Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
jan12345
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po jun 25, 2012 8:50 am

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a jan12345 So jul 07, 2012 2:05 pm

adriatik ni najcenejše , men vrjem :) so še druge veš :) do 300 evrov cenej je še
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Po jul 09, 2012 8:36 am

jan12345 je napisal/-a:adriatik ni najcenejše , men vrjem :) so še druge veš :) do 300 evrov cenej je še


Nobena zavarovalnica ni "najcenejša". Vse zavarovalnice imajo podobne cene. Razlika je le v tem, katera zavarovalnica ima kako "akcijo" glede cen (časovno omejeno!), kake trenutne popuste imajo, njihova trenutna tržna usmerjenost, interesi, itd....

Iz izkušenj vam lahko povem, da se lahko popust zrihta pri vseh zavarovalnicah, finta je le v tem, kdo koga pozna in kaj da zavrovalnica v tistem delu slovenije. NI zavarovalnice, katera bi lahko dala najboljšo ceno za čisto vsakega. To ne obstaja. Ene zavrovalnice so poizkušale, vendar jim na koncu finančno ne znese, ker so v izgubi..enostavno to ne gre, kot ne gre recimo trgovskim verigam. Ni trgovine, ki bi imela vse najcenejše. Vsaka ima nek izdelek poceni, drugega pa dragega. Akcije so pa skoraj vse enake, med vsemi trgovinami, prav tako med vsemi zavarovalnicami.... ;)

WIZ je pač poceni za tiste, kateri imajo samo osnovno zavarovanje in so varni vozniki, sepravi ne povzročajo nesreč. To so pa večinoma starejši vozniki, kateri ne sklepajo preko interneta hehe.... Amapk kljub temu je to zanimivo zavarovanje za peščico ljudi.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a zuzek Po avg 06, 2012 5:30 pm

zdravo


avto je pisan name, fotr ma drugega

zanima me ali lahko fotr zavaruje moj avto na wizu, ker jaz nisem še star 28. let?


lp
Alergičen na rjo
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a Prokarjon To avg 07, 2012 12:37 pm

Najbolše da njih direktno vprašaš. Ali pa dobiš dobrega zastopnika z dobrimi popusti in boš na istem ali celo ceneje prišel skozi.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a zuzek To avg 07, 2012 1:17 pm

ma kakor vidim pri njih je najcenejše zavarovanje, če si starejši od 28 let

za 55 kW motor pride samo 150€



EDIT:

klical na wiz, če si pod 28. let pri njih sploh NI MOŽNO zavarovat vozila

da bi zavaroval na drugo osebo ni možno ker je avto pisan name
Zadnjič spremenil zuzek, dne Če dec 13, 2012 3:13 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Alergičen na rjo
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a Prokarjon To avg 07, 2012 4:15 pm

Ja ravno to sem se bal, da ne moreš zavarovat avto od drugega lastnika...
Si mogoče vprašal kako je če potem ta avto vozi mlad voznik, ali sploh sme? ali sploh kdor koli pod 28 leti starosti?
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a croma_man To avg 07, 2012 9:31 pm

sem zavaroval in prišparal 220 eur proti prejšnji polici...top shit !
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a zuzek To avg 14, 2012 11:08 pm

ja kar poceni zadeva, a potem nisi vzel nobenga kaskota, niti divjad ništa?



Prokarjon je napisal/-a:Ja ravno to sem se bal, da ne moreš zavarovat avto od drugega lastnika...
Si mogoče vprašal kako je če potem ta avto vozi mlad voznik, ali sploh sme? ali sploh kdor koli pod 28 leti starosti?


ne, to nisem prašal
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a crxdelsol Po avg 20, 2012 12:44 am

Tale wiz mi gre na živce, ker nikakor nemorem izračunati na strani informativnega zneska.

Imam avto star 24let, 2000ccm, 80kw odjavljen iz prometa, zanima me če ima mogoče kaka zavarovalnica kak popust na stare avtomobile, na to da je drug avtomobil, da dela malo kilometrov itd. Bilokaj. Imam že nek bonus na svojem avtomobilu in mi bo tole tadrug avtomobil, se da to kaj prenesti itd. ?

A se teh 80kw potem šteje do 80kw ali od 80kw dalje ?
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a Prokarjon Po avg 20, 2012 9:26 am

Ja če maš že 24 let starega potem si tam nekje pri oldtimer starosti... pozanimaj se če lahko urediš papirje za odltimerja ker potem je 90% popusta... ceneje kot to ne boš mogel priti z ničemer drugim.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a crxdelsol Po avg 20, 2012 8:14 pm

Ja ravno so me klicali zjutraj iz wiz-a da mojega avta ne najdejo v bazi njihovih vozil, zato registracija nebo mogoča. Ravno še ni za oldtimerja, še mora počakat eno leto :?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Po sep 03, 2012 8:27 am

Zavarovanje WIZ je namenjeno zelo oskemu krogu ljudi..tam za mogoče 1% AS-ovih zavarovancev. Kot vsako zavarovanje ima tudi to svoje prednosti in slabosti. Seveda pa ni namenjeno mlajšim od 28let, ampak samo starejšim z izkušnjami...prav njim je bilo to zavarovanje narejeno. Torej če je lastnik starejši, varni voznik in noče nobenega dodatnega kritja, se mu splača to zavarovati, drugače pa absolutno ne, ker so posledice v primeru karambola, počenega stekla, poškodb na parkirišču, poškodbe od toče itd. kar velik strošek... :)

Drugače za oldtimer so tudi določeni stroški. Večina zavarovalnic zahteva certifikat (vsaka zavarovalnica ima z drugim sklenjen dogovor, recimo AS ima z SVAMZ in SVS), kateri seveda NI zastonj...določeni klubi zahtevajo tudi letno recimo 2x-no udeležbo na njihovih srečanjih itd... Se je treba pozanimat. Ceniki so pa gori tudi na njihovih straneh.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a crxdelsol Po sep 03, 2012 8:39 am

Lahko bi napisali na stran da je za starčke in da v 99% pri njih avta sploh negre zavarovat.
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a croma_man Po sep 03, 2012 9:18 am

no zdaj se še pizdit začni zakaj lahko invalidi parkirajo na rumeno označenih parkirnih mestih, ti pa ne?
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a crxdelsol Po sep 03, 2012 9:21 am

Pri invalidih vemo zakaj gre in nam je povedano pri WIZu pa ogromno ljudi zgublja čas, ker na prvo stran ne nabijejo texta kjer bi pisalo da nerabi cela slovenija zgubljat čas ker nimajo pol vozil v bazi podatkov in jih nemorejo zavarovat.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a MasTTer To sep 04, 2012 7:23 am

crxdelsol je napisal/-a:Lahko bi napisali na stran da je za starčke in da v 99% pri njih avta sploh negre zavarovat.


Am...zavarovanje ni za starčke :D

Zavarovanje je za vse ki niso mladi in niso prestari, torej okvirno od 28 do 50let...za Varne voznike ;) Ampak finta je res v tem, da internetno zavarovanje delajo res bolj mlade osebe...torej je malce skregano z logiko ampak tako je....vsaka dobra stvar ima tudi slabo stran...čisto vsaka.

Kar se pa tiče modelov avtov, so sigurno vsi novejši modeli vneseni od leta 2000 dalje, kajti baza more bit enaka kot baza slovenskega eurotaxa. Torej če te v eurotaxu ni, te tudi nobena druga zavarovalnica ne more izbrati iz nje, ampak ročno vnesti. Ampak tega je res malo... Čisto nova vozila pa rabijo nekaj časa, da jih vnesejo in da zavarovalnica osveži svoj arhiv eurotaxa, to je pa res.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a crxdelsol To sep 04, 2012 7:48 am

No meni so se ze 2x opravicili da avtomobila zal ni v njihovi bazi in agentka je rkla da je njihova baza vozil bolj skopa kot od kaksne druge zavarovalnice ter da naj poiskusim z kaksno vecjo zavarovalnico.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a MasTTer To sep 04, 2012 11:02 am

Te očitno nimajo vseh vozil iz baze eurotax, ker sam mislim, da vsi to bazo uporabljajo...lahko pa je, da obstaja še kje kakšna tuja to pa ne vem.... Uglavnem, če je vozilo "navadne" znamke in ni precej staro, more bit notri. Le pri starejših vozilih se dogaja, da niso vse vnesli v bazo...te novejše zadnjih recimo 8-10let sigurno vse vnašajo.
 
Uporabniški avatar
DrinY
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Če dec 02, 2010 6:09 pm
Kraj: Dravograd

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a DrinY Sr dec 12, 2012 3:46 pm

Ojla.

Mam namen kupiti nov avto in se prestaviti k tej zavarovalnici, sedaj mi velja zavarovanje pri ZM še pol leta. Ve kdo kako je s tem? Lahko dobim delež plačane premije nazaj? Kakšne izkušnje pri WIZ zavarovalnici? Je kdo že prijavljav kakšno škodo pri tej zavarovalnici?
Kar je čvavek naredo, vahko čvavek popraji!
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: wiz.si - poceni zavarovanje

Napisal/-a MRV Sr dec 12, 2012 7:51 pm

mojga avta nimajo na seznamu, zato ga ne morem registrirat pri njih. a ni hudo :)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov