Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
sevnican
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 556
Pridružen: To okt 04, 2005 6:46 pm
Kraj: Maribor

Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a sevnican To jun 13, 2006 12:19 pm

Zanima me kak je postopek uveljavljanja škode, ki jo je povzročila toča? Imam osnovni kasko, pri Triglavu.

Pa prosim, če pišejo samo tisti, ki vedo kako je s tem, ali pa še bolje, da tisti, ki ste že uveljavljali škodo.


Hvala!
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B To jun 13, 2006 1:23 pm

Cisto nic drugace ni, kakor za prijavit katerokoli drugo skodo. Zapeljes se z poskodovanim avtom do najblizje zavarovalnice, tam na okencu za prijavo skode dobis zapisnik o prijavi skode al nekaj takega, napises kaj je bilo, kdaj, kako, zakaj, vse.. Potem te posljejo do cenilca, ki avto pogleda in oceni skodo, potem pa cez nekaj casa dobis domov posto, kjer pise koliko denarja ti bodo povrnili, koliko moras placat odbitne fransize in take stvari. Potem gres lahko s tistim pismom spet na zavarovalnico, kjer ti povrnejo tisti denar s katerim gres lahko avto popravit. Alternativa je, da peljes avto takoj po cenitvi kar k od zavarovalnice pooblascenemu servisu, in potem gre ves denar mimo tebe, zavarovalnica placa popravilo direktno servisu, ti moras placat samo odbitno fransizo.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
sevnican
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 556
Pridružen: To okt 04, 2005 6:46 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a sevnican To jun 13, 2006 1:29 pm

Pa ne potrebuješ policijskega zapisnika? Nekje sem slišal, da če ti toča poškoduje avto, moraš poklicati policijo, da ti napiše zapisnik. Podobno, kot če ti ga nekdo rukne na parkinem prostoru.
 
Uporabniški avatar
no_name
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: To okt 04, 2005 2:37 pm

Napisal/-a no_name To jun 13, 2006 1:34 pm

sicer nimam izkušenj s točo, vendar ne verjamem da je potrebno poklicati policijo. zamisli si koliko dela bi imela policija, da bi popisala vse poškodovane avte (ponavadi ne pada toča samo na enem kvadratnem metru ampak je površina večja).
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Sr jun 14, 2006 5:01 pm

Zaradi toce ze ne rabis zapisnika, 100%.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
P206S16
Novinec
 
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne apr 03, 2005 12:10 pm
Kraj: lj

Napisal/-a P206S16 Ne jul 09, 2006 5:39 pm

pri uveljavitvi poškodb toče pri polici s kaskom ni odbitne franšize
leti...leti.... S16
 
SkIDiver
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če mar 24, 2005 7:05 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a SkIDiver Po jul 10, 2006 10:50 am

P206S16 je napisal/-a:pri uveljavitvi poškodb toče pri polici s kaskom ni odbitne franšize


Če maš zavarovano kombinacijo naravnih nesreč (toča, vihar, strela, .... in kar še spada v to kombinacijo). To je delni kasko. Če pa ima samo osnovni oz polni kasko potem pa bo odbitna fanšiza ;) če bo uveljavljal.

Nekaj podobnega, ko sam podrajsaš avto. Al ga postavš na parking in pokličš policijo, da se naredi zapisnik in uveljavljaš kombinacijo zavarovanega parkirišča ali pa iz polnega kaska. Pri prvem ni odbitne franšize in je število škodnih primerov na leto omejeno pri drugem je odbitna franšiza samo večkratno uveljavljanje :arrow: bolje, da nabaviš kolo, ker bo preveč za plačevat.
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Toča Triglav Format

Napisal/-a javr To maj 28, 2013 8:46 pm

(maj '13)
Twingo zavarovan kasko pri Triglavu.
Med točo zapeljem pod balkon; zadnji del, ki gleda izpod balkona, pokrijem s kartonom.
Posledice: nekaj vdolbin in nekaj poškodbe laka na strehi.

Peljem v "mobilni center" za ocenjevanje. Tam to ocenjuje kar firma Format, ki bo kasneje avto tudi popravljala. Brez da bi kdo omenil, da si lahko izberem svojega kleparja.
Poškodbe laka na strehi ? Ne priznajo kot poškodbe od toče, češ "mi smo za popravilo vdolbin; če ni vdolbine, ni od toče".
Kaj pa če sam doplačam ? "Mi smo samo za popravilo po toči."

Na dogovorjen datum peljem avto v "mobilni center" (šotor) ob 8. zjutraj .
Ob 6. popoldan me pokliče "Se ne da popravit zadaj na mestu, kjer je "trojni pleh", mora k Čepinu v Vojnik. Danes je petek, nima smisla da avto stoji tu, pridite po njega, drug teden naprej."

Me pokliče v ponedeljek:
"Pripeljite avto ob 3. popoldan, gre z vleko k Čepinu."
Peljem avto na dogovorjeno mesto.
"Pa lahko tam popravijo poškodovan lak na strehi ?"
"Vas bodo poklicali in se boste dogovorili."
"Dajte mi številko, da jih kar sam pokličem."
"Nimam številke. Vas bodo poklicali."
Ok.

Pokliče v četrtek:"Avto je gotov."
Grem ponj; prvi pogled na streho: vse po starem. Me je kdo poklical glede strehe ? Seveda ne. Povem to tisti od Formata. Dobim nasvet:"Kupite si flaško laka in sami prebarvajte, da ne bo začelo rjaveti."
Pač, neugleden avto, neugledna stranka, boli njih.

Povzetek: brez avta sem bil skupno 4 dni; bil je pri firmi za popravilo po toči in pri avtoličarju/kleparju; poškodbe laka na strehi so ostale kljub moji ponudbi da sam plačam popravilo. Kupite si deci barve in sami popravite. Hvala.

Pri Triglavu imam zavarovani dve hiši, avto in moped; sem razmišljal, da tja prestavim še zdravstveno zavarovanje in vzamem "asistenco na cesti" namesto članarine AMZS.
Ne vem, koliko plačajo za reklame na radiu in televiziji, so si pa pri meni osebno naredili dovolj reklame, da bom razmišljal bolj o tem, kako vse skupaj prestaviti h konkurenci kot pa kaj še prenesti na Triglav.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.youtube.com/watch?v=TSGobW9jvsI
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a odprti clio To maj 28, 2013 9:31 pm

Jaz mislim, da to ni krivda zavarovalnice kot take. Obrni se na Triglav. Jaz z njimi nisem imel slabih izkušenj, nikoli.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a LukL To maj 28, 2013 10:00 pm

tile šotori, ki so, so ponavadi tam hitro firme za nategovanje folka (verjetno si bil v mozirju) in so te nategnili- zvabili, da pri njih avto kao popraviš.

Mirne duše bi avto tak kot je bil, peljal do svojega kleparja, oz. kleparja ki ima primerno orodje in bi ti on vse uredil, ne pa da so te nategnili in zvabili k eni firmi, ki sam točo popravlja.
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a javr Sr maj 29, 2013 5:25 am

(verjetno si bil v mozirju)
da. Kako veš ? Podobne izkušnje ?
Jaz mislim, da to ni krivda zavarovalnice
kako ne, če so me pa oni poslali pod šotor, njihov človek pa je bil zraven in samo poslikal in požegnal tisto, kar so one od Formata priznale kot poškodbe od toče ?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a odprti clio Sr maj 29, 2013 9:19 am

Čakaj, jaz sem zastopil, da si bil ti na cenilnem mestu pri izvajalcu, pogodbeniku. Jaz nisem imel nikoli težav s cenitvijo pri Triglavu - v bistvu je malo skozi prste pogledal. Napiši pritožbo, izgubiti nimaš kaj.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a javr Sr maj 29, 2013 9:42 am

jaz sem zastopil, da si bil ti na cenilnem mestu pri izvajalcu, pogodbeniku
najprej sem poklical Zavarovalnico Triglav, kjer so mi dali neko 080-številko, da naj se tam naprej zmenim.
Na 080-številki so pobrali moje podatke (ime priimek, št. zavarovalne police, itd.) in mi povedali, kdaj naj se zglasim v šotoru za cenitev.
V šotoru sta dve od Formata s flumastrom označevali vdolbine, eden od zavarovalnice pa je zadevo poslikal. Zapisali so si še mobi, da me bodo poklicali, ko bo avto na vrsti za popravilo.
Kolikor jaz zastopim, je Zavarovalnica vnaprej izbrala izvajalca-pogodbenika in neizkušene stranke smo pač nasedle, ostali pa so vzeli cenitveni zapisnik in šli k svojemu kleparju.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a LukL Sr maj 29, 2013 10:19 am

javr je napisal/-a:
(verjetno si bil v mozirju)
da. Kako veš ? Podobne izkušnje ?
Jaz mislim, da to ni krivda zavarovalnice
kako ne, če so me pa oni poslali pod šotor, njihov človek pa je bil zraven in samo poslikal in požegnal tisto, kar so one od Formata priznale kot poškodbe od toče ?

Mel sem par avtov iz Mozirja (popravilo toče) in so povedali, da so jih tam prepričevali. Moral bi samo vzeti zapisnik, pa še ob ogledu opozoriti na poškodbe laka od toče. Tako se pa je tistim gospodičnam samo šlo, da te zvabijo za vsako ceno, niso pa niti pomislile, da popravila njihova firma ne more izvesti v celoti. Vem to so take tricky poteze, obenem si kao hitro na vrsti in takoj vozilo v delu, ampak gledano končni izdelek pa ni ravno tako bleščeč. Verjetno pa je popravilo bilo tam od 800-1200€ odvisno od velikosti vozila in obsežnosti poškodb- pa kolikor vidim so bile kar konkretne.

Neverjetno kaj se zadnje čase dogaja, na Triglavu zadnje čase prou vsiljujejo in favorizirajo neke svoje izvajalce.
V šotoru je bil mislim, tudi Carglass ;) (potem pa tak eni veste pri čem smo)
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a javr Sr maj 29, 2013 12:30 pm

Moral bi samo vzeti zapisnik, pa še ob ogledu opozoriti na poškodbe laka od toče
sem jim povedal, pa so rekle, da to pa ni od toče. Če je vdolbina, je od toče, če ni vdolbine, ni od toče.
"Ja od česa pa je ?"
"Od kamenčkov."
"Na strehi ?? "
"Ali pa je bila streha že kdaj štrihana in zdaj lak poka."
V šotoru je bil mislim, tudi Carglass
velik pano je že bil njihov tam, drugače pa poškodb stekla, razen razbite dodatne bremzluči, nisem imel.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a INFINITI Sr maj 29, 2013 1:37 pm

Hja lej kaj pa če hipotetično ravno danes pade toča in glej ga zlomka - zadela je točno te točke in so se sedaj pa naredile manjše vdolbine.

To vreme zna bit pa res nepredvidljivo a veš? ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a LukL Sr maj 29, 2013 2:44 pm

javr je napisal/-a:
Moral bi samo vzeti zapisnik, pa še ob ogledu opozoriti na poškodbe laka od toče
sem jim povedal, pa so rekle, da to pa ni od toče. Če je vdolbina, je od toče, če ni vdolbine, ni od toče.
"Ja od česa pa je ?"
"Od kamenčkov."
"Na strehi ?? "
"Ali pa je bila streha že kdaj štrihana in zdaj lak poka."
V šotoru je bil mislim, tudi Carglass
velik pano je že bil njihov tam, drugače pa poškodb stekla, razen razbite dodatne bremzluči, nisem imel.


Tudi če je že blo kdaj barvano (verjetno je bilo) bi se moralo to prek zavarovalnice popravit.

Pa upam da maš kake fotke, da so bile ravno tam ko maš obtolčen lak tudi jame, (ker drugače lahk greš sam po 2 dc barve) ;)
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a javr Sr maj 29, 2013 4:58 pm

Pa upam da maš kake fotke, da so bile ravno tam ko maš obtolčen lak tudi jame
tam nikoli ni bilo vdolbin, samo lak je poškodovan.
Mogoče bi lahko na kakšnem odpadnem avtu poskusil s kladivom po strehi, da se naredi vdolbina kot od toče, in potem z istim kladivom in isto močjo po strehi, pokriti s kartonom od pohištva, s katerim je bila med točo pokrita streha. Mogoče je to vzrok, da je lak odletel, luknje pa ni ? Bom vprašal 1-2 popoldanska avtoličarja/avtokleparja, kaj se tukaj dogaja.
Sem že lani imel en "dogodek" na parkirišču - vdrtino na vratih; so rekli na zavarovalnici, da oni vse krijejo, pa so mi vseeno vzeli 20€, ki bi jih imel zaradi nekega popusta, a ker je bila poškodba na kasko, popusta ni. Take stvari te pogrejejo. Je konkurenca kaj boljša, ali kar vsi po vrsti sladko govorijo, da te pridobijo, potem pa ko te j* ?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a odprti clio Če maj 30, 2013 12:59 pm

Kako bi pa ti odreagiral kot cenilec, ko bi gledal avto od stranke in imel:
- vdolbline z intaktnim lakom
- pol metra stran pa poškodvan (konkretno) lak brez kakršnihkoli vdolbin?

Če jaz prav razumem je stanje na tvojem avtu tako. Zavedaj se tudi, da zavarovalnica ima fotografije vozila, zato dobro razmisli kaj boš delal, ker je goljufija kaznivo dejanje. In to ti govorim izključno dobronamerno.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Toča - uveljavljanje škode pri Triglavu

Napisal/-a MasTTer Če maj 30, 2013 1:08 pm

To kar sam opisuješ ja na žalost še vedno mišljenje, da so oni (Triglav) najmočnejša in največja zavarovalnica v Sloveniji in da nimajo konkurence. Dogaja se tudi pri drugih zavarovalnicah, vendar iz izkušenj lahko povem, da zelo zelo zelo manj kot pri njih. Upam, da država čim prej proda to zavarovalnico in bodo videli če so oni kralji ali stranke. Bo tudi konkurenca večja kot je sedaj, kar bo dobro le za zavarovance.

Glede škode. Greš na ocenitev, kjer ti njihov ali pooblaščeni serviser oceni škodo, izdela zapisnik, kjer je točno navedeno kar se bo popravljalo in kaj zamenjalo. Če se ne strinjaš moreš takoj tam povedat ali podat pisno pritožbo. Če ti serviser ne popravi vozila, kot je na zapisniku navedeno in tudi ne zaračuna storitve za to, lahko greš tisti preostali del drugam popravit itd.

Na te poškodbe se pa res ne spoznam, tako da ne vem povedat, če je to res od toče bilo ali ne, vendar če je od toče, ti morejo krit celotno popravilo.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov