Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a vezuv Pe mar 18, 2011 8:50 pm

Zivjo.
Prejsne leto sem od agenta dobil ponudbo,da ce sklenem,se eno zivljensko zavarovanje,dobim pri zavarovanju za avto 50% popusta.Ker mi je agent razlozil,da ta popust velja.dokler bom placeval zivljenca,sem se odlocil,da to sklenem.Sklenil sem ga 16.3.2010.Vceraj,pa sem dozivel sok.Ko sem z agentom sklepal zavarovanje,mi je povedal,da je zavarovalnica poleti 2010 ukinila,to ponudbo.Niti nisem bil obvescen o tem.Kot pravi agent,je tudi on presenecen.Odsel sem na zavarovalnico Triglav v Kranju,in zahteval pojasnila.Tam pa so me zaceli posiljati od enih do drugih vrat.Skratka nihce noce prevzeti natega.Povedali so mi,da me je agent zavedel in,da oni nimajo nic pri tem.Ko sem to povedal agentu,je skoraj padel v nezavest.Ugotovil je,da so potem vsi zavarovalni agenti nategovali ves folk v sloveniji,ki je na tak nacin,kot jaz sklenil zavarovanje za boniteto.Skratka zivljenca se kar placujem,ker so mi rekli,da ga ne morem zamrzniti,v primeru,da ga ukinem,pa vse,kar sem vplacal izgubim.Skratka na zavarovalnici se jim j**e za vse.Sprasujem,kaj naj storim v tem primeru,kajti z zivci sem ze cisto,pri kraju.Sm zelo presenecen,da se to vse lahko dogaja v Sloveniji,slovenci,pa so se zmeraj tiho in nocejo na cesto.Skratka cist se mi ze fuzla in se bojim,da bom ukrepal napacno,se pravi na silo(da ljudi,ko mi bo popustil zivc enostavno pobijem).Zato prosim za pomoc,kako naj resim situacijo,kjer sem bil in verjamem,da ne edini,nategnjen na suho s strani zavarovalnice.
Lp Andrej
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a hribko Pe mar 18, 2011 9:02 pm

vrjetno si podpisal pogodbo za to zavarovanje
dobro preberi kaj ti piše v pogodbi,če kjerkol v pogodbi piše da ti velja 50% popust dokler boš plačeval to življensko zavarovanje,taj pojdi do enega dobrega odvetnika in ti naj svetuje kako in kaj
nemorejo kr tko preklicat pogodbe brez da bi tebe o tem obvestili
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a lancia hf Pe mar 18, 2011 9:11 pm

2X
Edino če si se sam nategnil, potem mima zavarovalnica nič pri tem.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a Blink-182- Pe mar 18, 2011 9:11 pm

Da ti bo malo v tolažbo, tudi mene so takole nate*nili, pa še marsikoga drugega :/:o:/ Po tem ko mi je agent že kakšni 2leti ob vsakem zavarovanju govoril o tej "super" ponudbi, sem aprila 2010 le nekako preračunal da se mi to splača (glede na to da avta praktično nikoli nimam zavarovanega 12 mesecev) in sklenil to zavarovanje. Ko pa sem le pol leta po tem odjavil ta avto in hotel zavarovati drugega pa seveda šok ampak nisem mogel nič storiti, razen tega da sem odšel na drugo zavarovalnico zavarovati avto. :g:
V glavnem lepo so nas za*ebali mi smo bli pa tud naivni da smo jim vrjeli. Vsaka šola pač nekaj stane :huh:
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a a_sist Pe mar 18, 2011 10:26 pm

piši medijem.. na Svet komaj čakajo, verjemi.

Imajo pa ponavadi vse napisano v drobnem tisku, za kar poskrbi njihova armada odvetnikov..

Vglavnem, najbolj jim boš 'vrnil', če zamenjaš zavarovalnico in narediš čimvečjo antireklamo..
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a lancia hf Pe mar 18, 2011 10:35 pm

a_sist je napisal/-a:piši medijem.. na Svet komaj čakajo, verjemi.

Imajo pa ponavadi vse napisano v drobnem tisku, za kar poskrbi njihova armada odvetnikov..

Vglavnem, najbolj jim boš 'vrnil', če zamenjaš zavarovalnico in narediš čimvečjo antireklamo..


Že že, samo naj on najprej dobro prebere pogodbo, ki jo je podpisal, da nebo nazadnje on največji bebec izpadel ,kot ponavadi nastane v večini primerov
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
REcaro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Sr jun 02, 2004 9:02 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a REcaro Pe mar 18, 2011 10:39 pm

Mam isto zgodbo... sva z agentom kolikor se je dalo upoštevala druge popuste (paketi, gotovina,...) da ni tako grozne razlike.
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a Atrox Pe mar 18, 2011 10:57 pm

Večina življenjskih zavarovanj je (na žalost) en velik nateg.
 
Uporabniški avatar
Majand
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Če nov 15, 2007 6:29 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a Majand Pe mar 18, 2011 11:08 pm

vezuv je napisal/-a:Zivjo.
Sm zelo presenecen,da se to vse lahko dogaja v Sloveniji,slovenci,pa so se zmeraj tiho in nocejo na cesto.Skratka cist se mi ze fuzla in se bojim,da bom ukrepal napacno,se pravi na silo(da ljudi,ko mi bo popustil zivc enostavno pobijem).


No tale je mal huda. Če že maš take misli rajš goboko vdihni, pošl nekam to q..čevo državo in njen folk ter se presel nekam bolj severno.
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a hribko Pe mar 18, 2011 11:26 pm

Atrox je napisal/-a:Večina življenjskih zavarovanj je (na žalost) en velik nateg.

točno tako
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a lancia hf Pe mar 18, 2011 11:30 pm

hribko je napisal/-a:
Atrox je napisal/-a:Večina življenjskih zavarovanj je (na žalost) en velik nateg.

točno tako


Ma je ogromno ljudi ki se jih da šponat ko ......... pol pa tuki na forumu rešuje svojo naivnost. :huh: :ue
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a vezuv Ne mar 20, 2011 12:21 pm

Lp
Glejte nc ne resujem svoje neumnosti.Sm pac eden redkih,ki se ocitno ne pusti nategovat in se borim za svoje pravice.Problem je v tem,da je bilo to veliko zavajanje ljudi in pa velika kraja denarja s strani zavarovalnic.Jaz enega zivljenca placujem ze 10 let.Tega pa sem uzel ravno zaradi take ponudbe s strani zavarovalnice.Odgovor na zavarovalnici pa je bil,da sem bil zaveden s strani agenta.Problem je tudi,da ga ne morem prekiniti pred 36 meseci.Ce to naredim, sem izgubil vse kar sem dosedej vplacal.In potemtakem naj bom se tiho.Sem samo lepo vprasal za nasvet.
Lp Andrej
 
jacques33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne feb 14, 2010 9:36 am
Kraj: Dolenjska-Gorenjska

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a jacques33 Po mar 21, 2011 7:51 am

Verjetno v splošnih pogojih ni bilo nikjer zapisanega, da ti popust pripada za ves čas obveznega plačevanja v življenca. Jaz bi razmislil o zamenjavi zavarovalnice in jim to dal jasno vedeti. S takšnimi in drugačnimi popusti pa so tudi druge zavarovalnice kar konkurenčne. Bi pa o tvojem dogodku vsekakor obvestil Zvezo za varstvo potrošnikov.
Zoom Zoom
 
Uporabniški avatar
LoCo
Uporabnik
 
Prispevkov: 960
Pridružen: Po jan 05, 2009 6:04 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a LoCo Po mar 21, 2011 8:22 am

To da zgubiš vse kar si do zdaj vložil je tudi laž. Lahko ti vzamejo vse obresti in nek pavšal za papirologijo, ampak denar ki si ga privarčeval do zdaj je tvoj, tvoj in še 1x tvoj. Lahko ga dobiš ven.
Edmunds.com je napisal/-a:Mitsubishi made a decision when developing its Evo X to go upscale. No longer was it good enough to kick Subaru's ass. Now it wanted to go after the big players in the sport sedan market.


Slika
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a vezuv Po mar 21, 2011 8:45 am

Lp
Jasno sem jim povedal,da grem na drugo zavarovalnico.Odziv je bil,da to ocitno njih niti ne gane.Ce bi rad dolocen del privarcevanega denarja nazaj,vendar ne vsega,pa moram placevati premijo 36 mesecev.Se pravi,da moram placevati premije,pa se nategnjen sem bil.Ravno v tem,da v splosnih pogojih to ni omenjeno,se zavarovalnica izgovarja na to.Ponavljam,da zavarovalnica trdi,da sem bil zaveden s strani agenta.Agent pa pravi,da so bili potemtakem,tudi vsi agenti zavedeni s strani zavarovalnice.Skratka zivljenca ne smem prekiniti,pred 36 meseci,drugace se lahko po njihovih splosnih pogojih, obrisem pod nosom za moj privarcevani denar.To sem tudi se enkrat preveril na zavarovalnici,pri direktorici za osebna zavarovanja.Do nje sem,pa prisel spet,tako,da so me posiljali od vrat do vrat in nihce ni hotel imeti opravka s to zadevo.Skratka vsi,ki imajo kakrsnokoli vezo s temi dejanji,se me izogibajo.
Lp Andrej
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a hippo Po mar 21, 2011 9:32 am

vezuv je napisal/-a:Lp
Jasno sem jim povedal,da grem na drugo zavarovalnico.Odziv je bil,da to ocitno njih niti ne gane.Ce bi rad dolocen del privarcevanega denarja nazaj,vendar ne vsega,pa moram placevati premijo 36 mesecev.Se pravi,da moram placevati premije,pa se nategnjen sem bil.Ravno v tem,da v splosnih pogojih to ni omenjeno,se zavarovalnica izgovarja na to.Ponavljam,da zavarovalnica trdi,da sem bil zaveden s strani agenta.Agent pa pravi,da so bili potemtakem,tudi vsi agenti zavedeni s strani zavarovalnice.Skratka zivljenca ne smem prekiniti,pred 36 meseci,drugace se lahko po njihovih splosnih pogojih, obrisem pod nosom za moj privarcevani denar.To sem tudi se enkrat preveril na zavarovalnici,pri direktorici za osebna zavarovanja.Do nje sem,pa prisel spet,tako,da so me posiljali od vrat do vrat in nihce ni hotel imeti opravka s to zadevo.Skratka vsi,ki imajo kakrsnokoli vezo s temi dejanji,se me izogibajo.
Lp Andrej

Moj nasvet:
TAKOJ nehaj plačevati premije življ. zavarovanja, ker boš na koncu še tega preplačal. Tudi če ga boš še 2 leti plačeval, na koncu ne boš toliko ven dobil kot pa če takoj nehaš plačevat. Imajo neke odbitne procente. Pozanimaj se in se odloči kaj naresti.
Na žalost sem imel podobno zgodbo z enim drugim zavarovanjem, na koncu si itak sam osel, kaj si jim pa verjel. Zavarovalnica Triglav je ena izmed najbolj pokvarjenih. Sam kaj, ko jim nič ne moreš dokazat. Vsaj kar se mene tiče: ZT nikoli, nikoli, nikoli več!
 
Uros1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po dec 06, 2004 10:58 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a Uros1 Po mar 21, 2011 9:43 am

Tudi pri meni ista situacija. Verjemi vsi agenti točno vedo, da se je to zgodilo potem se pa delajo butaste. Kolikor je bilo meni razloženo se je to zgodilo zaradi neke menjave v vodstvu Zavarovalnice kjer so se pač odločili, da te ugodnosti ne bodo več nudili. Zakaj - bog ve?
Kaj lahko narediš - naredi tako kot jaz in še marsikdo drug.Nehaj plačevati premijo za življensko zavarovanje, nikakor pa je ne prekini. Enostavno nehaj jo plačevati in pozabi na to, da sploh obstaja. Čez 10 let ko verjetno preteče obdobje zavarovanja, ti bodo morali tvojo majhno a precejkrat obrestovano vplačano premijo izplačati in to je to.
Nekaj se govori, da bodo morda spet uvedli to ugodnost 50% popustov, če se bo pa to res spet zgodilo pa ne vem za sigurno.
Baje obstaja možnost, da potem poplačaš premije za nazaj, samo mene to po pravici povedano ne zanima več, ker mojega denarja za kakršnokoli drugo zavarovanje od avtomobilskega Zavarovalnica Triglav ne bo več videla. Še avtomobilskega nebi več mel pri njih, če nebi bil agent tako pošten in mi dal izredno ugodno ceno za zavarovanje (beri: vsi možni popusti).
Agenti niso pri tem nič krivi, ker tudi oni imajo šefe ki jih j**** v glavo, oni so pa tisti, ki jih potem poslušajo od jeznih strank.

LP Uroš :)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a Patrik_A3 Po mar 21, 2011 10:23 am

pa zakaj me ne čudi da so sami problemi s tem gnilim Triglavom? tudi na lastni koži sem občuto kakšne gnide so to, pa sorodnik, ter še nekaj ljudi s katerimi smo se pogovarjali,folk pa še kar tja rine ko jim mečejo pesek v oči s raznimi popusti ko plačaš, ko pa kaj rabiš pa se itak otresajo vsega....
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a chan Po mar 21, 2011 11:58 am

vezuv je napisal/-a:Lp
Jasno sem jim povedal,da grem na drugo zavarovalnico.Odziv je bil,da to ocitno njih niti ne gane.Ce bi rad dolocen del privarcevanega denarja nazaj,vendar ne vsega,pa moram placevati premijo 36 mesecev.Se pravi,da moram placevati premije,pa se nategnjen sem bil.Ravno v tem,da v splosnih pogojih to ni omenjeno,se zavarovalnica izgovarja na to.Ponavljam,da zavarovalnica trdi,da sem bil zaveden s strani agenta.Agent pa pravi,da so bili potemtakem,tudi vsi agenti zavedeni s strani zavarovalnice.Skratka zivljenca ne smem prekiniti,pred 36 meseci,drugace se lahko po njihovih splosnih pogojih, obrisem pod nosom za moj privarcevani denar.To sem tudi se enkrat preveril na zavarovalnici,pri direktorici za osebna zavarovanja.Do nje sem,pa prisel spet,tako,da so me posiljali od vrat do vrat in nihce ni hotel imeti opravka s to zadevo.Skratka vsi,ki imajo kakrsnokoli vezo s temi dejanji,se me izogibajo.
Lp Andrej


Enostavno rečeno si bil zaveden s strani ali agenta ali zavarovalnice - kar enostavno ni važno, saj agent predstavlja zavarovalnico! Opravičevanje zavarovalnice je nehigiensko in butasto. Dokazljivost bo izjemno težka, če omenjenega popusta ni bilo nikjer pisno zavedenega, še posebej če takšnega ali podobnega določila ni v pogodbi.

Po tvojem pričanju imam občutek, da je želela zavarovalnica pridobiti novo, svežo bazo strank na oddelku življenskih zavarovanj ter je lansirala skupno akcijo, s katerim stranka pridobi 50% bonus pri avto zavarovanju. Po določenem času akcijo prekine, kar kaže na dokajšnjo goljufijo zavarovalnice - problem se pa pojavi pri tem, ker so se zaščitili s tem, da tega nikjer ni pisno zavedeno (predvidevam).
Četudi v dotičnem primeru ne gre za velikansko denarno škodo stranke, gre za princip delovanja zavarovalnice oziroma za nategovanje strank. V danem trenutku nimaš izgubiti mnogo - na tvojem mestu bi posredoval e-mail z opisanim primerom ter sumu zavajanja strank predsedniku uprave omenjene zavarovalnice ter jim določil 12 urni rok za posredovanje smiselnega odgovora. V kopiji naj bodo naslovniki: nadzorni odbor družbe, Agencija za zavarovalni nadzor ( http://www.a-zn.si/ ), Urad za varstvo potrošnikov, uredništvo Financ in Mojih financ, eventuelno Sveta na Kanalu A ter vsem predsednikom uprav konkurenčnih zavarovalnic, ki ponujajo življensko zavarovanje. Četudi bo marsikdo omenjeni mail zbrisal, jim daj vedeti, da je stranka KRALJ, ki se ne bo puščal zavajati in nategovati!
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a hippo Po mar 21, 2011 12:41 pm

Lahko pišeš kar hočeš, ampak pisno nikjer ni napisano, da se je ZT obvezala, da bo dala vsako leto 50% popusta na avt. zavarovanje. In smo končali zgodbo. Dokazati pa ne boš mogel nikoli, da te je agent zavajal. Tudi če bodo agenta vprašali o tem se bo začel izmotavat, tudi če ve, da je bil tudi on zaveden, ampak v lastno skledo noben ne bo pljuval.
Jaz sem imel podoben primer z ZT, dokazal sem jim, da celo agent ni vedel vseh podrobnosti, ampak ker sem podpisal prejem splošnih pogojev nisem imel kaj praskat. In potem so vse višje inštance utihnile, jaz pa sem reševal kar se je rešiti dalo. Da ne govorim o tem, da so cigani na kvadrat, da zahtevajo več podatkov kot pa jih ima davčna o meni. Dve zavarovalnici imata take poniževalne pogoje in to sta Zavarovalnica Triglav in Zavarovalnica Maribor. Druge nimajo tako strogih pogojev.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov