Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
N&K
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Pe maj 06, 2011 2:52 pm

TP Predčasno

Napisal/-a N&K To jul 31, 2012 6:29 pm

Pozdravljeni!

Mene pa zanima sledeče, malo smešno vprašanje, ampak ga nisem zasledila nikjer na forumu. Vem, da večina ljudi sprašuje koliko časa lahko odlaša s tehničnim in podobno, mene pa zanima koliko časa prej lahko naredim tehnični pregled in obenem podaljšam registracijo - prišlo je do sledečega: avto sem kupila cca. 2 tedna nazaj in tehnični ter ostalo velja do 19.9.12, kdaj lahko grem uredit pregled in vso potrebno dokumentacijo?

Sprašujem predvsem zato, ker nekateri pravijo da lahko grem takoj če želim, nekateri pa da morem čakat da je vsaj 1 mesec pred iztekom.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: TP Predčasno

Napisal/-a zundapp To jul 31, 2012 6:32 pm

meseč pred potekom
 
N&K
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Pe maj 06, 2011 2:52 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a N&K To jul 31, 2012 6:38 pm

Hvala za odgovor. Bomo še pa malo počakali :| =P
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: TP Predčasno

Napisal/-a MasTTer Če avg 02, 2012 1:20 pm

Ne 1 mesec ampak točno 30dni prej (ali kasneje) lahko narediš, ker ti tehnični pregled velja točno 30dni od dneva ko si ga naredil. Torej če tebi preteče 19.9. zavarovanje lahko tehnični narediš 20.8. ali kasneje.

Če bi ga pred 20.8. naredil, recimo 19.8. ti več ta pregled nebi bil veljaven 19.9. ker je razlike 31dni ;) No večinoma je tako, razen, če so v programski opremi na UE že to spremenili, ker jim ne dovoli več kot 30dni razlike.

Zavarovanje pa lahko prej tudi narediš kot 30dni...jaz sem že delal skoraj 60dni prej...to se da, le tehničnega ter cestnino ne moreš plačat, samo 30dni prej.
 
N&K
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Pe maj 06, 2011 2:52 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a N&K Ne avg 05, 2012 4:35 pm

Hvala!
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a thaking To mar 26, 2013 8:59 pm

Mene pa zanima kdaj imaš potem naslednji rok.

Tehnični imam npr. 20.4.2013, torej grem lahko že delati + plačati cestnino in urediti zavarovanje.

Bo potem naslednji tehnični 20.4. 2015 (ali datumsko prej, če grem delati npr 2.4.2013) =??
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a čare To mar 26, 2013 9:41 pm

Ostane isto kot je bilo.Spremeni se edino če narediš odjavo/prijavo.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a thaking To mar 26, 2013 9:44 pm

Super, potem bom pa predčasno naredil, ker takrat ne morem, sem mislil, da se ti vpiše datum ko spet narediš, tako bi šenkal državi recimo en mesec, pa če to narediš vsako leto prideš kmalu na par mesecev :evil: :mrgreen: :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: TP Predčasno

Napisal/-a MasTTer Če mar 28, 2013 2:43 pm

Vedno se gleda 30dni. Če delaš tehničnega, zavarovanje ali kar koli znotraj 30-ih dneh velja isti datum, zdaj ali je to za nazaj ali naprej ni pomembno. Če pa delaš tehnični, zavarovanje, registracijo itd., po 30-ih dneh, je pa vedno novi datum.

Torej če ti recimo poteče vsa registracija 20.4.2013 in želiš 1 mesec "profitirati", moreš zavarovanje sklenit 20.4.2013 ali kasneje, narediš tudi tehnični, ter vozilo registriraš. Tako ti izpade 1 mesec. Moreš pa vedeti, da si bil ta 1 mesec v prekršku, torej ti lahko policaj napiše kazen, ter vozilo moreš odjavit in nazaj prijavit. Strošek okoli 19€ na UE, na tehničnih pregledih je pa dražje. Zavarovanje ti pa velja 30dni po poteku, torej vse do 20.5.2013, če bi naredil kak karambol med tem časom, kljub temu, da police nisi podaljšal, le da ti zavarovalnica avtomatsko podaljša polico, brez tvojega podpisa..seveda samo v primeru karambola, kjer si sam kriv oz. če tretja oseba zahteva povračilo škode iz tvoje police.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a thaking Pe apr 05, 2013 6:43 pm

Včeraj naredil tehničnega (prvič) ker bo avto 22. star 4 leta (zavarovanje bom uredil drugi teden potem pa še podaljšanje registracije).

Vendar sem dobil potrdilo o opravljenem preizkusi tehnične brezhibnosti..... in spodaj piše da moram naslednji tehnični pregled opraviti 4.4.2014 ???? WTF ? Kot prvo bi moral biti ta naslednji tehnični, čez 2 leti in datum bi moral biti 22.4.2015 ? ALI NE ? Kaj je možno da je na amzs zaje**** :?: :?: :?: :?:
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a thaking Pe apr 05, 2013 7:58 pm

Bi bilo fajn danes zvedeti kak info, da grem jutri nazaj težiti da spremeni !!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a thaking Pe apr 05, 2013 8:24 pm

Ja sistem: sistem 4-2-2 Kako so nesposobne ženkse, pa ne moreš verjet (dandanes moraš vse prekontrolirati, ker te vsak poskuša nategniti) Sem mislil, da PROGRAM to opravlja, pa očitno sama vnese naslednji datum :shock: :shock: :shock: :shock: DRUGAČE SE TO NE BI MOGLO ZGODITI.

okej to je eno, torej grem sigurno nazaj jutri; KAKO je pa glede datuma, bi moral biti ta enak kot za registracijo (če sem znotraj tega meseca) ko moram urediti zavarovanje, prvi tehnični in podaljšanje registracije ?
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a kamal So apr 06, 2013 2:40 pm

thaking je napisal/-a:Ja sistem: sistem 4-2-2 Kako so nesposobne ženkse, pa ne moreš verjet (dandanes moraš vse prekontrolirati, ker te vsak poskuša nategniti) Sem mislil, da PROGRAM to opravlja, pa očitno sama vnese naslednji datum :shock: :shock: :shock: :shock: DRUGAČE SE TO NE BI MOGLO ZGODITI.

okej to je eno, torej grem sigurno nazaj jutri; KAKO je pa glede datuma, bi moral biti ta enak kot za registracijo (če sem znotraj tega meseca) ko moram urediti zavarovanje, prvi tehnični in podaljšanje registracije ?


Noben ni nesposoben. Ne razumeš pa kritiziraš. Datum tehničnega se napiše takrat, ko ga opraviš. Upam, da razumeš, da ne morejo pisati datumov, kar naprej in po občutku. To lahko narediš 30 dni pred registracijo vozila. Ta rok je zato, da lahko prej odpraviš vse napake na vozilu. To je tudi pogoj, da lahko skleneš zavarovanje za vozilo, vendar sedaj tega zavarovalnice niti ne zahtevajo več. Potem pa, ko vse te papirje prineseš na mesto, kjer registriraš avto se upošteva datum, kateri je naveden v prometni. Torej v tvojem primeru 22.4.2014. Tako bi imel drugo leto spet 30 dni časa pred 22.4.2014, da opraviš tehnični pregled vozila. Ker pa pade tvoje vozilo na lih datum 5 let, ko ni potrebno tehničnega pregleda boš šel samo s prometno registrirat vozilo in to bo to. Potrdila za tehnični pregled se izdajajo v tvojem primeru za 1 leto in nič več. Vse druge pravice in omejitve pa opredeljuje zakon, ki tebi nalaga, da drugo leto si oproščen tehničnega pregleda. Za tehnično brezhibnost vozila se upošteva samo datum v prometni. Tisto potrdilo za tehnični pregled je za zavarovalnico in pogoj, da registriraš vozilo. Potem ga ni potrebno kazati uradnim osebam, ki opravljajo storitve javnega značaja.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a thaking So apr 06, 2013 3:07 pm

kamal je napisal/-a:
thaking je napisal/-a:Ja sistem: sistem 4-2-2 Kako so nesposobne ženkse, pa ne moreš verjet (dandanes moraš vse prekontrolirati, ker te vsak poskuša nategniti) Sem mislil, da PROGRAM to opravlja, pa očitno sama vnese naslednji datum :shock: :shock: :shock: :shock: DRUGAČE SE TO NE BI MOGLO ZGODITI.

okej to je eno, torej grem sigurno nazaj jutri; KAKO je pa glede datuma, bi moral biti ta enak kot za registracijo (če sem znotraj tega meseca) ko moram urediti zavarovanje, prvi tehnični in podaljšanje registracije ?


Noben ni nesposoben. Ne razumeš pa kritiziraš. Datum tehničnega se napiše takrat, ko ga opraviš. Upam, da razumeš, da ne morejo pisati datumov, kar naprej in po občutku. To lahko narediš 30 dni pred registracijo vozila. Ta rok je zato, da lahko prej odpraviš vse napake na vozilu. To je tudi pogoj, da lahko skleneš zavarovanje za vozilo, vendar sedaj tega zavarovalnice niti ne zahtevajo več. Potem pa, ko vse te papirje prineseš na mesto, kjer registriraš avto se upošteva datum, kateri je naveden v prometni. Torej v tvojem primeru 22.4.2014. Tako bi imel drugo leto spet 30 dni časa pred 22.4.2014, da opraviš tehnični pregled vozila. Ker pa pade tvoje vozilo na lih datum 5 let, ko ni potrebno tehničnega pregleda boš šel samo s prometno registrirat vozilo in to bo to. Potrdila za tehnični pregled se izdajajo v tvojem primeru za 1 leto in nič več. Vse druge pravice in omejitve pa opredeljuje zakon, ki tebi nalaga, da drugo leto si oproščen tehničnega pregleda. Za tehnično brezhibnost vozila se upošteva samo datum v prometni. Tisto potrdilo za tehnični pregled je za zavarovalnico in pogoj, da registriraš vozilo. Potem ga ni potrebno kazati uradnim osebam, ki opravljajo storitve javnega značaja.



Ja čudno, da sem šel danes nazaj pa je popravila na 2. leti in datum je dala tak kot je v prometni; torej imam naslednji tehnični 22.4.2015 kaj praviš pa na to ??
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a kamal So apr 06, 2013 6:25 pm

Ja zdaj imaš narobe. Vendar itak ne bo noben opazu in zato ni relevantno. Tehnični pregled lahko velja samo 1 leto v tvojem primeru ne pa 2 leti in 18 dni. Za drugo leto sploh ne potrebuješ potrdila po 51 členu ZMV (31 člen). Meni je vseeno kaj ti piše, vendar sem ti samo pojasnil, da si imel prvič prav sedaj si pa preskočil v prihodnost in imaš opravljeno storitev, ki bo v veljavo prišla šele 22.4.2013.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a thaking So apr 06, 2013 9:03 pm

kamal je napisal/-a:Ja zdaj imaš narobe. Vendar itak ne bo noben opazu in zato ni relevantno. Tehnični pregled lahko velja samo 1 leto v tvojem primeru ne pa 2 leti in 18 dni. Za drugo leto sploh ne potrebuješ potrdila po 51 členu ZMV (31 člen). Meni je vseeno kaj ti piše, vendar sem ti samo pojasnil, da si imel prvič prav sedaj si pa preskočil v prihodnost in imaš opravljeno storitev, ki bo v veljavo prišla šele 22.4.2013.


Hvala cenim za obrazložitev, nisem napisal v napadalnem smislu :) Kot si napisal da tehnični lahko velja samo 1 leto, pred tem pa da se dela tehnični pregled na sistem sistem 4-2-2. Torej po 31. členu ZMV ti kaj naredijo po enem letu (ko si pač v obdobju do naslednjega 2 let) ?
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a kamal So apr 06, 2013 9:51 pm

thaking je napisal/-a:
kamal je napisal/-a:Ja zdaj imaš narobe. Vendar itak ne bo noben opazu in zato ni relevantno. Tehnični pregled lahko velja samo 1 leto v tvojem primeru ne pa 2 leti in 18 dni. Za drugo leto sploh ne potrebuješ potrdila po 51 členu ZMV (31 člen). Meni je vseeno kaj ti piše, vendar sem ti samo pojasnil, da si imel prvič prav sedaj si pa preskočil v prihodnost in imaš opravljeno storitev, ki bo v veljavo prišla šele 22.4.2013.


Hvala cenim za obrazložitev, nisem napisal v napadalnem smislu :) Kot si napisal da tehnični lahko velja samo 1 leto, pred tem pa da se dela tehnični pregled na sistem sistem 4-2-2. Torej po 31. členu ZMV ti kaj naredijo po enem letu (ko si pač v obdobju do naslednjega 2 let) ?


Potrdilo o tehničnem pregledu se izdaja samo za eno leto. Drugo leto je tvoje potrdilo nično in ga ne potrebuješ. Naprimer, ko je avto nov sploh ne opraviš tehničnega pa to ne pomeni, da ti tehnični velja 4 leta. Pač avto ne podrebuje potrdila, ker se smatra, da je do 4 leta brezhiben in ni potrebnih kontrol. Vmes lahko ti in avto doživiš že 10 nesreč. Lahko skupaj sesvašaš dva različna avta, polomiš pol podvozja in bo tvoje vozilo še vedno brezhibno na papirju. Seveda dokler ti ne odredijo izrednega tehničnega pregleda, ki pa se lahko opravi neglede na starost vozila. Drugo leto tega potrdila sploh ne boš potreboval za registracijo ali zavarovanje, ker po zakonu ni potrebno opravljati tehničnega pregleda, ko je avtomobil star 5 let.

Drugače sem ti jaz v prvem komentarju samo obrazložil, da je bilo vse prav. Če so ti sedaj spremenili na tvoje posredovanje potem še toliko bolje zate, saj se datumi pokrivajo in bi bilo mogoče celo bolj smiselno, da bi se uporabljajo datum registracije in bi potrdilo pač veljalo min 12 mesecev ali max 13 mesecev oz. min 24 mesecev ali max. 25 mesecev. Toliko od mene. Zaključujem komentarje v tej temi.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: TP Predčasno

Napisal/-a thaking So apr 06, 2013 10:04 pm

Super, jasno vse :) HVALA TI !!!
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: TP Predčasno

Napisal/-a MasTTer Po apr 08, 2013 12:53 pm

Ok, jaz nisem čisto vse zastopil iz tega in ti bom po domače napisal, ker mislim, da imaš ti prav.

Najprej prosim vzemi v roke zavarovalno polico, prometno dovoljenje ter potrdilo o opravljenem tehničnem pregledu.

V prometnem, točno na sredini je datum vpisan kdaj je vozilo opravilo 1. tehnični pregled v SLO in v tujini. Če imaš samo pod SLO datum je vozilo slovensko in bo lažje, če pa imaš oba datuma je pa vozilo uvoženo in je čisto druga zgodba, zakomplicirano. Uglavnem iz tega datuma se računa pravilo, kot si sam napisal 4-2-2, kar popolnoma drži. Torej če imaš naveden datum 22.4.2009, si opravil letos prvič tehnični pregled, torej 2013, naslednji bo 2015 ter 2017, 2018, 2019 itd... Ne more biti drugače, razen, če je nekdo že naredil tehnični pregled v teh prvih 4-ih letih, ko le tega nebi bilo potrebno, ali če je vozilo uvoženo.

Ta datum v prometnem (na sredini), naj bi bil enak datumu v prometnem na zadnji strani, desno, čisto zgoraj (veljavnost plačane cestnine) in datumu na zavarovalni polici (veljavnost zav. police). 99% ljudi ima te datume vse iste. Nekaj dni odstopanj ne igra vloge (lahko celo do 30 dni), le pazit moreš, da delaš stvari pred potekom...

Tehnični pregled, kdaj koli ga narediš, velja 30dni. Torej če ga narediš 20.3. in moreš podaljšati prometno 22.4. ti začne veljati z tem datumom, kar je razvidno čisto spodaj (datum) iz samega A5 lista, katerega si dobil, ko si naredil tehnični pregled in v samem sistemu. Ta datum iz prometnega dovoljenja NI razviden, kar je po moje NAPAKA celotnega sistema. Torej iz prometnega dovoljenja NI razvidno, kdaj ti poteče tehnični pregled (le potek cestnine je raviden in ja, lahko sta drugačna datuma poteka cestnine, poteka tehničnega, ter tudi poteka same police, ki je ponavadi isti poteku cestnine!). Poteka tehničnega pregleda več ne tiskajo v prometno. Razviden je le 1. tehnični pregled vozila, kdaj ga moreš it opravljati, če je vozilo novo.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov