Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
smokah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne jan 23, 2011 12:28 pm

Izplačilo škode namesto popravila

Napisal/-a smokah Če avg 04, 2011 6:56 pm

Lep pozdrav!

Imel sem rahlo nesrečo in s povzročiteljico sva se zapeljala na 'njeno' zavarovalnico Generali. Na njeno prošnjo je zaposleni pregledal škodo na mojem avtomobilu in dal približno oceno- 250€ na neuradnem servisu, 300+€ na uradnem (samo ličenje odbijača). Kakorkoli, dal mi je vizitko od servisa, kjer naj bi dali dokončno oceno IN popravili škodo.
Zanima me, če mi lahko škodo izplačajo, saj lahko škodo popravim sam in na kakšen način zavarovalnice določijo cenilca, oz. ali ga lahko določim sam.

Hvala za vaše odgovore!
 
Polo12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To maj 21, 2013 2:54 pm

Re: Izplačilo škode namesto popravila

Napisal/-a Polo12 To maj 21, 2013 3:18 pm

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme. Imel sem isti primer. Povzročiteljica, ki ima zavarovanje sklenjeno pri Adriatic je zapuščala parkirni prostor in se je zaletela v moj levi bok.
Sva izpolnila evropsko in krivdo je lepo priznala. Šel sem na njeno zavarovalnico in izpolnil vse zahtevke.
Šel sem tudi na uradni VW servis, ki je ocenil vso škodo z delom in materialom za cca 1000€. Avto je polo 2009 letnik.

Zdaj me zanima v primeru da nesem ta predračun na Adriatic in hočem izplačilo škode namesto popravila. Kolikšen del predračuna odbijejo? Kakor so mi povedali na uradnem servisu da lahko pričakujem nakazilo v višini cca 70% celotnega predračuna.

Je res da odbijejo 30% računa skupaj z delom in materialom. Avto je vse skozi servisiran na VW servisu.


Hvala in lp

Štefan
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Izplačilo škode namesto popravila

Napisal/-a MasTTer Sr maj 22, 2013 2:05 pm

Pri izplačilu po predračunu se nič ne odbija, kolikor vem, ampak v primeru, da je predračun narejen kot more bit. Mogoče so dali predračun za 30% višjo ceno, kot jo zavarovalnica prizna in to na servisu vedo.

Če boš popravljal na uradnem servisu, bi jaz podpisal pri njih pooblastilo, da zavarovalnica direktno njim nakaže denar in ti nimaš z tem popolnoma nič. Seveda v primeru, če je krivda v 100% meri od drugega udeleženca, kljub temu, da je mogoče ona priznala krivdo, bodo pravniki odločili kdo in v kolikšni meri je kriv. Lahko je krivda tudi deljena (naprimer 30/70%, 50/50% itd..). Deljene krivde se pa lahko 100% izogneš samo tako, če se pokliče takoj policaje in oni razsodijo kdo je kriv, ali če je mogoče nedvomno ugotovit 100% krivca.

V primeru, da se boš odločil za izplačilo škode in bi ti želeli odbit določen odstotek, bo to samo zaradi tega, ker vedo, da vozilo ne boš odpeljal na uradni servis, kjer stane popravilo recimo 1000€ ampak ga boš odpeljal tja, kjer stane 700€ ali še manj.

Odločitev je tvoja. Jaz osebno bi vozilo odpeljal na pooblaščenca, podpisal izjavo, in bi bila zadeva rešena v kolikor je 100% krivka druga udeleženka.
 
Polo12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To maj 21, 2013 2:54 pm

Re: Izplačilo škode namesto popravila

Napisal/-a Polo12 Sr maj 22, 2013 4:35 pm

Predračun so mi naredili na podlagi Zapisnika o poškodbi vozila(naredil cenilec od Adriatica) in pregleda vozila na uradnem servisu.
Mislim da veliko višje cene niso mogli dati na predračun saj so deli in urne postavke na vseh VW servisih približno enake.

Povzročiteljica je 100% kriva kar je tudi priznala in se tega zaveda. Po pošti bo dobila od njene zavarovalnice papirje za priznanje krivde, kar bo pa tudi takoj izpolnila in poslala nazaj. Itak imajo pa oni evropsko in že tam je njeno priznanje krivde.

Ravno to me zanima kolikšen del odbijejo od predračuna v primeru da želim vzeti denar. Najboljše bo da pokličem jutri njihovega cenilca, kateri mi je tudi ocenil škodo. Ker ženske tam v pisarnah ne vejo prav veliko...


Lep pozdrav!
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Izplačilo škode namesto popravila

Napisal/-a NoF3ar Sr maj 22, 2013 5:00 pm

Razlika je tukaj:

Na servisih imajo uro približno 28-32€, na zavarovalnici, pa ti priznajo uro od 16-21€, tukaj potem hodi vun razlika. Definitivno se dobro pozanimaj, ker nekatere zavarovalnice izplačajo po predračunu samo ob prodaji vozila.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Izplačilo škode namesto popravila

Napisal/-a MasTTer Če maj 23, 2013 8:27 am

NoF3ar je napisal/-a:Razlika je tukaj:

Na servisih imajo uro približno 28-32€, na zavarovalnici, pa ti priznajo uro od 16-21€, tukaj potem hodi vun razlika. Definitivno se dobro pozanimaj, ker nekatere zavarovalnice izplačajo po predračunu samo ob prodaji vozila.


Jaz tudi mislim, da bo kar to. Ker kot rečeno, eni poblaščeni serviserji za te "boljše" znamke niso pristali na cene, kot jih ima večina drugih pooblaščenih serviserjev in zato tudi nočejo sodelovati z določenimi zavarovalnicami. Torej rešitev je ta, da greš na drug servis, kateri ima pogodbo in ti bo popravil vozilo brez doplačila. Ta servis bo pa pač imel manj dela...

Sem zdaj vprašal točno kako je:


Odbitki so pri steklih, v primeru, da želiš denar imeti in to -20% DDV ter delo se odbije. To je v primeru odjave vozila, totalke, oz. ko vozilo več ne registriraš. V primeru, da se denar tebi izplača in ti popraviš, se ti naknadno prizna DDV ter delo (lepi...).

Pri ostalih karoserijskih popravilih se pri izplačilu stranki povrne škoda po internih cenikih zavarovalnice (za delo), ter spet odbije DDV. Torej pri tej varianti se "predvideva" da boš nešel na nepooblaščen servis in boš z to ceno tam vseeno popravil vozilo brez da bi kaj doplačal.

Če boš pa peljal vozilo na pooblaščen servis, kateri ima pogodbo z zavarovalnico, pa ne bo nobenega odbitka. V 95% primerih se ta varianta koristi in to ti tudi sam priporočam. Tudi če serviser recimo nima pogodbe, lahko popravi vozilo po urni postavki, kot jo zavarovalnic določa, vendar če nima pogodbe so urne postavke lahko nižje, kot če ima pogodbo. To se je tudi že dogajalo, da so popravljali vozila po nižji ceni, kot bi zavarovalnica priznala...no comment... ;)

Nato so tu še razni odbitki oz. amortizacija pri akumulatorjih, pnevmatikah ter izpušnih sistemih oz. teh potrošnih delih.

Konec koncev, ni potrebno nič kompliciarti. Ti samo odpelješ vozilo na servis, daš cenilni zapisnik in če ti pravijo, da boš mogel kaj koli doplačati se dvigneš in greš drugam. Konkurenca je velika.

Ps.: Samo evropsko poročilo, tudi če je na njej napisano, da prevzame krivdo, bo šlo v presoje in bo pravna služba ali cenilec ugotovil kdo je krivec oz. v kakšni meri. Vendar, če si ti bil že na ocenitvi, so ti že povedali kdo je kriv.

Lp
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov