Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a MasTTer Po avg 11, 2014 2:37 pm

Daedalus: V pogojih tega ne piše, da zavarovalnica pač ponudi nižjo ceno in se to MORE nekje poznati (tu ni debate), ampak pač očitno je praksa takšna, da pri večjih škodah določene zavarovalnice pač probajo, kaj pa "če" se lahko kak € pridobi od konkurenčne zavarovalnice, kot v primeru, katerega sem zgoraj navedel.

Ker določeni primeri gredo preko cenilcev v pravno službo, če je samo evropsko poročilo izpolnjeno in nato oni ugotavljajo na podlagi tega izpolnjenega poročila na kraju nesreče kako se je zgodilo. Recimo če se jaz zaletim v tebe, pa vseeno ti priznaš krivdo in to predamo zavrarovalnici, katera ugotovi po evropskem poročilu, da sem jaz kriv, bo moja zavarovalnica morala plačat.

Zato je potrebno pri teh poročilih zelo pazit, sem doživel že na lastni koži. Če ni 100% jasno kdo je kriv, poklicat policijo, krivec plača kazen in naši policisti, ki so "strokovnjaki oz. skoraj sodni izvedenci" :D :D ugotovijo kdo je kriv.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a adis Po avg 11, 2014 3:27 pm

MasTTer je napisal/-a:Zato je potrebno pri teh poročilih zelo pazit, sem doživel že na lastni koži. Če ni 100% jasno kdo je kriv, poklicat policijo, krivec plača kazen in naši policisti, ki so "strokovnjaki oz. skoraj sodni izvedenci" :D :D ugotovijo kdo je kriv.


imel sem cca 4x nesrečno ( hvala bogu je bil samo pleh v igri) in vsakič se je izpolnilo evropsko poročilo, poslikalo zadevo, izmenjalo kontakte in piči na zavarovalnico zadevo urejat in vsakič je bilo OK.

enkrat se je zgodilo, da so se policaji v mene zaleteli :lol: in potem okrog nas 4 "kible" in VSI brez evropskega poročila :lol:

kot že rečeno, ni vsaka zavarovalnica, ki je "poceni" dobra zavarovalnica...dobre preberite kaj podpisujete oz kaj imate v polici in o tem trobim že kar nekaj časa.

sam sem raje plačal več dobrih 15% ker sem avto dodatno zavaroval ( dodatna oprema, ki ni zavedena pod serijsko) in to sprejel kot "must-have".
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a odprti clio Po avg 11, 2014 6:24 pm

adis je napisal/-a:sam sem raje plačal več dobrih 15% ker sem avto dodatno zavaroval ( dodatna oprema, ki ni zavedena pod serijsko) in to sprejel kot "must-have".


Ja no... Zavaruješ lahko pri vsaki zavarovalnici dodatno kot tudi neserijsko opremo (denimo 18" Tomason platišča). Tu je zadeva odvisna izključno od zastopnika in zavarovalca. Ne glede na zavarovalnico.

Primer: Tilia ima pri polnem kasku franšizo na 2. in 3. škodo po kombinaciji parkirišče franšizo 75 € na zavarovalno leto. Prva škoda (oz. ena) je vsako zavarovalno leto brez franšize. Če vzameš samo osnovni kasko in kombinacijo H ali zgolj delni kasko kombinacijo H, franšize ni (sploh). In tako sem povedal vsaki stranki za komplet zavarovanje - kaj in kako zadeve stojijo. Ampak folk raje kupuje pravljice - zato so forumi polni razočaranih ljudi, ki so kupili avto od švercerja, se našponali pri zavarovanju, kreditu in drugje. Samo zato, ker je lepše poslušati bajko kot realno stanje. Zato so tudi meni vračali odgovore, da jim drug agent na Tiliji zrihta polni kasko brez franšize na H kombinacijo. Kar je nemogoče - zastopnik mu je poturil kasko z 0% franšize (brez franšize na vandalizem in na lastno krivdo), ko pa bo imel 2. škodo po H kombinaciji in bo za plačati 75 €, pa tak človek ne bo na nobenem forumu napisal [i]oni tam v Domžalah mi je pa res povedal, da bo tako[/b].

Zanimivo mi je, da sem imel precej strank z SKB-ja s škodnim rezultatom 40 do 70 %, ki si niso uspeli sami pripravit ugodnejše police in so bili zadovoljni z rešitvami škodnih primerov. Sami si lahko namreč pripravijo polico za Generali. Tudi višji cenovni rang vozil (denimo Mercedes z novonabavno vrednostjo rahlo pod 100 k€). Zgleda neumesen odstavek, a tisti, komur je namenjen, že ve zakaj sem ga spisal.

Tole moram poudarit: ni slabih zavarovalnic, so samo slabi zastopniki.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a gaszajla Po avg 11, 2014 8:30 pm

Daedalus je napisal/-a:Ne da se mi vsega brat in tolmačit (nisem pri Tilii in mi to ne koristi). Torej Tilia ima v splošnih pogojih da, vkolikor bo popravilo avtomobila drago, le-tega ne krije, oz. vsaj ne v celoti? Klinc gleda to, se zaletiš v Ferrarija in obubožaš. Zavarovalnice so zato, da krijejo take pi*darije, ne pa da se potem zgovarjajo na nizke premije v smislu "kaj si pa pričakoval za tak dnar"...

avtomobilsko odgovornost imaš zavarovano do 7 miljonov evrov in nikakor ne more zavarovalnica odločat če bo izplačala ali ne.odklanjanje popravila oškodovancu ni zakonito in nima privatna toźba nič s tem.toži lahko nekdo ampak nič ne bo dobil garant.prsv zaradi tega je obvezno zavarovanje.in še nekaj.nikoli brez policije podpisat in odločit o krivdi.saj ne stane nič poklicat jih in tudi,če si kriv gre vse v skrajnem primeru preko sodišča,katero za kritje škode ne bo terjalo povzročitelja ampak zavarovalnico.7 miljonov je kar zajetno zavarovanje in ni strahu,da se bo zavarovalnica upirala sodišču.
meni se je pred leti odzadaj zaletel v trstu italijan in na mojem avtu ni bilo nič škode,na njegovem pa kar veliko.skratka on je rekel,da sem po štiripasovnici vozil na rikverc ampak moja zavarovalnica ni hotela izplačati,ker nisem bil jaz kriv.sem jih vprašal kaj bo sedaj,ko sodišča to rešujejo in so mi rekli,da me to ni briga in,da je to njihova stvar in se ne sekiram.vse so odbili in nikome ništa.
tak,da to je dokaz,da se nima kaj z privat povračili škode igrat.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a odprti clio To avg 12, 2014 9:52 am

gaszajla je napisal/-a:avtomobilsko odgovornost imaš zavarovano do 7 miljonov evrov Zavarovalna vsota iz naslova avtomobilske odgovornosti navadno znaša 1.000.000 € za stvari in 5.000.000 € za osebe in nikakor ne more zavarovalnica odločat če bo izplačala ali ne Zavarovalnica lahko zavrne izplačilo škode iz večih razologov (goljufija, izguba zavarovalnih pravic, potek zavarovalne police in drugo). odklanjanje popravila oškodovancu ni zakonito in nima privatna toźba nič s tem [Ko je enkrat nedvoumno jasno kdo je oškodovanec in kdo povzročitelj. V primeru, ki je povzročil to pisarijo (ki je nisi blagovoljil brati) pa "oškodovanec" hoče denar, kar kaže na to, da je avtomobil že popravljen. In glede na to, da je šel s petih tisočakov na tri tisočake, ki jih zahteva, daje zadeva vtis goljufije oz. profitiranja na račun zavarovanja - kar je protizakonito.. toži lahko nekdo ampak nič ne bo dobil garant.prsv zaradi tega je obvezno zavarovanje.in še nekaj.nikoli brez policije podpisat in odločit o krivdi.saj ne stane nič poklicat jih in tudi,če si kriv gre vse v skrajnem primeru preko sodišča,katero za kritje škode ne bo terjalo povzročitelja ampak zavarovalnico. 7 miljonov je kar zajetno zavarovanje in ni strahu,da se bo zavarovalnica upirala sodišču.
meni se je pred leti odzadaj zaletel v trstu italijan in na mojem avtu ni bilo nič škode,na njegovem pa kar veliko.skratka on je rekel,da sem po štiripasovnici vozil na rikverc ampak moja zavarovalnica ni hotela izplačati,ker nisem bil jaz kriv.sem jih vprašal kaj bo sedaj,ko sodišča to rešujejo in so mi rekli,da me to ni briga in,da je to njihova stvar in se ne sekiram.vse so odbili in nikome ništa.
tak,da to je dokaz,da se nima kaj z privat povračili škode igrat.


Zasto so forumi polni strokovnjakov.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a adis To avg 12, 2014 10:17 am

odprti clio je napisal/-a:
adis je napisal/-a:sam sem raje plačal več dobrih 15% ker sem avto dodatno zavaroval ( dodatna oprema, ki ni zavedena pod serijsko) in to sprejel kot "must-have".


Ja no... Zavaruješ lahko pri vsaki zavarovalnici dodatno kot tudi neserijsko opremo (denimo 18" Tomason platišča). Tu je zadeva odvisna izključno od zastopnika in zavarovalca. Ne glede na zavarovalnico.

Primer: Tilia ima pri polnem kasku franšizo na 2. in 3. škodo po kombinaciji parkirišče franšizo 75 € na zavarovalno leto. Prva škoda (oz. ena) je vsako zavarovalno leto brez franšize. Če vzameš samo osnovni kasko in kombinacijo H ali zgolj delni kasko kombinacijo H, franšize ni (sploh). In tako sem povedal vsaki stranki za komplet zavarovanje - kaj in kako zadeve stojijo. Ampak folk raje kupuje pravljice - zato so forumi polni razočaranih ljudi, ki so kupili avto od švercerja, se našponali pri zavarovanju, kreditu in drugje. Samo zato, ker je lepše poslušati bajko kot realno stanje. Zato so tudi meni vračali odgovore, da jim drug agent na Tiliji zrihta polni kasko brez franšize na H kombinacijo. Kar je nemogoče - zastopnik mu je poturil kasko z 0% franšize (brez franšize na vandalizem in na lastno krivdo), ko pa bo imel 2. škodo po H kombinaciji in bo za plačati 75 €, pa tak človek ne bo na nobenem forumu napisal [i]oni tam v Domžalah mi je pa res povedal, da bo tako[/b].

Zanimivo mi je, da sem imel precej strank z SKB-ja s škodnim rezultatom 40 do 70 %, ki si niso uspeli sami pripravit ugodnejše police in so bili zadovoljni z rešitvami škodnih primerov. Sami si lahko namreč pripravijo polico za Generali. Tudi višji cenovni rang vozil (denimo Mercedes z novonabavno vrednostjo rahlo pod 100 k€). Zgleda neumesen odstavek, a tisti, komur je namenjen, že ve zakaj sem ga spisal.

Tole moram poudarit: ni slabih zavarovalnic, so samo slabi zastopniki.


slabi zastopniki in slabe zavarovalnice obstajajo. ni najboljše zavarovalnice, ker ne obstaja.

ne govorim o tomasson 18 col dodatnih ampak tisto, kar je standardno na vozilu in tisto kar se šteje kod dodatna oprema ( npr. avtomatski menjalnik)...le koliko jih ve, da je avtomatski menjalnik dodatna oprema?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a odprti clio To avg 12, 2014 10:36 am

Pri Tiliji vsi tisti, ki kliknejo zavihek "serijska oprema" in "dodatna oprema". Renault po opremi obvladam, Audije pač ne. Če je A6 s paketom Buisness se mi tudi pod razno ne sanja, če so motorizirana prtljažna vrata serijsko ali z doplačilom. Odgovor je za zastopnika kvečjemu par minut branja stran.

In zakaj pravim, da ni slabih zavarovalnic? Če je škoda transparentna, ne more nihče komplicirat. Če je sprednje steklo poškodovano in ima stranka stekla zavarovana stekla, ter v splošnih pogojih ni izključitev za določene tipe poškodb, tu ni za pričakovati nobenih komplikacij. Pride pa do težav, če je stranka po polici vezana na določeno podjetje (denimo kombinacija J-aša pri ZM), zaradi česar je dobila dodaten popust pri zavarovanju, želi pa popravljati vozilo pri nekom drugem. Tu ni ničesar kriva zavarovalnica marveč zastopnik, ki tega očitno ni pojasnil zavarovalcu.

Tudi pri AS-u je tako, če so zastopniki svojim zavarovalcem pred enim letom pojasnili, da po novem so franšize na stekla, divjad in drugo, to ne pomeni, da je zavarovalnica slaba. Takisto ERGO - če zastopnik pojasni, da franšize res ni, se pa upošteva amortizacija in se stranka s tem strinja ter podpiše pogodbo, potem zavarovalnica ni slaba. Tudi Wizz - vsakomur povedo, da pri njih ni premijskih razredov. Na zastopnikih pa je, da stranki obelodanijo da tudi po petih letih druge zavarovalnice ne bodo priznale več kot 1 premijski razred.

No, pa sem preveč zašel v off.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a MasTTer Sr avg 13, 2014 11:25 am

AS nima več obveznih franšiz z 1.1.2014 tako da vsaj to slabo odločitev so preklicali in sedaj večinoma vse police delam brez franšiz. Edino pri H kombinaciji se vseeno splača premislit, če pride 30€ manj zavarovanje zaradi 50€ franšiz.

Drugače je moj primer bil tak, da v evropskem poročilu nisem označil da je moje vozilo v trenutku trčenja mirovalo in zav. Triglav ni priznalo njegove krivde, ampak je bilo 70/30% v mojo korist. Oba sva se gibala zvratno, zapuščala parkirišče ampak sem se jaz 1 sekundo prej ustavil in je on trčil v mene. Sicer takrat še nisem vedel ampak z slik bi bilo jasno razvidno, da je na mojem avtu bila samo njegova poškodba, ker če bi se tudi sam gibal bi bil avto bolj potegnjen/poškodovan.

Ampak pravna služba od Triglava je rekla, da je v evropskem poročilu tako napisano in nič ne pomaga, da je v prijavi škode drugače napisano. Policije nismo klicali ker je bil baje tudi sam policaj ta povzročitelj...in tudi baje je nekaj spil...vsaj tako so kolegi slišali, ko so se pogovarjali :)

Če se pa pokliče policaje, pa VEDNO krivec plača manjšo ali večjo globo. Sedaj je tako. In zato je boljše brez njih urejat. Pri telesnih poškodbah pa je vedno potrebno poklicat in prijavit na policijo. Če ne, pa sestre pokličejo policijo v bolnici :)

Se pa jaz tudi strinjam, da dosti več pomeni dober zastopnik, kot pa "dobra" zavarovalnica! Konec koncev ni človeka, ki bi vse vedel v svojem poslu, so pa edni, ki več vedo od drugih.
 
loky20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr mar 02, 2011 2:39 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a loky20 Če avg 14, 2014 10:19 am

odprti clio je napisal/-a:1.000.000 € za materialno škodo in 5.000.000 € za poškodbe oseb. To sta zavarovalni vsoti pri vseh zavarovalnicah. Če ni prišlo do izgube zavarovalnih pravic (vožnja pod vplivom alkohola ali drugih substanc, neveljavno vozniško dovoljenje in podobno - vse piše v splošnih pogojih), povzročitelj ne krije ničesar.

Mislim, kake neumnosti nekateri širijo... Zastopnike tujih zavarovalnic razumem, a ostalih tudi pod razno ne. Moja bivša pisarna ima sedaj zastop tudi za ZM. Sedaj še lažje trdim, da je Tilia v splošnem najugodnješa.

Povsod kjer problemi nastanejo, krivec izusti stavek "mislil sem....". Mislil sem, da popravim avto in dobim denar... Mislil sem, da je fotografija dovolj... Mislil sem to in ono. Pri vseh zavarovalnicah, s katerimi sem imel delo, so hoteli da njihov zavarovanec podpiše izjavo. Od kod to vem? Zato ker so me stranke klicale, da se je kdo v njih zaletel in sem klical na zavarovalnice povzročiteljev in se pozanimal kaj in kako.

Zato sem čedalje bolj prepričan, da je oškodovanec (zgornji primer - avtor je nekam poniknil) avto poflikal v lastni režiji in se šele nato odpravil po svoj denar z nerealnim zahtevkom. Moj nasvet je, da se avta ne popravlja, dokler zavarovalnica nima vseh papirjev. Šele ko zavarovalnica sporoči, da je njihov zavarovalec opravil vse svoje dolžnosti se avtomobil popravi. Ker Slovenci smo pametni - za šanki in še raje na forumih pobiramo bistroumne izjave in naenkrat zanikamo krivdo.

Recimo NoFear85 - to kar si napisal je neresnica. Zavarovalni vsoti za AO sem podal, AO+ je navadno 51.000 €, ti pa govoriš o nezgodnem zavarovanju kjer je vse skupaj največ ~20 €.

Deadalus - tudi če pride do tega, da te zavarovalnica regresira boš na svoja pleča prevzel do 12.000 €. Če pride do regresa, verjami da si si za to kriv sam. Izguba zavarovalnih pravic.

bostjannn - boh pomagaj, imaš internet - piši različnim ponudnikom (triera, zav-pro, e-zavarovanja....).

adis - te pogoji, ki si jih našel so že stari. V veljavi so "novi" že kako leto.


Zadeva je taka, da sem papirje izpolnjeval na zavarovalnici, ker je oškodovanec želel zadevo čimprej rešit in sem šel na njegovo željo zraven na zavarovalnico papirje izpolnjevat (in nisem čakal na pošto in nazaj pošiljal) tako da so bili vsi papirji izpolnjeni na zavarovalnici takoj drug delovni dan. Tam so oba avta premerili in napotili oškodovanca kar na uradni servis in rekli, da če se bo pa še kaj škode pojavilo, jim bodo pa že sporočili. No takšen je bil postopek, potem izvem od oškodovanca, da mene (po besedah cenilca) pač ni bilo zraven, kljub temu da je bil dogodek poslikan in poslan na zavarovalnico!

In sedaj meni nič tebi nič oškodovanec od mene terja 3.000 € do konca meseca (na kakršen koli način - v smislu če ne drugače naj dam pa svoj denar). Sem govoril tudi s preiskovalno sodnico informativno in je rekla, da sam nisem popolnoma nič osebno odgovoren, da se mora oškodovani sam pritožit cenilcu (kakšen je rok za pritožbo?) in izpodbijat njegove odločitve, nakar zavarovalnica ponovno zadeve pregleda in preveri s simulatorjem itd itd...
Za tem sem tudi bil sam na zavarovalnici in so rekli samo da je res bil zahtevek zavrnjen, niso pa povedali zakaj in da moram oškodovanca napotit do cenilca. Ampak oškodovanec po telefonskem pogovoru kasneje trmast kot bik je rekel, da ni on nič kriv in zato naj te stvari jaz sam urejam ker on ne bo nikamor hodil, kljub temu da sem mu postopek obrazložil in povedal da sam ne dobim nobenih informacij, da mora on pridet na zavarovalnico.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a MasTTer So avg 16, 2014 8:58 am

loky20: Kot so ti že drugi povedali, ti ne moreš v njegovem imenu nič urejat. Če želi dobit denar, more sam urejat, tak je sistem pri vseh škodnih zahtevkih. Če on nima interesa to urejat naj denar pozabi in nasvidenje.

Ne se obremenjevati zaradi takšnih. Drugo ne more, kot da civilno toži in ko zgubi tožbo, bo mogel plačat še stroške. Res je, da bi v tem primeru tudi sam mogel krit stroške svojega odvetnika in bi izgubil kar nekaj časa, ampak večino se noben ne spušča v to, zaradi stroškov, ter dolgih čakalnih dob. Razen, če si res naletel na enega, ko ni 100%, ker so tudi tako trmasti.

Vedno more oškodovanec začet urejat, ker ima on interes. Ti nimaš intereša, zato ti nimaš kaj urejat, razen tisto, kar ti zavarovalnica pošlje.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a odprti clio So avg 16, 2014 1:29 pm

loky20 je napisal/-a:In sedaj meni nič tebi nič oškodovanec od mene terja 3.000 € do konca meseca (na kakršen koli način - v smislu če ne drugače naj dam pa svoj denar).


Če te terja, tako kot opisuješ, se obrni na policijo.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
loky20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr mar 02, 2011 2:39 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a loky20 So avg 16, 2014 10:28 pm

Hvala obema za odgovor! Sem namreč tip človeka, ki s tem nima izkušenj in se sekira zaradi takih stvari... sam namreč rad zadeve rešim ali sem kriv ali ne mi je to v interesu... ampak preko trme na drugi strani pa res ne morem...

Uglavnem hvala še enkrat in sporočim kako bo konec meseca ko bo verjetno hotel spet denar :?
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a f.taunus Po avg 18, 2014 3:30 pm

odprti clio je napisal/-a:
loky20 je napisal/-a:In sedaj meni nič tebi nič oškodovanec od mene terja 3.000 € do konca meseca (na kakršen koli način - v smislu če ne drugače naj dam pa svoj denar).


Če te terja, tako kot opisuješ, se obrni na policijo.

:?: A s tem namenom, da mu bo policija založla teh 3000eur?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a odprti clio Po avg 18, 2014 9:19 pm

Ne, s tem namenom, da te človek nadleguje z besedami "do konca mesca mi pripravi tri tisočake, me ne zanima kako". Bi spal mirne vesti?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a f.taunus To avg 19, 2014 12:30 pm

odprti clio je napisal/-a:Ne, s tem namenom, da te človek nadleguje z besedami "do konca mesca mi pripravi tri tisočake, me ne zanima kako". Bi spal mirne vesti?

Če sem mu dolžan, niti ne. Sicer pa navaja, da od njega terja denar, pri čemer nikjer ne piše, da mu pri tem grozi ali ga nadleguje na kazniv način ... vsekakor pa jih morda ima pravico zahtevati po izvensodni poti, pri čemer dolžniku tudi določa datum, do katerega naj dolg poravna. Po tem datumu bo pa ubral sodno pot.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a MasTTer Sr avg 20, 2014 11:57 am

Za moje pojme je to nadlegovanje. Oškodovanec osebno nima kaj terjat in izsiljevati denar od povzročitelja, temveč more vse urejat na njegovi zavarovalnici. Če je zavarovalnica zavrnila, more podat pritožbo in naj se tam razburja (najbrž bo malo pomagalo).

Vsekakor povzročitelja sigurno niso niti obvestili, da povzročena škoda ne bo krita, tako da on res nima nič pri tem. Jaz bi ga tudi prijavil na policiji, če bi me nadlegoval.

Naj nadleguje in izsiljuje zavarovalnico, pa bomo videli kako daleč bo prišel :)
 
belkaena
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So nov 11, 2006 7:49 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a belkaena Sr avg 20, 2014 12:41 pm

f.taunus je napisal/-a:
odprti clio je napisal/-a:Ne, s tem namenom, da te človek nadleguje z besedami "do konca mesca mi pripravi tri tisočake, me ne zanima kako". Bi spal mirne vesti?

Če sem mu dolžan, niti ne. Sicer pa navaja, da od njega terja denar, pri čemer nikjer ne piše, da mu pri tem grozi ali ga nadleguje na kazniv način ... vsekakor pa jih morda ima pravico zahtevati po izvensodni poti, pri čemer dolžniku tudi določa datum, do katerega naj dolg poravna. Po tem datumu bo pa ubral sodno pot.


Kaj tebi ni jasno? Ne nima z njim kot fizično osebno ničesar. Denar mu je dolžna zavarovalnica. Nima njemu kaj govort pa roke postavljat, če smo po zakonu dolžni skleniti zavarovanje avtomobilske odgovornosti.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a f.taunus Če avg 21, 2014 9:21 am

MasTTer je napisal/-a:Za moje pojme je to nadlegovanje. Oškodovanec osebno nima kaj terjat in izsiljevati denar od povzročitelja, temveč more vse urejat na njegovi zavarovalnici. Če je zavarovalnica zavrnila, more podat pritožbo in naj se tam razburja (najbrž bo malo pomagalo).

To, da nima kaj terjati, ne bo držalo. Lahko si ob AO zavarovanju doplača tudi zavarovanje pravne zaščite, kjer mu zavarovalnica krije tudi:

To zavarovanje krije v obsegu, ki je določen s temi pogoji:
1) stroške obrambe v kazenskih in upravno-kazenskih postopkih zaradi prometne nesreče, ki je nastala z uporabo zavarovanega vozila; niso pa krite denarne kazni, izrečene v teh postopkih;
2) stroške uveljavljanja odškodninskih zahtevkov na podlagi civilnega prava za škodo, ki jo uveljavljajo zavarovane osebe v zvezi s prometno nesrečo pri uporabi zavarovanega motornega vozila, ki je nastala zaradi telesne poškodbe, okvare zdravja ali smrti zavarovane osebe ter zaradi uničenja, poškodbe ali izginitve zavarovančeve stvari, kakor tudi za stroške obrambe pred zahtevki drugih oseb za povračilo škode, ki izvirajo iz uporabe zavarovanega motornega vozila.

Če ima zavarovano pravno zaščito, se lahko gre brez skrbi tožit, ker mu bo zavarovalnica krila stroške pravdanja, v kolikor bo zizgubil pa bo iz naslova AO tudi krila tak zahtevek oškodovanca ...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a odprti clio Če avg 21, 2014 12:38 pm

f.taunus je napisal/-a:2) stroške uveljavljanja odškodninskih zahtevkov na podlagi civilnega prava za škodo, ki jo uveljavljajo zavarovane osebe v zvezi s prometno nesrečo pri uporabi zavarovanega motornega vozila, ki je nastala zaradi telesne poškodbe, okvare zdravja ali smrti zavarovane osebe ter zaradi uničenja, poškodbe ali izginitve zavarovančeve stvari, kakor tudi za stroške obrambe pred zahtevki drugih oseb za povračilo škode, ki izvirajo iz uporabe zavarovanega motornega vozila.


Pravna zaščita krije pravdne stroške do 4.000 € (se mi zdi, da ni bistvenih razlik med zavarovalnicami). Je pa narobe v naši državi točno to, da se dopuščajo civilne tožbe, čeprav je bila škoda sanirana iz naslova AO. Ali se pač motim? Tovrstne tožbe ne bi smele biti opcija, predvsem zato ker imamo obvezno AO zavarovanje in sklad za nezavarovana vozila.

Če pa zavarovalnica zavrne izplačilo škode, to menda pomeni, da zavarovanec po njihovem strokovnem mnenju ni kriv. V tem primeru naj oškodovanec toži zavarovalnico. Toženi se lahko sklicuje na odločitev zavarovalnice (zopet - ugibam, ker ne poznam, bi mi pa tako bilo smiselno).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
loky20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr mar 02, 2011 2:39 pm

Re: Zavarovanje avta - zavarovalnica Tilia, se splaca

Napisal/-a loky20 Pe avg 22, 2014 12:05 pm

Evo oškodovanka se je pritožila, dobila nazaj zavrnjeno, sedaj mi pa grozi s civilno tožbo! Nevem ali se naj grem še sam pritožit na zavarovalnico ali kaj naj? Zaradi tele zavarovalnice me že pošteno boli glava! :huh:
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov