Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
doroteja93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jun 15, 2016 10:05 pm

Evrotaksa

Napisal/-a doroteja93 Sr jun 15, 2016 10:13 pm

Živjo,

sem čisto nova na tem forumu in res upam, da že ni bilo veliko govora o tem.

V glavnem, moja zgodba je sledeča: manj kot teden nazaj sem imela prometno nesrečo. Gospa je izgubila nadzor nad vozilom in se je zabila v mene, seveda sta oba avta 'totalka'. Danes je že prišel cenilec in ga poslikal, rekel pa je naj pričakujem izračun v kratkem. Zanima me, če mi lahko poveste, koliko lahko pričakujem, da mi bodo povrnili? Če jih zavrnem, kako dolgo bom čakala? In koliko lahko pričakujem da bojo naslednjič zvišali?

Če kaj pomaga:

Renault Clio Extreme; 1.2 16V, 55kW(75KM), 155000 prevoženih km, 3 vrata


Komurkoli hvala za kakršnokoli informacijo =P
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Evrotaksa

Napisal/-a pskoda Sr jun 15, 2016 10:22 pm

Jaz ne vem koliko bodo cenil vem pa, da pri prvi ponudbi se ne smeš strinjat, ker ponudijo najmanj. Če nimaš nobenega poznanega je kar yeba, ker so škrti, da glava boli pa nima veze katera zavarovalnica je
Lp
 
doroteja93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jun 15, 2016 10:05 pm

Re: Evrotaksa

Napisal/-a doroteja93 Sr jun 15, 2016 10:29 pm

Sej zato je pa problem, ker ne vem kolk je najmanj kar lahko pričakujem in koliko je največ, kar lahko pričakujem... :? :? :( plus tega se pa 'baje' potem spet čaka 14 dni na nov izračun.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Evrotaksa

Napisal/-a pskoda Sr jun 15, 2016 10:34 pm

To bodo drugi povedali približno ceno. Saj pravim, da je yeba s tem in gre veliko časa, če hočeš največ istržit.
Recimo če ti v teh 14 dneh dvignejo samo za cca 300eur je to nič delat samo čakat pa imaš isto kot bi delala 14 dni za minimalno plačo
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Evrotaksa

Napisal/-a DePalmo Če jun 16, 2016 10:42 am

Pričakuj smešno nizko ponudbo pri kateri se boš zjokala in katero seveda zavrneš, nato greš na avto.net in poiščeš avto zelo podobnem tvojemu, sprintaš oglas in ga pošlješ nazaj skupaj s pritožbo na ponudbo.

Tega še nisem probal, bom pa naslednjič ko bom imel spet opravka z njimi. Sklicuješ še da nisi kriva za nesrečo in da so dolžni vzpostavit prvotno stanje pred nesrečo, zato ali:
- ti naj popravijo avto (če je novejšega letnika, zahtevaj še odškodnino za zmanjšanje vrednosti avta)
- ti naj najdejo kupca za tvojo razbitino za tisto razliko med ponujeno vsoto in evrotaksom (ker se pač tebi nebo dalo ukvarjat ali pa pač nimaš časa s prodajo razbitine oz. "rešenih" delov)

Pa veliko sreče, jo boš rabila.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Evrotaksa

Napisal/-a rs5 Če jun 16, 2016 11:05 am

nevem kje imate vi avtomobile zavarovane,da se morate pritoževat na ponujeno odškodnino.ponavadi je tako,da z odškodnino in prodajo avtomobila prideš na prodajno ceno celega vozila.
saj v mojih primerih je bilo tako.seveda pa nisem zbiral ponudb za zavarovanje in potem pri najcenejšem zavaroval ;)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Evrotaksa

Napisal/-a pskoda Če jun 16, 2016 12:36 pm

Saj nima veze kje ima ona zavarovano, ampak važno je kje ima povzročitelj škode zavarovano, ker bo šlo iz njegove police
Lp
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov