Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
zdravko3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr maj 06, 2015 11:54 am

Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a zdravko3 Sr maj 06, 2015 12:05 pm

Pri zavarovalnici maribor imam AO+, polni kasko in zavarovanje za parkirišče. Ker sem svež voznik, nimam 0 bonusa, sem se pa malo cenkal z agenti, dobil nekaj popusta, tako da me pride zavarovanje vse skupaj cca 750eur.

Pred kratkim mi je na parkirišču nekdo ruknil avto.. Nič hujšega, malo vdrt pleh na eni strani, barva cela... če ne sije svetloba pod pravim kotom, se komaj vidi... ko sije iz prave strani, je pa pač grdo.

Zdaj me pa zanima, kaj se mi bolj splača narest... it na zavarovalnico (niti ne vem, a se na to plača kaka odbitna franšiza?), in potem naslednje leto riskirat manjši popust(?), ali pa dobit manj bonusa(?).. ali pa it samo do lokalnega kleparja in pač plačat sam. Oziroma bolje rečeno, zanima me, kaj me pride ceneje? Predvsem me zanima, koliko bi me stalo dolgoročno to, z zavarovalnico, da potem pri kleparju vidim, kaj je ceneje.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a 5cenic Sr maj 06, 2015 12:14 pm

Če je bilo na parkirišči ni odbitne franšize.

edit: seveda če imaš zavarovano parkirišče kar si omenil, da imaš.
 
zdravko3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr maj 06, 2015 11:54 am

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a zdravko3 Sr maj 06, 2015 12:20 pm

Imam tud parkirišče, je blo za doplačat :)

Bonusi pa vse ostanejo.. oziroma, ga normalno pridobim tistih 5% naslednje leto? Ali bo ob naslednjem podaljšanju zavarovanja kak problem?
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a f.taunus Sr maj 06, 2015 12:25 pm

5cenic je napisal/-a:Če je bilo na parkirišči ni odbitne franšize.

edit: seveda če imaš zavarovano parkirišče kar si omenil, da imaš.

Glede na to, da ima pri ZM, je ta posebni popust dobil tudi v zameno za odbitne franšize. Tako, da skoraj upam iti stavit, da ima 90eur franšize na parkirišče.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a thunderbolt Sr maj 06, 2015 12:33 pm

Za razmislek: sam imam dobro izkusnjo s firmo Dentacraft. Poleg toce, mi je zrihtal se buske od parkirisc, po enaki metodi kot odstranjevanje poskodb od toce. Ce je poskodba mala in je lak cel, bi sam najprej poskusil stvar zrihtati na tak nacin, brez barvanja in klepanja-pa tudi ceneje je.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a 5cenic Sr maj 06, 2015 12:41 pm

f.taunus je napisal/-a:
5cenic je napisal/-a:Če je bilo na parkirišči ni odbitne franšize.

edit: seveda če imaš zavarovano parkirišče kar si omenil, da imaš.

Glede na to, da ima pri ZM, je ta posebni popust dobil tudi v zameno za odbitne franšize. Tako, da skoraj upam iti stavit, da ima 90eur franšize na parkirišče.

Mam parkirišče pri ZM brez odbitne franšize. Je pa res, da sem uzel polno z vsem kar je mogoče in sem dobil popust samo zato, ker mi je dala agenta precej komercialnega popusta, pa še vedno je bilo zavarovanje pregrešno drago.

Zdravko3: pokliči na zavarovalnico in povej številko police ti bodo takoj povedali kaj imaš v polici in kaj ne. In ja pri parkirišču seveda, če ga imaš zavarovanega, ne izgubiš bonusa. Za odbitno franšizo pa vpraši
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a matejxx Sr maj 06, 2015 1:36 pm

Če imaš zavarovano parkirišče, ni nobenega doplačila popravila in tudi odbitega bonusa ni. Vsaj pri Triglavu tega ni. Pa ni potrebno nobene policije, samo zapelješ avto k cenilcu in ti on tam pogleda. Pa je bil avto v našem primeru zelo močno udarjen (malo več kot 1000), pa ni bilo nobenega kompliciranja.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a Daedalus Sr maj 06, 2015 3:02 pm

matejxx je napisal/-a:Če imaš zavarovano parkirišče, ni nobenega doplačila popravila in tudi odbitega bonusa ni. Vsaj pri Triglavu tega ni. Pa ni potrebno nobene policije, samo zapelješ avto k cenilcu in ti on tam pogleda. Pa je bil avto v našem primeru zelo močno udarjen (malo več kot 1000), pa ni bilo nobenega kompliciranja.


Jaz sem nedolgo nazaj zvedel, da JE odbitna franšiza za parking pri Triglavu...oz. da padeš naslednje leto 3 premijske razrede višje (15% manj popusta).
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a 5cenic Sr maj 06, 2015 3:19 pm

Daedalus je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Če imaš zavarovano parkirišče, ni nobenega doplačila popravila in tudi odbitega bonusa ni. Vsaj pri Triglavu tega ni. Pa ni potrebno nobene policije, samo zapelješ avto k cenilcu in ti on tam pogleda. Pa je bil avto v našem primeru zelo močno udarjen (malo več kot 1000), pa ni bilo nobenega kompliciranja.


Jaz sem nedolgo nazaj zvedel, da JE odbitna franšiza za parking pri Triglavu...oz. da padeš naslednje leto 3 premijske razrede višje (15% manj popusta).

Če je to res, v čem je potem sploh smisel zavarovanja parkirišča, če je vse isto kot pri kasku. Zavaruješ samo kasko pa je...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a MasTTer Če maj 07, 2015 7:38 am

Pri kasku zgubiš 15% bonus (oz. 3 premijske razrede, da bo bolj točno) pri vsaki škodi, razen če imaš 1. škodo odkupljeno (kar se splača naredit če imaš že več bonusa), pri kritju Parkirišče pa ne zgubiš nič, le franšizo plačaš V koliko jo imaš.
Če jo imaš, si pač plačal že v štartu toliko manj. V koliko nebi imel škode, bi ta znesek "privarčeval", če pa imaš škodo, pa pač doplačaš še tisto malenkostno razliko in je urejeno.

Vsekakor se lahko vsak odloči, ko sklepa zavarovanje, kar se mu najbolj splača in če prevzame ta rizik ali ne :)

Jaz zato vedno priporočam, če ima kdo že 50% bonus in je v 1 Premijskem razredu, kar pomeni, da ima ima 1 škodo gratis, odkupi še 1 škodo, ter sklene kasko z 0% franšizo in je miren. Tu ni potrebe po dodatnih kritjih kot so stekla, živali, ogledala, parkirišče itd., ker je to vse krito iz kaska in se nič ne zgubi.
Tisti, kateri je dosti na cesti, pa lahko vzame še kako dodatno kritje in ima tisto pokrita z tiste kombinacije. Se pa lahko sam odloča, če bo kril z dodatne kombinacije ali pa z kaska (kjer res nič ne komplicirajo, kajti kakršna koli nenamerna škoda, ki je nastala v prometu je krita).
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a matejxx Če maj 07, 2015 2:51 pm

5cenic je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Če imaš zavarovano parkirišče, ni nobenega doplačila popravila in tudi odbitega bonusa ni. Vsaj pri Triglavu tega ni. Pa ni potrebno nobene policije, samo zapelješ avto k cenilcu in ti on tam pogleda. Pa je bil avto v našem primeru zelo močno udarjen (malo več kot 1000), pa ni bilo nobenega kompliciranja.


Jaz sem nedolgo nazaj zvedel, da JE odbitna franšiza za parking pri Triglavu...oz. da padeš naslednje leto 3 premijske razrede višje (15% manj popusta).

Če je to res, v čem je potem sploh smisel zavarovanja parkirišča, če je vse isto kot pri kasku. Zavaruješ samo kasko pa je...


Zavarovalnica triglav:
Delni kasko lahko sklenete tudi brez splošnega kaska, razen kombinacije K. Kombinacijo B pa lahko sklenete le skupaj z zavarovanjem splošnega kaska ali zavarovanjem avtomobilske odgovornosti.

Delni kasko je koristen tudi v primeru uveljavljanja škode, ki jo sicer že krije splošni kasko, saj se v tem primeru ne upošteva odbitna franšiza, dogovorjena pri splošnem kasku, in hkrati kot zavarovanec ne izgubite že pridobljenega bonusa pri plačilu zavarovalne premije splošnega kaska.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a 5cenic Če maj 07, 2015 5:33 pm

matejxx je napisal/-a:
5cenic je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Če imaš zavarovano parkirišče, ni nobenega doplačila popravila in tudi odbitega bonusa ni. Vsaj pri Triglavu tega ni. Pa ni potrebno nobene policije, samo zapelješ avto k cenilcu in ti on tam pogleda. Pa je bil avto v našem primeru zelo močno udarjen (malo več kot 1000), pa ni bilo nobenega kompliciranja.


Jaz sem nedolgo nazaj zvedel, da JE odbitna franšiza za parking pri Triglavu...oz. da padeš naslednje leto 3 premijske razrede višje (15% manj popusta).

Če je to res, v čem je potem sploh smisel zavarovanja parkirišča, če je vse isto kot pri kasku. Zavaruješ samo kasko pa je...


Zavarovalnica triglav:
Delni kasko lahko sklenete tudi brez splošnega kaska, razen kombinacije K. Kombinacijo B pa lahko sklenete le skupaj z zavarovanjem splošnega kaska ali zavarovanjem avtomobilske odgovornosti.

Delni kasko je koristen tudi v primeru uveljavljanja škode, ki jo sicer že krije splošni kasko, saj se v tem primeru ne upošteva odbitna franšiza, dogovorjena pri splošnem kasku, in hkrati kot zavarovanec ne izgubite že pridobljenega bonusa pri plačilu zavarovalne premije splošnega kaska.

To vem. Čudil sem se postu od Daedalusa ker je napisal, da je pri parkingu (delnem kasku) tudi odbitna franšiza in izgubiš bonus kar bi bilo pa neumno.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a f.taunus Če maj 07, 2015 8:21 pm

To kar je on napisal, je uveljavljanje škode iz splošnega kaska, ne pa delne kombinacije parkirišče.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a Daedalus Po maj 11, 2015 1:00 pm

Sem očitno narobe razumel agenta. Hvala za pojasnilo/popravek. :)
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a Kosek1 Sr maj 13, 2015 1:50 pm

zdravko3 je napisal/-a:Pred kratkim mi je na parkirišču nekdo ruknil avto..


Pri škodi, ko ti neznano vozilo na parkirišču povzroči škodo, ne izgubiš bonusa in praviloma ni odbitne franšize. Vendar imamo pri Zavarovalnici Maribor zavarovanci popust za brezškodno dogajanje, ko računalnik kar sam naslednje leto avtomatično dodeli 10% popust, če ni bilo nobene škode v preteklem letu, tudi iz parkirišča ne. Torej, če je škode za 20 EUR, se morda splača sam popravljati, sicer pa ne. :)

Če boš rabil agenta od zavarovalnice Maribor in si iz Ljubljane, mi sporoči na PM. Ti bom dal njegovo telefonsko.
 
TRIROG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: To jun 19, 2012 11:09 am

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a TRIROG Po maj 18, 2015 7:57 am

Uveljavljanje zavarovalnega primera pri zavarovalnici načeloma rezultira pri količini komercialnega popusta, ki ti ga zavarovalnica prizna naslednje leto.
Če je parkirišče zavarovano po delnem kasku odbitne franšize ni. Pri polnem kasku pa je (razen če je dogovorjena 0%) poleg tega pa se pade tudi razred pri popustu za kasko.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a f.taunus Po maj 18, 2015 1:01 pm

TRIROG je napisal/-a:Če je parkirišče zavarovano po delnem kasku odbitne franšize ni.

Pri ZM v zadnjih 2 letih naletim na več kot polovico polic, kjer imajo stranke vključeno franšizo na stekla (60eur), divjad (60eur) in parkirišče (90eur). Tako da ne moreš kar eksplicitno mu rečti, da je ni, ampak da je ali pa ni ... odvisno kako sta se z zastopnikom dogovorila ob sklepanju police.

V priponki je tak primer police.
Priponke
img-150518135749.jpg
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a odprti clio Po maj 18, 2015 5:58 pm

Nekdo me je spraševal zakaj sem šel iz zavarovalništva... Tudi zaradi takih :lol: človeka mine, da bi sploh komu še svetoval... Ker itak bo povsod en kup takih, ki pamet solijo, brez da bi sploh pogledali predhodne odgovore.

Če je parkirišče zavarovano po delnem kasku odbitne franšize ni. Pri polnem kasku pa je (razen če je dogovorjena 0%) poleg tega pa se pade tudi razred pri popustu za kasko.


Ker zgornji citat je čisti bull shit, kar je jasno vsakomur ki loči franšizo za AK in DK (ob upoštevanju, da je polni kasko = kasko + vse DK). Da ne omenjam tega, da se čedalje več ljudi odloča za delno komb. H s franšizo (brez kaska).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
TRIROG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: To jun 19, 2012 11:09 am

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a TRIROG Po maj 18, 2015 8:42 pm

Se posipam s pepelom. Očitno sem bil zmotno prepričan, da pri delnem kasku odbitnih franšiz pač ni.
Sam anmreč vedno zavarzuej kombinacijo parkirišče in mi nihče ni omenjal odbitne fr. In od tod posledično moja zmota...
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a Kosek1 To maj 19, 2015 1:34 pm

TRIROG je napisal/-a:Se posipam s pepelom. Očitno sem bil zmotno prepričan, da pri delnem kasku odbitnih franšiz pač ni.
Sam anmreč vedno zavarzuej kombinacijo parkirišče in mi nihče ni omenjal odbitne fr. In od tod posledično moja zmota...


Je zelo majhna razlika v premiji z ali brez OF.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov