Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
toti_stajerc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jan 09, 2009 11:03 pm
Kraj: MB

Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a toti_stajerc Pe jan 09, 2009 11:09 pm

Lep pozdrav

Zanimam se za zavarovanje avta. Ponavadi sem bil pri Triglavu. Zdaj sem pa slišal za zavarovalnico Tilia. Ponudba je taka: sicer ti daš vedno enako dnarja, vendar za zavarovanje plačaš samo 50% (če je več kot 600 evrov), ostala polovica, ki pa mora biti min 300 evrov gre v tvoje naložbe za življenjsko zavarovanje.

Primer1:. če sklenes osnovno zavarovanje + popolni kasko, in ti pride ven vseskupaj
600 evrov. Plačas za zavarovanje 300, in za naložbo 300

Primer2: če sklenes samo osnovno zavarovanje in ti pride ven 500 evrov. Na teh 500 evrov dobis spet nek popust, max je 50%, min 5%. No mislim da je za 500 evrov nekje 40% . in to je npr 200 evrov – no teh 200 plačas za zavarovanje, ostalih 200 gre za naložbo, vendar ker je naložba min. 300 dodas se zraven še 100 evrov.

Meni deluje stvar kar zanimiva… vendar stvar najbolj pozna tisti ki ima izkušnje z to zavarovalnico. Jaz osebno raje dam 300 za zavarovanje in 300 sebi v naložbe kot vse v zavarovanje, kaj vi pravite na to?

Je pa res, da imas zavezan ta denar za min. 3 leta. Po treh letih lahko dvignes denar ko je na računu že 2000 evrov (kar pa bo zelo težko) in 1000 dobiš ti 1000 pustiš not, ki pa počaka na 10 let. In takrat šele lahko vzameš

A kdo pozna te naložbe, kako oni poslujejo itd?!?!

In v bistvu tako vsako leto naredis. In varčuješ in ne dajaš ves keš zavarovalnici…

Kaj predlagate?!?!
dobre in slabe stvari, hmm če potegnemo črto?!?!?
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor Pe jan 09, 2009 11:38 pm

Da nem odpiro nove teme:

Zavarovanje mi poteče 17 januarja tehnični pa 16 junija me zanima če lahko zavarujem avto samo do junija, nimam nic bonifikacije kje bi lahko dobo popust na osnovno pa kasko zavarovanje mislim pa še poleg zavarovat hišo pač na eni zavarovalnici?kero priporočate?


lp denis
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So jan 10, 2009 12:00 am

Če hočeš met bonifikacijo, mej zavarovano polno leto. Če ne ti tudi tistih 5% popusta ne bodo upoštevali.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
toti_stajerc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jan 09, 2009 11:03 pm
Kraj: MB

Napisal/-a toti_stajerc So jan 10, 2009 11:36 am

to je drugače njihov link:
http://www.zav-tilia.si/si/

no mislim da bi lahko ta tema bila bolj komentirana, saj lahko vsak z njo prišpara kar nekaj denarja. Moramo samo ugotovt če je res vse tako kot izgleda.

hvala
 
Uporabniški avatar
bk206
Novinec
 
Prispevkov: 419
Pridružen: So mar 29, 2008 7:26 pm
Kraj: koroška

Napisal/-a bk206 So jan 10, 2009 12:20 pm

sliši se zanimivo !! treba se malo pozanimat, upam da se oglasi gdo ki se bavi z zavarovanjem :)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf So jan 10, 2009 12:25 pm

Da dobiš popust 5% mora biti med enim in drugim zavarovanjem 10 mesecev razlike.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
bmwe46
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Ne okt 05, 2008 12:34 pm
Kraj: ms

Napisal/-a bmwe46 So jan 10, 2009 12:26 pm

toti_stajerc je napisal/-a:to je drugače njihov link:
http://www.zav-tilia.si/si/

no mislim da bi lahko ta tema bila bolj komentirana, saj lahko vsak z njo prišpara kar nekaj denarja. Moramo samo ugotovt če je res vse tako kot izgleda.

hvala


ja tega pa nevem če ti lahko potrdim. sem dobil zdaj že bolj poceni ponudbo na triglavu, kak imam zdaj na tilie. odvisno od agenta.
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor So jan 10, 2009 12:31 pm

jaz se grem v pondelek pozanimat kak je to če zavarujem avto+hišo kolko bom stržo popusta :D upam da čimveč
 
ajkula
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Po sep 22, 2008 5:37 pm

Napisal/-a ajkula So jan 10, 2009 1:13 pm

ja to so v bistvu ful dobre ponudbe, to kar pišeš o tiliji in verjetno je vse super dokler nimaš dejansko prvega karambola. Iz lastnih izkušenj pa tudi po nasvetu bratove žene, ki sklepa avtomobilska zavarovanja (od vseh ponudnikov zavarovanj v sloveniji)- dela na tehničnih... ti lahko povem da je uveljavljanje odškodnine v primeru škodnega dogodka najlažje pri triglavu. Razni AO+, delni kaski kot so parking, divjad, stekla so pri triglavu majka in ti brez kompliciranja priznajo škodo...
Pri adriatiku ti pa sredinca pokažejo... (osebne izkušnje)
 
bmwe46
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Ne okt 05, 2008 12:34 pm
Kraj: ms

Napisal/-a bmwe46 So jan 10, 2009 2:01 pm

tilia zna komplicirat zaradi škode, ima kolega orginalne ksenonske luči, pa mu niso hoteli kriti ksenonske luči, je mogel naredite doplačilo, pa potem so mu krili.

lastne iskušnje.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko So jan 10, 2009 10:08 pm

ajkula je napisal/-a:ja to so v bistvu ful dobre ponudbe, to kar pišeš o tiliji in verjetno je vse super dokler nimaš dejansko prvega karambola. Iz lastnih izkušenj pa tudi po nasvetu bratove žene, ki sklepa avtomobilska zavarovanja (od vseh ponudnikov zavarovanj v sloveniji)- dela na tehničnih... ti lahko povem da je uveljavljanje odškodnine v primeru škodnega dogodka najlažje pri triglavu. Razni AO+, delni kaski kot so parking, divjad, stekla so pri triglavu majka in ti brez kompliciranja priznajo škodo...
Pri adriatiku ti pa sredinca pokažejo... (osebne izkušnje)

Enake izkušnje.....Triglav brez težav.....ZM z grožnjami odvetnikov komaj kaj ....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench So jan 10, 2009 11:56 pm

Jaz sem na Tiliji že skos, pa foter in brat tudi, nikdar nimamo problemov z popravili (sicer foter ni dosti popravljal) jaz pa vsako prasko popravljam in ne j.... sistema. Jaz sem zadovoljen in ne grem kar tako iz Tilije.
Slika
 
miha48
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr sep 03, 2008 6:34 pm

Napisal/-a miha48 Ne jan 11, 2009 12:06 am

lp
imam avto ki je eno leto že napisan name zanima me kakšen popust bom imel pri registraciji nasledne leto sem mladi voznik!!! in kolko moraš več plačati če izgubiš oziroma nimaš enega kartončka (karambol)??? :( a kdo mogoče kej ve ???
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Napisal/-a Doche Ne jan 11, 2009 12:41 am

miha48 je napisal/-a:lp
imam avto ki je eno leto že napisan name zanima me kakšen popust bom imel pri registraciji nasledne leto sem mladi voznik!!! in kolko moraš več plačati če izgubiš oziroma nimaš enega kartončka (karambol)??? :( a kdo mogoče kej ve ???


Za vsako leto zavarovanja dobiš popust 5% oz nižji premijski razred. Kot mladi voznik si prišteješ 20% zraven na ceno zavarovanja. Če povzročiš nesrečo padeš 3 razrede višje in imaš dodatno 15% več za plačat.

Na amzs-jevi strani pa si lahko sam bolj točno izračunaš.
 
toti_stajerc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jan 09, 2009 11:03 pm
Kraj: MB

Napisal/-a toti_stajerc Ne jan 11, 2009 3:51 am

supr :D

a ima se kdo kako izkusnjko , bo se kdo kaj reko? tak da se zve kaj novega al pa na ka bi morali biti pozorni?
 
Uporabniški avatar
michelin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: To avg 15, 2006 7:07 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a michelin Ne jan 11, 2009 2:36 pm

Jaz imam vse zavarovano pri Tiliji in imam 60% popusta na vozniško,tako da mi boniteta pokrije cestnino,vinjeto in še kaj 8) Vredni so zaupanja z moje strani.Sam nisem nikoli terjal za nobeno škodo,če bi pa že zaupam agentu. ;) toti_stajerc:boniteto dobiš ob sklenitvi živ.zavarovanja,tudi če si mladi voznik
Slika
Slika
Slika
 
toti_stajerc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jan 09, 2009 11:03 pm
Kraj: MB

Napisal/-a toti_stajerc Ne jan 11, 2009 10:56 pm

a je se kaksna zavarovalnica, ki pa bi ponujala 50 % bonifikacije ob življenjskem zavarovanju.. . sem videl tam pr eni stari temi...
samo ni bilo pravega odgovora, no da vem če je kaj boljsega kot to pr tiliji?
ki ti da samo popust ne pa bonusa?
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 Po jan 12, 2009 9:19 pm

toti_stajerc je napisal/-a:a je se kaksna zavarovalnica, ki pa bi ponujala 50 % bonifikacije ob življenjskem zavarovanju.. . sem videl tam pr eni stari temi...
samo ni bilo pravega odgovora, no da vem če je kaj boljsega kot to pr tiliji?
ki ti da samo popust ne pa bonusa?


triglav da 50% popusta.
vsaj tko je blo cca. leto nazaj...
minimalni mesečni obrok življenskega zav. je bil pa 30€ se mi zdi...
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 663
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm
Kraj: ok. MB

Napisal/-a Kukec Ne jan 18, 2009 9:11 pm

a ve kdo za kakšno preverjeno informacijo glede teh popustov? jutri bom vprašal pri triglavu. oz na kak način se vse da prit do bonifikacije? sem namreč brez in je vsak % popusta dobrodošel..
 
Uporabniški avatar
michelin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: To avg 15, 2006 7:07 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a michelin Ne jan 18, 2009 9:18 pm

Kukec je napisal/-a:a ve kdo za kakšno preverjeno informacijo glede teh popustov? jutri bom vprašal pri triglavu. oz na kak način se vse da prit do bonifikacije? sem namreč brez in je vsak % popusta dobrodošel..

za Tilio je preverjena :lol:
Slika
Slika
Slika
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov