Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
rogacp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr jul 28, 2004 9:14 pm

Zavarovanje AO, AO+ in ostalo v letu 2023

Napisal/-a rogacp Pe okt 13, 2023 10:36 am

Pozdravljeni,

verjetno ste bili že lani, posebej pa letos presenečni nad podražitvijo zavarovanj za vozila.
V kolikor ima kdo kakšno ugodno ponudbo (kakšen agent, ki bi želel novo stranko) naj mi prosim piše na ZS.

Hvala!
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Zavarovanje AO, AO+ in ostalo v letu 2023

Napisal/-a Bucko99 Po okt 16, 2023 12:46 pm

Mislim, da nihče več ne more zrihtat ''cenejše'', sistem je postal preveč zaprt..
 
Uporabniški avatar
rogacp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr jul 28, 2004 9:14 pm

Re: Zavarovanje AO, AO+ in ostalo v letu 2023

Napisal/-a rogacp To okt 17, 2023 7:33 pm

Hvala za odgovor.
Toliko o cenah, ko jih določa "trg". :shock:
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Zavarovanje AO, AO+ in ostalo v letu 2023

Napisal/-a Bucko99 Sr okt 18, 2023 10:11 am

Hja, tudi jaz sem bil naiven.... sicer pa že aktivnost teme pove svoje... ;)
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Zavarovanje AO, AO+ in ostalo v letu 2023

Napisal/-a HitriZajcek Sr okt 18, 2023 12:50 pm

Bucko99 je napisal/-a:Mislim, da nihče več ne more zrihtat ''cenejše'', sistem je postal preveč zaprt..

Pri nas je bilo prej zavarovanje neposredno od zaposlenih iz zavarovalnice (še iz časa korone kontakt, ko so preko e-maila začeli kontaktirat stranke z obstoječo polico in jim prodajat podaljšanje za še eno leto), ker smo jih pač kontaktirali tudi za novi avto. Ker se je letos toliko podražilo, smo vseeno povprašali pri neki agentki, ki zastopa več zavarovalnic - pač če bi bilo kje ceneje. Ona je povedala da so v zavarovalnici upoštevali dražjo vrednost za avto, in na koncu je prišlo 300-400 EUR ceneje (polni kasko) pri isti zavarovalnici kot je bila prvotna ponudba od zavarovalnice neposredno.

Razmišljali smo sicer da bo morda kaka druga zavarovalnica ugodnejša, ne da bomo kaj prihranili pri isti, zato smo sploh kontaktirali nekoga, ki ima vpogled v ponudbo različnih zavarovalnic.

Tako da ... ne bi rekel da se ne da absolutno nič narediti, ampak očitno gre to predvsem v primerih kjer stranke res nimamo pojma o zavarovanju in kar lepo verjamemo prvemu na besedo, od prej pa nismo imeli optimalne police. Če si tudi ti med takimi, potem je prostor za nekaj prihranit, če pa nisi, ga pa pač ni. Pokliči najbližjega agenta in naj pogleda obstoječo polico, najbrž pozna več zavarovalniških "fint" kakor navadni ljudje ;)
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Zavarovanje AO, AO+ in ostalo v letu 2023

Napisal/-a Kristjan123 To okt 24, 2023 8:52 pm

Se podpišem jaz vsako leto vprašam ponudbo pri večih za enaka kritja pol še predebatiramo in oklestimo kar se da. Najslabše je tisto a vam poteče aha bomo zrihtali vi sam podpišete tisto kar vam pošljemo pa bo rešeno... Tako so vozili mamo "žejno preko vode" skoraj.15 let je blo ene 400 eur razlike na leto in to pri isti zavarovalnici med tem kar je potem plačevala in kaj je dejanskko rabila. ŠKode itak ni imela nobene oni so pa avtu, ki dela 5k na leto brez vinjete gladko prodali XL Asistenco in dali niti 1% komercialnega popusta samo kar je imela bonusa. Ko sem njenega dolgiletnega "super agenta" soočil z dejstvi da ji je dobesedno odnesel 6k v 15 letih je bil samo tiho...
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov