Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Sr maj 13, 2009 10:32 pm

seveda se da, pride te pa recimo tko na oko, 10% tistega, kar te pride za celo leto ;)

lp
Slika
 
wons
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr maj 20, 2009 11:30 pm

Napisal/-a wons Sr maj 20, 2009 11:46 pm

zdravo,
kopujem rabljen avto(clio 1.2 95/96), pa se na to slabo spoznam in me zanima:

1. kako je z registracijo; en prodajalec mi je rekel da tudi če ima še pol leta registriranga mi to nic ne koristi ker ga bom moral sam še 1x na novo registrirat oz zavarovat.

2. ali se da avto zavarovat tudi za krajše obdobje?

hvala za odgovore!
 
.krapar.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po jul 27, 2009 11:24 pm

Napisal/-a .krapar. To avg 04, 2009 9:56 pm

Pozdrav!
Pred kratkim sem naredil izpit in bi si rad kupil svoj prvi avto, seveda rabljen. Na vse skupaj se slabo spoznam, zato me zanimajo čisto osnovne stvari glede prevzema avtomobila (od fizične osebe). Zelo bi bil hvaležen, če bi mi negdo napisal, kaj vse je treba urediti.
Zanima me tudi, kako je z registracijo-ga moram ponovno registrirati ko se prepiše na mene?
hvala
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a GorazdO Sr avg 05, 2009 7:16 am

wons je napisal/-a:zdravo,
kopujem rabljen avto(clio 1.2 95/96), pa se na to slabo spoznam in me zanima:

1. kako je z registracijo; en prodajalec mi je rekel da tudi če ima še pol leta registriranga mi to nic ne koristi ker ga bom moral sam še 1x na novo registrirat oz zavarovat.

2. ali se da avto zavarovat tudi za krajše obdobje?

hvala za odgovore!


AD1: Doplačal boš zavarovanje le do datuma, do katerega je avto "registriran" - torej za pol leta; po tem času pa normalno - za eno leto. Cestnino ti bo verjetno pustil, tehničnega ti ni treba delat. Okvirni strošek si lahko izračunaš tu: http://www.amzs.si/?podrocje=5
za 2. pa ne vem;
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Napisal/-a PogachnyK Če avg 20, 2009 7:33 am

avta se neda zavarovat za krajše obdobje, imaš pa 2 možnosti

lahko uzameš plačevanje po obrokih, in npr, hočeš met avto registreiran 2 meseca, plačaš 2 meseca, potem odjaviš avto, in ni ostalih stroškov
lahko pa že na začetku plačaš celotno registracijo, imaš avto 2 meseca, odjaviš, in ti vrnejo preostali denar
Slika
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Če avg 20, 2009 11:16 am

Sedi, 1.

Kar si naštel je ena izmed možnosti (da narediš za celo leto in potem odjaviš avto). Druga pa je da, pazljivo preberi tole, zavaruješ avto za krajše obdobje, magar 1 dan, ali pa 7 mesecev.

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Če avg 20, 2009 11:34 am

fantje jas tui mam vprašanje.Do zdaj sem tudi jst vedno menjal avto v avtohišah a zdaj gre avto v privat prodajo.Najprej,če sem razumel moram jst vozilo odjaviti in pač overoviti kupoprodajno pogodbo.Ali ima kdo kakšno kupoprodajno pogodbo na računalniku,da bi jo skopiral ali prepisal.Nato pač to overim pri notarju in avto lahko kupec prijavi nase jst pač dobim papirje na UE,da je vozilo odjavljeno in z tem pač dokazujem pri zavarovalnici,da mi povrnejo razliko v zavarovanju.
Na nov avto pa bom moral počakat kakšen mesec.glede zavarovanja mi pač kupac nato pošlje kopijo nove police na meni je pač prvo,da vozilo odjavim,da nisem več lastnik,ker le tko lahko pol dokazujem,da nisem lastnik v primeru,da pride do kakšne pizdarije.
Če se motim pa mi prosim razložite kje sem ga kiksnu
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Če avg 20, 2009 1:29 pm

ni nujno, da odjavljaš avto, cestnino mu lahko pustiš do izteka registracije, če mu bo tko lažje. Da boš dobil ti povrnjeno zavarovanje pa bo dovolj kopija njegove police.

lp
Slika
 
kanenko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po jul 23, 2012 5:01 pm

Re: PRODAJA AVTA,NAKUP RABLJENEGA - postopek

Napisal/-a kanenko Pe jul 12, 2013 9:06 am

Pa bom še jaz tukaj vprašal, da ne smetim foruma z mojimi nesigurnostmi...

Kupujem rabljen avto. Avto moram zavarovati in registrirati na isti dan. Moj zav. agent mi je dal nek kupon pri avto. zavarovanju, ki ga želim sedaj izkoristiti.
Zanimajo me koraki od nakupa avta do registracije in prevzema.

Da lahko zavarujem avto, verjetno potrebujem račun/pogodbo, ne? Da lahko registriram avto, pa potrebujem še kopijo zavarovalne police.
Ali to pomeni, da moram najprej kupiti avto, ga pustiti pri lastniku dokler ne uredim vso birokracijo in dam nove tablice gor, in šele nato se lahko odpeljem z njim?

Ker ne želim svojega pravkar kupljenega pustiti pri lastniku, me zanima če je kakšna boljša opcija? Začasne tablice odpadejo.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: PRODAJA AVTA,NAKUP RABLJENEGA - postopek

Napisal/-a eentox Pe jul 12, 2013 9:25 am

kanenko je napisal/-a:Pa bom še jaz tukaj vprašal, da ne smetim foruma z mojimi nesigurnostmi...

Kupujem rabljen avto. Avto moram zavarovati in registrirati na isti dan. Moj zav. agent mi je dal nek kupon pri avto. zavarovanju, ki ga želim sedaj izkoristiti.
Zanimajo me koraki od nakupa avta do registracije in prevzema.

Da lahko zavarujem avto, verjetno potrebujem račun/pogodbo, ne? Da lahko registriram avto, pa potrebujem še kopijo zavarovalne police.
Ali to pomeni, da moram najprej kupiti avto, ga pustiti pri lastniku dokler ne uredim vso birokracijo in dam nove tablice gor, in šele nato se lahko odpeljem z njim?

Ker ne želim svojega pravkar kupljenega pustiti pri lastniku, me zanima če je kakšna boljša opcija? Začasne tablice odpadejo.


Za zavarovalno polico potrebuješ prometno dovoljenje, lahko kopija, scan..., zavarovalni agent ti lahko polico naredi že vnaprej z datumom ko imaš namen registrirati.
Za registracijo potrebuješ kupoprodajno pogodbo ali račun (prodajalec mora biti poleg ali pa moraš imet njegovo pooblastilo) + osebni dokument.

Avto moraš pred registracijo kupiti, kar je nekako logično :D
Kje boš vozilo pustil je stvar dogovora s prodajalcem. Po uradni poti imaš možnost le z začasnimi tablami ali pa s seboj pripelji avtovleko, kupi avto, vseskupaj odpelji na ustanovo kjer imajo registracije, kupi nove table, namontiraj, avtovleko pošlji domov, ti pa vesel kot radio odpelji novi stroj :mrgreen:
Če ima pa prodajalec še registriran avto pa se skupaj po cesti zapeljita do registracije, on vozilo odjavi, ti prijaviš novega in odpelješ. Preden pa on avto odjavi seveda naredita prepis - ti kupiš avto.
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov