Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

"SPET" sem brez HOMO-kartončka vse zrihtu... :)

Napisal/-a Galantfrik To avg 12, 2003 10:56 pm

Spet (že tretje leto zaporedoma) sem opravil registracijo - Brez kakšnih vez ali poznanstev in brez HOMO-ta!
Najprej me je striček na tehničnih pregledih "Interservice" na letališki vprašal za HOMO kartonček (ki ga seveda ne nosim s sabo), pa sem debelo pogledal :shock: in vprašal kaj je to. No pa mi on prijazno razloži, da je to "rojstni list" avtomobila, ki ga mora imeti vsak avto itd... Sem rekel, da prav k njim vozim avto že nekaj let in nikoli to ni bilo potrebno...
No rekel mi je samo naj si ga zrihtam do naslednjega leta :lol: LoL

Čudno je pa to, da za felge, gume in Powerfull izpuh... ni rekel prav nič... hehehe

1. Imam preširoke feltne, ki spredaj za cca 1cm štrlijo ven iz karoserije (nimam TUV-a)
2. Imam gume, široke 205 (v homotu, ki ga ne nosim s sabo piše 185 - hehehe) tudi brez TUV-a
3. Powerful izpuh, nimam TUV-a...

Pol me pa vrže, ker nisem opazil, da mi je crknila ena dolga luč in pozicijska žarnica. No sem šou zamenjat žarnice in vse je blo OK.

Komedija!
A od vas še kdo tam dela registracijo? - je prov fajn k ne komplicirajo :P
Slika
 
Uporabniški avatar
RoadRunn3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 613
Pridružen: Ne avg 03, 2003 5:46 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a RoadRunn3r To avg 12, 2003 11:15 pm

Hja v Novem mestu mi zmeri gleda za vzmeti ( to je edino kar so mi na LPP-ju vpisal ) pa pr gumah čepi pa gleda če so prave dimenzije za izpuh mi ni pa še nobeden nič reku. Tud na LPP-ju k sm bil z crtifikatom od TUV-a za srednji pa zadnji lonec mi niso vpisal v homo kartonček. Pa kolkr tle na forumu gledam nekje tud za spoljerje komplicirajo :? prvič slišim.

Dobr je pa tud odvisn na katerga naletiš. Maš čist uredu možakarje eni pa utrujajo 100 na uro.

Aja mojmu bratrancu je težil da mora na Ibizi meglenke montirat :roll: pa jih serijska nima. To je bla pa res komedija.
 
Uporabniški avatar
TITan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3443
Pridružen: Če jan 30, 2003 11:41 pm
Kraj: Ljubljana

Re: "SPET" sem brez HOMO-kartončka vse zrihtu... :

Napisal/-a TITan Sr avg 13, 2003 12:38 am

Galantfrik je napisal/-a:Spet (že tretje leto zaporedoma) sem opravil registracijo - Brez kakšnih vez ali poznanstev in brez HOMO-ta!
Najprej me je striček na tehničnih pregledih "Interservice" na letališki vprašal za HOMO kartonček (ki ga seveda ne nosim s sabo), pa sem debelo pogledal :shock: in vprašal kaj je to. No pa mi on prijazno razloži, da je to "rojstni list" avtomobila, ki ga mora imeti vsak avto itd... Sem rekel, da prav k njim vozim avto že nekaj let in nikoli to ni bilo potrebno...
No rekel mi je samo naj si ga zrihtam do naslednjega leta :lol: LoL

Čudno je pa to, da za felge, gume in Powerfull izpuh... ni rekel prav nič... hehehe

1. Imam preširoke feltne, ki spredaj za cca 1cm štrlijo ven iz karoserije (nimam TUV-a)
2. Imam gume, široke 205 (v homotu, ki ga ne nosim s sabo piše 185 - hehehe) tudi brez TUV-a
3. Powerful izpuh, nimam TUV-a...

Pol me pa vrže, ker nisem opazil, da mi je crknila ena dolga luč in pozicijska žarnica. No sem šou zamenjat žarnice in vse je blo OK.

Komedija!
A od vas še kdo tam dela registracijo? - je prov fajn k ne komplicirajo :P


Neki tazga gremo mi na širokotu probat ta teden.
Slika
 
Uporabniški avatar
Jovo
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: Če avg 07, 2003 3:20 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jovo Sr avg 13, 2003 7:42 am

Ejga, jest tega ne bi tko na glas razlagu, ker bodo hit zvedel po pa bojo bolj strogi!!! :evil:
Najboljš avto je nov avto!!
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Sr avg 13, 2003 9:34 am

Ja, tole so bolj debate za srečanja ;)
Sicer pa dokler napol razpadli jugoti pa golfi pridejo skoz, nimajo kj da bluzijo...
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Galantfrik Sr avg 13, 2003 10:27 am

ice je napisal/-a:Ja, tole so bolj debate za srečanja ;)
Sicer pa dokler napol razpadli jugoti pa golfi pridejo skoz, nimajo kj da bluzijo...


Tako :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
Jinxy
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Sr dec 04, 2002 12:03 am

Napisal/-a Jinxy Pe sep 19, 2003 5:09 pm

Jest sem bil včeraj pri njih (Interservice) in sem brez katalizatorja čist lepo prišel skoz, niti omenil niso, da ga nimam... :D
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo Pe sep 19, 2003 5:32 pm

ok kje je ta Interservice?? Sm iz Nm, ampk grem tut v Austrijo za to :)
 
Uporabniški avatar
Mike_E_
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: To mar 11, 2003 1:25 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Mike_E_ Pe sep 19, 2003 5:58 pm

Omelo je napisal/-a:ok kje je ta Interservice?? Sm iz Nm, ampk grem tut v Austrijo za to :)


Lj, letališka - za BTCjem 8)
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Pe sep 19, 2003 6:56 pm

http://www.media-um.si/interservice/kazipot_is.html
najbl fajn decki so na tehnicnem na interservice tm sm delu 2 leti nc ne komplicirajo! Interservice se nahaja nasprot CARINSKE cone in vzdolž inter... je VOJSKA!
 
gartner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe okt 31, 2003 5:58 pm
Kraj: Škofja Loka

Homo kart

Napisal/-a gartner So nov 01, 2003 7:38 pm

Homologacijski kartonček je stopil v veljavo 18,04.1998,tako,da vsem avtomobilom,ki so starejši od tega datuma,ni treba met homo karta :lol: :lol:
garant preverjen :!:
 
Uporabniški avatar
Tamara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1023
Pridružen: Pe sep 26, 2003 7:47 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tamara To nov 04, 2003 12:29 pm

Fantje!
Veliko lazje vam bi bilo, ce bi bili zenske :lol: :oops: :lol: :D

Pridem na tehnicnega...oblecena v miniko :wink: ....tip gleda mene, avto, pa spet mene....podpise karton in basta :D :D :D
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 To nov 04, 2003 12:42 pm

Tamara je napisal/-a:Fantje!
Veliko lazje vam bi bilo, ce bi bili zenske :lol: :oops: :lol: :D

Pridem na tehnicnega...oblecena v miniko :wink: ....tip gleda mene, avto, pa spet mene....podpise karton in basta :D :D :D


Kaj pa če bi si mi fantje oblekli mini krilo, po moje sploh ne bi gledal ne avta in niti nas..HAHA!!
Bi nam sam reku naj se cim hitreje poberemo stran.....šupak stari.

Meni na amzs-ju na serminu pri Kopru tudi niso nikoli tezili za avto (ne za micro, niti zdej za mazdo).

Letos me je hotel edino zavrnit zaradi auspuha, pa sem mu povedal da poznam tipa, ki jim je pripravljal navodila in hardware ter software za meritve, da me ne more zavrnit ampak izmerit ce ne presegam 77dB(A) hrupa....pa je sam :shock: :shock: :shock: :shock: šok doživel, povesil glavo in rekel naj grem kr naprej.
Celo to sem mu rekel da sem dol katalizator vzel pa je bil kr tiho..:)
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
.::GTR::.
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So mar 15, 2003 1:59 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Homo kart

Napisal/-a .::GTR::. To nov 04, 2003 12:47 pm

gartner je napisal/-a:Homologacijski kartonček je stopil v veljavo 18,04.1998,tako,da vsem avtomobilom,ki so starejši od tega datuma,ni treba met homo karta :lol: :lol:
garant preverjen :!:


a maš kakšen dokaz? k vem da je folk neki pravu sam vseen hočejo met kartonček za vsa vozila :roll:
 
Uporabniški avatar
super98
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Če sep 18, 2003 7:03 pm

Re: Homo kart

Napisal/-a super98 To nov 04, 2003 12:49 pm

justyGTR je napisal/-a:
gartner je napisal/-a:Homologacijski kartonček je stopil v veljavo 18,04.1998,tako,da vsem avtomobilom,ki so starejši od tega datuma,ni treba met homo karta :lol: :lol:
garant preverjen :!:


a maš kakšen dokaz? k vem da je folk neki pravu sam vseen hočejo met kartonček za vsa vozila :roll:



Od '98 dalje! Kje boš dobu kartonček za jugota???
TJUNING PA TO...
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 To nov 04, 2003 12:56 pm

če ga predelaš, ga itak imaš homo kartonček.
če pa je avto starejše izdelave pa ga res ni treba imet. Kdo ti ga bo sploh naredil??

Sam kaj to pomeni da lahko jaz dam na mojo mazdo feltne 15 col kot so za 1.8 mašine in novejše od letnika 93 predvidene, pa mi bodo morali dokazat da ne smejo bit gor?
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Napisal/-a ule To nov 04, 2003 1:03 pm

mazda-mx3 je napisal/-a:Kaj pa če bi si mi fantje oblekli mini krilo, po moje sploh ne bi gledal ne avta in niti nas..HAHA!!
Bi nam sam reku naj se cim hitreje poberemo stran.....šupak stari.

:har :har :har :rofl :rofl :rofl
 
Uporabniški avatar
Tamara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1023
Pridružen: Pe sep 26, 2003 7:47 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tamara To nov 04, 2003 1:13 pm

mazda-mx3 je napisal/-a:Kaj pa če bi si mi fantje oblekli mini krilo, po moje sploh ne bi gledal ne avta in niti nas..HAHA!!
Bi nam sam reku naj se cim hitreje poberemo stran.....šupak stari.


buuahahahahahahaha.....pol bi pa naletel na unga z roza ucki....hahaha kaj bi pa pol? :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 To nov 04, 2003 1:22 pm

Tamara je napisal/-a:
mazda-mx3 je napisal/-a:Kaj pa če bi si mi fantje oblekli mini krilo, po moje sploh ne bi gledal ne avta in niti nas..HAHA!!
Bi nam sam reku naj se cim hitreje poberemo stran.....šupak stari.


buuahahahahahahaha.....pol bi pa naletel na unga z roza ucki....hahaha kaj bi pa pol? :lol: :lol:


bala ej na to pa nisem pomislil! :lol:
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
ssokec
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:05 pm
Kraj: Črnomelj

Re: "SPET" sem brez HOMO-kartončka vse zrihtu... :

Napisal/-a ssokec To nov 04, 2003 1:47 pm

Galantfrik je napisal/-a:Spet (že tretje leto zaporedoma) sem opravil registracijo - Brez kakšnih vez ali poznanstev in brez HOMO-ta!
Najprej me je striček na tehničnih pregledih "Interservice" na letališki vprašal za HOMO kartonček (ki ga seveda ne nosim s sabo), pa sem debelo pogledal :shock: in vprašal kaj je to. No pa mi on prijazno razloži, da je to "rojstni list" avtomobila, ki ga mora imeti vsak avto itd... Sem rekel, da prav k njim vozim avto že nekaj let in nikoli to ni bilo potrebno...
No rekel mi je samo naj si ga zrihtam do naslednjega leta :lol: LoL

Čudno je pa to, da za felge, gume in Powerfull izpuh... ni rekel prav nič... hehehe

1. Imam preširoke feltne, ki spredaj za cca 1cm štrlijo ven iz karoserije (nimam TUV-a)
2. Imam gume, široke 205 (v homotu, ki ga ne nosim s sabo piše 185 - hehehe) tudi brez TUV-a
3. Powerful izpuh, nimam TUV-a...

Pol me pa vrže, ker nisem opazil, da mi je crknila ena dolga luč in pozicijska žarnica. No sem šou zamenjat žarnice in vse je blo OK.

Komedija!
A od vas še kdo tam dela registracijo? - je prov fajn k ne komplicirajo :P


Boš videl, kaj ti bodo smrkci rekli ko te bodo ustavli ?!
Slika
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov