Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
playa
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne jun 16, 2002 3:46 pm
Kraj: Ljubljana

a se to da?

Napisal/-a playa Po mar 24, 2003 3:33 pm

avto mam registriran v 14 razredu, in placujem polno (nimam se nic bonifikacije). Naneslo je da sem se mogu poslovit od enga kupona kar pomeni da bom moral naslednje leto placat +35%. zdej me pa zanima ce drugo leto sklenem zavarovanje pri drugi zavarovalnici a bom tut mogu placat +35% al zacnem iz 0 ??
Calibra
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Po mar 24, 2003 3:36 pm

zaradi skupne evidence vseh zavarovalnic, je vseeno, ce gres na drugo zavarovalnico, bonfikacija (v tvojem primeru malus) se prenasa

sicer pa, a ni vcasih slo v malus po 15% :?:

edina moznost, ki se je trenutno spomnim, je nova polica, vzporedno s tole (vsaj za kak mesec), torej se en avto registrirat...
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Po mar 24, 2003 6:41 pm

Hmmm... men je pa lih prejsnji mesec rekel en zavarovalni agent, da lahko odjavim avto iz prometa, ga prijavim nazaj in grem na drugo zavarovalnico in ga zavarujem normalno v 14.razredu.

Mi je lagal? :(
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Po mar 24, 2003 7:04 pm

ne bo slo...

sem mel tak primer ena stiri leta nazaj

hec je namrec v tem,d a polica ostane, tud ce avto odjavis. pri ponovni prijavi v promet pa ti na obstojeco polico dajo zavarovanje
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Po mar 24, 2003 8:25 pm

Bos vidu da bo slo... bom js tocn to izvedu cez en mesec :P
Ma sigurno se da... sej polica ti potece. Pa ce gres na drugo zavarovalnico sej je avto nezavarovan pa odjavljen iz prometa, zakaj nebi mogel na novo zavarovati? :)
 
Uporabniški avatar
WhiteCell
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2972
Pridružen: Pe sep 06, 2002 9:26 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a WhiteCell Po mar 24, 2003 9:40 pm

dobek... soed je to naredil.. pol leta nazaj in je ratal...samo se nespomnim..al zato ker je enga poznal al kako....vem da je menjal zavarovalnico in je uspelo..
V8 POWER
 
Uporabniški avatar
Serđo™
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2412
Pridružen: Če mar 21, 2002 10:03 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Serđo™ Po mar 24, 2003 9:46 pm

dobek: itak da laufa ta prijava/odjava... :D
 
Uporabniški avatar
kdk
Uporabnik
 
Prispevkov: 920
Pridružen: So avg 10, 2002 2:55 pm

Napisal/-a kdk Po mar 24, 2003 11:11 pm

Ostali , ki imamo že leta vse kupone , pa plačujemo dražja zavarovanja , ker ne znajo uredit sistema , da maluse izterjajo :x ( pa seveda tudi zaradi njihovih plač , regresov .... :wink: )
Pa ne me preveč resno vzet , saj je znano , da smo svetovni rekorderji v iskanju lukenj v zakonih :D
 
CAPRI BOY
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: To mar 11, 2003 10:10 am
Kraj: Goriška

Napisal/-a CAPRI BOY To mar 25, 2003 12:23 am

jaz sem mel isti primer leta 1999sem v italiji vrgel s ceste enega motorista . pa mi na zvarovalnici rečejo ne se sekirat boš drugo leto plačal 120% zavarovanje :shock: pa bo :shock: ja seveda :P sem šel na Mariborsko zavarovalnico ( prej slovenika) in odprl novo polico in plačal samo 100% in je bilo vse u redu triglav in slovenika so povezani če greš na katero koli drugo bo vse vredu 8)
Fur immer CAPRI
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice To mar 25, 2003 10:18 am

Ko porabis bonus na Triglavu pojdi na Mariborsko Zavarovalnico, zadeva deluje...
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek To mar 25, 2003 2:20 pm

pol so me pa trije agenti (z razlicnih zavarovalnic) zaporedoma takrat nategnili, ko sem na adriaticu maluse delal po tekocem traku...

kdk: a ves koliko je lani bil najmanjsi regres na mariborski zavarovalnici? pece glava... :evil:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
WhiteCell
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2972
Pridružen: Pe sep 06, 2002 9:26 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a WhiteCell To mar 25, 2003 2:22 pm

dobek: jah mozno....
V8 POWER
 
Uporabniški avatar
WhiteCell
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2972
Pridružen: Pe sep 06, 2002 9:26 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a WhiteCell To mar 25, 2003 2:22 pm

njim se gre tkoaltko samo za zasluzek od prometa.. in vec skasira...vec dobi...
V8 POWER
 
Uporabniški avatar
BAGI
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: So jan 25, 2003 10:31 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a BAGI Sr mar 26, 2003 7:54 pm

kaj pol to zame pomen. imam zavarovalnico Triglav in sem ravn tak zgubu kuponček. seveda ga bom probu odkupt nazaj, če ne bo predrago sam če ga ne, pol to pomen da mi ni treba prodajat avta. Sam odjavm ga pa gram na Adriatic pa tm prjavm pol pa začnem znova, k tisto 35% je kr hudo!!!
a pol morm imet avto odjavlen a to lahko takoj uredim al kaj??? pa če more bit odjavlen kolk časa pa??? :roll:
Clio I(Kenwood+Pioneer)
 
Uporabniški avatar
kr3mn1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr mar 26, 2003 10:48 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a kr3mn1 So mar 29, 2003 8:46 pm

lahko, na isti zavarovalnici, registriras avto v 14 razredu. na nove kupone. kdo ti pa kaj lahko naredi, pred mesecem sem imel sam karambol in so me za "krivega" naredil, zbil pa sem vsega skup 4 avtomobile, 1 kolesarja, pa se komplet semaforizacijo. je rekla gospa, ni problema, se mal okoli obrnila, bova midva avto registrirala na nove kupone. in to dva dni po karambolu sem ze drug avto registriral na nove kupone, v drugi roki sem pa s staro polico lepo se sprehodil 3 metre dalje po odskoninski zahtevek za telesne (AO+ - pomaga, sploh ce nimas denarja za kasko). edino kar me pece je ena zadeva, meni je zavarovalniski agent prejsne leto dal 50% bonifikacije ceprav bi jih moral sele 10% imet. je rekel ne naredi karambola pa bos do konca zivljenja imel 50%. pa je vseeno pocil. tko da se da vse zrihtat, sploh pa pri zavarovalniskih agentih, sploh ne ves kaj 20 tisoc naredi (bonus za agenta). :)
 
Uporabniški avatar
playa
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne jun 16, 2002 3:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a playa So maj 03, 2003 9:47 pm

a je to zdej komu v praksi ratal izvest u zadnem cajtu (brez zvez)?
k jst sm sou ta teden na Tilio sprasevat pa so mi rekl da oni pogledajo
ce je bla kksna skoda narjena pa to , in da se bonifikacije prenasajo med zavarovalncam :?:

pa se to ,, ko avto odjavljas kaj rabs tablce, prometno ,...? in kaj ko ga hoces spet prjavt?
Calibra
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po maj 05, 2003 11:20 pm

Emmmm jaz sem mel nesrečo pred enim letom pa zgubo kupon.zdej ne vem al je kak nov zakon al je še star.No u glavnem sem šel na tehničnega okotbra lani(zavarovanje jaz nardim kr na tehničnem pregledu ker majo tko urejen :-P ) no u glavnem pa pridem do šalterja pa dam jaz vse papirje in mi reče:gospod vis te pa padl za tri razrede in morte plačat 125% zavarovanja :shock: ....... hja pa jo pogledam pa rečem če se da to kak drugač uredit.Pa mi reče jah na novo zavarovalnico boma šla pa boste začel iz nule :D . No pa sma tko nardila, napisala je novo zavarovalno polico in to je blo to.Bil pa sem prej pri zavarovalnic mb zdej pa sem pri triglavu :P
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov