Tako, da ena vrata res nimajo veze
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a 5cenic Po mar 16, 2015 9:25 pm

thaking je napisal/-a:
5cenic je napisal/-a:Ko smo že pri led osvetlitvi tablice. Je to legalno ali ne?


Za tvoj avtomobil bi moral homologirati (če nisi že imel v originalu..), drugače pa je legalno seveda, zakaj ne bi bilo ? Saj gre vse v LED.

No ja definitivno ne grem homologirati led žarnic za tablico, če mi bojo slučajno zatežil bom imel pa dve normalni samo pa jim tam zamenjam :lol:
Sem pa mislil, da so lahko LED za tablico notri. Saj razumem, da morjo bit normlane žarnice v lučeh itd. ampak za tablico sem mislil, da gledajo samo to, da je dovolj (in ne preveč) osvetljena.

Gremo še bolj v skrajnost. Kaj pa LED žarnice za notranjost. Ne mi rečt, da je treba tudi to homologirati :lol: ?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ojnica Po mar 16, 2015 9:37 pm

Špan Brezovica, niti jih ni motila lučka za motor, niti to da mi ne delalo špricanje za zadnje steklo, je blo pa vse ostalo po spisku tko kot mora bit. Pr prigotu na prevetivnem se je spotaknil v lučko in to špricanje.
Na Vrhniki komplicirajo 100 na uro.

Na LPP pa nikol več ne peljem.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ysrxdtczvgu Po mar 16, 2015 9:40 pm

zundapp je napisal/-a:kupi modri sprej za 5 eur in ne izzivaj oz ne jokaj v nasprotnem primeru po forumu

na tvoj mentalni nivo purana se nebi spuščal

tr00per je napisal/-a:tukaj ni izzivanje in mislim, da ima uporabnik gor prav za slabo voljo. Ker avto je lahko do 49% druge barve, preden je potrebna homologacija. Tako, da ena vrata res nimajo veze


Hvala za odgovor in potrditev, da nisem jaz b***k ampak drugi brezupni primerki človeštva, ki nimajo karkšnega koli spoštovanja do drugih.
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a thaking Po mar 16, 2015 9:42 pm

A če "padeš" npr. nekje, greš laho v teh 1-3 dneh kam drugam ?

Kaj pa potem če želiš še enkrat plačati, če so 3je dnevi mimo in greš drugam in tam plačaš ponovno ceno, dobijo informacijo kaj je bilo prvič "napak" ?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ojnica Po mar 16, 2015 9:43 pm

Preverjeno ne moreš, ker je bil registr.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Po mar 16, 2015 10:42 pm

Po petih dneh tisti prvi tehnični propade in greš lahko komot drugam ampak ti ne nuca,ker napake so zabeležene in se ti bo vsak najprej spotaknil ob to.Glede rumenih vrat...Ne vem sicer kaj pravi zakon ampak zarad tega sigurno ne bi smeli težit tako da izbrskaj nekje nek uraden papir kok avta je lahko v drugi barvi in ga potem ko bo model brihten fukni na mizo in ga steraj v tri materne.Taka stvar bi pa mene tam tako razpizdila da bi ročno potegnil zaklenil in pustil avto tam dokler mi ne bi uradno dokazali da se motim.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ysrxdtczvgu Po mar 16, 2015 10:52 pm

čare je napisal/-a:Po petih dneh tisti prvi tehnični propade in greš lahko komot drugam ampak ti ne nuca,ker napake so zabeležene in se ti bo vsak najprej spotaknil ob to.Glede rumenih vrat...Ne vem sicer kaj pravi zakon ampak zarad tega sigurno ne bi smeli težit tako da izbrskaj nekje nek uraden papir kok avta je lahko v drugi barvi in ga potem ko bo model brihten fukni na mizo in ga steraj v tri materne.Taka stvar bi pa mene tam tako razpizdila da bi ročno potegnil zaklenil in pustil avto tam dokler mi ne bi uradno dokazali da se motim.


Najlepša hvala sem se kar malo nasmejal :D Mislim da bo drugič točno tako. Samo potrditev sem potreboval.
Lep pozdrav
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Po mar 16, 2015 11:00 pm

Ti samo najdi nek pravilnik al uradni list in si sprintaj pa mu potem ta papir porini v oko.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a esem To mar 17, 2015 1:47 pm

Verjetno je tako, da imaš lahko druge barve - če so vpisane v prometno. Že zato, ker pobegle iščejo tudi po barvi.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare To mar 17, 2015 2:49 pm

Je nek procent ko ne rabiš spreminjat in mislim (nisem siguren) da tudi ko avto oblečeš v folijo barva vozila ostane ista le dopiše se v homologacijo da je foliran.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ysrxdtczvgu To mar 17, 2015 3:22 pm

Bom preiskal vse uradne strani pa če in ko najdem pritisnem priponko da bo jasno razvidno :)

Če pa se samo vpiše v prometno. Zakaj tega ni storil kar tam? Zakaj me je moral še moriti s tem in me skoraj vrgel?
Saj lahko on to tam stori, ali pač?
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare To mar 17, 2015 4:49 pm

Če te ni vrgel potem tudi sam ni siguren v to kar je nakladal in pa po vsej verjetnosti nikjer pod rubrikami ni opombe "barva vrat" in če se gremo že yebat...Nekatera vozila imajo že fabriško črno streho...ali recimo Captur dve barvi.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ysrxdtczvgu To mar 17, 2015 6:32 pm

Dobro, res ne piše kaj izrecno o barvi vrat, lahko bi pa pisalo o procentuaži koliko avta preden je potreben zapis v prometni ali kaj podobnega. Ni pa "fora" v tem, da on ne bi vedel, če pa mi je nakladal da bom pri policiji dobil kazen ker imam rumena vrata in podobne zamisli, pač pa v tem, da je bila celotna zadeva narejena izključno s tem namenom, da bi me vrgel. Vsaj tako je zgledalo :?
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
Uporabniški avatar
bedolin
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: Sr feb 01, 2012 3:16 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a bedolin To mar 17, 2015 7:13 pm

Kok ene energije vložene v ena vrata... :roll:
Mislim, kok mora to češko zgledat, rumena vrata na temno modri kordobi.

A v isti barvi se jih nikjer ni dalo dobit, če je že greh in škoda jih barvat :?:

Predlagam, da zamenjaš pokrov motorja z rdečim, pa jih drkaš, da je to kordoba benetton edition :idea:

Slika
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov