Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
kronos_10_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne nov 27, 2011 8:55 pm

Obvezno zavarovanje?

Napisal/-a kronos_10_ Sr maj 18, 2016 6:59 pm

Pozdravljeni,

zanima me ali obvezno zavarovanje krije škodo na parkirišču v primeru, če jaz podrsam drug avto?

Danes sem imel primer, da pridem domov in je bil blatnik zadaj cel bel. Ko obrišem prah proč vidim, da je avto malo podrsan. Razmišljam kje bi to lahko bilo in pol predvidevam, da na zelo ozkem parkirišču, kjer na njega zaviješ, kar z glavne ceste. Nasproti mi je šel en avto in nisem upal lepo obrnit navznoter. Avto sem popravil in zapeljal noter pa nisem nič slišal. Mogoče res, če je prišlo do stika zaradi močne ventilacije in malo glasnejše glasbe tega nisem slišal. Kaj narediti v takem primeru? Avto ne vem kak je bil. Vem edino, da je bil bel oz. srebrn.

Hvala za mnenja!
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Obvezno zavarovanje?

Napisal/-a yeo Sr maj 18, 2016 7:45 pm

To se smatra kot pobeg s kraja nesreče. Edina možnost je da pokličeš policijsko postajo in javiš svoje podatke, ter kdaj in kje se je zgodilo. Če bo kdo dal prijavo da so mu poškodovali avto mu bo policija dala tvojo polico in bo stvar rešena, bo zavarovalnica krila škodo. Če se ne bo noben javil je stvar zaključena.
Če ne javiš sam policiji podatkov in te izsledijo, bo to smatrano kot pobeg in izguba zavarovalnih pravic in boš moral kriti škodo iz svojega žepa.
 
kronos_10_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne nov 27, 2011 8:55 pm

Re: Obvezno zavarovanje?

Napisal/-a kronos_10_ Sr maj 18, 2016 8:05 pm

Aha hvala za odgovor. Stvar nemudoma posredoval policiji. Sedaj bomo pa videli kaj bo.
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Obvezno zavarovanje?

Napisal/-a Kosek1 Če maj 19, 2016 3:33 pm

Morda se oškodovanc ne bo javil. :shock:
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov