Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a odprti clio To apr 01, 2014 8:56 pm

Lahko pustiš, čeprav naj ne bi. Povprašaj pa na svoji zavarovalnici kako dolgo mora trajati polica, da pridobiš bonus. Ponekod je manj kot 12 mesecev.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
sss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:55 pm

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a sss To apr 01, 2014 9:37 pm

sss je napisal/-a:Imam vprašanje v zvezi s temo.

Primer, ko prodaš avto in imaš do poteka zavarovanja še recimo 1 ali 2 meseca. Po navadi se naredi prepis, nato pa prekineš staro zavarovanje in dobiš povrnjeno razliko za ta 1 ali 2 meseca. Vendar v tem primeru ne dobiš bonusa 5% , ker zavarovanje ni trajalo neprekinjeno 12 mesecev. Vprašanje pa je, ali lahko pustiš staro zavarovanje do konca do poteka in ali tako dobiš 5% bonusa (torej ne prekineš in ne zahtevaš povračila za neizkoriščeni del) ?
Informacij na straneh zavarovalnic ne najdem...
odprti clio je napisal/-a:Lahko pustiš, čeprav naj ne bi. Povprašaj pa na svoji zavarovalnici kako dolgo mora trajati polica, da pridobiš bonus. Ponekod je manj kot 12 mesecev.



kot rečeno, 12 mesecev rabiš za 5%.
Pa mogoče nisem dovolj razložil - tega zavarovanja ne bi pustil kupcu.. Bil bi normalen prepis, kupec bi dobil normalno svojo novo prometno , naredil svoje zavarovanje itd, vse kot je treba. Samo jaz kot prodajalec ne bi prekinil starega zavarovanja in bi pustil da samo poteče čez 1 mesec. Ob naslednji sklenitvi bi torej veljalo, da je bil zavarovan 12 mesecev in dobiš 5%. A to ne gre tako?
Obstaja kakšno pravilo ali kaj podobnega?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a odprti clio Sr apr 02, 2014 9:06 am

Očitno sem površno napisal.

1. Zavarovanje lahko pustiš teči, čeprav bi ga naj prekinil (stvari so lahko samo 1X zavarovane). Novi lastnik ima namreč že svojo polico, ki jo je naredil pred prepisom.
2. Pri določenih zavarovalnicah je pogoj 11 ali celo 10 mesecev neprekinjeno trajajoča polica. Če boš novo zavarovanje sklepal pri taki zavarovalnici, jo lahko mirne vesti prekineš še pred potekom.

Pravila so, mnogo pravil. Če greva na bonus je zadeva razmeroma enostavna - v premijskem sistemu napreduješ za 1 premijski razred, če je polica neprekinjeno trajala 10, 11 ali 12 mesecev (odvisno od zavarovalnice) in v danem času ni bila povzročena škoda (izjema je odkup prve škode). Od 12. premijskega razreda naprej pa pri določeni zavarovalnici napreduješ vsako leto za 2 premijska razreda (10 %).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a MasTTer Če apr 03, 2014 8:41 am

Pri AS dobiš za vsakih neprekinjenih 10 mesecev +5% bonus.

Glede tvojega vprašanja, če bi pustil zavarovanje oz. ga nebi prekinjal na vozilu, katerega si že odjavil ali prodal, da bi pridobil teh +5% bonus, bi mogel ob prenosa tega bonusa na nov avto obvezno priložit odjavljeno prometno oz. kupoprodajno pogodbo iz katere bi bilo razvidno, da je vozilo bilo odjavljeno preden bi ti pripadal +5% bonus (pred potekom 10 mesecev). Tega bonusa nebi dobil, kljub temu, da si premijo "pustil" zavarovalnici.

Torej pravilo je, da je vozilo neprekinjeno zavarovano in registrirano 10mesecev. Vsaj tako je pri AS.

Mogoče pri kakšni manjši zav. ne pazijo tako zelo na te zadeve in bi lahko skoz prišel, imajo pa 11 ali 12 mesecev ponavadi za ta pogoj.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a odprti clio Če apr 03, 2014 8:54 am

Kot obvezno dopolnilo zgornjemu komentarju: fotokopijo odjavljene prometne potrebuješ (pri vseh*) če bi prenašal bonus pred potekom police. Če pa ti pustiš zavarovanje teči še dva meseca, do recimo 10.6., ko polica poteče in novo vozilo kupiš julija ti ne bo nihče iskal fotokopijo odjavljene prometne.

*Nima AS nič več svetniškega sija od drugih, da se samo pri njih držijo pravil.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a MasTTer Pe apr 04, 2014 1:30 pm

odprti clio je napisal/-a:Če pa ti pustiš zavarovanje teči še dva meseca, do recimo 10.6., ko polica poteče in novo vozilo kupiš julija ti ne bo nihče iskal fotokopijo odjavljene prometne.


Hehe....
Očitno nihče, razen pri AS, kjer bo zastopnik dobil reklamacijo, da naj priloži dokazilo, iz katerega bo razvidno, da je bilo vozilo registrirano najmanj 10mesecev, kljub temu, da polica NI bila prekinjena znotraj 10-ih mesecev. Ali se pa premijski razred popravi za tistih 5% na manj.
Mogoče se prej nisva čisto razumela. Iz izkušenj povem, da kaka Grawe zav. tega ne zahteva ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a odprti clio Pe apr 04, 2014 5:11 pm

Pišuka... Pritisnite na njih :D prekinjate police lahko za nazaj na podlagi zgolj in samo odjavljene prometne?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a MasTTer Pe apr 04, 2014 9:44 pm

odprti clio je napisal/-a:Pišuka... Pritisnite na njih :D prekinjate police lahko za nazaj na podlagi zgolj in samo odjavljene prometne?


Še to ne. Polico za nazaj lahko prekinemo samo na podlagi novo sklenjene police z tistim datumom kot je na novi polici. Če stranka prinese samo kupoprodajno pogodobo ali prekinjeno prometno, se prekine na dan, ko stranka prinese ta dokument in nič za nazaj. Take ženske imamo v kontrolingu, da opazijo vsako piko. Huje kot na carini hehe....smo se že navadili, drugo tak ne moremo.

Tudi če sklenem recimo polico za 1 mesec in naredim po prorati, kljub temu, da bi mogel po tabeli, kar je dražje, je 50/50% da bo tarifacija šla na stran zav. združenja kjer lahko online pogleda datum poteka tehničnega pregleda in nato od zastopnika zahteva kopijo prometne oz. pojasnilo zakaj je to naredil kar je naredil. Prave FBI so te naše ženske :D
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a odprti clio Pe apr 04, 2014 11:26 pm

Se mi je zdelo, da imate kot mi, če ni police se prekinja z dnem ko stranka pride s prometno. In če delajo po tem kopitu, kaj se majo za ku**it, če nekdo pač ni prekinil police po odjavi vozila. Vozilo odjaviš in ti teče zavarovanje za 2 meseca brezveze. Kaj majo za čez 4 mesece preverjat, če je bilo vozilo odjavljeno pred potekom police... Ampak ajde, tu na forumu ne bom ničesar dosegel :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a MasTTer So apr 05, 2014 12:16 pm

Veš kak je, vsaj pri nas. Ženska v kontrolingu dobi papir, kjer je nekaj napisano in je to sveto pismo. Zdaj kdor koli je to napisal, je to za njo sveto pismo in drugo ji niti na pamet na pade da bi lahko naredila, razen, če kaj spregleda.

Jaz sem se nehal z tem obremenjevati. Rajši včasih napišem kaj lepega in se naj sama zamisli ;) Je pa res, da se čisto vsi bojijo za svoje službe v teh časih in ne upajo nič povdat, kar je pa žalostno, ampak jih razumem.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a odprti clio So apr 05, 2014 1:50 pm

Zato sem vesel, da imam odlično tarifantko in še boljšo skrbnico :D

Se opravičujem za offtopic.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov