Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re: Re:

Napisal/-a Zmaj78 Pe jan 10, 2014 4:39 pm

Beri je napisal/-a:
Zmaj78 je napisal/-a: Se strinjam, z AS nočem imeti nikoli več posla. Celo dodatno zdravstveno zavarovanje sem rajši prenesel k Vzajemni. Imel sem z njimi izjemno neprijetno izkušnjo pri izplačilu škode (povzročitelj njihov klient) in od takrat naprej sem odločen, da ne prestopim več njihovega praga, pa naj me vabijo na katerikoli način želijo

Zdaj, ali ti ne znaš delati z zavarovalnicami ali ti oni ne svetujejo.
Kot prvo, cenilca dobiš, oceni škodo, zahtevaš od cenilca odstopno izjavo in pelješ avto na serviš - eden od mnogih, kateri so jasno označeni na spisku, katerega ti da cenilec.
Oddaš na servisu odstopno izjavo in po končanem servisiranju se usedeš v avto in spelješ.
To je vsa umetnost in tako se dela pri vseh zavarovalnicah - če ti nisi bil kriv.


Najprej se zahvaljujem za poduk. Kot kaže bom moral nekoliko več povedat o svojem neprijetnem dogodku.

Sredi noči se je zgodila prometna nezgoda (blagi nalet od zadaj na križišču), škoda na mojem zadnjem odbijaču razmeroma majhna (le počen lak od povzročiteljevega okvirčka prednje registrske). Ker je bil povzročitelj alkoholiziran, je pobegnil s kraja nesreče. Sledil je klic policistom, ki so vozilo povzročitelja in njega samega našli šele naslednji dan. Na njegovem vozilu naj ne bi bilo sledi od nezgode (res genialna ugotovitev s strani zavarovalnice, kljub temu da sem imel vse skupaj fotografirano na kraju samega dogodka in policijski zapisnik na svoji strani) in iz tega razloga meni popravilo ni bilo priznano oz. stroški zanj. Okvirček tablice jaz osebno zamenjam recimo da v najslabšem primeru v roku minute, pa še zdaleč nisem nek mehanik ali kakšne podobne vrste akrobat. Toliko o AS, kot rečeno, me ne vidijo več! ;)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a MasTTer Po jan 13, 2014 2:58 pm

Zmaj78: Pozabil si omenit določene stvari, brez katerega zavarovalnica NE more izplačati oz. terjati nekaj od nekoga neupravičeno. Kako bi se ti počutil, če bi jaz sedaj prijavil, da si se zaletel v meni in pobegnil?
Torej polciiaj je bila. Zanima me, kaj je ugotovila? Če je ugotovila krivdo tiste osebe bo zavarovalnica sigurno izplačala, v nasprotnem primeru ne. In ne pozabi, da so policaji, da jih citiram "Strokovni izvedenci" in vedo ugotovit vse te stvari ;)

ajatola: Nikakor se ne morem strinjati. Adriatic Slovenica je na tako visoki ravni, da čisto vsako stvar ugotavlja in verjemi, da imajo izkušnje, vsega pa tudi oni ne morejo ugotovit, če je poškodba res taka čudna. In čisto vsaka zav. ti bo izplačala samo takrat vso škodo, če vozilo ni totalka. Pač ste eni imeli srečo konkretno z Tilia zav., da ni ugotovila, da se ne splačal popravljat, ker popravilo presega 50% vrednosti samega vozila. To je pač njihova napaka.

To, da zav. AS ne prizna popravila pri katerem koli serviserju v SLO, pa noben ne bo govoril. AS izračuna ceno popravila in če določen serviser za to ceno NE želi popravit vozila, je njihova krivda in bodo pač stranko zgubili. To ni krivda zavarovalnice. Pri AS nikjer in nikoli ni bilo možno dobit popusta, da zavarovalnica določi serviserja. To ima mislim da Generali in še mogoče katera zavarovalnica, AS pa nikoli in pod nobenimi pogoji NE prisili nobenega, da more odpeljat vozilo na določen servis.
Vsekakor pa strankam želijo pomagati in jim SVETUJEJO, pri katerem servisu bi pa mogoče lahko vseeno popravili svoje vozilo za tisto odškodnino, ki jo izplačajo v primeru TOTALKE. Seveda noben ne bo 15let staro vozilo preljal na pooblaščen servis, res je malo takih ljudi. Pooblaščenci so enostavno predragi, imajo pa sedaj določene akcije in nadomestne dele z katerimi so se začeli prilagajati konkurenci.


Triglav vs. Adriatic Slovenica
Najboljše zavarovalnice ni in nikoli ne bo.
Moje izkušnje z zav. Triglav: Precej so zaspali in šele zadnje čase so opazili, da niso edina zavarovalnica v SLO. V našem kraju, ne želijo pomagat pri nobeni stvari, razen pri tistih, za katero dobijo provizijo. Ampak verjamem, da to ni povsod tako. Slabosti so, da nimajo 55% bonusa (le do 50%, ostalo so popusti), napredovanje v bonusu je na 12 mesecev, prenosi so oteženi, novi kasko bonus je za 15% nižji kot bonus iz obveznega zav., itd... Seveda dokler človek kaj od teh ne rabi to ne občuti.

Glede Adratica Slovenice: Bonus je 55%, pri prenosih bonusa večinoma ni težav, nepreduje se za vsakih polnih 10 mesecev, premija pri izkušenih voznikih je nizka, za mlade zelo visoka, vendar obstaja družinski bonus (če ima kdo v družini 55% bonus, imajo znotraj družine vsi 55% popust na vsa vozila), pri nakazilu denarja se dobi tisti dan SMS itd...

Razlike je kar nekaj in vsak more najti zav. po svojem okusu in svojih izkušnjah. Recimo tudi Mobitel (Telekom) in Simobil se tudi ne da primerjat.. vsak je v nečem boljši od drugega. Kot primer.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a odprti clio Sr jan 15, 2014 9:32 am

Tilia ima popust (na kasko) za postavko "servis določi zavarovalnica". Praksa pa je taka, da nisi omejen z nobenim servisom, saj so pooblaščenci pogodbeniki za zavarovalnico. Za vse ostale pa velja izračun, ki ga postavi zavarovalnica (oz. znesek, za katerega delajo pogodbeniki).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov