Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a zeljko Po feb 29, 2016 6:53 pm

Avto ni nevaren, saj tako tudi piše na uradnem listu (do poteka se lahko vozim normalno). Če bi bil res nevaren, bi ga moral takoj umakniti iz prometa.

Da pa je avto nevaren, je le subjektivno mnenje ene osebe. Če bi ga peljal na drug tehnični pregled, bi najbrž ugotovili kakšno napako več ali pa manj. Ni mi jasno, kako je bilo lansko leto vse ok, sedaj pa ne. Gre za kovinske dele, pri katerih eno leto ni prav veliko. Sedaj pa so v roku enega leta kar 3 kovinske zadeve dotrajale. Zdi se mi malo čuden slučaj. Ob tem se prevozil le dobrih 1000 km in ga imel garažiranega.

Seveda mi je pa dokaj smotano prikrivati napake, ker kupec ima moj naslov in ne bom miren (kličejo pa me tudi sami "čudni" tipi). Po drugi strani pa bi avto vsi nekam izvozili in imeli za rezervne dele (tu ni problem).
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a čare Po feb 29, 2016 8:00 pm

Glej čudni tipi gor ali dol nima veze.Avto je kakršen je,če ga kdo misli kupit naj ga plača,naredita prepis on plača tisto zavarovanje in cestnino za teh par tednov kolikor je še registriran in potem naj z njim počne kar hoče.Ali ga vozi ali tera na jug to tebe ne zanima.Prepis in čao to je vse kar tebe zanima.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a 5cenic Po feb 29, 2016 11:41 pm

zeljko je napisal/-a:Avto ni nevaren, saj tako tudi piše na uradnem listu (do poteka se lahko vozim normalno). Če bi bil res nevaren, bi ga moral takoj umakniti iz prometa.

Da pa je avto nevaren, je le subjektivno mnenje ene osebe. Če bi ga peljal na drug tehnični pregled, bi najbrž ugotovili kakšno napako več ali pa manj. Ni mi jasno, kako je bilo lansko leto vse ok, sedaj pa ne. Gre za kovinske dele, pri katerih eno leto ni prav veliko. Sedaj pa so v roku enega leta kar 3 kovinske zadeve dotrajale. Zdi se mi malo čuden slučaj. Ob tem se prevozil le dobrih 1000 km in ga imel garažiranega.

Seveda mi je pa dokaj smotano prikrivati napake, ker kupec ima moj naslov in ne bom miren (kličejo pa me tudi sami "čudni" tipi). Po drugi strani pa bi avto vsi nekam izvozili in imeli za rezervne dele (tu ni problem).

Ženin brat je prodajal Vectro dizel z polno opremo. Je bila pa boga turbina in povsem nezanesljiv avto, se je vedelo, da bo šla v kratkem. Avto je imel 270k km in ga je on dal na avto.net za zelo optimističen znesek. No na njegovo presenečenje, ga je en gospod z južnimi koreninami poklical, da ga pride pogledat.
No on mu je lepo povedal, da je turbina boga pa še nekatere druge težave so bile (z alternatorjem, če se pravilno spomnim) in mu je kupec rekel, da ga to niti ne zanima, da mu je važno, da avto zdrži do prikolice, potem gre v Bosno in da ga bodo že tam nahitrco pokrpal tako, da bo zgledal kot nov. Seveda se je še pohvalil koliko km mu bodo pričarali in kakšen dobiček bo imel.

Bistvo, naj te ne skrbi, glede izvoza na jug, jim je vseeno kakšen avto je se jim gre samo za dobiček.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a Doche Po feb 29, 2016 11:54 pm

zeljko je napisal/-a:Avto ni nevaren, saj tako tudi piše na uradnem listu (do poteka se lahko vozim normalno). Če bi bil res nevaren, bi ga moral takoj umakniti iz prometa.

Da pa je avto nevaren, je le subjektivno mnenje ene osebe. Če bi ga peljal na drug tehnični pregled, bi najbrž ugotovili kakšno napako več ali pa manj. Ni mi jasno, kako je bilo lansko leto vse ok, sedaj pa ne. Gre za kovinske dele, pri katerih eno leto ni prav veliko. Sedaj pa so v roku enega leta kar 3 kovinske zadeve dotrajale. Zdi se mi malo čuden slučaj. Ob tem se prevozil le dobrih 1000 km in ga imel garažiranega.

Seveda mi je pa dokaj smotano prikrivati napake, ker kupec ima moj naslov in ne bom miren (kličejo pa me tudi sami "čudni" tipi). Po drugi strani pa bi avto vsi nekam izvozili in imeli za rezervne dele (tu ni problem).


Subjektivno mnenje ene osebe je lahko že lansko leto bilo zmotno. A zdaj vidiš razliko. Kakšnega mnenja bi bil, če bi se ti v tem letu (oz preteklem) kaj zgodilo, nevem te kovinske dele, ki jih pač omenjaš - bi prišlo do hude nesreče na AC pri nevem koliko km na uro? Bi bil pa spet kriv na tehničnem, da so slabo pogledali? To ni noben slučaj, ne išči izgovorov, avto je v slabem stanju. Popravi, prodaj, pelji na odpad, karkoli. Samo ne napizdit nekoga, da je vse vredu.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Neopravljen tehnični pregled

Napisal/-a ojnica So mar 05, 2016 12:45 am

Tud drug avto za 300 ali 500 evrov bo treba vložit. Zavore, izpušni, sklopka, podvozje, vse to je lahko že zelo slabo pri drugem avtu.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 14 gostov