Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
luke46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To okt 15, 2013 4:34 pm

Poškodba na parkingu- kasko

Napisal/-a luke46 So mar 05, 2016 8:12 pm

Na parkingu mi je nekdo pošteno podrsal odbijač. Imam polni kasko pri Porsche zavarovalnici. Pri njih niti ni možno vzeti delni kasko. Imam odbitno franšizo 300€ oz. če popravljam na pooblaščenem servisu je 150€. Je možno, da če pokličem policijo naredi zapisnik zoper neznanega storilca in mi ni treba plačati odbitne franšize?
LP
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Poškodba na parkingu- kasko

Napisal/-a matejxx So mar 05, 2016 8:37 pm

Policija ti ne bo čisto nič pomagala, razen če odkrijejo kdo je to storil. Drugače boš popravljal preko kaska, kjer imaš odbito franšizo. Daj si rajši zamenjaj zavarovalnico za naslednjič, pa imej zavarovano parkirišče, ker tisto pa lahko popravljaš brez kakršnih koli doplačila.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Poškodba na parkingu- kasko

Napisal/-a odprti clio Ne mar 06, 2016 12:44 pm

Prosim, vzami si 15 minut, magari ko boš velikopotrebljal in vsaj preleti splošne pogoje. Kaj te zanima iz splošnih pogojev?
- kdaj se upošteva odbitna franšiza in
- ali zavarovalnica za tvojo škodo zahteva policijski zapisnik.

Že samo med branjem naslovov boš odkril kateri odstavki so zate relevantni.

Čez palec si skoraj upam napovedati, da ne boš potreboval zapisnika in boš škodo popravljal brez odbitne franšize. Mimogrede - alternativna pot je, da pošlješ e-sporočilo svojemu zavarovalnemu zastopniku, ali pa ga v ponedeljek pokliči in naj ti svetuje. Ker s tako visoko franšizo bi pričakoval komplet zavarovalno premijo nekje 280 do 330 € za avtomobil z nabavno vrednostjo cca 25.000 €. Kar je pravzaprav zanimivo, zdaj ko razmišljam.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov