Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Buzdovan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe sep 05, 2003 6:41 pm
Kraj: Ljubljana

Darilna pogodba

Napisal/-a Buzdovan So nov 08, 2003 8:48 pm

Zelim podariti svoj avto sinu...
V prometni nezgodi (nalet drugega vozila od zadaj) je bil moj avto karamboliran.
Ker ga ne mislim imet naprej, sem ga odjavil in si kupil novega.
Sin pa bi rad financiral popravilo in ga imel za se. Ker sem na ta avto bil dost "navezan", vesel sem, da bo ostal v familiji in zato mu ga bom podaril.

Prosim, če mi kdo svetuje kakšen je postopek pri darilni pogodbi in koliko to znese.


Buzdovan
 
peters
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 503
Pridružen: To avg 05, 2003 12:17 pm
Kraj: PTUJ

Napisal/-a peters To nov 18, 2003 2:16 pm

Na roko ali na računalnik napišete pogodbo (cena, podatki o vozilu, obe pogodbeni stranki...). Nato greste do notarja, da vam overi vaš podpis na pogodbi (pazite, kakšno ceno napišete- predlagam pod 100 ksit, ker je pol pri notarju le 1.600 sit za plačat). Potem greste na davkarijo, kjer vam dajo na pogodbo štempel, da davka ni potrebno plačati (daritev starša na otroka in med zakonci).
Nato sin popravi avto in ko je popravljen, gre na zavarovalnico plačat zavarovanje na svoje ime in avto pelje na tehničnega. Tam dobi tudi nalepko in plača cestnino, nato pa na upravno enoto, po tablice in novo prometno.
Ce boste delali preko posrednika, se izognete samo poti na davkarijo, je pa drazje.

To je pa vse. Komplicirano?

LP
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov