Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
api
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 04, 2002 9:30 am

Totalka in računi

Napisal/-a api Če jul 04, 2002 9:49 am

Živjo,

pred kratkim sem imel smolo, da se je nekdo zaletel vame in na zavarovalnici (Triglav) so ocenili da gre za totalko. Od mene so najprej hoteli podatke o tem kam naj mi nakažejo denar. Sedaj pa bi radi imeli še račune za popravilo avtomobila??? Ali kdo ve ali je normalno da pri TOTALKI zahtevajo račune za popravilo avtomobila (ki ga sploh še nisem dal popravljati, vprašanje tudi ali sploh bom ...).

lp,
API
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Totalka in računi

Napisal/-a vladek Če jul 04, 2002 11:00 am

ce je totalka potem ne rabis nobenih racunov. Ce zahtevajo racune potem to ni totalka. Mogoce ti edino povrnejo stroske ce si jih imel z ocenjevanjem avtomobila ..
Slika
 
api
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 04, 2002 9:30 am

Re: Totalka in računi

Napisal/-a api Po jul 08, 2002 8:48 am

Vladek, thnx.

Sem jih klical in gre za pomoto?!
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Totalka in računi

Napisal/-a vladek Po jul 08, 2002 9:34 am

kaksna pomota pa :)? a ni totalka ali je pomota to da potrebujejo racun ?

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Serđo™
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2412
Pridružen: Če mar 21, 2002 10:03 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Totalka in računi

Napisal/-a Serđo™ Po jul 08, 2002 11:46 am

mene pa zanima, koliko casa traja, da dobis od zavarovalnice denar? so mi rekli 15 dni?!! Upam da bo kej prej no.
 
api
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 04, 2002 9:30 am

Re: Totalka in računi

Napisal/-a api Po jul 08, 2002 12:06 pm

Pomota, da rabijo račun. Za denar pa so rabili kakšen dan manj kot en mesec.
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: Totalka in računi

Napisal/-a enarf Po jul 08, 2002 1:00 pm

Moje izkušnje grejo takole:

-nekdo se zaleti vame
-čakam en teden, da mi blagovoli dati kuponček (1 teden)
-s kupončkom grem prijavit škodo na njegovo zavarovalnico (1 dan)
-cenilec na vsak način poskuša pri zapisniku nekaj "pozabit"
-povedo mi, da morajo dobiti še prijavo primera s strani svojega zavarovanca t.j. krivca za mojo nezgodo (spet 1 teden)
-iz zavarovalnice mu pošljejo pošto (2 dni, da dobi)
-po enem tednu odgovori
-pridem na zavarovalnico po denar, kjer me fino nategnejo

suma sumarum: 7+1+7+2+7 = 24 dni, oziroma zelo odvisno.

Račun pa lahko "rabijo" - predračun v bistvu: ti obiščeš mehanika, ga prosiš naj si ogleda škodo in ti popravilo specificira na predračunu, katerega ti odneseš na zavarovalnico, kjer ga pogledajo, odobrijo izplačilo in ti se vrneš k mehaniku zadevo popravit - a tega ne morejo zahtevati od tebe, ker ti ga nihče (klepar, ličar, mehanik...) ni dolžan napisat (nihče ne dela rad zstonj, ne?). No, kot je razvidno se zatakne še preden bi se sploh smelo.
Žua d vivre...
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Totalka in računi

Napisal/-a vladek To jul 09, 2002 5:21 am

Se nekaj dodam:

-kuponcka sploh ne rabis, tudi ce nisi bil kriv, vazno je da je izpolnjeno tisto evropsko porocilo o prometni nesreci. S tem gres na zavarovalnico in prijavis. Kuponcke ipd zadeve uredijo kasneje oni. V vsakem primeru mora krivec (ne glede na to ali si kuponcek dal ali ne) podpisati tvoj skodni zahtevek.

-cenilec vedno poskusa pozabit, ce je skoda dokaj velika itak peljes k mehaniku - to ti oni povejo ce moras iti ali ne(najbolj k tistemu ki ima pogodbo z azvarovalnico) Strosek cenitve (ki res traja skoraj teden) krije zavarovalnica.

Možno je da moras dostavit samo racun za cenitev, ce mehanik nima pogodbe z zavarovalnico. Samo po moje to ni to, ker bi oni raje pozabili na to kot ne ...
Slika
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: Totalka in računi

Napisal/-a enarf To jul 09, 2002 8:03 am

Za kupončke ne vem, smiselno se bi mi zdelo, da jih dobiš čimprej?
Dotična zavarovalnica ima pogodbo z ene 40 mehaniki, bil sem pri 3eh. A to pomeni, da ti mehanik lahko oceni škodo na avtu, in oni na podlagi njegove izjave izplačajo?
Žua d vivre...
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Totalka in računi

Napisal/-a vladek Sr jul 10, 2002 5:40 am

samo ce oni zahtevajo ..ce zavarovalnica zahteva ... zahteva pa takrat ko sami niso prepricani koliko je skode. Ce bos imel zbito samo luc bo to vedel cenilec pri zavarovalnici, ce pa imas zbito spredaj vse ... pa tudi ce samo do vezne stene in hladilnikov potem cenilec na zavarovalnici tezko to sam oceni ...

Saj ni nic narobe ce kuponcek dobis, samo kuponcek v bistvu nic ne pomeni dokler on se ne podpise na zavarovalnici ...
Slika
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: Totalka in računi

Napisal/-a enarf Sr jul 10, 2002 6:59 am

No, moj primer je bil tak, da sem podpisal poravnavo, ker sem bil mnenja, da cenilec ve kaj počne in, da popravilo ne bo preseglo zneska. In ja, cenilec je prekleto dobro vedel kaj počne, saj je bilo popravilo dražje za skoraj 400% (in to so mi šli še na roko!!)...So me fino, ni kaj!
Žua d vivre...
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Totalka in računi

Napisal/-a vladek Sr jul 10, 2002 1:00 pm

se vedno se lahko pritozis. Ce ze sama cena materiala presega njihovo cenitev se lahko pritozis oz. narobe je ze to ker tvoj mehanik ni pred popravilom povedal zavarovalnici ..
Slika
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: Totalka in računi

Napisal/-a enarf Sr jul 10, 2002 2:23 pm

Da se je možno pritožit po podpisani poravnavi? Fino bi bilo...Cenilec je (konkretno) ocenil za 3 ure kleparskega dela po 2500 SIT (jaz nisem imel pojma kolikšne so postavke). In potem, ko sem poravnavo podpisal, sem šel (z denarjem v žepu) k kleparju (ki mimogrede deluje tudi za dotično zavarovalnico), ki mi je zelooo poceni računal in pristala sva na 34000 SIT. Finta pa je še v temle: mislil sem, da se po podpisu ni več moč pritožit, zato sem ga prosil naj mi ne računa davka. Ni davka - ni računa. Ni računa - nimam več kej praskat pri zavarovalnici. Celo življenje se učimo!
Žua d vivre...
 
Uporabniški avatar
bravura
Uporabnik
 
Prispevkov: 814
Pridružen: So maj 11, 2002 7:53 pm
Kraj: Ilirska Bistrica - okolica

Re: Totalka in računi

Napisal/-a bravura Pe avg 16, 2002 11:31 pm

Hm, tudi v nesreči nimaste sreče....

Jaz zapeljem avto h kleparju, ta pokliče cenilca, ki si pride avtomobil h kleparju pogledat, nardi približno oceno škode, če med popravilom klepar odkrije še kakšno poškodbo, to sporoči cenilcu, ki si pride avtomobil dodatno ogledat. Za denar podpišem poblastilo, da se ga nakaže kar kleparju. Mogoče traja to kakšen dan več, a imaš "čiste roke".
Enostavno kot pasulj! :D
Never drive faster, than your guardian angel can fly.
 
Uporabniški avatar
Serđo™
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2412
Pridružen: Če mar 21, 2002 10:03 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Totalka in računi

Napisal/-a Serđo™ So avg 17, 2002 9:44 am

Jst pa nisem kr kleparju nakazu denarja...se posebi zato, ker mi ne more in ne more dati koncne cene (resda tudi on sam ne ve tocno, ma se mi zdi, da ce bi mu vse kar sem dobil, tudi nakazal, bi mi on povedal "tocno toliko je bilo").
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Totalka in računi

Napisal/-a vladek Po avg 19, 2002 6:18 am

po eni strani je to z nakazovanjem denarja ok, ker potem tudi ce kaj vec pride to ni tvoj problem. Na zacetku se pac zmenis da stvari uredita on in zavarovalnica in s tem nimas problemov, ce je vmes se kaka zadeva ki jo cenilec ni opazil se klepar (za svoje dobro) takoj zmeni z zavarovalnico...
Slika
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov