Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a Kosek1 To maj 19, 2015 1:37 pm

odprti clio je napisal/-a: Da ne omenjam tega, da se čedalje več ljudi odloča za delno komb. H s franšizo (brez kaska).


Če je H kombinacija s franšizo, je premija nižja, stvar posameznika pa, da se odloči.
 
sennheiser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 13, 2009 9:12 pm

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a sennheiser To maj 19, 2015 8:12 pm

Zdravo,

Da si sposodim malo temo. Imam za avto zavarovano kombinacijo H - parkirišče. Avto je v pol leta na parkingu nabral nekaj udrtin in prask, poškodb na zadnjem blatniku katere bi sedaj rad odpravil. Kako naj se zadeve lotim? Bral sem da naj bi bilo zaželjeno da 3 dni po poškodbi se prijavi.
Ker bom vozilo peljal na uradni servis popravljati so mi tam tudi rekli da prvo na zavarovalnico da se naredi zapisnik in poslika. Če se slučajno kaj spusti, pa uradni servis to dopiše ko ocenijo avto potem ko ga konkretno sperejo in pregledajo. Ali bo to šlo čez?

Druga stvar so pa še 2 hude praske, katere so nastale zaradi po mojem mnenju vandelizma. Na pokrovu motorja in prtljažniku je dosti nazorno vidno da je nekdo namerno s ključem potehnil po avtu. Kako bi lahko to uveljavljal glede na to da tukaj niso vidne poškodbe, ki bi nastale zaradi drugega vozila?

Zavarovalnica je pa Triglav.

Zavarovanje mi poteče naslednji mesec.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Se splača na zavarovalnico?

Napisal/-a MasTTer Če maj 21, 2015 8:08 am

1.
Parkirišče ti pokriva poškodbe neznanega gibajočega vozila. To si lahko sam pojasniš kaj to vse pokriva. Zaželjen je policijski zapisnik, predusem pri škodah, katere niso 100% razvidne, da so nastale od gibajočega vozila.
Vsaka škoda je poseben dogodek. Torej poškodba zadaj in spredaj sta 2 ločena škodna dogodka. Ta kombinacija pokriva večinoma 2-3 škodna dogodka letno, če prav vem, nisem pa prepričan za Triglav koliko imajo.
V kolikor bi imel kasko, bi bila zadeva bistveno enostavnejša :)

2.
Vandalizem iz kombinacije parkirišče (H), NI krit. To pokriva le kasko. Tu je pa obvezno prijavit vsako škodo na policiji.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 18 gostov