Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
mala988
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če apr 07, 2011 10:05 am

Prometna nesreča, kasko, izplačilo totalke

Napisal/-a mala988 Če apr 07, 2011 10:21 am

Pozdravljeni,

prosil bi vas za nasvet. Prejšnjo sredo sem imel prometno nesrečo. Bilo je takole:
Peljal sem se po cesti, spredaj mene je bil BMW, pred njim pa še en avto. Ta prvi avto se je nenadoma zaustavil, brez da bi dal kakršen koli žmigavec. Voznik BMW-ja se je še nekako zaustavil, jaz pa se nisem mogel, čeprav sem z polnim šusom stisnil po bremzi. Zaletel sem se v BMW-ev zadnji del. Moj sprednji del na levi strani je zmučkan. Avto ni bil več vozen. Poklicali smo policijo, naredila je zapisnik in opravila alkotest. Test je bil 0.0. Voznik prvega avtomobila se je takoj odpeljal z kraja prometne nesreče. Kasneje se je vrnil. Seveda ni bil nič kriv. Kriv sem bil jaz, ker nisem imel varnostne razdalje-imel sem jo 30 metrov.

Avto je včeraj cenilec ocenil na ekonomsko totalko. Avto sem imel zavarovan-polni kasko(vse zavarovano v celoti, tudi barva, skratka vse) in AO+. Zavarovanje imam sklenjeno na zavarovalnici Tilia. Vozil sem avto - HONDA CIVIC 1.4, letnik 2009m prevoženih 60.000km.

Zanima me, kako je z izplačilom totalke? Koliko mi zavarovalnica izplača? Kako je z razbitino? Koliko približno bi lahko ta razbitina bila vredna? Cenilec je tudi rekel, da mi lahko oni odkupijo avto - takšen kot je. Zanima me tudi, kako dolgo ponavadi traja vse to?

Najlepša hvala za vaše nasvete in odgovore.

Lp
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Re: Prometna nesreča, kasko, izplačilo totalke

Napisal/-a JamesTheMan Če apr 07, 2011 8:55 pm

Najboljše, da počakaš na ponudbo zavarovalnice. Ko jo boš dobil verjetno ne boš zadovoljen, zato se pritoži. Ponavadi je druga ponudba boljša.
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Prometna nesreča, kasko, izplačilo totalke

Napisal/-a AgitatoR Če apr 07, 2011 9:06 pm

Brez odvetnika ne boš dosegel nič pametnega.

Na prejšnjem avtu sem imel totalko. http://www.mojalbum.com/lena/nekoc-je-bila-opel-astra
Za razbitino sem dobil 900€, prodajal sem jo sam oz. jo je žena. Jst sm bil v bolnci. :)

7 mescev sva se zajebavala - in to z odvetnikom - da so ponudil normalen znesek.

Polni kasko + določena doplačila pri AS. Mafija ne šljivi 5%.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
mala988
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če apr 07, 2011 10:05 am

Re: Prometna nesreča, kasko, izplačilo totalke

Napisal/-a mala988 Pe apr 08, 2011 8:53 pm

ja fak no.. ja zdej še niso nič ponudli. Avto mi stoji pri mehaniku ki ima tudi avtovleko, zdej bom moral plačati še 8 eur na dan, ker ga nimam kam dat. Zavarovalnica pa zavlačuje. Klical sem agenta, da bi avto tudi odjavil iz prometa in prekinil zavarovanje, saj je nevozen. On pa mi je rekel, da moram počakati, da cenilec oceni vrednost avta pred škodo in nato še razbitino. Zdej bom mogu zavarovanje plačevat dokler se cenilec ne zmiga. Mislim ej, popizdu bom! Sam avto še ni tk hudo poškodovan. Samo levi sprednji del, notri sta pa sprožena dva airbaga. Drugo je vse ok. Se jih pa kar neki zanima za to razbitino, vendar je ne morem prej prodat, dokler zavarovalnica ne nakaže denarja leasingu. Če ponudba ne bo ok, se bom 100% pritožil. Leasinga mam še cca 10.000eur, upam da bom vsaj tolk dobil, da se to pokrije (z razbitino). A mogoče kdo ve, ko zavarovalnica izplača denar leasingu, če se obresti odbijejo od obrokov, ki so ti še ostali za plačilo leasinga? Mogle bi se, ker bi bil avto potem izplačan...Hvala vam za odgovore ;)
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Prometna nesreča, kasko, izplačilo totalke

Napisal/-a AgitatoR So apr 09, 2011 10:00 pm

Jp, avto je ves ta čas normalno prijavljen v prometu. Razen če se uspeš dogovorit z lizing hišo, da se ga glede na stanje odjavi.

To pravim, šele po 7. mesecih so ponudili tako cifro, da se je lahko poplačal lizing. Zato sva vztrajala do konca. Seveda moraš lizing ta čas redno plačevati.

Denar zavarovalnica nakeže lizing hiši in morebitno razliiko ti le-ta vrne. Kako je s predčasnim poplačilom pa ne vem.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Prometna nesreča, kasko, izplačilo totalke

Napisal/-a MRV To jul 19, 2011 8:10 am

na prvo ponudbo se mora zmeraj pritožit!
 
dualband
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: To jun 03, 2003 3:14 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prometna nesreča, kasko, izplačilo totalke

Napisal/-a dualband To avg 05, 2014 6:33 pm

Pozdravljeni,
ima kdo kakšno dobro pritožbo spisano in jo bi bil pripravljen deliti?
hvala,lp
Slika
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Prometna nesreča, kasko, izplačilo totalke

Napisal/-a emozul To avg 05, 2014 8:25 pm

MRV je napisal/-a:na prvo ponudbo se mora zmeraj pritožit!


+1
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prometna nesreča, kasko, izplačilo totalke

Napisal/-a MasTTer So avg 09, 2014 8:11 am

V bistvu je dokaj enostavno izvedet ceno svojega avta oz. vsaj približno ceno. Na avto.net poiščeš svoj model avta, isti letnik oprema vse, oz. vsaj podobnega in to je nekako tržna cena.

Od te cene se nato odbijejo rešeni deli in razliko zavarovalnica izplača. Tako nekako delajo tudi cenilci, torej spremljajo tržne cene ker cene po eurotaxu se lahko razlikujejo sploh v teh časih, ko imajo manjši avti višjo ceno, močnejši pa nižjo, ker jih noben noče kupit.

Drugače pa edino preko odvetnika se lahko konkretno kaj doseže. Zavarovalnice ponavadi po pritožbi ponudijo malo višjo ceno, da bo stranka zadovoljna in da se zadeva čim prej reši :)

Cenilcu je potrebno povedat, da je nujno in da naj v čim krajšem času pošlje ponudbo. In nato se to dobi v nekaj dneh. In če osebno ne greš na leasing hišo bodo še oni zavlekli za kak teden celo zadevo in brez njihovega pisnega soglasja sam ne moreš avto odjavit, ker je njihov.
Obresti se pa računajo mesečno (vsaj pri Hypo leasing, po vzoru tujine...ni več tega, da so obresti zaračunali v naprej, kot je to bilo pred 10-imi leti), torej samo glavnico ti zaračunajo in sigurno kake večje stroške.

V dopis se pa enostavno napiše dejstva, priložijo morebitni računi, kopija servisne knjige in te zadeve v primeru, da je bilo kakšno večje vlaganje/popravilo pri avtu, kateri bi dvignil ceno vozilu.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prometna nesreča, kasko, izplačilo totalke

Napisal/-a pskoda So avg 09, 2014 9:35 am

Jaz sem imel tudi totalko pred 1 letom, ampak nisem bil kriv jaz oz sem dobil kuponček od človeka, ki se je zaletel vame. Zavarovalnica (tilia) mi je po ogledu čez par dni ponudila določeno vsoto za razbit avto (star 4 leta) ki mi je ostal oz sem ga moral sam prodat. Avto sem prodal razbit v 2 dnevih in ko sem seštel denar od razbitine in zavarovalnice sem dobil več kot, da bi prodal celega pa nisem imel nobenega odvotnika.
Po moje je zelo važno koliko, kje je avto razbit oz če je zanimiv za popravilo pa nima veze katera znamka je
Lp
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov