Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
eMarek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr mar 05, 2008 4:53 pm

Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a eMarek So nov 19, 2011 3:47 pm

Zdravo,

zanima me, če je kje na spletni strani Tilie napisano kaj zajemajo zavarovalni pogoji AK-OA-10-2, AO-10-2 in AO-plus-10-2. Nekaj sem iskal in nisem ničesar našel...

Lani sem imel zavarovano osnovno AO zavarovanje in nezgodno zavarovanje. Letos sem želel isto in dodatno še AO+ in mi je prijazna gospodična pozabila obkljukati nezgodno, vsaj tako se mi zdi.
Na polici mi pod "Sklenjena zavarovanja" piše:
01 Avtomobilska odgovornost
01.01 D - divjad ali domače živali
01.02 Zavarovanje voznika za škodo zaradi telesnih poškodb
Popusti: ...
V postavkah zavarovanja avtomobilske odgovornosti je vključena tudi vnaprejšnja pavšalna odškodnina za ZZZS v višini 6,5% od obračunane premije.

Torej nezgodnega ni? :?
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a crxdelsol So nov 19, 2011 4:01 pm

AO pomeni zavarovanje ostalih, AO+ je za voznika. kaj zdaj ti misliš pod nezgodno
 
Uporabniški avatar
eMarek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr mar 05, 2008 4:53 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a eMarek So nov 19, 2011 4:16 pm

Točno tole: http://www.zav-tilia.si/si/avto/nezgodno/ :D

A zihr AO pomeni zavarovanje ostalih? V kolikšni meri jih zavaruje? Daj kakšen primer...
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a AgitatoR Ne nov 20, 2011 10:49 pm

AO je osnovno in obvezno zavarovanje. V primeru tvoje krivde je škoda krita s tega naslova. AO+ pa je zavarovanje voznika, v primeru da si kriv sam.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a primozek68 Po nov 21, 2011 8:41 am

A ti je težko agenta poklicat, al pa se na njihov šaltar zapeljat?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a JamesTheMan Če nov 24, 2011 1:03 pm

Zato pa je forum, da se vpraša...
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a f.taunus Če nov 24, 2011 1:13 pm

Zdaj pa naj se kdo še zapelje do šalterja in prosi za pogoje AO+ in prebere, kakšno je izplačilo v primeru smrti voznika.
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a Prokarjon So dec 31, 2011 2:25 pm

AO+ imaš. Kar se nezgodneg tiče moraš vedeti zakaj ga imaš, saj se tam ocenjuje škoda samo na podlagi dejanskih procentov invalidnosti, ki ti jih oceni zdravnik, medtem ko se pri AO+ da pogajati za odškodnino in procenti invalidnosti nimajo nobene veze.

Torej lahko si miren in ne rabiš skrbeti da nimaš "nezgodnega" zavarovanja.

Kar se smrti tiče piše zavarovalna vsota 51.000€. V pogojih ne piše nič o dejanski številki izplačila v primeru smrti.
 
bar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne jul 12, 2009 11:24 am

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a bar So maj 05, 2012 5:30 pm

Novomeška Zavarovalnica Tilia je predstavila revolucionaren produkt avtomobilskih zavarovanj na slovenskem zavarovalniškem trgu – MojAvtokm.
Zavarovalnica Tilia je na današnji novinarski konferenci, ob otvoritvi novih poslovnih prostorov regijskega predstavništva Ljubljana, predstavila popolno novost na slovenskem zavarovalniškem trgu na področju avtomobilskih zavarovanj – MojAvtokm. Gre za prvo avtomobilsko zavarovanje, pri katerem se plačuje zavarovanje samo za prevožene kilometre.

Ob enem so predstavili tudi dobre poslovne rezultate v letu 2011. Družba je lansko leto zaključila z dobičkom v višini 2,3 milijona evrov, ki je za 52 % višji kot v letu 2010, kar je nad načrtovanim. Dobiček v prvem trimesečju 2012 znaša 2,4 milijona evrov in je že presegel lanskega na letni ravni. Povečal se je tudi tržni delež.

Zavarovalnica Tilia je v zadnjem letu in pol predstavila niz inovativnih novosti na slovenskem zavarovalniškem trgu, kot so celostna spletna rešitev za upravljanje z zavarovanji e-tilia, prenovljen produkt MojAvto, ki nudi unikatno možnost preskoka pri bonusu za 2 premijska razreda, premoženjsko zavarovanje MojDom, pri katerem v primeru, da se nič ne zgodi, do 20 % premije vrnejo na življenjsko polico MojeŽivljenje ali MojOtrok, prvi so tudi trgu ponudili paketno zavarovanje sončnih elektrarn »Čista energija SE«.

MojAvtokm
Danes je Zavarovalnica Tilia predstavila revolucionarno novost, in sicer avtomobilsko zavarovanje po sistemu prevoženih kilometrov – MojAvtokm. Kot pravijo, gre za pravičnejši način obračuna premije, saj zavarovanci plačajo samo toliko, kolikor se s svojim vozilom dejansko vozijo. Obstoječa praksa na slovenskem zavarovalnem trgu je, da je premija enaka tako za tistega zavarovanca, ki je dnevno na cesti, kakor tudi za tistega, ki se s svojim vozilom vozi le redko. Z novim produktom MojAvtokm pa Zavarovalnica Tilia spreminja standarde na področju avtomobilskih zavarovanj v Sloveniji in ob bok tradicionalnemu sistemu postavlja sistem, po katerem zavarovanec plača samo kilometre, ki jih dejansko prevozi. Kdor vozi manj, tudi plača manj. Skleniti bo možno zavarovanje avtomobilske odgovornosti, zavarovanje voznika za škodo zaradi telesnih poškodb kakor tudi zavarovanje avtomobilskega kaska.

Osnovna značilnost novega zavarovanja je ta, da zavarovanec plača minimalno depozitno premijo, v sklopu katere je zajetih tudi prvih 1.000 km, za vsak nadaljnji prevoženi kilometer nad 1.000 km pa zavarovanec plača dodatno premijo na kilometer v odvisnosti od dejansko prevoženih kilometrov. Pri tem je število kilometrov, za katere se obračuna premija, navzgor omejeno s 16.000 km. Še vedno pa veljajo določene že znane ugodnosti Zavarovalnice Tilia, kot je na primer bonus/malus sistem z dvojnimi bonusi pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti in AO plus zavarovanju kakor tudi ostale ugodnosti.

Minimalna depozitna premija, ki že vključuje prvih 1.000 km, se bo za obvezno avtomobilsko zavarovanje gibala od 66 EUR dalje (brez 6,5% davka od prometa zavarovalnih poslov) za zavarovance v najboljšem bonitetnem razredu. Za vsak dodatni prevoženi kilometer za obvezno zavarovanje pa bo dodatno potrebno odšteti 0,006 EUR oziroma 0,6 evro centa (brez 6,5% davka od prometa zavarovalnih poslov), seveda ponovno za zavarovance v najboljšem bonitetnem razredu.

Pri tem načinu zavarovanja zavarovalnica potrebuje podatke o prevoženih kilometrih. V sodelovanju s podjetjema IN2 in Infinum so razvili mobilno aplikacijo i-Tilia za pametne telefone, ki jih poganjata operacijska sistema Android in iOS, ki bo omogočala različne funkcionalnosti. V končni fazi bo med drugim omogočala sklepanje in obnovo zavarovanj, prijavo škod, prijavo asistenčnega primera, izdelavo informativnih izračunov in seveda možnost pošiljanja podatkov o prevoženih kilometrih.

i-Tilia je prva tovrstna aplikacija na slovenskem zavarovalnem trgu in predstavlja nadgradnjo že predstavljene e-Tilie, ki je namenjena uporabi na klasičnih računalnikih.

Glede na to, da ima samo 30 % uporabnikov mobilne telefonije v Sloveniji pametni telefon, so na Zavarovalnici Tilia v sodelovanju s Telekomom Slovenije našli rešitev. Strankam, ki bodo sklenile avtomobilsko zavarovanje MojAvtokm, so pripravili prav posebne ugodnosti, saj bodo lahko v tej posebni ponudbi pridobile pametne telefone bistveno ceneje kot sicer. Ugodnosti, glede na redno Mobitelovo ponudbo so v določenih primerih celo višje, kot znaša letna zavarovalna premija.

Poleg merjenja kilometrov z mobilnimi telefoni na Zavarovalnici Tilia skupaj s podjetjem Adacta razvijajo tudi telemetrično odčitavanje števcev kilometrov.

Tržni potencial za nov produkt na Zavarovalnici Tilia ocenjujejo na okrog 200.000 vozil. Predvsem so to tisti vozniki, ki prevozijo manj kilometrov, kot so drugi avtomobil v družini, upokojenci, »nedeljski vozniki«, skratka tisti, ki vozijo malo.

Nov zavarovalniški produkt MojAvtokm bo na voljo od 10. maja 2012 dalje.


vir: radio Krka
 
Uporabniški avatar
Mivec
Novinec
 
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr dec 21, 2011 8:19 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a Mivec So maj 05, 2012 5:47 pm

Jas mam na tili Osnovno avtomobilsko zavarovanje.... takih prijaznih oseb še nisem srečal, če gdo na novo zavaruje avto mo dam številko od te gospe ko meni rihta.

L.p Mivec
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a crxdelsol Ne maj 06, 2012 5:06 pm

Če da tudi kaj bonusa/popusta da bom spet na 50% mi lahko daš tel. št. na ZS. Ravno drug mesec imam zavarovanje.
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a Prokarjon So maj 12, 2012 8:18 am

Za Tilijskega agenta z dobrim popustom lahko dam številko na PM.
 
devetka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jun 14, 2012 9:59 am

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a devetka Ne mar 09, 2014 11:30 pm

60 posto? omejitve mladega voznika, bonusi, ki to niso? Ni vse zlato, kar se sveti ...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Po mar 10, 2014 11:35 am

devetka je napisal/-a:60 posto? omejitve mladega voznika, bonusi, ki to niso? Ni vse zlato, kar se sveti ...



Pojasni prosim :)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
janko869
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne feb 13, 2011 6:45 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a janko869 Sr mar 04, 2015 12:50 pm

Če kdo pozna kakšnega agenta zavarovalnice Tilia, ki nudi dobre popuste, se mu priporočam.
 
loky20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr mar 02, 2011 2:39 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a loky20 Po maj 11, 2015 8:05 am

S tilio sem izredno razočaran in grem nazaj na Triglav in raje več plačam pa sem dejansko zavarovan kot pa poceni zavarovanje in imaš potem samo sranje... popravila oškodovancu ne plačajo, oškodovanec te civilno toži tilio ti pa še bonitetni razred dvigne kljub temu da kupon ni bil unovčen... ni čudno da imajo potem dobiček nad pricakovanji !!! prijazni so pa dokler jih ne rabiš, ko je pa nekaj pa dajo roke stran
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a INFINITI Po maj 11, 2015 8:28 am

Jaz imam pa ravno kontra izkušnjo - dolga leta sem bil na Triglav, ki me je potem razočaral in slabo zastopal - Tilia pa mi je vse uredila izvrstno, pa so sedaj še drugi iz družine pri njih - tudi izredno zadovoljni.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio To maj 12, 2015 9:41 am

loky20 je napisal/-a:S tilio sem izredno razočaran in grem nazaj na Triglav in raje več plačam pa sem dejansko zavarovan kot pa poceni zavarovanje in imaš potem samo sranje... popravila oškodovancu ne plačajo, oškodovanec te civilno toži tilio ti pa še bonitetni razred dvigne kljub temu da kupon ni bil unovčen... ni čudno da imajo potem dobiček nad pricakovanji !!! prijazni so pa dokler jih ne rabiš, ko je pa nekaj pa dajo roke stran


Kar pišeš se izključuje eno z drugim. To me močno spomni na eno zgodbo, ki je že bila na tem forumu... Iz tvojega AO je krita oškodovančeva škoda, ki si jo ti povzročil. Ta je zabeležena na zapisniku, ki ga je dobil na Tiliji, ko je cenil škodo. Če se je tekom popravila odkrila dodatna škoda, ki je posledica tega škodnega dogodka, se o tem obvesti zavarovalnico.

Iz tvojega nepopolnega opisa težave lahko tudi sklepam naslednji scenarij: povzročil si prometno nesrečo z manjšo materialno škodo, oškodovanec je v tem videl priložnost zaslužka in avtomobil popravil (brez zapisnika) pri priporočenem kleparju, ki je izstavil račun za neko absurdno vsoto s katerim se je oškodovanec odpravil na zavarovalnico po svoj pošten zaslužek.

Če je oškodovanec peljal avtomobil k cenilcu, kjer je pridobil zapisnik / delovni nalog, potem ni možnosti, da zavarovalnica ne bi plačala. Ne poznam še nobenega kleparja / ličarja, ki bi se otepal katere koli zavarovalnice, ker ne bi dobil nič plačano, če je popravljal na podlagi zapisnika cenilca. Si se obrnil kaj na svojega zastopnika? Kdo pa sta tvoj zastopnik in cenilec, ki vodi škodni primer?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a Kosek1 Sr maj 13, 2015 1:34 pm

INFINITI je napisal/-a:Jaz imam pa ravno kontra izkušnjo - dolga leta sem bil na Triglav, ki me je potem razočaral in slabo zastopal - Tilia pa mi je vse uredila izvrstno, pa so sedaj še drugi iz družine pri njih - tudi izredno zadovoljni.


Tudi jaz se strinjam, da je Tilia zelo dobra zavarovalnica in imajo zelo korektne cenilce. Drugo pa je, če voziš pijan, ali če poskušaš na veliko goljufati.

Take pa itak vse zavarovalnice "pogruntajo". :)
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Tilia avtomobilsko zavarovanje

Napisal/-a Kosek1 Sr maj 13, 2015 1:38 pm

janko869 je napisal/-a:Če kdo pozna kakšnega agenta zavarovalnice Tilia, ki nudi dobre popuste, se mu priporočam.


Sem ti poslal podatke o agentu tilie na PM. Če še kdo rabi, naj sporoči. Gre pa za Ljubljano in okolico :)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov