Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a adis Če maj 03, 2012 5:29 pm

Black_Racer® je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
Black_Racer® je napisal/-a:Uglavnem nateguejo z neko ugodno ceno in ponujajo neke popuste pri vinjetah itd itd... ko pa do česa pride potem pa se človek vpraša ali ima avto sploh zavarovan ali ne,dam en osnoven primer kaj je že vse bilo ko imaš sprednja vrata na sredini rahlo butnjena in ko ti prehodov ne priznajo potem pa tam ko avto rihtajo kr na črto barvajo in dobiš avto v roke pa se po 3 in več barvih nians razlike na sprednjih in zadnjih vratih pozna nato pa stranka izvajalca dela napada da je izvedel delo zanič tukaj se pa potem zamisliš,pa ne samo to še marsikaj hujšega se doživi ko ti pri rahlo počenem odbijaču ne priznajo novega napišejo popravilo in takšne fore ;)


nisem v teh vodah ( beri: cenitve škode) ampak pri rahlo počenem odbijaču zavarovalnica pa le ni nora da ti bo pisala račun za novega... v kolikor popravilo "pokvarjene" stvari presega škodo popravila potem zavarovalnica odobri plačilo nove stvari.


DA obrazložim zavarovalnica je dolžna da pri počenem odbijaču prizna novi odbijač ker v nasprotnem primeru če se odbijač popravlja kdo bo kriv za posledice če recimo tam potem barva poka oz kit in te zadeve? PA zavarovanec plačuje zavarovanje da ima avto kot je treba ne da plačuje kit na odbijaču oz. avtu a ni tako? Ti tudi nebi plačeval da bi ti nekaj pacali z kitom po avtu? :D
Sorry sj nočem pametovat ampak samo hočem razložit zadevo ker vem kako je pri strankah in vem ogromno primerov ko je prišlo med stranko in zavarovalnico in so se potem delale reklamacije na zavarovalnico.


še vedno ne razumeš mar ne? gre za politiko same zavarovalnice in ti kot zavarovalni agent/zavarovalni posrednik si DOLŽAN opravljati svoje delo vestno in v korist stranke ne da bi pri tem blatil drugih zavarovalnic.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a Black_Racer® Če maj 03, 2012 7:10 pm

Nisem niti zavarovalni agent niti posrednik tako da ;)
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
CheFF
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Ne nov 08, 2009 10:23 pm

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a CheFF To sep 30, 2014 8:15 am

Pri grawe sem imel zavarovan avto cca. 3-4 leta nazaj, včeraj sem pa dobil domov pošto, da sem dolžan 50€, kao neporavnan dolg.
SIcer odrezkov več nimam, ampak sem 100% da sem vse poravnal, ker skos plačam vsako položnico do roka.

Ima kdo kako podobno izkušnjo?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a MasTTer Če okt 02, 2014 9:37 pm

Skoraj ne verjamem, da je to možno za toliko let nazaj. Sicer je možno, ampak je zelo redko v današnjem času, ko je vse v računalniku. Če si nakazoval preko spletne banke lahko pobrskaš za nazaja. Če nimaš dokazila, boš pa teško kaj dosegel...
 
brezavta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Če mar 13, 2014 1:11 pm

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a brezavta Pe okt 24, 2014 11:58 pm

Jaz imam z njimi zelo slabo izkušnjo. Ukradli so mi avto, ki je bil zavarovan pri njih. Dobil sem 15% nižjo odškodnino. Celoten postopek pa so zelo zavlačevali. Ko pa jih kličeč, nobeden ni strokovnjak za tvoj primer. Vsak njihov pisni odgovor je bil isti, ponovno smo pregledali dokumentacijo in ugotovili, da je naš izračun pravilen.
Ko so delali Eurotax izračun so vzeli napačno vozilo, namesto karavana so obračunali hatchback. Kljub temu, da sem jih na to opozoril, so trdili, da sem imel zavarovano napačno vozilo. Dokler ne greš na sodišče lahko delajo kar hočje (ti dodelijo poljubno odškodnino)... Jaz vsakemu močno odsvetujem Grawe...
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a f.taunus So okt 25, 2014 4:41 pm

Pa si imel res zavarovano pravo vozilo? Če si ze osnovo imel napačno, so njihove trditve utemeljene.
 
brezavta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Če mar 13, 2014 1:11 pm

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a brezavta To okt 28, 2014 8:13 am

Pritožbena komisija na zavarovalnci je potrdila, da je napako naredil zavarovlani agent, saj je imel vse potrebne podatke o vozilu. Namesto polne Eurotax cene je vzel ceno vozila s komercialnim popustom. Najprej so samo priznali napako, Eurotax izračuna pa niso popravili z izgovorom, da ne morejo v obračun vzeti drugega vozila, kot pa je bil zavrovan. Priznaš napako, popraviš je pa ne :huh:
Po 10 mesecih pregovarjanja so končno popravili napako. Vmes pa veliko pritožb in telefonskih klicev... So bili zelo arogantni in vedno isti izgovori; ne smem vam dati odgovora, jaz nisem strokovnjak za to, smo ponovno pregledali dokumentacijo in nismo našli napak... Po njihovih prvotnih trditvah sem imel podzavarovano vozilo, česar pa nisem zahteval, niti to ni bilo navedeno na polici. S tem sem bil zaveden kar šteje za hujšo kršitev zavarovalnega kodeksa.
 
brezavta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Če mar 13, 2014 1:11 pm

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a brezavta To okt 28, 2014 8:13 am

Pritožbena komisija na zavarovalnci je potrdila, da je napako naredil zavarovlani agent, saj je imel vse potrebne podatke o vozilu. Namesto polne Eurotax cene je vzel ceno vozila s komercialnim popustom. Najprej so samo priznali napako, Eurotax izračuna pa niso popravili z izgovorom, da ne morejo v obračun vzeti drugega vozila, kot pa je bil zavrovan. Priznaš napako, popraviš je pa ne :huh:
Po 10 mesecih pregovarjanja so končno popravili napako. Vmes pa veliko pritožb in telefonskih klicev... So bili zelo arogantni in vedno isti izgovori; ne smem vam dati odgovora, jaz nisem strokovnjak za to, smo ponovno pregledali dokumentacijo in nismo našli napak... Po njihovih prvotnih trditvah sem imel podzavarovano vozilo, česar pa nisem zahteval, niti to ni bilo navedeno na polici. S tem sem bil zaveden kar šteje za hujšo kršitev zavarovalnega kodeksa.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a MasTTer To okt 28, 2014 2:17 pm

Sam imam iste izkušnje, in to velja za vse zavarovalnice, da če greš preko odvetnika in če si vstrajen, ti ponudijo več kot sicer. Takšen je sistem. Ti dajo malo več oz. ti priznajo malo več, samo da se zadeva reši, ker drugače nebi mogel prit na zeleno vejo z zavarovalnico. Še odvetnik ti skoraj vsak drugače pove, kaj šele, da bi mi ostali vedeli razumeti vse, kar je v splošnih pogojih napisano.

Mimogrede, zastopnik je sigurno zato vzel nižjo ceno vozila, da ti je lahko naredil še cenejše zavarovanje. Vsi vemo kako to eni delajo. Jaz vsakemu povem in nato preložim breme odločitve na stranko prav zaradi takih primerov.
 
brezavta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Če mar 13, 2014 1:11 pm

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a brezavta To nov 04, 2014 9:16 pm

Zavarovalni agent je sam zamočil zadevo. Jaz pa sem kupil rabljeno vozilo. Preko odvetnika pa zadeva ni pomagala. Sem moral zelo velik težit in napisat goro pritožb in nenehno klicarit. zadeva se je vlekla 10 mesecev...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: zavarovalnica grawe izkušnje

Napisal/-a MasTTer Če nov 06, 2014 11:33 am

Pa še to. V 80% primerih, sploh ne vedo novi lastniki povedat, z kakšno opremo so kupili RABLJEN avto, tako, da zastopnik lahko le ugiba kateri model opreme izbrat za določen model avta.
To je navedeno le na 1. računu od 1. lastnika in skoraj nikjer drugje. Razen, če se kupi avto od avtohiše in oni ponavadi vedo to povedat, ampak to je spet kar precej dodatnega dela, jih klicarit in spraševat.

Če pa zastopnik vzame čist drug model avto (KW so isti), kot je v prometnem, je pa njegova napaka ja.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov