Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Ena registracija, dva ali več avtomobilov

Napisal/-a cruiser1 To jun 24, 2008 6:13 pm

Podobne debate nisem našel, če je že, se opravičujem.
V glavnem, kaj si mislite o tem, da v premeru, če imaš v lasti dva avtomobila plačaš samo eno registracijo (zavarovanje, cestnino) in potem samo tablice menjaš iz avta na avto. V nekaterih državah je to že uveljavljeno.
Meni se zdi to najbolj pošteno saj dva avta naenkrat itak ne moreš vozit. In velikokrat imajo ljudje dva ali več avtomobilov zaradi različnih potreb in različnih tipov vozil. Konkretno jaz imam problem ker imam pick upa, ki mi sicer vsakodnevno odgovarja včasih pa pride situacija, ko potrebujem avto z več sedeži ali pa kaj takega vozim, da potrebujem zaprt avto (keson na pick upu je odprt) ali pa bi bil kak drug avto preprost bolj primeren za kakšno pot.
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko To jun 24, 2008 6:17 pm

če se ne motim imajo to v avstriji.
to ni slabo,pač plačajo registracijo za najmočnejši avto,potem pa lahko prestavljajo tablice,z obema naenkrat se pač potem neda voziti
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 To jun 24, 2008 6:24 pm

Res je, v Avstriji imjo že kar dolgo tak sistem.
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad To jun 24, 2008 9:12 pm

... Šit jaz plačujem za 4 avtomobile ...
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Napisal/-a mire To jun 24, 2008 9:23 pm

kaj vse isti mesec podalsas :D
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad To jun 24, 2008 9:53 pm

... Ne ma vseeno ne spremeni dosti stvari ... če bi pa plačal recimo dve bi lahko dal več za gume benz -pol pa bi verjetno posledično še petega in šestega registriral :D
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Napisal/-a mire To jun 24, 2008 10:33 pm

haha
pol bi imel cel vozni park
samo bi blo dobro imet tako bi si clovek kupu zraven se en navit avto in bi ga mel samo za obcasno voznjo tako pa si to tezko privoscis samo dvomim da bomo v slo imeli kdaj to ker je prevec prokleta drzava
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Sr jun 25, 2008 5:33 am

mire je napisal/-a:haha
pol bi imel cel vozni park
samo bi blo dobro imet tako bi si clovek kupu zraven se en navit avto in bi ga mel samo za obcasno voznjo tako pa si to tezko privoscis samo dvomim da bomo v slo imeli kdaj to ker je prevec prokleta drzava


saj v avstriji plačajo zavarovanje za najmočnejši razred,potem pa lahko ti prenašaš tablice na šibkejše avte ki jih imaš!
men bi tud blo vredu da bi se to uvedlo, bi lahko z avta na motor prenesel :D
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Če jun 26, 2008 4:43 pm

Ja naša država je preveč požrešna saj nam še vinjet ne bo pustila prenašat iz avta v avto. Zdaj bo potrebno v primeru, da imaš več avtomobilov še vinjeto za vsakega posebej kupiti. Res nas odirajo vsepovsod mal po mal tko,da niti opaziš ne koliko stroškov imaš vsako leto za razne dajatve.
Mislim, da bi morale razne avtomobilske zveze v sloveniji nekako zlobirati uvedbo ene registracije za več avtov. Tako kot so za oldtimerje dosegli minimalno plačilo zavarovanja.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Če jun 26, 2008 4:51 pm

cruiser1 je napisal/-a:Ja naša država je preveč požrešna saj nam še vinjet ne bo pustila prenašat iz avta v avto. Zdaj bo potrebno v primeru, da imaš več avtomobilov še vinjeto za vsakega posebej kupiti. Res nas odirajo vsepovsod mal po mal tko,da niti opaziš ne koliko stroškov imaš vsako leto za razne dajatve.
Mislim, da bi morale razne avtomobilske zveze v sloveniji nekako zlobirati uvedbo ene registracije za več avtov. Tako kot so za oldtimerje dosegli minimalno plačilo zavarovanja.

a ta rajska avstrija pa dovol prenašanje vinjet??
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Če jun 26, 2008 5:10 pm

kljukec je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:Ja naša država je preveč požrešna saj nam še vinjet ne bo pustila prenašat iz avta v avto. Zdaj bo potrebno v primeru, da imaš več avtomobilov še vinjeto za vsakega posebej kupiti. Res nas odirajo vsepovsod mal po mal tko,da niti opaziš ne koliko stroškov imaš vsako leto za razne dajatve.
Mislim, da bi morale razne avtomobilske zveze v sloveniji nekako zlobirati uvedbo ene registracije za več avtov. Tako kot so za oldtimerje dosegli minimalno plačilo zavarovanja.

a ta rajska avstrija pa dovol prenašanje vinjet??


To je res. Imajo pa tudi 10 dnevno vinjeto. Kar je pa bolj pomebno, lahko menjajo vsaj reg. tablice!!
Pa za Avstrijo nikoli nisem rekel, da je rajska. Pa ne razumem kaj ima to veze, a ni bolj za vse nas, da imamo kakšne ugodnosti ali pa de je kaj tudi ceneje. Ali si samo tako slovensko zavisten, do tistih, ki imajo več avtomobilov, da jim preprosto ne privoščiš olajšav pa četudi to tudi tebe stane.
 
Uporabniški avatar
lublancan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2785
Pridružen: To maj 04, 2004 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lublancan Če jun 26, 2008 5:18 pm

takih, ki imajo 2 avtomobila in uporabljajo naenkrat samo enega je po mojem mnenju bolj malo
večina kupi 2 avtomobila, ker ju rabi -vsaj občasno oba naenkrat
v tem primeru je prenos tablic nesmiselen
podpis
 
suhokranjec
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: To jan 30, 2007 12:32 am

Napisal/-a suhokranjec Če jun 26, 2008 5:24 pm

lublancan je napisal/-a:takih, ki imajo 2 avtomobila in uporabljajo naenkrat samo enega je po mojem mnenju bolj malo
večina kupi 2 avtomobila, ker ju rabi -vsaj občasno oba naenkrat
v tem primeru je prenos tablic nesmiselen


ČE rabiš oba avta, potem ne boš "švercal" z tablicami.
Mišljeno je da imaš kak avto doma za nedeljske vožnje. Tedaj pa bi prav prišlo. 8)
L.P.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Če jun 26, 2008 5:27 pm

cruiser1 je napisal/-a:
kljukec je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:Ja naša država je preveč požrešna saj nam še vinjet ne bo pustila prenašat iz avta v avto. Zdaj bo potrebno v primeru, da imaš več avtomobilov še vinjeto za vsakega posebej kupiti. Res nas odirajo vsepovsod mal po mal tko,da niti opaziš ne koliko stroškov imaš vsako leto za razne dajatve.
Mislim, da bi morale razne avtomobilske zveze v sloveniji nekako zlobirati uvedbo ene registracije za več avtov. Tako kot so za oldtimerje dosegli minimalno plačilo zavarovanja.

a ta rajska avstrija pa dovol prenašanje vinjet??


To je res. Imajo pa tudi 10 dnevno vinjeto. Kar je pa bolj pomebno, lahko menjajo vsaj reg. tablice!!
Pa za Avstrijo nikoli nisem rekel, da je rajska. Pa ne razumem kaj ima to veze, a ni bolj za vse nas, da imamo kakšne ugodnosti ali pa de je kaj tudi ceneje. Ali si samo tako slovensko zavisten, do tistih, ki imajo več avtomobilov, da jim preprosto ne privoščiš olajšav pa četudi to tudi tebe stane.

10 dnevna vinjeta ni namenjena domačinom ;)- oz. jo 99.99% kupujejo tujci
rajska sem napisal ker ste jo hvalili glede registracije, nato pa si napadel slovenijo kot še vinjete niso prenosljive kaj šele tablice
kar se mene tiče je tablica brezveze prenosljiva- oziroma sistem je glup- da morš menjavat- lepo bi ti dal še eno manšo za v kabino- za na šipo- priseske- pa 4 tablice- in bi se lahko uporabljal le tisti z notranjo
uglavnem zarad mene ma lahko nekdo 87 avtomobilov pa mu zarad količine ne bom nevoščljiv, ker me recimo velika ameriška .... ne zanimajo- sem z svojim zadovoljen, če rabim večji avto mi ga oče posod, če rabim kej za prevoz uzamem kombi.... ne se sekirat zame uglavnem ;)
ker če se gremo poštenost, bi mogli spremenit kw razrede, saj so 130+ kar ni dandanes nič posebnega pa 300kw avtomobili v isti klasi

me pa zanima kako imajo avstrijci zrihtan glede zavarovanja (kaska), ker trdite da je zavarovan le en- al mislite da so za enga plačal cestnino
zakaj- recimo maš zavarovan tadražji avto- pride toča- stolčena oba??, dražji avto in močnejši nista vedno isti pojem....
lp
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Če jun 26, 2008 5:28 pm

lublancan je napisal/-a:takih, ki imajo 2 avtomobila in uporabljajo naenkrat samo enega je po mojem mnenju bolj malo
večina kupi 2 avtomobila, ker ju rabi -vsaj občasno oba naenkrat
v tem primeru je prenos tablic nesmiselen


Če je res tako, potem pa sploh ni problem saj v tem primeru država in zavarovlnice ne bojo imele velikega minusa s tem!
Meni se to še vedno zdi smiselno in edino pošteno. Svoj razlog zakaj bi to bilo zame dobro sem že opisal. In vem,da je še kar nekaj takih, ki imajo dva avtomobila za različne priložnosti in ti se ne vozijo z obema naenkrat.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Če jun 26, 2008 5:59 pm

kljukec je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
kljukec je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:Ja naša država je preveč požrešna saj nam še vinjet ne bo pustila prenašat iz avta v avto. Zdaj bo potrebno v primeru, da imaš več avtomobilov še vinjeto za vsakega posebej kupiti. Res nas odirajo vsepovsod mal po mal tko,da niti opaziš ne koliko stroškov imaš vsako leto za razne dajatve.
Mislim, da bi morale razne avtomobilske zveze v sloveniji nekako zlobirati uvedbo ene registracije za več avtov. Tako kot so za oldtimerje dosegli minimalno plačilo zavarovanja.

a ta rajska avstrija pa dovol prenašanje vinjet??


To je res. Imajo pa tudi 10 dnevno vinjeto. Kar je pa bolj pomebno, lahko menjajo vsaj reg. tablice!!
Pa za Avstrijo nikoli nisem rekel, da je rajska. Pa ne razumem kaj ima to veze, a ni bolj za vse nas, da imamo kakšne ugodnosti ali pa de je kaj tudi ceneje. Ali si samo tako slovensko zavisten, do tistih, ki imajo več avtomobilov, da jim preprosto ne privoščiš olajšav pa četudi to tudi tebe stane.

10 dnevna vinjeta ni namenjena domačinom ;)- oz. jo 99.99% kupujejo tujci
rajska sem napisal ker ste jo hvalili glede registracije, nato pa si napadel slovenijo kot še vinjete niso prenosljive kaj šele tablice
kar se mene tiče je tablica brezveze prenosljiva- oziroma sistem je glup- da morš menjavat- lepo bi ti dal še eno manšo za v kabino- za na šipo- priseske- pa 4 tablice- in bi se lahko uporabljal le tisti z notranjo
uglavnem zarad mene ma lahko nekdo 87 avtomobilov pa mu zarad količine ne bom nevoščljiv, ker me recimo velika ameriška .... ne zanimajo- sem z svojim zadovoljen, če rabim večji avto mi ga oče posod, če rabim kej za prevoz uzamem kombi.... ne se sekirat zame uglavnem ;)
ker če se gremo poštenost, bi mogli spremenit kw razrede, saj so 130+ kar ni dandanes nič posebnega pa 300kw avtomobili v isti klasi

me pa zanima kako imajo avstrijci zrihtan glede zavarovanja (kaska), ker trdite da je zavarovan le en- al mislite da so za enga plačal cestnino
zakaj- recimo maš zavarovan tadražji avto- pride toča- stolčena oba??, dražji avto in močnejši nista vedno isti pojem....
lp



Imaš pač srečo, da ti ata posodi avto in zato se ti j**e za ostale. S kerim avtom si ti zadovoljen je seveda tvoja stvar, tudi jaz sem s svojim zadovoljen ampak če rabim avto z vsaj petimi sedeži ne morem očiju rečt ker sploh nima avta. Kar se tiče pa razredov pa tudi meni ni všeč. Pač vozim ameriške avtomobile ker so mi všeč, ker imajo avtomatske menjalnike, veliko opreme( klima, tempomat...že 50let). In velike motorje, ki so po mojem prepričanju boljši kot mali in naviti.
Glede "glupega" sistema menjanja tablic, meni nebi blo problem tablice zamenjat lahko pa bi se tudi kakšen tak sistem uvedel kot ga ti omenjaš. Sam bi bilo to že držje. Kako imajo pa s kaskom in točo urejeno v avstriji pa res ne vem. Je pa nekaj avstricev s katerim sem se na hitro pogovarjali o teh menjavah tablic zadovoljnih s tem sistemom. Kaj več nisem mogel zvedeti, jaz ne znam nemško oni pa ne znajo govorit ne slovenko ne angleško ;)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Pe jun 27, 2008 6:22 pm

Tole bi blo dobro ja.....sem kr pošteno klel ko so se menli o tem potem pa tko al tko ni blo kaj s tega.....


Tist glede cestnine plačaš po moje sam ta dražjo..Zakaj? ker je tko al tko lahk na cesti samo EN avtomobil....torej če en stoji doma tako ali tako ne uničuje ceste....

Glede kaska pa po moje plačaš lepo za oba avta....po moje velja tisto z enim zavarovanjem samo za osnovno zavarovanje..... kasko je pa tko al tko vezan na vrednost avta.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
reber
Uporabnik
 
Prispevkov: 836
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:12 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a reber Ne jun 29, 2008 8:11 am

Meni bi bilo to zelo všeč, saj bi potem lahko imel terenca pa cestnega na isto registracijo, tako bi sigurno imel 2 avta zase, ker 2 registracije za tako malo vožnje kot se vozim jaz, je pa kar huda. Že tko plačujem za 2 avta, ampak se z enim vozi žena.
www.reber.si - www.elektron.si - www.pastir.info
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Ne jun 29, 2008 9:42 am

lisko je napisal/-a:Tole bi blo dobro ja.....sem kr pošteno klel ko so se menli o tem potem pa tko al tko ni blo kaj s tega.....


Tist glede cestnine plačaš po moje sam ta dražjo..Zakaj? ker je tko al tko lahk na cesti samo EN avtomobil....torej če en stoji doma tako ali tako ne uničuje ceste....

Glede kaska pa po moje plačaš lepo za oba avta....po moje velja tisto z enim zavarovanjem samo za osnovno zavarovanje..... kasko je pa tko al tko vezan na vrednost avta.

samo cestnina je recimo 100eur- obvezno zavarovanje pa kasko pa pomoje morata biti vezana na svoj avto- torej se ne pogovarjamo o znesku cca 1000 eur ampak 100- s tem da moraš za 100 eur menjavati tablice- kar vseeno vzame nekaj časa, kakšen polomljen okvirček- razen če majo bolši patent ;)
in če letno zamenjaš 30 tablice- je to 60x10 min- je to 6h- tko da je končnega dobička če upoštevamo oportunitetne stroške še nižji
razen če velja kot skupno tudi zavarovanje
lp
 
Uporabniški avatar
Asprex
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 542
Pridružen: Po mar 14, 2005 8:12 pm
Kraj: Lenart

Napisal/-a Asprex Ne jun 29, 2008 10:46 am

Ta sistem v Avstriji sploh ni slab, razen če uporabljaš oba avtomobila. Vem pa da plačaš samo za tistega, kateri ima več kubikov in konjev. Je pa ena caka, npr. med avtomobiloma mora biti minimalno 200ccm razlike, npr. 2.0 in pa 1.8. Če imaš 2.0 in pa 1.9 ne gre registrirat po tem sistemu.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov