Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a zeljko Sr feb 24, 2016 4:48 pm

Že skoraj 10 let si lastim Cordobo 1995 1.6 glx, ki pa jo je že kar dobro načel zob časa in zato nisem opravil tehničnega pregleda. Avto mi odgovarja in ne rabim več, ker se vozim le na kratke razdalje (letno 1500 - 2000 km). Trenutno bi skoraj lahko bil brez avtomobila in bi si doma sposojal kakšnega, a čez leto ali dve tako ne bi več šlo.

Nepravilnosti na vozilu so bile:

- podvozje ali okvir in povezava - izpušne cevi in dušilci zvokov - a) IZPUŠNI SISTEM JE NEZANESLJIV ALI PUŠČA

- kabina in nadgradnja - pod - pod je nezanesljiv ali močno okvarjen - OBNOVA L + D PRAG

- podvozje ali okvir in povezava - splošno stanje - a) manjši prelom (razpoke) ali deformacija katerega koli vzdolžnega ali prečnega nosilnega dela (nosilca) - OBNOVA ALI MENJAVA MOSTU


Kaj sedaj?

Koliko bi me prišlo popravilo vsega skupaj? Brez ali z računom... Se mi sploh izplača?

Najraje bi videl, da bi mi avtomehanik pošteno povedal, kaj je na avtu potrebno popraviti sedaj in kaj v bližnji prihodnosti. Ni mi nek problem popravit vse to, a bi rad vedel, kaj bo šlo narobe kasneje, da ne bo vse skupaj jama brez dna (kar pa je glede na starost avtomobila verjetno). Če kdo pozna poštenega mehanika za pregled v okolici Kranja naj kar pove!

Prodaja? Tehnični se izteče čez 2 tedna.
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a virtuoso89 Sr feb 24, 2016 5:39 pm

Odpad.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2864
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr feb 24, 2016 5:49 pm

odjavi in prodaj če dobiš kakšen eur in kupi malo novejško krico če nimaš denarja

jaz nebi popravljal
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
16valve
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So feb 20, 2016 11:48 am

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a 16valve Sr feb 24, 2016 9:01 pm

Pozdravljen,tega se ne splaca popravljati,ker bos dal vec za popravilo kot pa je vreden.Poskusi ga prodati in si kupi nekaj za majhen denar,ker za ta denar ,ki bi ga namenil za popravilo plus 100 ali 200 evrov imas lahko mlajse vozilo.lp
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a zeljko Sr feb 24, 2016 11:11 pm

Tole bi verjetno stalo takoj 200€ kjerkoli? Bom jutri odšel do kakšnega mehanika in ga povprašal. Kakor pa sem gledal podvozje, pa zgleda kar precej gnilo. Najbrž bi tole lahko saniral, potem pa bi bilo čez leto spet kaj podobnega. Avto je pač star čez 20 let in vse po vrsti propada.

Do konca tehničenga imam še 10 dni. Kaj lahko sedaj naredim. Denarja za zavarovanje in in cestnino ne bom dobil, ker je le še nekaj dni. Kako je z prodajo? Imam izpisek neopravljenega tehničnega pregleda, ki ga (morebitnemu) kupcu najbrž nisem dolžan pokazati. Itak bom težko prodal tik pred koncem tehničnega pregleda.

Po izteku (in neprodaji) ga moram verjetno odjaviti iz prometa. Kako je z odpadom? Cena? Če ga v dveh tednih ne prodam, ni problem, da avto stoji doma dlje časa in čaka na karkoli oz. prodam kakšen njegov del (gume itd.).
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a primozek68 Če feb 25, 2016 5:18 am

Tole bo najmanj jurčka€ za porihtat.... Avto je vreden pa 300€. Izpraven.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
16valve
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So feb 20, 2016 11:48 am

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a 16valve Če feb 25, 2016 10:33 am

Voziš ga 10 dni in potem ga odjaviš vrneš tablice in to je to...Takole iz glave mislim , da se da dobit na odpadu 100€ za vozilo če se ti ne da ukvarjati z prodajo po delih saj se zna zavleči in imaš potem mini odpad doma se pa to definitvno bolje splača saj je vsak del 20€+..ali pa ga daš na bolho in puskusiš srečo z prodajo in ne nisi dolžan kazati izpiska iz tehničnega.lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a DePalmo Če feb 25, 2016 11:56 am

Tudi jaz nevem če bi šel tak avto popravljat ker bo na hitro preveč stroška z njim, dobiš kaj drugega za tisti denar.

Kar se pa avta tiče, na odpad ne sme jit, moraš ga dat v razgradnjo katero pa mislim da plačaš. Poleg tega ti "mojstri" zahtevajo da je avto cel, torej da nič ne fali. Jaz sem iz svojega itak prodal vredne dele, nato ga pa noben ni hotel vzet. Če ga boš dal njim, moraš dobiti potrdilo o razgradnji. Imaš pa raznorazne ljudi ki odkupujejo stare avte, dajo nekje 100€ po avtu. Ti pa že sedajle povem: denar v naprej ter prepis! Ne odstopaj, drugače boš imel isto zgodbo kot jaz: prepisa ni bilo, denarja pa tudi nisem videl ...

In ja, ko tehnični propade, ga enostavno odjaviš in še poveš da bo avto stal doma. Nobena umetnost.
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a zeljko Če feb 25, 2016 2:31 pm

Morda bom avto celo prodal. Zanima pa me, če bo ob prodaji deklica na tehničnem pregledu videla/povedala, da sem bil ravno pred kratkim na tehničnem in ni bilo v redu? Upravne enote so odprte le do 15h (razen srede), tako da mi ostanejo le enote za tehnične preglede.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a matejxx Če feb 25, 2016 2:39 pm

Kaj to pomeni, da hočeš kupca lagati o avtu?
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a zeljko Če feb 25, 2016 2:46 pm

Zamolčati. Vem, da ni ravno lepo.

Bo gdč. preverila zgodovimo pregledov?
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a yeo Če feb 25, 2016 2:56 pm

Upam da bo!!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a nebivedu Če feb 25, 2016 2:58 pm

Če prav razumem, moraš:
- zamnejat izpušni sistem - lonec je nekje okoli 80 do 90€, cevi + delo - to boš plačal nekje 200€
- popravit oba pragova - 100€ za enega, brez barvanja, z barvanjem te bo prišlo okoli 300€
- zamenjat zadnji most, ker je počen. Menjava mostu, te bo samo delo prišlo vsaj 100€, za koliko boš dobil dober most, je pa drugo vprašanje.

Torej računaj samo za popravilo najmanj nekje 600€, verjetno pa več, ker ko bodo začel rastavljat most, se bo pokazalo spodaj kaj hujšega, ko se bodo pragovi porezali, pa ne bo samo pragov za švasat, ampak še kaj več.

Jaz bi na tvojem mestu raje kupil drugega bencinarja za ta denar, pa bo spet za nekaj časa. Tega pa prodaš za dele naprej (pa v pogodbo, ko boš prodajal, napiši da je bil prodan za dele).

Če si šel na tehničnega in ga nisi opravil, potem vedo to na vseh tehničnih, ker je to vpisano v sistemu.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a DePalmo Če feb 25, 2016 4:02 pm

Torej boš nategnil nekoga nič slutečega, po možnosti koga ki se na avte ne spozna in bomo o tem potem spet brali v temi o nategatorjih?

Če boš s tem šel naprej, upam da naletiš na "tapravega" kateri bo potem tebe poservisiral!
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a nejc1986 Če feb 25, 2016 5:03 pm

Sam res.... ti bi dejansko nategnu nekoga s,sory,potencialno nevarnim avtom... in pol nej ma clouk zaupanje ko kupuje stare avte... ko bi pa teb kdo to naredu pa jok pa stok. Ni lepo kupcu zamolcat malenkosti ,to kar se teb plete po glavi je miloreceno bolano,ampak smo ze usi mal imuni na to,ker se to prepogosto dogaja.

Lej...avto je ze krepko polnoleten,odsluzu je svoje,to tud sam ves, prodej ga nekomu za 100eur,povej.oz.tko k so rekl, v pogodbo napis da je za dele,dodaj 400eur,kup nek podoben j**c k bo zdrzu 1leto usaj in predvsem upaj da ne bos naletu na tako mino,kukr bo nekdo k bo kupu tvoj avto pod pretvezo da je "lepo ohranjen,realni kilometri,primeren svojim letom"...
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a zeljko Če feb 25, 2016 5:12 pm

Hehe. Pomoje to sploh ne bo problem, ker se vsi zanimajo za avto, da bi ga izvozili nekam južno itd. Zato je verjetno namenjen. Zanima pa me kako je z zavarovanjem in registracijo. Kaj je tu najbolj pametno? Vsi bi radi, da jim pustim zavarovanje/registracijo. Vem, da se mu ga ne izplača registrirati/zavarovati za izvoz v južne kraje, a vseeno je to zelo reskantno, če mu kar pustim.

Zadeva je pa taka. Če bi avto prodajal pred mesec ali več oz. še ne bi šel na tehnični pregled, tudi sam tega ne bi vedel. Ni mi pa ravno jasno, kako je bilo lansko leto dokaj brez problema, letos pa kar cel kup stvari.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1913
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a nejc1 Če feb 25, 2016 5:20 pm

Zavarovanje se že dolgo ne more več pustit. Ti pač lepo odjaviš avto, naredita prepis, potem pa tebe ne zanima več kaj delajo z njim in to je to. Pa v pogodbo napišeš da ima avto napake in je prodan kot videno-kupljeno ali nekaj v tem smislu...
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a Kosek1 Pe feb 26, 2016 3:38 pm

zeljko je napisal/-a:- kabina in nadgradnja - pod - pod je nezanesljiv ali močno okvarjen - OBNOVA L + D PRAG

- podvozje ali okvir in povezava - splošno stanje - a) manjši prelom (razpoke) ali deformacija katerega koli vzdolžnega ali prečnega nosilnega dela (nosilca) - OBNOVA ALI MENJAVA MOSTU


Kaj sedaj?


Če boš kako punco peljal v avtu, jo lahko izgubiš (pade skozi luknjo). Daj enmu za pošvasat ali pa pelji avto na avtoodpad ali sam prodaj po delih. :)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a abbe Po feb 29, 2016 8:56 am

pelji avto na odpad al pa komu ki kosa vozila.
boš dobu cca 100€
prodal bi ga pa verjetno za ene 300?
pozabiš na teh 200€ in si lahko mirne vesti da se komu ni kaj naredilo v tem avtu ki si mu ga prodal,kljub temu da si vedu da je nevaren za vožnjo (sj zato so te zavrnili na tehničnem pregledu,ker je avto nevaren za vožnjo)
Ni vse res kar napišem
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a Kohec Po feb 29, 2016 10:21 am

Prodaj za rezervne dele. Če se ti ljubi, da boš šraufal, ga prodaj po delih, če ne pa v celoti. Boš dobil tisteh nekaj € in imaš mir. Vsi ki pa kupujejo takšne avte, pa tako in tako vedo, da takšen avto pač ni izpraven. Sam si pa kupi nekaj novejšega, vzami si čas in si poišči nekaj solidnega.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov