Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
rofl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po avg 28, 2017 5:03 pm

Tehnični brez homologacije

Napisal/-a rofl To okt 24, 2023 8:26 am

Zdravo.

Kupil sem nove amortizerje, ker so bili stari fuč. Cenovno je bilo ceneje coiloversi, kot pa original (1200 € vs 1500 €), pa zelel sem znizat avto za 2 cm. Sem jih dal zmontirat mehaniku, ki mi je dal tudi potrdilo o strokovni vgradnji. 1 teden kasneje sem jih zelel homologirat in ugotovim, da nimam certifikata. Kupil pa sem jih zato, ker sem videl, da jih vgrajujejo na Nizozemskem, v Španiji in tudi v UK brez tezav in mi ni padlo niti na kraj pameti, da pridejo brez certifikata.
Drugace avto ima nove prednje in zadnje roke, nove manšete, nove končnike, nove zavorne cevi, nove obloge, vse nove puše v podvozju. Obnovljen je tudi katalizator.
V četrtek imam tehnicni. A je kaj moznosti, da bo slo to skozi? :D Ima kdo podobne izkusnje? So kje manj strogi?
Priponke
bc-racing-coilovers-v1-type-vm-f.jpg
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Tehnični brez homologacije

Napisal/-a whitee To okt 24, 2023 5:53 pm

Hmm, piši mi na ZS.
 
rofl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po avg 28, 2017 5:03 pm

Re: Tehnični brez homologacije

Napisal/-a rofl Sr okt 25, 2023 8:35 am

Sem vam poslal zasebno sporocilo.

Zdaj sem se izvedel od uradnega prodajalca za mojo znamko, da ni nujno, da so vsi deli dobavljivi za moj avto (aftermarket obstaja itak samo BC V1 amortizerji). :|
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Tehnični brez homologacije

Napisal/-a danci1973 Sr okt 25, 2023 9:37 am

Good luck.

Meni so že težili, ker so tovarniški amortizerji rumeni - češ 'amortizerje pa bo treba homologirat'... :lol: Od takrat dalje na tehnični nesem brošuro, kjer je jasno napisano, da ima ta model 'športno' Bilstein vzmetenje serijsko.
 
rofl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po avg 28, 2017 5:03 pm

Re: Tehnični brez homologacije

Napisal/-a rofl Sr okt 25, 2023 5:48 pm

Svasta! Res neverjetno kaj clovek vse prebere/sliši iz teh tehničnih.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Tehnični brez homologacije

Napisal/-a Gricko Če okt 26, 2023 4:21 pm

mah....če je res samo - 2cm.... bo dejansko enako visok kot stari s posedeni fedri....end of story, mogoče res ni 100% pravilno, samo za 2 cm ne bo noben hecal, če pa je to 5 cm in več ali pa celo nastavljivi in se opazi, potem pa je potrebno homolomo...

Dokler avta ne nižaš lahko menjaš amortizerje, fedre z nadomestnimi , ni potrebe po originalu

če pa nižaš, je pa druga zgodba
 
rofl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po avg 28, 2017 5:03 pm

Re: Tehnični brez homologacije

Napisal/-a rofl Če okt 26, 2023 8:22 pm

Dejansko je 1,5 cm do 2 cm znizano od originala - sem danes preveril.

Danes sem bil na prvem tehničnem/homologacijskem "centru", ce bi mogoce lahko kakor koli kaj zmutili/homologirali. So iskali kaj bi lahko naredili, ma ni slo.
Potem sem sel do Avtokrke in so rekli, da je za njih cel avto predelan, ker taksnega avta oni se nikoli niso videli. Sploh ne vejo ali je spojler original, ali so feltne original, ali sedezi.. itd (vse je original, razen amortizerjev). Poleg tega v prometni zraven ne pise "sport" napis, ki pa moj avto je - in to jih je tudi zmotilo. So mi rekli, da naj ga peljem tam, kjer je bil prejsnje leto na tehnicnem - in to sem tudi naredil in avto ima podaljsan tehnicni :)

Avto je drugace shit box. :lol:

Vseeno bi rad uredil homologacijo z amortizerji. Bomo vidli, kaj bodo rekli na LPP, ce se da kaj resit, ker niso dobavljivi v Sloveniji vsi deli za vzmetenje... Cakam njihov klic.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Tehnični brez homologacije

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 27, 2023 3:52 pm

Za kateri avto drugače gre če ni skrivnost? :)
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
rofl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po avg 28, 2017 5:03 pm

Re: Tehnični brez homologacije

Napisal/-a rofl Sr nov 01, 2023 3:07 pm

Slika
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Tehnični brez homologacije

Napisal/-a RUNAČ Sr nov 01, 2023 7:07 pm

Spomnim se teh rumenih raket iz časa dobrih 20 let nazaj, pa tudi točno tegale članka v AM tudi:

https://avto-magazin.metropolitan.si/me ... -sport.pdf
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov