Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Jozek516
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr mar 30, 2016 8:35 am

Parkirišče H - zavarovalnica se dela norca

Napisal/-a Jozek516 Sr mar 30, 2016 8:39 am

Zdravo
Zanima me če še ma kdo tako izkušnjo kot jaz al sem jaz popolni bebec!!

Avto so mi ze 3 krat v enem letu poškodovali pa mam že celega spokljukanega od spredaj pa zadaj.

A vedno ko pridem na zavarovalnico pol agent to poslika pa reče to ni videti kot poškodba drugega vozila... In pol reče da se pošlje na komisijo za to zadeve, odgovor pa je seveda vedno ne, da se to ne krije iz parkirišča!

A so prizadeti al sem jaz največji i**** ??????
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Parkirišče H - zavarovalnica se dela norca

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr mar 30, 2016 8:43 am

Katera zavarovalnika, kok star avto, ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Parkirišče H - zavarovalnica se dela norca

Napisal/-a J.McLane Sr mar 30, 2016 8:46 am

Rešitev je enostavna, ne zavaruješ več parkirišč, ker za tistih 120€ letno jaz vse te manjše poškodbe lahko sam plačam, se mi ne splača z zavarovalnico kregat.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Parkirišče H - zavarovalnica se dela norca

Napisal/-a matejxx Sr mar 30, 2016 9:25 am

Rešitev je preprosta, zamenjaj zavarovalnico.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Parkirišče H - zavarovalnica se dela norca

Napisal/-a ban Sr mar 30, 2016 9:46 am

Men še nikol niso delal težav, pa avto ni več rosno nov.
 
Jozek516
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr mar 30, 2016 8:35 am

Re: Parkirišče H - zavarovalnica se dela norca

Napisal/-a Jozek516 Sr mar 30, 2016 12:07 pm

Avto je 9 let star A3, zavarovalnica maribor

Sej razmisljam skoda placat za parkirišče ce je popravilo tolko vredno, barabe v glavnem
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Parkirišče H - zavarovalnica se dela norca

Napisal/-a abbe Sr mar 30, 2016 12:20 pm

J.McLane je napisal/-a:Rešitev je enostavna, ne zavaruješ več parkirišč, ker za tistih 120€ letno jaz vse te manjše poškodbe lahko sam plačam, se mi ne splača z zavarovalnico kregat.
l

haha seveda ja.
bi rad vidu ko maš vdrt blatnik in počen odbijač kako bi ti to rešu kvalitetno za 120€
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Parkirišče H - zavarovalnica se dela norca

Napisal/-a MacTron Sr mar 30, 2016 12:21 pm

Jozek516 je napisal/-a:Avto so mi ze 3 krat v enem letu poškodovali pa mam že celega spokljukanega od spredaj pa zadaj.

A vedno ko pridem na zavarovalnico pol agent to poslika pa reče to ni videti kot poškodba drugega vozila... In pol reče da se pošlje na komisijo za to zadeve, odgovor pa je seveda vedno ne, da se to ne krije iz parkirišča!


Ni vse takoj za ozigosati slabsalno.

Delni kasko kombinacija - parkirišča:
Glede na to, da se je v zadnjih letih povečalo število škod na parkirišču, so zavarovalnice svojo ponudbo prilagodile na dva načina. Prvi je, da so uvedle soudeležbo pri povračilu škode. To pomeni, da morate ob vsakem kritju škode iz delne kombinacije za parkirišče, sami prispevati določen fiksen znesek. Zneski so lahko različni, višji kot je znesek, nižja je cena za zavarovanje. Najpogostejša pa je še vedno možnost brez odbitne franšize, ki jo prav tako lahko izberemo.

Na drugi strani so omejili število škodnih dogodkov v enem zavarovalnem letu, tako da lahko škodo uveljavljate samo določeno število krat, največkrat je to tri krat. Tudi zaradi te omejitve je cena nekoliko nižja.
vir: zavarovanja.eu
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Parkirišče H - zavarovalnica se dela norca

Napisal/-a J.McLane Sr mar 30, 2016 1:42 pm

abbe je napisal/-a:
J.McLane je napisal/-a:Rešitev je enostavna, ne zavaruješ več parkirišč, ker za tistih 120€ letno jaz vse te manjše poškodbe lahko sam plačam, se mi ne splača z zavarovalnico kregat.
l

haha seveda ja.
bi rad vidu ko maš vdrt blatnik in počen odbijač kako bi ti to rešu kvalitetno za 120€


Če je škode preveč imaš pač splošni kasko in požreš tisto odbitno franšizo. Meni se je ta princip do sedaj obnesel, ampak verjamem, da si ga nekateri zaradi finančnega rizika ne upajo privoščit, raje dajo vsako leto 120€ kot pa enkrat na par let požrejo 250€ odbitne franšize :roll:. Poleg vsega si tudi pri uveljavljanju parkirišč ob dodaten 5% popust naslednje leto, tako da ni čisto zastonj.

Morda je res tudi to da nisem nek picajzelj, ki po poškodbi želi imeti nov avto, Priusa sem kupil rabljenenga s kar zdelanima prednjim in zadnjim odbijačem (na zavarovalnico ni bilo opcije ker sem takega kupil), če se prav spomnim je bil strošek popravila 220 € pri poblaščencu. Ne dvomim pa da bi bil račun x2 če bi bil pisan na zavarovalnico.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Parkirišče H - zavarovalnica se dela norca

Napisal/-a Kosek1 Pe apr 01, 2016 10:59 pm

Škoda naj bi bila povzročena z drugim motornim vozilom. To se ponavadi vidi na podlagi oblike poškodbe. Če ti je nekdo s kakim predmetom poškodoval avto, pa čeprav na parkirišču, bi morda tu šlo za zlonamerno dejanje.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov