Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
kokica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jun 01, 2009 7:54 am

AMZS ali Triglav Asistenca?

Napisal/-a kokica Po jun 01, 2009 8:07 am

Pozdravljeni!

Ker sem v kratkem odpravljam na daljšo 20-dnevno pot v tujino s precej starim avtom (13 let), kjer obstaja večja verjetnost morebitne okvare, me zanima naslednje:

Ali se mi bolj splača nadgraditi osnovno članstvo v AMZS s članstvom PLUS, ali zavarovati avto s Triglav Asistenco Comfort oz. Comfort Plus?
Sedaj imam osnovno članstvo AMZS in Triglav Asistenco. Triglav Asistenca mi bo pa pred dopustom potekla in bi jo mogla na novo skleniti.

Torej, kdo nudi boljše pogoje zavarovanja - zanima me bolj obseg storitev in ne toliko cena zavarovanja? Kakšna je razlika med Comfort in Comfort Plus?
Ker če se mi že pokvari avto, želim da mi to ne pokvari dopusta bolj kot je nujno potrebno.
Vem, da največ podatkov dobim, če pokličem obe agenciji, ampak razlike med njima mi ne bodo povedali in vsaki bodo navijali za svojo. Zanimajo me vaše izkušnje ipd.
Hvala!
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Napisal/-a primozek68 Po jun 01, 2009 8:45 am

Greš na www.amzs.si in pa na www.triglav.si. To ti vzame eno minuto. Nato najdeš pri obeh kar želiš in prebereš, to ti vzame 10 minut. To je hitreje, kukr si se pa sem včlanila in napisala vprašanje. Popolna informiranost.

Jest razumem, če ne veš vprašaš. Sam če si pa len za poiskat je pa drugo.

Drgač pa Triglav asistenca COMFORT PLUS.
 
kokica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jun 01, 2009 7:54 am

Napisal/-a kokica Po jun 01, 2009 10:37 am

Hvala za odgovor, ampak to sem tudi že pogledala!

Zanimajo me predvsem vaše osebne izkušnje, ker nekje sem slišala oz. zasledila, da Triglav Asistenca deluje preko AMZS (npr. če se ti zgodi prometna nesreča v tujini in imaš Triglav Asistenco, pokliče Triglav baje AMZS in AMZS ureja naprej - nepreverjena informacija), zato bi naj verjetno brezveze bilo imeti oboje. Ne vem pa, ali to drži - to pa seveda ne piše nikjer.
 
Uporabniški avatar
valle-leon
Novinec
 
Prispevkov: 345
Pridružen: To mar 25, 2008 8:14 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a valle-leon Po jun 01, 2009 10:43 am

jat imam na amzs-ju sklenjeno pogodbo, in sicer PLUS.Plačal sem 58€.Sem jih lani že potreboval, pa so mi avto odpeljali na željeno mesto brez problema. Amzs ima pa itak sklenjeno pogodbo z privatniki ki vozijo za njih.

lp
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Po jun 01, 2009 10:45 am

kokica je napisal/-a:Hvala za odgovor, ampak to sem tudi že pogledala!

Zanimajo me predvsem vaše osebne izkušnje, ker nekje sem slišala oz. zasledila, da Triglav Asistenca deluje preko AMZS (npr. če se ti zgodi prometna nesreča v tujini in imaš Triglav Asistenco, pokliče Triglav baje AMZS in AMZS ureja naprej - nepreverjena informacija), zato bi naj verjetno brezveze bilo imeti oboje. Ne vem pa, ali to drži - to pa seveda ne piše nikjer.


za triglav ne vem sem pa zelo zadovoljen z amzs in to že štiri leta! nobenih problemov, vedno so mi znali pomagat in vedno prav svetovali.
zanima pa me zakaj misliš, da 13let star avto nebi zdržal? bo verjetno prej kakšen novi crknu kot pa tastar! seveda če je bil servisiran in redno vzdrževan.
srečno v izbiri in varno pot želim.
lp
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Napisal/-a uros_p Po jun 01, 2009 11:01 am

Na hitro:

Triglav : AMZS

Jaz bi ti na podlagi lastnih izkušenj priporočil Triglav asistenco.

PS:
Pri moji okvari, sem potreboval vleko in takrat sem bil tako član AMZS(osnovno članstvo) kot tudil zavarovanec z osnovno asistenco pri Triglavu. Prvo sem poklical AMZS in ugotovil, da njihovo osnovno članstvo krije oz. je takrat krilo 100km vleke (danes se mi zdi da 150km). Ti kilometri pa so mišljeni v obe smeri oz. od njihove baze do okvarjenega vozila, od vozila do servisa ali doma, ter nazaj do njihove baze. Ta trikotnik pa hitro doseže 100 km, v tujini sploh! Preseženi km pa morajo biti kriti iz lastnega žepa. Tarife teh dodatnih km nisem zasledil, se pa spomnim da bi moral takart ko sem potreboval pomoč, doplačati 70 km, cena pa je bila prekleto visoka. Pri Asistenci so omejitve pri vleki nekoliko drugačne, zame oz. v tistem mojem konkretnem primeru so bile dosti bolj ugodne. Doplačila nisem imel nobenega (ravnotako osnovna asistenca).
Drugih izkušenj pa nimam, ker jih hvalabogu nisem potreboval :)

In še nekaj. Prek asistence me je odvlekel vlačilec AMZS. Vendar kateri vlačilec je navsezadnje nima pomena. Vprašanje je, koliko km je kritih in kdo jih plača. :D
Slika
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: AMZS ali Triglav Asistenca?

Napisal/-a javr So jul 25, 2015 8:46 pm

(julij '15)
Isto vprašanje, le da 6 let kasneje: avto imam zavarovan pri Triglavu, sem pa tudi član AMZS, od katerih sem pravkar dobil položnico za 40€ za obnovitev članstva. Za Triglav avtomobilsko asistenco trenutno ne vem koliko je za doplačat.
Zanimajo me vaše osebne izkušnje z enim in drugim: podaljšat članstvo v AMZS, ali doplačat asistenco pri zavarovalnici Triglav ?
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: AMZS ali Triglav Asistenca?

Napisal/-a ghandaed Če avg 06, 2015 1:31 am

Imam zelo dobre izkušnje z AMZS. Tako pomoč doma, kot v tujini.
Eno je na papirju ponudbe primerjat, drugo je pa ob 2 zjutraj sredi Srbije čakat na šlep ob avtocesti. V slednjem primeru lahko samo pohvalim AMZS.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: AMZS ali Triglav Asistenca?

Napisal/-a RedBaron Če avg 06, 2015 10:08 am

Triglav je precej boljši kot AMZS. Pri AMZS imaš 1× letno vleko ob okvari, 1× letno ob nesreči, pa mislim da 1× pomoč na cesti.. To pa je vse...

Pri triglavu, pa imaš neomejeno št. intervencij, pa ni avžno ali gre za okvaro ali nesrečo. Jaz imam ASISTENCO + in je edina omejitev strošek 2500 € na vleko.

Tako da nimaš kaj razmišljat.

PS.: Vseeno preveri pogoje pri obeh, če se je slučajno kaj spremenilo.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov