Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a f.taunus Po mar 21, 2011 12:46 pm

LoCo je napisal/-a:To da zgubiš vse kar si do zdaj vložil je tudi laž. Lahko ti vzamejo vse obresti in nek pavšal za papirologijo, ampak denar ki si ga privarčeval do zdaj je tvoj, tvoj in še 1x tvoj. Lahko ga dobiš ven.

Odkup police je možen še le po vplačanih 2 ali 3 letnih premijah. Potem pa še ena (le triglavu značilna) past, odkup je možen le v primeru izgube službe, hujše bolezni in podobnih nepredvidenih situacijah. :D
Če ne izpolnjuješ teh pogojev, lepo še kar naprej redno plačuj do izteka police, ali pa pozabi na denar, ki si ga vplačal. ;)
 
bmw316i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po mar 07, 2011 3:27 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a bmw316i To mar 22, 2011 9:40 pm

jaz pa pri zavarovalnici triglav nimam problemov, nihče me ne sili v nikakršno drugo zavarovanje. pa dobim brez problema popuste in pri izpalačilu v družini pri triglavu ni bilo težav nikoli. sem pa lani tudi imel ponudbe od zavarovalnice tilia in generali in je bila triglav najbolj poceni.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a hippo Sr mar 23, 2011 7:08 am

bmw316i je napisal/-a:jaz pa pri zavarovalnici triglav nimam problemov, nihče me ne sili v nikakršno drugo zavarovanje. pa dobim brez problema popuste in pri izpalačilu v družini pri triglavu ni bilo težav nikoli. sem pa lani tudi imel ponudbe od zavarovalnice tilia in generali in je bila triglav najbolj poceni.

A ti delaš tam?! Mogoče pa spadaš med 0,01 % ljudi, ki niso imeli problemov. :evil:
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a f.taunus Sr mar 23, 2011 9:49 am

hippo je napisal/-a:
bmw316i je napisal/-a:jaz pa pri zavarovalnici triglav nimam problemov, nihče me ne sili v nikakršno drugo zavarovanje. pa dobim brez problema popuste in pri izpalačilu v družini pri triglavu ni bilo težav nikoli. sem pa lani tudi imel ponudbe od zavarovalnice tilia in generali in je bila triglav najbolj poceni.

A ti delaš tam?! Mogoče pa spadaš med 0,01 % ljudi, ki niso imeli problemov. :evil:

Morda pa ima samo nepohlepnega zastopnika, ki ga ne posiljuje z raznoraznimi paketi, ki to v resnici niti niso. Mu pač ponudi zavarovanja, ki jih on dejansko potrebuje in želi, pri tem mu ponudi optimalno ceno in nasvidenje do naslednjega leta. :tomidelej:
 
Matko37
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po maj 31, 2010 11:07 am

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a Matko37 Sr mar 23, 2011 11:25 am

Zavarovalnice so ljudi nategovale in še bodo! Sam sem sklenil dve življenjski zavarovanji, Merkur in Zavarovalnica MB. Plačeval sem, dokler mi niso poslali prvi izpis, koliko obresti so mi pripisali. Na 2000€ so pri Merkurku pripisali v enem letu 15€ obresti. Pri banki bi dobil od 80 do 100€, če bi sklenil depozit. Tu se točno vidi, koliko poberejo za sebe. Prenehal sem plačevati, denar bom pa dobil čez 30 let, ko bo toliko vreden da si bom lahko kupil eno žemljo.

Čisti nateg, ki ga podpira država s svojim obligacijskim zakonikom.

Enako so pomojem mnenju tudi kasko zavarovanja, zato jaz zavarujem vse le najnujnejše in konec.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a f.taunus Če mar 24, 2011 12:36 pm

Matko37 je napisal/-a:Zavarovalnice so ljudi nategovale in še bodo!

Zavarovalnice kot ustanove delajo precej pošteno in po predpisih. Drugo pa je, kakšni zastopniki in posredniki, zastopajo njihove produkte, na kak način jih prodajajo, kaj obljubljajo. ;)
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a chan Če mar 24, 2011 12:49 pm

f.taunus je napisal/-a:
Matko37 je napisal/-a:Zavarovalnice so ljudi nategovale in še bodo!

Zavarovalnice kot ustanove delajo precej pošteno in po predpisih. Drugo pa je, kakšni zastopniki in posredniki, zastopajo njihove produkte, na kak način jih prodajajo, kaj obljubljajo. ;)


Zastopniki in posredniki PREDSTAVLJAJO zavarovalnico, kot ustanovo in na ustanovi ter njihovim službam (prodaja ter marketing) je, da kontrolirajo in nadzirajo delo na terenu, mar ne?!? Opravičevanje nad ignorantskostjo in nevednostjo "terencev" je nehigiensko ter absolutno neposlovno!

Zavarovalnice morajo še kako delovati po predpisih, saj so pod stalnim nadzorom Agencije za zavarovalni nadzor. Kar pač ne pomeni, da se ne išče premnogokaterih lukenj v zakonih ter hoji po zelo ostrem robu! Prodajnim službam je še kako v interesu, da upoštevajo psihologijo "ovc" ter črednega nagona ter pospešujejo prodajo z lansiranjem čim manj informacij oziroma le toliko, da pije (zakonodajno) vodo.
Žal zavarovalničarstvo vse preveč funkcionira na kratkoročni prodaji ter čim hitrejšim zaslužkarstvom (neumen sistem nagrajevanja agentov na podlagi čim večje prodaje), brez da bi gradili na daljnoročnejši gradnji pozitivnega imidža in krepitvi zadovoljstva strank.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a vezuv Če mar 24, 2011 2:15 pm

Lp
Po resevanju,probleme z moje strani,sem prisel,do tega zakljucka,da se ni dalo resiti nic.Na zavarovalnici me zavracajo in trdijo,da oni nimajo nic pri tem in valijo krivdo na agenta.Po njihovo me je agent zavedel in mi obljubil nekaj,kar ocitno oni niso vedeli.Agent pa se sklicuje,da je bil tudi on zaveden s strani zavarovalnice in seveda,zaradi tega ne more priznati krivde.Po vsem tem sem bil, kot pinkponk zogica in letal sem ter tja.Skratka vseeno jim je ali grem stran ali ne.Prisel sem do zakljucka,da dokler bodo imeli dosti naivnih strank,se ne bodo sekirali,ce kakega izgubijo.Zanimivo pa mi je,da mi je starejsi bivsi agent,povedal,da je to bila nacrtna nategancija.Povedal mi je tudi,da mladi agentje pac so placani po sklenjenih pogodbah,zato jih dosti,zaradi zasluzka nategne stranko brez kancka vesti.Res nevem,ce je to tako,toda izgleda,da je na mojem primeru tako.Rad bi ce mi lahko,kdo poslje kako cifro od agenta zavarovalnice Maribor ali Tilie ali Generali.Dobil bi rad cimboljso ponudbo,da se lahko odstranim s Triglava.
Lp Andrej
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a hippo Če mar 24, 2011 2:40 pm

vezuv je napisal/-a:Lp
Po resevanju,probleme z moje strani,sem prisel,do tega zakljucka,da se ni dalo resiti nic.Na zavarovalnici me zavracajo in trdijo,da oni nimajo nic pri tem in valijo krivdo na agenta.Po njihovo me je agent zavedel in mi obljubil nekaj,kar ocitno oni niso vedeli.Agent pa se sklicuje,da je bil tudi on zaveden s strani zavarovalnice in seveda,zaradi tega ne more priznati krivde.Po vsem tem sem bil, kot pinkponk zogica in letal sem ter tja.Skratka vseeno jim je ali grem stran ali ne.Prisel sem do zakljucka,da dokler bodo imeli dosti naivnih strank,se ne bodo sekirali,ce kakega izgubijo.Zanimivo pa mi je,da mi je starejsi bivsi agent,povedal,da je to bila nacrtna nategancija.Povedal mi je tudi,da mladi agentje pac so placani po sklenjenih pogodbah,zato jih dosti,zaradi zasluzka nategne stranko brez kancka vesti.Res nevem,ce je to tako,toda izgleda,da je na mojem primeru tako.Rad bi ce mi lahko,kdo poslje kako cifro od agenta zavarovalnice Maribor ali Tilie ali Generali.Dobil bi rad cimboljso ponudbo,da se lahko odstranim s Triglava.
Lp Andrej

Podoben primer kot pri meni.
Zav. Maribor kar pozabi, ker ima iste debilne pogoje kot ZT, pa tudi glede poslovanja so na isti valovni dolžini kot ZT.
Preveri Tilio in Generali. Sicer pa ponujajo življ. zavarovanja tudi druge tuje zavarovalnice, ki nimajo takih nategantskih izpadov kot domače.
Vsekakor si 10x preberi splošne pogoje in droben tisk, preden karkoli podpišeš, ker potem je prepozno oz. imaš še 8 dni, v katerih lahko odstopiš od pogodbe brez obveznosti.
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a vezuv Če mar 24, 2011 4:49 pm

Lp
Na zavarovalnici tilia so mi naracunali,da me pride zavarovanje+kasko,ki vsebuje cisto vse 1055 eurov z vsemi popusti.Seveda zopet je ta cena ce pri njih,sklenem zivljenca.Ce pa ga ne sklenem,pa me pride cena 1400 eurov z vsemi popusti.Pri Generali pa je cena 1400 evrov ali sklenem zivljenca ali ne,brez kakrsnih koli popustov.Zanima me katera je po vasem mnenju boljsa.Naj povem,da cez Tilio se nisem slisal pripomb,cez Generali pa poznam 2,ki sta imela slabe izkusnje,glede izplacil.
Lp Andrej
 
Uporabniški avatar
Misfits
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: So mar 29, 2008 2:38 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a Misfits Če mar 24, 2011 6:28 pm

[quote="f.taunus"][quote="Matko37"]Zavarovalnice so ljudi nategovale in še bodo![/quote]
Zavarovalnice kot ustanove delajo precej pošteno in po predpisih. Drugo pa je, kakšni zastopniki in posredniki, zastopajo njihove produkte, na kak način jih prodajajo, kaj obljubljajo. ;)[/quote]

tretje pa je na kake vse načine zavarovalnice delajo pošteno in po predpisih dovolj iznajdljivo, da še vedno "nategujejo" svoje stranke...zastopnik zavarovalnice in zastopnik pa bi v očeh "odjemalca" na trgu moralo biti eno in isto ... torej najti dokaz proti zastopniku in uvesti postopke proti njemu/njim, oni pa naj dokazujejo zakaj so zavajali...

danes je res fino imeti kvalitetnega in zaupanja vrednega zatopnika...

vezuv- predlagam da povprašaš svoje ozke prijatelje in družino, kdo je njim zastopnik požreš pristopno ceno in ga obdržiš za več časa...seveda se tudi to da zapisati v "obligacijski" obliki in verjetno (vsaj sam bi na ta način delal) je tudi zastopnikom "fino" imeti lojalno stranko.

LP
Misfits
 
bmw316i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po mar 07, 2011 3:27 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a bmw316i Pe mar 25, 2011 12:54 pm

hippo je napisal/-a:
bmw316i je napisal/-a:jaz pa pri zavarovalnici triglav nimam problemov, nihče me ne sili v nikakršno drugo zavarovanje. pa dobim brez problema popuste in pri izpalačilu v družini pri triglavu ni bilo težav nikoli. sem pa lani tudi imel ponudbe od zavarovalnice tilia in generali in je bila triglav najbolj poceni.

A ti delaš tam?! Mogoče pa spadaš med 0,01 % ljudi, ki niso imeli problemov. :evil:


ne ne delam tam, vendar mi nimamo težav z zavarovalnico triglav. jaz sem že 5let pri triglavu brez težav, no mi smo vsi pri triglavu.
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a =ZiAn= Pe mar 25, 2011 2:41 pm

Eh mene na Triglavu ne vidijo več... Recimo temu da so imeli hude težave z držanjem obljub...

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a tiguan So mar 26, 2011 10:22 pm

Jaz pa imam še vedno registriran avto in cela naša posest na zavarovalnici Triglav, meni in domačim je čist vredu.
Član od leta 2004
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a Nejko Sr apr 06, 2011 1:38 pm

Prvi avto sem imel zavarovan na Triglavu, pa potem naslednejga na Adriaticu, pa na ZM in tudi na Grawe eno leto...dokler nisem zopet pristal na Triglavu, kjer sem že 4. leto. Pri nobeni od teh zavarovalnic ni bilo niti enkrat težav z cenitvijo in izplačilom škode... Je pa tudi res, da ponavadi ko pride do zavarovalniškega zahtevka avto prepustim v celoti v delo pogodbeniku, sam vzamem nadomestno vozilo ali rent a car in se naj potem oni ubadajo med sabo.
Kljub nekoliko višji ceni ostajam na Triglavu zaradi njihovega Confort paketa, ki je brez odbitne franšize, ter obsega tudi "neomejen" najem nadomestnega vozila.
POznam pa tudi nekaj primerov, ki so se rahlo opekli z sklenitvijo življenca in obljubljenim 50% popustom.... konec koncev gre pa vendarle zgolj za komercialni popust... Splošne pogoje pa si je pri vsakem zavarovanju (kljub temu, da so napisani laiku zelo nerazločno) zelo dobro prebrat.
 
Uporabniški avatar
evolva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr jun 09, 2004 11:42 am
Kraj: Lesce

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a evolva Po apr 18, 2011 10:20 pm

Nikjer ni pisalo da dobiš popust kakršnega dobiš vsako leto 5% ampak je pisalo, KOMERCIALNI POPUST, sepravi na začetku si dobil 50% komercialnega popusta nato so ti vsako leto odbili 5% komercialnega, ker si dobil 5% rednega popusta... samo da se je zgodba prej končala... to ja pač nepoštena poteza zavarovalnice, ker z življenskimi zavarovanji poberejo največ v prvih treh letih vlaganja. Moraš pa vedt, kaj pomeni življensko zavarovanje: življensko se zavaruješ za primer smrti z zajamčeno zavarovalno vsoto, to pride v poštev, če imaš kakšen kredit, da ga sorodniki s to vsoto poplačajo. Kar se zavarovanja tiče je najboljš nezgodno kjer za 20€ dobiš: nezgodna smrt 30k invalidnost 60k.
Če si sklenil pogodbo za 25 let jo lahko skrajšaš na 10 let in nehaš plačevat dokapitalizacija, denar ki ga imaš na računu pa dobiš po obdobju 10-tih let, mislim da je nekaj takšnega.
Rollin´ on chrome
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a JamesTheMan To apr 19, 2011 3:56 pm

Tisti, ki veliko menjavate zavarovalnice, naj vam dam en nasvet, preden se odločite kam greste, si dobro preberite splošne pogoje, kjer piše kaj je krito, v kakšnih primerih, kje so izključitve itd. Pozanimajte se koliko je lahko škodnih primerov pri posamezni kombinaciji, kakšne so odbitne franšize, kdaj se izgubi bonus, ali vam popravijo avto z originalnimi ali nadomestnimi deli itd. Ne nekaj na slepo sklepati samo zato, ker so vam obljubili nekaj evrov cenejšo premijo in ker ste v nagradnem žrebanju za nekaj litrov bencina, potem ob škodi bo pa zavarovalnica kriva in boste pljuvali po njej. Če se vam ne da prebirati pogojev si dobite dobrega zastopnika, ki vam bo odkrito povedal vse prednosti in omejitve zavarovalne police.

Zapomnite si, ni vse v denarju, ponavadi je tudi pomenilo malo denarja, malo muzike. Aja, to sem napisal predvsem za kasko in kombinacije, čisto osnovni AO je tak zakonsko določen, tam ni nekih skritih fint.


lp
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a vezuv To apr 19, 2011 6:34 pm

Lp
Prvic v 12 letni karieri voznika sem zamenjal zavarovalnico.12 let sem bil pri triglavu.Nikoli nisem imel problemov.Toda to,kar se je zgodilo meni je zasralo,celo zavarovalnico Triglav.Niti se niso potrudili,da bi zadevo,nekkako resili ali,pa jo omilili.Pokazali so mi,da sem pac nicvredna stranka.Se pravi,ce bi mi samo pokazali interes,da bi s skupnimi mocmi resili situacijo,bi osatal pri njih se nadaljnih nekaj let.Tako pa so me posiljali,od vrat do vrat in govorili,da oni niso nic krivi.Kriv po njihovo pa naj bi bil agent.Ravno zaradi takih sprenevedanj sem zamenjal zavarovalnico.Bil sem nategnjen s strani zavarovalnice do amena pa se naprej.Lp Andrej
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr jun 25, 2014 10:40 am

Zdravo

Zopet "oživljam" staro temo :)

hippo je napisal/-a:Moj nasvet:
TAKOJ nehaj plačevati premije življ. zavarovanja, ker boš na koncu še tega preplačal. Tudi če ga boš še 2 leti plačeval, na koncu ne boš toliko ven dobil kot pa če takoj nehaš plačevat. Imajo neke odbitne procente. Pozanimaj se in se odloči kaj naresti.


**************************

OPOMBA: ne govorim o zavarovalnici Triglav .... vzorec je povsod podoben.

Tole pa lahko potrdim na primeru mojega znanca .... sklenil je življ. zavarovanje za veliko let. Zadevo je predčasno prekinil in
dobil izplačano le 25% vplačanega denarja.

Zavedajo se dejstva da celo obdobje nihče ne bo vzdržal zaradi prihahajoče globlane krize in so si tak model zastavili.

Sedaj jim je lepo, ker sproti zapravljajo vplačan denar zavarovancev, ko se bo pa bližalo obdobje izplačil pa bodo "zabredli v težave" in šli v stečaj.... tako da v vsakem primeru jim bo šlo dobro "za kompjuterima" :)

Če se spomnite so vedno govorili: "odločite se za takšno vsoto premije, ki je ne boste pogrešali".

Izvajajo idejo: zrno na zrno == slastna pogača :)

Lp.
Zadnjič spremenil Nikola_Tesla, dne Sr jun 25, 2014 9:31 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Nateg zavarovalnice Triglav, kaj storiti?

Napisal/-a odprti clio Sr jun 25, 2014 3:03 pm

Prvo pri življenjskih zavarovanjih, kar si vsi napačno tolmačite, je to, da boste dobili nazaj ves vplačan znesek. Kaj s tem mislim? Vsi računate po naslednji shemi:
- vplačujem vsak mesec 50 €
- plačujem že 10. in končno leto (120 mesecev)
_____________________________________________________________________________________
Dobil bom: 120*50=6000 € (+ še obljubljene obresti).

TO je popolnoma zgrešeno. Če preberete pogoje, boste videli, da se vsak mesec odvaja določen del zneska v vodenje, del v zavarovanja in del v naložbeno varčevanje. Od tistih 50 € vsak mesec jih gre v varčevanje kakih 20 € (čez palec - odvisno od produkta). In v primeru predčasne prekinitve je takoj jasno od kod "zgolj" 30 % vplačanega denarja.

Pozabljate pa bistveno dejstvo: pri večini produktov ste v tem času življenjsko in nezgodno zavarovani in to za neke realne zavarovalne vsote, ki skupnemu gospodinjstvu močno olajšajo finančno prebroditi nastalo situacijo.

Res pa je, da je na tem področju ogromno zavajanja in je bolj malo dobrih produktov. Pa tudi če je produkt po prebranih pogojih videti dober, je vprašanje kako je s tem v praksi.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov