Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
_rocky_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne mar 11, 2007 6:27 am

zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a _rocky_ So mar 17, 2007 5:28 am

katera je boljša? zanima me najbolj glede kasko
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Napisal/-a enzospotenzo So mar 17, 2007 8:19 am

triglav-preverjeno.
 
_rocky_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne mar 11, 2007 6:27 am

Napisal/-a _rocky_ So mar 17, 2007 2:38 pm

zakaj?
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a marko01 So mar 17, 2007 2:54 pm

adriatic :!: je pa res da mam svojega agenta ki je njihov zastopnik pa do zaj ni blo dobenega problema :evil:
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Napisal/-a enzospotenzo So mar 17, 2007 3:35 pm

_rocky_ je napisal/-a:zakaj?

...ker sem še vedno dobil odškodnino (v nekaj dneh), pa sem imel že kar nekaj obravnav (t.j. povožena divjad, poškodba tretje osebe, parking, vlom pred hišo in trčenje) Niso nikoli komlicirali, če si le pravilno izpolnil formularje in (ne)lagal.
Prijatelju so pri adriaticu res ocenili škodni primer kakor je prav, samo je nato čakal na denar 2 meseca.
Morda sem pri triglavu tudi zato, ker imam velik popust pri kasku in ostalem iz naslova paketnega zavarovanja.
;)
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Napisal/-a soso So mar 17, 2007 4:26 pm

Tvoj kolega čakal 2 meseca jaz sem dobil v 6 dneh denar ,zdaj nazadnje ,prej sem pa čakal en teden. Sami ti povejo ,da bo denar nakazan v roku 14 dni. Mislim ,da sta obe zavarovalnici dokaj vredu . LP
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Napisal/-a enzospotenzo So mar 17, 2007 4:34 pm

soso je napisal/-a:Tvoj kolega čakal 2 meseca jaz sem dobil v 6 dneh denar ,zdaj nazadnje ,prej sem pa čakal en teden. Sami ti povejo ,da bo denar nakazan v roku 14 dni. Mislim ,da sta obe zavarovalnici dokaj vredu . LP

...se strinjam, mislim da v današnjem času hude konkurence ni več prostora za "šlampaste" zavarovalnice. Razlike so verjetno v niansah...
 
Uporabniški avatar
famus
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Če maj 19, 2005 12:32 pm

Napisal/-a famus So mar 17, 2007 4:46 pm

ne govorit, da ni več šlampastih zavarovalnic! Adriatic je živi primer take zavarovalnice!! ne morete vrjeti kaka je razlika med adriaticom in triglavom!
No pač zlo slaba izkušnja z adriaticom, pri katerem nebi zavaroval več popolnoma NIČ!
Pač moje subjektivno mnenje!
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a ajatola Če jan 09, 2014 5:04 pm

Adriatic zavarovalnico močno odsvetujem.namreč nočejo plačat popravila ,ki bi ga morali,ker je njihov zavarovanec povzročil škodo.ko sem bil deležen na tilii popravila,so vse uredili brez besed na istem avtu edino adriatic je pogruntal,da se ne splaCa popravljat vrata na
Avtu,ker je prestar.se pravi,če ti nekdo naredi škodo za katero je pošteno plačal premijo,to pri adriaticu ne velja.oni so mnenja da je avto prestar.potem je vprašanje katera poanta je sploh krivdna odgovornost,ki jo zvesto plačujemo.
Vsem družinskim članom,ki imajo kakršnokoli zavarovanje pri njih bom odsvetoval in jih prepričal ,da prestopijo drugam.in tudi vsem ljudem ,ki jih poznam bom pokazal afnanje omenjene zavarovalnice.imam dokumente za to.
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re:

Napisal/-a Zmaj78 Če jan 09, 2014 5:22 pm

famus je napisal/-a:ne govorit, da ni več šlampastih zavarovalnic! Adriatic je živi primer take zavarovalnice!! ne morete vrjeti kaka je razlika med adriaticom in triglavom!
No pač zlo slaba izkušnja z adriaticom, pri katerem nebi zavaroval več popolnoma NIČ!
Pač moje subjektivno mnenje!


Se strinjam, z AS nočem imeti nikoli več posla. Celo dodatno zdravstveno zavarovanje sem rajši prenesel k Vzajemni. Imel sem z njimi izjemno neprijetno izkušnjo pri izplačilu škode (povzročitelj njihov klient) in od takrat naprej sem odločen, da ne prestopim več njihovega praga, pa naj me vabijo na katerikoli način želijo. ;)

Sicer bi pa med ZT in AS jaz najraje izbral Tilio, ker tako kot sem pa z njimi zadovoljen, si pa zaslužijo vse pohvale (vedno vse rešeno celo prej kot dogovorjeno, ne komplicirajo, se ne izmotavajo, itd.) 8)

Glede na naslov teme, pa ima ZT d.d. moj glas. :D
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Re:

Napisal/-a Beri Če jan 09, 2014 7:06 pm

Zmaj78 je napisal/-a: Se strinjam, z AS nočem imeti nikoli več posla. Celo dodatno zdravstveno zavarovanje sem rajši prenesel k Vzajemni. Imel sem z njimi izjemno neprijetno izkušnjo pri izplačilu škode (povzročitelj njihov klient) in od takrat naprej sem odločen, da ne prestopim več njihovega praga, pa naj me vabijo na katerikoli način želijo

Zdaj, ali ti ne znaš delati z zavarovalnicami ali ti oni ne svetujejo.
Kot prvo, cenilca dobiš, oceni škodo, zahtevaš od cenilca odstopno izjavo in pelješ avto na serviš - eden od mnogih, kateri so jasno označeni na spisku, katerega ti da cenilec.
Oddaš na servisu odstopno izjavo in po končanem servisiranju se usedeš v avto in spelješ.
To je vsa umetnost in tako se dela pri vseh zavarovalnicah - če ti nisi bil kriv.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a ajatola Če jan 09, 2014 7:11 pm

Za popravilo ,če hočemo biti pošteni,je pristojen edino pooblaščeni servis in ne neki šušmarski adriaticovi mehaniki.za vsako znamko se ve katere avtomobile vzdržujejo brez napak.ampak zavarovalnica je v glavnem pedantna pri pobiranju zavarovalnin hehe drugo pa ne šteje pri njih
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: Re:

Napisal/-a ajatola Če jan 09, 2014 7:16 pm

Beri je napisal/-a:
Zmaj78 je napisal/-a: Se strinjam, z AS nočem imeti nikoli več posla. Celo dodatno zdravstveno zavarovanje sem rajši prenesel k Vzajemni. Imel sem z njimi izjemno neprijetno izkušnjo pri izplačilu škode (povzročitelj njihov klient) in od takrat naprej sem odločen, da ne prestopim več njihovega praga, pa naj me vabijo na katerikoli način želijo

Zdaj, ali ti ne znaš delati z zavarovalnicami ali ti oni ne svetujejo.
Kot prvo, cenilca dobiš, oceni škodo, zahtevaš od cenilca odstopno izjavo in pelješ avto na serviš - eden od mnogih, kateri so jasno označeni na spisku, katerega ti da cenilec.
Oddaš na servisu odstopno izjavo in po končanem servisiranju se usedeš v avto in spelješ.
To je vsa umetnost in tako se dela pri vseh zavarovalnicah - če ti nisi bil kriv.

To si lepo povedal.osebno imam razbit avto od zavarovanca adriatik slovenica.rad bi popravil avto ampak oni so pogruntali,da se mojega avta ne splača popravljat.Celo privoščijo si ocenjevat koliko je vreden.jaz pa menim,da če njihov zavarovanec povzroCi škodo bi morali razbita vrata popravit in ne razumem zakaj jih na leto dni starem popravijo ,na 15 let starem pa ne.ja zato ,ker ti rečejo da si raje kupi nov avto.banda je to bejžte od takih sleparjev.da ne bo pomote.tilia in triglav sta izjemi in jim zaupam
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a LukL Če jan 09, 2014 7:19 pm

doma delamo veliko s ZT glede škod in lahko rečem, da je trenutno ZT najslabša, komlicirajo za res banalne stvari, ne priporočam, poden od podna.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a LukL Če jan 09, 2014 7:31 pm

ajatola je napisal/-a:Za popravilo ,če hočemo biti pošteni,je pristojen edino pooblaščeni servis in ne neki šušmarski adriaticovi mehaniki.za vsako znamko se ve katere avtomobile vzdržujejo brez napak.ampak zavarovalnica je v glavnem pedantna pri pobiranju zavarovalnin hehe drugo pa ne šteje pri njih

Ma ti si cel šušmar, na nekaterih NE-pooblaščenih servisih ti popravijo avto bolje kot na servisih kjer delajo vajenci pizdarije, da ne govorimo o kvaliteti barvanja na nekaterih pooblaščenih servisih :roll:
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a ajatola Če jan 09, 2014 7:35 pm

LukL je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Za popravilo ,če hočemo biti pošteni,je pristojen edino pooblaščeni servis in ne neki šušmarski adriaticovi mehaniki.za vsako znamko se ve katere avtomobile vzdržujejo brez napak.ampak zavarovalnica je v glavnem pedantna pri pobiranju zavarovalnin hehe drugo pa ne šteje pri njih

Ma ti si cel šušmar, na nekaterih NE-pooblaščenih servisih ti popravijo avto bolje kot na servisih kjer delajo vajenci pizdarije, da ne govorimo o kvaliteti barvanja na nekaterih pooblaščenih servisih :roll:

Naj naredijo ampak zakaj bi zavarovalnica kot je adriatik bil na profitu.naj plača to kar pobirajo od uboge raje potem pa se skrivaji,ko je treba denarnico odvezat.ne gre se za servis ampak za tatove na zavarovalnicah.to kar šušmarju manj plačaš dobi zavarovalnica.to je to.zakaj bi pitali debele prašiče še bolj
Zadnjič spremenil ajatola, dne Pe avg 01, 2014 6:12 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a LukL Če jan 09, 2014 9:00 pm

ne razumem nekaj kak šušmar??? kaj zavarovalnica manj plača???

Js razumem pod besedo šušmar nekoga, ki nekaj na črno dela, prodaja itd. ta pa ne more z zavarovalnico imet nič.


Vidim, pa tud nekaj, naj zavarovalnica plača tist (po tvojem) ogromen znesek, tebi bodo pa avto sfušali, ampak to te ne zanima, važno da je zavarovalnica plačala ogromen znesek. Zanimivo to, ni kaj....

Še nekaj kleparska ura za zavarovalnico je od 27 do 32€ ne glede na servis ali (po tvoje) šušmarje.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a DePalmo Če jan 09, 2014 9:52 pm

In zato imamo potem vsi višje premije :roll:
Če bi se kaj naredilo mojemu avtu, se bi dogovoril z zavarovalnico za servis na uradnem servisu samo zato, ker imam tam 35% popusta na dele ter 17% na delo, nadomestnih karoserijskih delov pa ni, razen rabljenih, pa še ti so redki kot letošnji sneg. In to samo zato, da bojo oni zadovoljni z mano, jaz pa z njimi in da oboji pridemo dobro čez.

Kakšni so uradni servisi pa vsi vemo in bi lahko načeli kar svojo temo...
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a ajatola Če jan 09, 2014 10:00 pm

Tukaj eni ne razumejo skoraj nič.ne gre se dobesedno za šušmarje ampak za pooblaščene in nepooblaščene mojstre.dejstvo je,da ljudje,ki imajo škodo ne dobijo v celoti poplačane škode in si morajo polovico popravila plačevati sami
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: zavarovalnica triglav vs adriatic

Napisal/-a DePalmo Če jan 09, 2014 11:06 pm

Tako je žal že nekaj časa, redkokdaj boš dobil vse povrnjeno ali da ti celo kaj ostane. Tako da, to ni nobena novost.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov