Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Sin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: So mar 15, 2008 2:22 pm

Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a Sin To jul 12, 2016 7:14 pm

Pozdravljeni.
V petek je sestra peljala avto na tehnični pregled, ki ga zaradi potekle prve pomoči, končnika nismo opravili.
V opombah je še pisalo : poškodovan voznikov sedež(na strani je kar dobro potrgan) in poškodovan blatnik (avto ima na desnem blatniku dve vdolbini, ki sta bolj estetske narave.Barva je še gor , vse stoji le da je vdolbina).
Končnika in prvo pomoč smo zamenjali, za tiste opombe se nismo kej veliko zmenili, ker smo mislii, da to ne sodi v tehnični pregled.
Danes je šla ponovno na pregled in jo je mojster na amzsju ponovno vrgel, zaradi strganega sedeža in poškodovanega blatnika.
Zaradi službenih obveznosti nisem mogel znjo, tako da ne vem nič več, kot tukaj pišem , se mi pa zdi zelo bizarno, da so te stvari sploh omenjene.
Kot da bi šel na lepotno tekmovanje ne na tehnični pregled.
Prosil bi nekoga, ki je v teh stvareh bolj podkovan od mene za nasvet in mnenje, ker nisem prepričan ali so te napake nekaj s čim bi se na tehničnem pregledu sploh rabili ukvarjat?
Kam se lahko obrnem za uradni posvet glede tega problema( amzs al kej podobnega)?

LP
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a motom To jul 12, 2016 7:45 pm

Sicer ti ne morem pomagati, ampak sem ze slisal da so na jesenicah zvrgli kombi le zaradi strganega sedeža. ...
Kje pa so tebe?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a RedBaron To jul 12, 2016 8:18 pm

Na prvi pomoči mora štimati datum, to pač tako je (mislim, da je veljavna 5 let).

Strgan sedež pač zašij, oz daj neko prevleko gor, da se ne bo videlo.

Za blatnik pa ne vem... če je samo vdolbina, to pomoje ne bi smel biti razlog za tehnično neizpravnost... če seveda ni poškdoovano še kaj drugega (recimo smernik na blatniku).
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a dzuro.na.izi To jul 12, 2016 8:21 pm

Pejt drugam na tehničnega če tukaj komplicirajo. Zaradi takih "malenkosti" jst ne vozim več k Avto Krka delat tehničnega, čeprav zdej nimam več težav ker imam drug avto.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a uros11 To jul 12, 2016 8:22 pm

Meni so tudi pisali _poškodovana vrata_, vendar je avto šel skozi.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a abbe To jul 12, 2016 8:35 pm

v zadnjih mesecih je tehnicni pregled postal bol podroben in prav je tako.
pa strgan sedez ni kozmeticna napaka ampak varnostna. ker voznik vec ne sedi v pravi legi in je lahko v primeru nesrece bolj poskodovan ker lahko zdrsne s sedeza.
tko da tako kompliciranje je uredu.
no to z blatnikom pa tut men ni jasno.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a pskoda To jul 12, 2016 9:13 pm

Če že to delajo zakaj potem ne vsem?
Nekateri se vozijo z takimi avtomobili, da ne veš ali je avto ali kosilnica. Ciganje tudi niso nić boljši sploh z kombiji.
Zgleda, da je spet treba prvo yebat človeka, ki pošteno dela :roll:
Lp
 
Sin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: So mar 15, 2008 2:22 pm

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a Sin To jul 12, 2016 9:17 pm

motom je napisal/-a:Sicer ti ne morem pomagati, ampak sem ze slisal da so na jesenicah zvrgli kombi le zaradi strganega sedeža. ...
Kje pa so tebe?


Na AMZS Otočec.
Jst tam nikoli ne peljem, na Avto Krka v novem mestu pa nisem imel nikoli težav.
Očitno je odvisno na koga naletis pa kak dan imajo.
Tut lega sedenja je normalna, samo pač raztrgan je, ne da bi se sedaj sedelo kako drugače zaradi tega. Sicer pa imaš point, če je do te mere spuljen.
Meni osebno se zdi bolj jebanje v glavo kot karkoli drugega.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a DePalmo To jul 12, 2016 9:20 pm

Imam počen zadnji odbijač ravno nad tablico, ampak osvetlitev dela kot je treba in mi niso komplicirali, niti ni to nikjer zabeleženo. Sem pa delal tehničnega maja v Grosupljem.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a nebivedu To jul 12, 2016 9:33 pm

Sedaj mora tudi varnostne pasove preverit po novem. Vsak pas posebaj zapeti in na silo povlečt, če se slučajno iztakne, da slabo dela zaponka za pas. Če slabo dela, te ne sme skozi pustit.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a tomzzi To jul 12, 2016 9:54 pm

Po eni strani prav, da so začeli bolj podrobno pregledovati... Po drugi pa...
Zadnjič sem slišal kako so eno žensko spustil čez preko vez in poznanstev brez problema. Pa je imela diske za zamenjat in še par malenkosti.
Češ saj bo zamenjala v mescu...
 
Sin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: So mar 15, 2008 2:22 pm

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a Sin To jul 12, 2016 10:09 pm

Sej to je bilo pa zmeram.
V teh parih urah od kadar sm temo odprl sem malo poklical okoli pa dobil enih čudnih ponudb.
En pozna enega, ki me spusti za par 10e, do te da dam 100e in prometno pa dobim narejeno 2 dneh.

nebivedu je napisal/-a:Sedaj mora tudi varnostne pasove preverit po novem. Vsak pas posebaj zapeti in na silo povlečt, če se slučajno iztakne, da slabo dela zaponka za pas. Če slabo dela, te ne sme skozi pustit.
To je že nekako logično in se mi zdi da bi tut moglo bit del tehničnega pregleda.
Gre se le za varnost.
Ampak vdrtine na blatniku, ki na nikakršen način ne vplivajo na nič mi niso jasne.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a ban Sr jul 13, 2016 6:22 am

Sin je napisal/-a:
motom je napisal/-a:Sicer ti ne morem pomagati, ampak sem ze slisal da so na jesenicah zvrgli kombi le zaradi strganega sedeža. ...
Kje pa so tebe?


Na AMZS Otočec.
Jst tam nikoli ne peljem, na Avto Krka v novem mestu pa nisem imel nikoli težav.
Očitno je odvisno na koga naletis pa kak dan imajo.
Tut lega sedenja je normalna, samo pač raztrgan je, ne da bi se sedaj sedelo kako drugače zaradi tega. Sicer pa imaš point, če je do te mere spuljen.
Meni osebno se zdi bolj jebanje v glavo kot karkoli drugega.

Zanimivo, sem bil pred kakšnim mesecem tukaj na tehničnem, pa niso nič komlicirali. Še za prvo pomoč je samo vprašal če jo imam, sploh ni šel gledat datuma. Tudi varnostnih pasov ni šel preverjat.
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a gecco Sr jul 13, 2016 9:11 am

Sem bil prejšnji teden na Avto Krka NM in je bil čisto običajen tehnični kot vedno. Nič ni gledal kaj veliko okoli avta, ni sprobal pasov, ni pregledal obvezne opreme. Malo pošaril po podvozju, sprobal zavore, izpuh, luči in to je to.

Madona, da me vrže zaradi vdrtine na havbi ali česa podobnega mu pa nazaj pripeljem alkotest.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Sin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: So mar 15, 2008 2:22 pm

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a Sin Sr jul 13, 2016 8:07 pm

Sem šel jst danes kr tja.
Nič popravljal, nič spreminjal.
Klical sem danes na upravno enoto kjer sem se malo pozanimal kam lahko pokličem in so mi povedali da se zato pozanimam na agenciji za varnost prometa.
Klical tam in sem po 15min zvedel da poškodovan odbijač nima nobenega vpliva, razen če ne visi dol, ali je pokvarjen del kjer je smernik in za strgan sedež je edino vprašljiv v primeru da se vidijo fedri oz konstrukcija sedeža.
Ko sem prišel na tehnični je menda bil isti tip kot včeraj, ker je takoj prepoznal avto, pa "da ga ni gospodična, ki je bila včeraj pripeljala".
Pogleda in me vržće, češ da nismo nič popravili.Mu povem, kaj so mi povedali na agenciji in on pravi da ni res.
Ko sem ga vprašal da naj mi pokaže na katere vire se on sklicuje se mu je malo zataknilo.
Potem sem pač insistiral naj mi pokaže kje v pravilniku piše da mora bit tako kot pravi.
Je šel po neko knjigo in ga ni bilo dobirh 10min .
Ko je prišel nazaj je bil tiho in mi povedal da grem v pisarno po potrdilo o opravljenem tehničnem.
Sedaj imam njegovo ime in me kar ima, da bi ga malo prijavil, tako za foro .
Očitno se je treba znat samo dobro kregat pa poznat pravila, drugače si kr malo po svoje vzamejo, tile cenilci.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a čare Sr jul 13, 2016 8:43 pm

Saj je dovolj,da mu rečeš naj ti pokaže člen kjer to piše pa se bo vsak zgubil. Jaz na leto zvozim cca. 600 vozil na tehnične in vidim marsikaj.Marsikaj.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a danci1973 Sr jul 13, 2016 9:21 pm

Sin je napisal/-a:Ko sem ga vprašal da naj mi pokaže na katere vire se on sklicuje se mu je malo zataknilo.
Potem sem pač insistiral naj mi pokaže kje v pravilniku piše da mora bit tako kot pravi.
Je šel po neko knjigo in ga ni bilo dobirh 10min .
Ko je prišel nazaj je bil tiho in mi povedal da grem v pisarno po potrdilo o opravljenem tehničnem.

:tomidelej: :con
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a abbe Če jul 14, 2016 8:00 am

Sin je napisal/-a:Sem šel jst danes kr tja.
Nič popravljal, nič spreminjal.
Klical sem danes na upravno enoto kjer sem se malo pozanimal kam lahko pokličem in so mi povedali da se zato pozanimam na agenciji za varnost prometa.
Klical tam in sem po 15min zvedel da poškodovan odbijač nima nobenega vpliva, razen če ne visi dol, ali je pokvarjen del kjer je smernik in za strgan sedež je edino vprašljiv v primeru da se vidijo fedri oz konstrukcija sedeža.
Ko sem prišel na tehnični je menda bil isti tip kot včeraj, ker je takoj prepoznal avto, pa "da ga ni gospodična, ki je bila včeraj pripeljala".
Pogleda in me vržće, češ da nismo nič popravili.Mu povem, kaj so mi povedali na agenciji in on pravi da ni res.
Ko sem ga vprašal da naj mi pokaže na katere vire se on sklicuje se mu je malo zataknilo.
Potem sem pač insistiral naj mi pokaže kje v pravilniku piše da mora bit tako kot pravi.
Je šel po neko knjigo in ga ni bilo dobirh 10min .
Ko je prišel nazaj je bil tiho in mi povedal da grem v pisarno po potrdilo o opravljenem tehničnem.
Sedaj imam njegovo ime in me kar ima, da bi ga malo prijavil, tako za foro .
Očitno se je treba znat samo dobro kregat pa poznat pravila, drugače si kr malo po svoje vzamejo, tile cenilci.

obup v obeh smereh.
Ni vse res kar napišem
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a Kosek1 Če avg 04, 2016 6:04 pm

Če sedež ni najbolj ohranjen pa ja ne more biti zato avto tehnično neizpraven.
 
XTR
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:54 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Čudne težave na tehničnem pregledu

Napisal/-a XTR Če avg 04, 2016 6:33 pm

Mogoče mu je pa sestra všeč in bi jo rad večkrat videl... :)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov