Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
hitrkstrela
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe avg 18, 2006 8:12 pm

preizkušnje/preizkusne tablice veljavnost

Napisal/-a hitrkstrela Ne jan 10, 2010 12:19 pm

kje se lahko voziš z preizkušnjami,samo po Sloveniji ali tudi po EU,ker enkrat sem videl v italiji 3 forde z slovenskimi preizkušnjami,ki so se peljali proti sloveiji?
se da?
je legalno?
 
trio adio
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: To dec 15, 2009 10:10 pm

Napisal/-a trio adio Ne jan 10, 2010 1:21 pm

mislm d lahko dokler so veljavne.
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Ne jan 10, 2010 1:33 pm

veljajo samo na območju RS
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki ... 446&sid=93

tistim trem fordom je bilo očitno škoda avtovleke, pa se reskirali
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Napisal/-a PogachnyK Ne jan 10, 2010 2:24 pm

kako pa sploh pridobiš preizkusne tablice?
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne jan 10, 2010 2:49 pm

PogachnyK je napisal/-a:kako pa sploh pridobiš preizkusne tablice?


Glej link nad teboj ^^^^^^ in se dodatek: http://www.amzs.si/?podrocje=59
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Ne jan 10, 2010 7:07 pm

TommyGun je napisal/-a:veljajo samo na območju RS
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki ... 446&sid=93

tistim trem fordom je bilo očitno škoda avtovleke, pa se reskirali


A za tuje enako velja? Potem se vsi tisti, ki se npr. pripeljejo iz Nemčije z uvoženim avtom in nemškimi preizkusnimi tablicami, v bistvu vozijo na "šverc"? :?:
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Ne jan 10, 2010 7:33 pm

nemci imajo na voljo export tablice (z njimi lahko potuješ po EU) poleg navadnih, npr v italiji pa te možnosti ni.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Ne jan 10, 2010 7:41 pm

TommyGun je napisal/-a:nemci imajo na voljo export tablice (z njimi lahko potuješ po EU) poleg navadnih, npr v italiji pa te možnosti ni.


Se pravi, da je iz Italije možno pripeljat avto samo na prikolici al obstaja še kakšen drug način?
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Ne jan 10, 2010 8:01 pm

avtovleka ali pa prikolica. če ti gre lastnik zelo na roko lahko prideš z njegovimi italjanskimi reg. tablicami domov, ampak to je bolj izjema kot pravilo.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Ne jan 10, 2010 8:10 pm

peroRS je napisal/-a:
Se pravi, da je iz Italije možno pripeljat avto samo na prikolici al obstaja še kakšen drug način?


Obstaja varianta(večina tako dela) da ti negdo posodi tablice in prometno od istega modela avtomobila, barva pa itak ni važna saj so vse napisane v "kodah" ki jih pa itak noben ne ve. Tako se pač danes avtomobile vozi iz EU v SLO.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
tropsky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe jan 29, 2010 7:44 pm

Napisal/-a tropsky Pe feb 12, 2010 9:28 pm

To pa glih ni res da ne vedo kode.
1. primer bil slučajno na policijo (prijava ukradenega telefona da ne bo kdo kaj drugega mislil) in med tem ko sem stal za pultom sem opazil na A4listih na veliko napisano kaj katera koda pomeni.
2. Na mojem belem cliotu sem mel tablice od kolegovega avta ki je rdeč, prevozil 100km in so me v domačem kraju ustavili in ko policaj pogleda prometno me vpraša kdaj sem barval avto, hvala bogu je bil znanec ki mi je pogledal čez prste
 
placebo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po apr 05, 2010 3:46 pm

Napisal/-a placebo Po apr 05, 2010 3:56 pm

pa zdej z preizkusnimi tablcami dobiš obvezno zavarovanje al je treba met avto zavarovan? včasih vem da si plaču zram tablic začasno zavarovanje zdej sem pa nekej bral da je treba met "pravo" AO..
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po apr 05, 2010 3:59 pm

Placebo - namesto dobrodošlice
Naslednjič, ko boš v treh različnih temah o istem odpiral isto vprašanje, boš sankcioniran.
Uporabi iskanje, je bilo že povedano.
 
placebo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po apr 05, 2010 3:46 pm

Napisal/-a placebo Po apr 05, 2010 4:02 pm

pardon pardon.. samo kolikor sem jaz videl je bilo povedano par let nazaj (beri 07-08) zanima me če ima kdo izkušnje iz leta 2010 oz 2009.. na ministrstvu za notr zadeve imajo sicer napisano da mora imeti avto AO, drugi spet pravijo da ni tako...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po apr 05, 2010 4:14 pm

Stalno se nepotrebno odpira take teme, ker se ne uporablja funkcije "iskanje" (lahko tudi Google), da ne govorim o tem, da lahko to vprašaš na več sto mestih v Slo (po tel ali mimogrede na tehničnem).

Par dni nazaj je bilo tole (prej v splošnem področju):

GapsoN je napisal/-a:Lahko pa skleneš zavarovanje za celo leto in potem kupiš začasne tablice in te pridejo samo 12 eur. Pa ne rabiš met izpravnega avta, veljajo pa cca 3-4 dni, preveri prej.


Zakaj pa si spet odprl tri stare teme z istim vprašanjem, pa veš samo ti. :evil: :roll:
 
placebo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po apr 05, 2010 3:46 pm

Napisal/-a placebo Po apr 05, 2010 4:21 pm

ne zastopimo se... moj bo naslednje leto oldtimer.. in jaz ga morm spravit z primorske na štajersko.. meni se ne splača plačvat zavarovanje ker me pride cca 1300€.. avto pa tak ne bo vožen letos ker ga nameravam zrihtat in ga registrirat naslednje leto z certifikatom. meni je absolutno jasno da če vzamem AO lahko dobim probne tablce za 12€ kadar hočem..

mene zanima če je še sploh možno jih dobit BREZ zavarovanja.

tega pa nisem nikjer opazil.
drugače sem pa prav to temo našel prek strička googla... prej tako nisem bil včlanjen na forumu. prav tako sem najprej prebral vse poste ker se mi drugače nebi bilo treba registrirati.

lp :D
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po apr 05, 2010 4:26 pm

Ti ne zastopiš, da prej ni bilo govora o oldtimerju in da link, ki ga je podal MacTron, govori o tem, da vedno moraš imet AO, ali za obdobje veljavnosti pr. tablic ali daljše (kar omenja Gaspon). Tudi osnovna logika pravi, da čim greš z avtom na cesto, mora avto bit zavarovan.
Mnogo hrupa za (bralni) nič?

z linka AMZS

Prošnji za izdajo preizkusnih tablic je potrebno priložiti na vpogled:

* vlogo na predpisanem obrazcu,
* dokaz o izvoru in lastnini vozila,
* odjavljeno prometno dovoljenje (za rabljeno vozilo),
* polico zavarovanja avtomobilske odgovornosti,
* osebni dokument za fizične osebe,
* obvestilo AJPES-a o razvrstitvi po dejavnosti in žig za pravne osebe.
 
placebo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po apr 05, 2010 3:46 pm

Napisal/-a placebo Po apr 05, 2010 4:33 pm

to da je oldtimer je bilo omenjeno samo usput da razložim zakaj se mi ga ne splača zavarovat. letos ga je dejansko treba spravit samo z primorske na štajersko. včasih pa si z probnimi tablicami dobil (beri plačal) tudi začasno zavarovanje, ki je veljalo dok so veljale tablice... samo to me je zanimalo. če se to še dobi, al je treba a priori met AO.
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Po apr 05, 2010 5:02 pm

saj ti si takrat dobil zraven zavarovanje AO (AO = avtomobilska odgovornost), sedaj pa ga pač narediš zraven za tisti dan al pa dva, kar bo avto na cesti pa te ne bo prišlo 1.300 €. Sicer te pa tudi nobeno AO zavarovanje ne pride 1300 €, razen če si v PR17 al pa več (maš doplačilo na premijo namesto bonusa)

V vsakem primeru pa se obveznemu zavarovanju reče zavarovanje AO, ni nobene razlike al ga delaš za 1 dan, 3 mesece ali celo leto ;)

lp
Slika
 
placebo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po apr 05, 2010 3:46 pm

Napisal/-a placebo Po apr 05, 2010 5:07 pm

ja sem ugotovil da se dejansko da uredit AO za par dni :) tak da ne bo problema :D konec aprila grem ponj. :D
drugače pa je bil avto odjavljen iz prometa tako da nima nikakršnega zavarovanja trenutno.
mah... na amzs sem si dal v izračun kolko bi me prišlo celoletno AO.. 14. razred pa mlad voznik. pa glede na to da ma avto 4l prostorinine pa kar nekaj čez 150kw... se nabere za slabih 1300 na triglavu.. tilia and co majo pa še več
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov