Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a NoF3ar Če maj 30, 2013 1:14 pm

Glede, nato da je to napaka 99% twingotov, ki so lakirani, ti tudi jaz nebi verjel. Cenilci so videli 1000primerov, toce in vedo kaj je od nje. Je moznost, da je nastalo od toce, vendar je bil lak pred toco nacet. Lp
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re:

Napisal/-a vuli Ne jun 16, 2013 3:52 pm

sevnican je napisal/-a:Pa ne potrebuješ policijskega zapisnika? Nekje sem slišal, da če ti toča poškoduje avto, moraš poklicati policijo, da ti napiše zapisnik. Podobno, kot če ti ga nekdo rukne na parkinem prostoru.


nič policije. Mane je lansko leto ujela toča. Šel prijavit na zavarovalnico(ZM), čez en čas prišel cenilec slikat in kasneje peljal popravljat. to je bilo to.
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a javr Po jun 17, 2013 6:21 pm

Dobil danes "v vednost" koliko je zavarovalnica nakazala Čepinu za popravilo ene vdrtine od toče na vrhu vrat prtljažnika Renault Twingo l.2003 in menjava dodatne bremzluči, ki jo je tudi poškodovala toča:
602,86 EUR . Specifikacije računa ni. A je ta cifra normalna ?

Koliko so nakazali Formatu, da je poravnal vdrtine na strehi, nič ne piše. Se mi pa zdi za malo da pri pretakanju vseh teh evrskih vsot, vključno z RTV reklamami, ni bilo niti volje, niti denarja popraviti lak na strehi, ki zgleda prav tako poškodovan od toče, a ker ni vdrtine, se toča uradno ne prizna in lahko kar sam flikam.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a vuli Če jun 20, 2013 5:43 pm

uff. Jaz nisem pa nič dobi. Imel sem ene tri udrtine na strehi, dve na havbi in eno na prtljažnih vratih. To je sem jaz videl.
Ko je bilo pa popravilo opravljeno mi je šef delavnice(Stavanja -Tolmin) prisel povedat, da je bilo enih 20 udrtin na haubi, 40 na strehi... Ne vem, kje so jih tolk dobil, na oko se jih sigurno ni vidlo. :?:
Me prav zanima za kolk so obral zavarovalnico.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a MasTTer Pe jun 28, 2013 10:15 pm

javr je napisal/-a:Dobil danes "v vednost" koliko je zavarovalnica nakazala Čepinu za popravilo ene vdrtine od toče na vrhu vrat prtljažnika Renault Twingo l.2003 in menjava dodatne bremzluči, ki jo je tudi poškodovala toča:
602,86 EUR . Specifikacije računa ni. A je ta cifra normalna ?

Koliko so nakazali Formatu, da je poravnal vdrtine na strehi, nič ne piše. Se mi pa zdi za malo da pri pretakanju vseh teh evrskih vsot, vključno z RTV reklamami, ni bilo niti volje, niti denarja popraviti lak na strehi, ki zgleda prav tako poškodovan od toče, a ker ni vdrtine, se toča uradno ne prizna in lahko kar sam flikam.


Konec koncev, ti lahko greš na servis in zahtevaš vpogled v račun in boš takoj videl, kaj vse do delali, pa po povprašaš na zavarovalnici, kjer ti tudi lahko preverijo račun.

Za tako ceno so ti mogli prebarvat cela prtljažna vrata in klepati zaradi dvojne pločevine (ni se dalo ven potegnit). Druge variante ni. Razen, če so ti še kaj drugo popravljal, kar sam nisi opazil.
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Zavarovanje toče

Napisal/-a mnmn To maj 10, 2016 11:00 am

Pozdravljeni!

Redno spremljam ta forum, toda bolj malo kdaj se vključim v kakšno debato. Toda sedaj se mi je pojavil manjši problem v zvezi z zavarovanjem. In zato bi prosil, če mi lahko odgovorili, nekdo ki se na zavarovanja bolj spozna.

Avto imam zavarovan pri zavarovalnici Triglav, pri kateri imam tudi namen ostati. Do sedaj sem imel zavarovan polni kasko, toda ker se po mojem mnenju tega ne splača več, ker avto nima več takšne vrednosti, tega nebi več imel. Toda sedaj se mi podaja vprašanje glede zavarovanja toče. Pri Triglavu sem gledal, da ponujajo delno kombinacijo B- Naravne in elementarne nesreče. Razumem vse delne kombinacije, ni nobenega doplačila, ni izgube bonusov. Toda ne razumem pa tega zapisa : "Delni kasko lahko sklenete tudi brez splošnega kaska, razen kombinacije K. Kombinacijo B pa lahko sklenete le skupaj z zavarovanjem splošnega kaska ali zavarovanjem avtomobilske odgovornosti. ".

Kaj je mišljeno s tem: "ali zavarovanje avtomobilske odgovornosti". Saj kako pa imaš lahko zavarovane druge kombinacije, če pa nebi imel zavarovane avtomobilske odgovornosti?

No mogoče bo nekdo pisal, da se ne splača zavarovati proti toči. Toda nažalost sem jaz takšne nesreče, da sem imel že dvakrat popolnoma razbit avto zaradi toče. Zato je bolje, da imam zavarovano in imam mir.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Zavarovanje toče

Napisal/-a uros11 To maj 10, 2016 11:05 am

Lahko imaš pri eni zavarovalnici obvezno zavarovanje, pri drugi pa kasko, tile pač pogojujejo s tem, da imaš ali splošni kasko pri njih ali pa obvezno zavarovanje ("zavarovanje avtomobilske odgovornosti") pri njih.
 
ZavarovalnicaTriglav
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe avg 07, 2015 7:49 am

Re: Zavarovanje toče

Napisal/-a ZavarovalnicaTriglav To maj 10, 2016 1:24 pm

mnmn je napisal/-a:Pozdravljeni!

Redno spremljam ta forum, toda bolj malo kdaj se vključim v kakšno debato. Toda sedaj se mi je pojavil manjši problem v zvezi z zavarovanjem. In zato bi prosil, če mi lahko odgovorili, nekdo ki se na zavarovanja bolj spozna.

Avto imam zavarovan pri zavarovalnici Triglav, pri kateri imam tudi namen ostati. Do sedaj sem imel zavarovan polni kasko, toda ker se po mojem mnenju tega ne splača več, ker avto nima več takšne vrednosti, tega nebi več imel. Toda sedaj se mi podaja vprašanje glede zavarovanja toče. Pri Triglavu sem gledal, da ponujajo delno kombinacijo B- Naravne in elementarne nesreče. Razumem vse delne kombinacije, ni nobenega doplačila, ni izgube bonusov. Toda ne razumem pa tega zapisa : "Delni kasko lahko sklenete tudi brez splošnega kaska, razen kombinacije K. Kombinacijo B pa lahko sklenete le skupaj z zavarovanjem splošnega kaska ali zavarovanjem avtomobilske odgovornosti. ".

Kaj je mišljeno s tem: "ali zavarovanje avtomobilske odgovornosti". Saj kako pa imaš lahko zavarovane druge kombinacije, če pa nebi imel zavarovane avtomobilske odgovornosti?

No mogoče bo nekdo pisal, da se ne splača zavarovati proti toči. Toda nažalost sem jaz takšne nesreče, da sem imel že dvakrat popolnoma razbit avto zaradi toče. Zato je bolje, da imam zavarovano in imam mir.



Pozdravljeni,

vse delne kombinacije kaska lahko sklenete samostojno. To pomeni, da za sklenitev ne potrebujete sklenjenega zavarovanja AO in splošnega kaska pri Zavarovalnici Triglav. Izjema sta kombinaciji K in B. Delno kombinacijo K - kraja lahko sklenete, če pri ZT sklenete tudi splošni kasko, kombinacijo B - naravne in elementarne nesreče pa, če imate pri ZT sklenjeno ali AO ali splošni kasko.

Hvala za zaupanje in lep pozdrav,

Zavarovalnica Triglav
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov