Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a f.taunus Pe avg 22, 2014 1:26 pm

loky20 je napisal/-a:Evo oškodovanka se je pritožila, dobila nazaj zavrnjeno, sedaj mi pa grozi s civilno tožbo! Nevem ali se naj grem še sam pritožit na zavarovalnico ali kaj naj? Zaradi tele zavarovalnice me že pošteno boli glava! :huh:

Bodi pozoren na nekatere stvari, v primeru da res pride do tožbe:
- v primeru odškodninske tožbe, moraš o tem nemudoma obvestiti zavarovalnico in ji dostaviti vse listine,
- vodenje pravde moraš prepustiti zavarovalnici in ji dati pravdno pooblastilo ,
- vloženih zahtevkov nikakor ne smeš niti zavračati, niti pripoznati (za vse izjave je pristojna zavarovalnica).

Če se boš pravdal po zgornjih treh točkah in če imaš opravka s kolikor toliko normalno zavarovalnico, ti bo zavarovalnica povrnila stroške. ;)
 
loky20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr mar 02, 2011 2:39 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a loky20 Pe avg 22, 2014 11:02 pm

Ali je možno da, če zavarovalnica ugotovi da niso na avtu enaki deli kot prej (športni odbijač prej navadni) da upravičeno ne krije škode? (Opazil da se avto že naprej prodaja z drugačnimi deli!) Se v tem primeru brez skrbi sekiram zaradi neplačila zavarovalnice? Meni se zdi to namreč zadosten razlog!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a odprti clio So avg 23, 2014 11:52 am

loky20 je napisal/-a:Evo oškodovanka se je pritožila, dobila nazaj zavrnjeno, sedaj mi pa grozi s civilno tožbo! Nevem ali se naj grem še sam pritožit na zavarovalnico ali kaj naj? Zaradi tele zavarovalnice me že pošteno boli glava! :huh:


Ja kaj pa tvoj zastopnik sanja? Naj se obrne na svojega VPP, da ti bo znal pojasniti kaj se sploh dogaja.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a MasTTer So sep 20, 2014 7:51 am

V kolikor te je šel tožit, in je zavarovalnica upravičeno zavrnila izplačilo in ti nikakor nisi bil kriv (alkohol itd.), imaš vsa dokazila pri zavarovalnici, da tožena stran nima prav.

Razen, da bi pridobil drugačno mnenje neodvisnega sodnega cenilca. V tem primeru, bi pa ti lahko tožil zavarovalnico oz. podal še eno pritožbo na zavrnjeno izplčailo in bi zavarovalnica morala poravnat dejansko škodo.

Dejanska škoda pomeni, da zavarovalnica izplača popravilo, za popolnoma enake stvari kot so bile na avtu pred nesreče. Če ne more ugotovit ceno le tega (drugačni odbijač naročen iz tujine itd..), se izplača originalni del oz. cena originalnega dela.
Razliko pa krije pač sam. Tudi to je opcija.

Je pa res, da če je ta "oškodovanec" prej popravil svoje vozilo, preden je cenilec sploh šel poslikat in napisal zapisnik nima kaj iskati. To bi bila le dobra volja zavrovalnice in cenilca, če bi to priznala. Vsekakor se to tudi lahko uredi pod določenimi pogoji (dobra stranka, dobra zavrovalnica itd...).
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov