Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Uvozni postopek - čas izvedbe

Napisal/-a MercedesV Če okt 26, 2023 9:20 pm

Pozdravljeni,

zanima me okviren čas , v katerem se lahko uredijo papirji do registracije za uvoženo vozilo.

Vozilo je že pri avtohiši ,pa me zanima v kakšnem času se lahko uredijo dokumenti.

Kakšen je sploh postopek do registracije v Sloveniji.

To me zanima , ker prodajalec pravi , da verjetno v enem tednu ne bo šlo skozi ??
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Uvozni postopek - čas izvedbe

Napisal/-a thunderbolt Če okt 26, 2023 9:43 pm

Najkrajsi primer za katerega vem, je bil 5 dni. Najdaljsi pa dobrih 14 dni. Veliko je odvisno, kam se bo dala vloga za DMV.

Avto ob uvozu caka homologacija. To, skupaj z ostalimi dokumenti se poslje na davcno na odmero dmv. DMV se placa, avto se zavaruje z odrezkom placanega dmv gres na registracijo in to je to.

Sicer so pa to stvari, ki so bile ze velikokrat predebatirane, samo poiskat je treba.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Uvozni postopek - čas izvedbe

Napisal/-a MercedesV Če okt 26, 2023 10:14 pm

Verjamem da so bile stvari predebatirane ,a se verjetno tudi kaj spreminja..

Dejansko me najbolj zanima čas ,v katerem lahko prodajalec to izpelje ,da vidim da me kaj ne zavaja..


Je pa to v mariborskem okolišu.
Je to kaj razlike v času ali to opravlja fizična ali pravna oseba ?

Tako nedorečeno mi je govoril prodajalec. Enkrat pravi ,da sigurno en teden ,spet drugič mi govori da mogoče bo urejeno konec drugega tedna.

Saj na koncu nimam kaj drugega kot čakati ,samo malo informacij ne škodi še iz neodvisnih virov..
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Uvozni postopek - čas izvedbe

Napisal/-a boštjan_01 Pe okt 27, 2023 7:31 am

Davčna ima zakonsko določeni rok do 30 dni. Sorodniku so poslali točno 30. dan in še potem na pošti 2 dni mučkanja. Vem za primer, ki se je čakalo dobra 2 meseca. Imeli so izgovor, da imajo veliko dela z dohodnino.
Lahko je nekaj dni, lahko tudi nekaj tednov. Čakal boš tako dolgo, kot ti bo rekel prodajalec. Ali pa ne kupuj avtomobilov, če si tako nestrpen.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Uvozni postopek - čas izvedbe

Napisal/-a MercedesV Pe okt 27, 2023 2:50 pm

Si ti malo nervozen ?? Ravno za to gre ,ker mi je prodajalec podal informacijo ,da bo morda urejeno že drugi teden ??

ZAto me zanimajo okvirni termini...
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Uvozni postopek - čas izvedbe

Napisal/-a boštjan_01 Pe okt 27, 2023 5:20 pm

Potem pa tako povej. Bojiš se da boš prehitro dobil avto.
Ovkirni termin je takšen kot se dogovoriš z prodajalcem.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Uvozni postopek - čas izvedbe

Napisal/-a soso Pe okt 27, 2023 5:49 pm

Ne razumem, zakaj bi bilo prodajalcu v interesu, da te zavaja. Točnega datume ne more podati, ker je odvisno od tega, kdaj bo davčna obravnavala vlogo za DMV. Pri meni je bilo 2x urejeno v roku do delovnih 10 dni.
AH NI NAM LAHKO!
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Uvozni postopek - čas izvedbe

Napisal/-a MercedesV Pe okt 27, 2023 7:11 pm

boštjan_01 je napisal/-a:Potem pa tako povej. Bojiš se da boš prehitro dobil avto.
Ovkirni termin je takšen kot se dogovoriš z prodajalcem.


Eh..Verjetno ima vsak željo , če že opraviš nakup da je čimprej..
Če dopušča možnost ,da bi bilo drugi teden ,pa verjetno najbolj pozna postopek ali pa ljudi...
Sploh nima veze ,zanimalo me je samo , ker sem mislil ,da je to rešeno takoj..Zato sem spraševal ,da me nebi on kaj flancal.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Uvozni postopek - čas izvedbe

Napisal/-a boštjan_01 So okt 28, 2023 7:53 am

Kaj vam ni jasno, da je pri takšnih postopkih potrebno rešiti birokratske zadeve. In da se birokraciji (javnemu sektorju) nikoli ne mudi, si lepo vzamejo čas.
Avte menjujemo na vsakih nekaj let. Zakaj je problem počakat kakšen teden sem ali tja. Saj ne kupujemo mleka in kruha.

Če pogledaš poročila 1x mesečno ali prebereš kakšen članek, bi moralo biti vsakemu jasno, kako poteka birokracija.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov