Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a Sonderklasse So avg 20, 2016 10:24 am

In sicer :

Kupil sem si avto letnik 1992.
Na SVAMZ-u na spletni strani oglašujejo sledeče '' Izjemoma podeli naša zveza certifikat vozilom starejšim od 20 let, v kolikor so tehnično in zgodovinsko zanimiva: obravnava jih kot potencialno zanimiva historična vozila (določeni so posebni kriteriji).''.

Slika

Po dokazilu po elektronski pošti, da lahko argumentiram njegovo historično in tehnično zanimivost, sem dobil odgovor ''ok iz naše strani'' za kar imam tudi dokazila na e-mailu.
Po telefonu sem govoril z nekim Gromom, ki naj bi fural to zadevo in mi je povedal, da me bo to stalo 265 EUR.
A sedaj se začne ...ko sem prišel na Vransko, da so si avto ogledali, ga poslikali in naredili zapisnik, je ta cena porasla kar na 450 EUR :)
Ata je seveda trdil, da je že ves čas govoril tako, vendar ni (ceno imam še celo napisano na listu, ki ga imel zraven takrat ko z njim govoril in še ekstra sem ga 2x vprašal, ker je rekel da je nekaj certifikat, nekaj se pa plača kao njih, da oni potem težijo za ugodnosti lol)

Slika

Zdej...kot prvo je noro kako slabo so dogovorjeni na SVAMZu in samim FURSOM ter državo.
Namreč, 90 % popust na cestnino in 100 % popust pri uvozu (torej oprostitev DMV-ja) velja le za avte ki so stari 30 let, oni pa oglašujejo certifikat tudi za 20 let stare vozile, če so zanimivi/redki itd. Vadijo se ven, da ga ne vpišejo v homologacijo...

Temu posledično bi moral plačati cestnino, dmv najvišjo stopnjo (ker kao nimajo podatka o izpustu in potem kar avtomatsko padeš v najvišji razred, khm, zanimivo ane? :) ) dobil pa bi 90 % popust na zavarovanju (a le obveznim in še to samo če imam še en avto pri zavarovalnici, delni kasko tudi proti polnem doplačilu ni možen, adijopamet)

Vrhunec pa pride včeraj: ko kličem tega na SVAMZ in ga še enkrat prosim za pojasnilo kaj sedaj zajema ta podvojena cena 450 EUR, saj da po ceniku, ki so ga SAMI objavili in ga imajo objavljenega, zadeva nanese 265 EUR. Njegova obrazložitev ''to je zato, ker gre za yountimer''.
Hahaha...torej, tip bi mi rad računal dvojno za nekaj kar pa nudi le 30 % vseh ugodnosti :D


In ko mu to pojasnem, mi tip reče ''ne mislim se pregovarjati, jaz sem postavil tako ceno, če želite lahko, če ne pa ne, nimam časa sedaj'' in mi vrže dol :)

Ko ga kasneje pokličem še enkrat nazaj in vprašam, če bova imela tak nivo komunikacije, mi tip reče ''ne, ne bom vam dal cetifikata'' in mi vrže dol.

Tako da....nisem tak tip človeka, a v tem primeru bom uporabil vsa pravna sredstva in mu poslal tako inšpekcijo in še tožil ga bom za zavajanje.

Banda smrdljiva...

Avto bom sedaj registriral v Nemčiji, kjer bom dobil sedaj namesto moje S-Klasse, novo S-Klasso in bo ta stari avto potem zastonj zraven.
Ker oni nudijo možnost ''Wechselkennzeichen'', kjer plačaš cestnino in zavarovanje za dražji avto, cenejši pa je potem zastonj.
Ker Nemci dejansko razumejo, da ena oseba ne more voziti dveh avtov naenkrat - nekaj kar v Sloveniji še dolgo ne bodo hoteli razumeti.

Brez zamere...vem da tole ni nevem kako zanimiva tema, a želel sem vam pojasniti kaj se mi je zgodilo, kako se lažejo, kako na lastnih straneh zavajajo, kakšen primitiven odnos imajo in kako kar brez osnove dvignejo ceno, ko zavohajo denar.
Tudi na BMW forumu sem bral več tem od tej organizaciji, kjer so se fantje enako pritožili, da so za isto stvar plačevali različno, nobenih računov, nič...skratka norišnica.

Morda pa ima kdo od vas tak avto in je razmišljal o tem - njemu pa upam da je tale izkušnja koristila.
Vsekakor so si našli napačno osebo in ne bom popustil, dobili bodo svoje in ne bo jih malo stalo.

LP
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a čare So avg 20, 2016 10:45 am

Če bi bilo po moje se vse kar je mlajšega od 30 let sploh ne bi smelo obravnavat za oldtimerja,kar pa je starejše bi pa že na tehničnih morali vpisati v prometno in čao.Pa kilometre bi omejil,ker danes 30 let star avto z lahkoto voziš vsak dan,kar pa ni pošteno do ostalih lastnikov vozil,ki zavarovanje in cestnino plačijejo normalno.Glede samega SVAMZA pa nisi niti prvi ne zadnji ki so ga malo prehlajali.So pa tudi oni edini ki mutijo s temi youngtimerji in je tako lahko že vsak MB W124 youngtimer,čeprav so šele tisti prvi dovolj stari za oldtimerja,registriranih jih je pa še precej...
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a primozek68 So avg 20, 2016 7:08 pm

@čare: se popolnoma strinjam...
@zonderklasse: look who's back..
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a RedBaron So avg 20, 2016 7:38 pm

@ čare:

Ne vem zakaj to ni pošteno do drugih.. konec koncev si lahko vsak (če hoče) kupi staro garo, s papirji oldtimerja in plačuje manj... se pravi možnost ima vsak, odloči se pa vsak po svoje... večinoma vsi strmimo k novejšim in ne k starejšim avtom.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a čare So avg 20, 2016 9:31 pm

Ni prav zato,ker fora poceni zavarovanja in cestnine je ravno v tem,ker se z avtom voziš malo z neko recimo MB W 124 (30 let stara-oldtimer) z solidnim motorjem pa ti z lahkoto narediš 1000 km dnevno recimo,česar pa z nekim vozilom ki si res zasluži naziv oldtimer ne boš delal...drug problem pa je ,ker je polovica teh zastonjkarskih vozil s certifikatom podrtih da niso za nikamor.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a Sonderklasse So avg 20, 2016 9:48 pm

- čare in primozek ne poznata razlike med oldtimer-jem in youngtimer-jem
- v Nemčiji je fora z youngtimerji stara že več kot 10 let
- čare, saj je določeno koliko km lahko narediš na leto, tako da nevem v čem je problem
- in ne ne more biti vsak W124 oldtimer pred 30 letom - roko na srce, razen E 500, ne more biti NOBEN še redek oldtimer. Ko pa bo star 30 let, pa bo to lahko tudi najbolj prodan model 250 D. In kaj pol ? hvala bogu
- nefer do drugih? lol, zakaj ? vsak si lahko kupi 20 ali pa 30 let star avto in uživa ob teh ugodnostih
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a čare So avg 20, 2016 10:28 pm

Poznam jaz razliko poznam in Primož najbrž tudi,vem pa tudi za čuda podrtij ki jih je SVA;Z priznal za old ali youngtimerje...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a TrijoAdijo Po avg 22, 2016 6:35 am

Se popolnoma strinjam s čaretom!

Ma kaki youngtimerji?To je popolna bedarija!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a pskoda Po avg 22, 2016 7:10 am

Saj te stare kate pupajo ko žolne bodo pa pri gorivu več plačal
Lp
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a TrijoAdijo Po avg 22, 2016 8:21 am

Pa klinac..jih pa sprefukajo na plin...ker ni za bencin :lol:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: SVAMZ - nategatorji

Napisal/-a Locher Po avg 22, 2016 9:40 am

Taki avtomobili so preseravanje. Potem pa še neke ugodnosti pa to. :roll:
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov