Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
123belt123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne dec 11, 2011 9:32 am

prodaja in nakup avta

Napisal/-a 123belt123 Če sep 20, 2012 7:23 pm

Zdravo in LP!
Namen imam prodati stari avto in kupiti enega rabljenega. Zanima me sledeče, kakko je z registracijo in zavarovanjem, kajti moj avto bom prodal enemu in ga prepisal na njega in zdaj me zanima če je možno prenesti registrracijo in zavarovanje iz mojega avta na novi rabljeni avto kajti moj avto ima še več kot pol leto registracijo in zavarovanje oz. če bi se dalo da bi na AMZS vzeli to v ceno ko bom registreral nov avto.
In zanima me še če prodaš avto, kaj tablice ostanejo avtomatsko na avtu če ga ne odjaviš in samo narediš prepis ali jih lahko vzameš.
HVALA vsem za vsak odgovor in lp! sem še začetnik
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a maniaxxx Če sep 20, 2012 7:27 pm

Avto moraš v vsakem slučaju odjavit, denar za zavarovanje in registracijo ter cestni sklad ti povrnejo od dneva odjave do dneva izteka police, tako da to ne rabiš skrbet
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Atomic Sound
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po sep 17, 2012 12:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a Atomic Sound Če sep 20, 2012 11:02 pm

Po novem zakonu je sedaj tako: Z kupcom morata biti oba prisotna tam kjer bosta urejala prepis vozila. Prepis vozila plača prodajalec, ki znaša cca 15eur odvisno kje se dela prepis saj je povsod drugačna cena. Novemu lastniku lahko pustiš tablice lahko pa jih vzameš dol in jih daš na svoje novo vozilo. Novi lastnik prijavi vozilo na svoje ime in ti svojo novo polico zavarovanja kopira. Z to kopijo boš dobil nazaj denar od zavarovanja, nakazali ti bodo na TRR (bančno kartico) traja pa približno 10 delovnih dni. Nazaj boš dobil tudi za cestnino.
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a a_sist Pe sep 21, 2012 8:43 am

Atomic Sound je napisal/-a:Po novem zakonu je sedaj tako: Z kupcom morata biti oba prisotna tam kjer bosta urejala prepis vozila. Prepis vozila plača prodajalec, ki znaša cca 15eur odvisno kje se dela prepis saj je povsod drugačna cena. Novemu lastniku lahko pustiš tablice lahko pa jih vzameš dol in jih daš na svoje novo vozilo. Novi lastnik prijavi vozilo na svoje ime in ti svojo novo polico zavarovanja kopira. Z to kopijo boš dobil nazaj denar od zavarovanja, nakazali ti bodo na TRR (bančno kartico) traja pa približno 10 delovnih dni. Nazaj boš dobil tudi za cestnino.


Si ziher da je s tablicami tako kot si napisal? Nazadnje ko sem prepis delal, so tablice ali ostale na vozilu ali pa šle na uničenje. Prenos na moj nov avto ni bil mogoč. Izjema so edino tablice narejene po naročilu, ki so vezane na voznika in ne na avtomobil..
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a MasTTer Pe sep 21, 2012 11:42 am

Kolikor tudi sam vem, so tablice last avta in ne osebe, torej jih ni možno prenašati. Ko so enkrat na vozilu tam tudi ostanejo in jih novi lastnik lahko vedno obdrži.

Drugače je pa večinoma tako kot so napisali...na krakto:

- izpolnita kupoprodajno pogodbo
- novi lastnik more sklenit zavarovanje od dneva registracije do poteka tegničnega pregleda. (Pri tej točki lahko tudi sam skleneš novo polico za svoje drugo vozilo, katerega si kupil in naknadno dostaviš papirje na zavarovalnico!)
- oba gresta na upravno enoto ali na tehnične pregelde, kjer se prepiše vozilo na njega in podaljša na svoje ime vse potrebno. Tu imaš možnost, da mu pustiš ostanek cestnine na vozilu, kar ti tudi priporočam. On ti naj plača to razliko skupaj pri ceni vozila. Ker če se odločiš za izplačilo, ti bodo v roku 2 tedna nazakali na tvoj račun in se to zavleče. Thnični pregled seveda velja eno leto. Tukaj ne pozabit, ko se vozilo odjavi, lepo prosi gospodično ali gospoda naj ti skopira ODJAVLJENO prometno, ker ta prometna gre na uničenje, kupec pa dobi novo.
- nato se ti še enkrat oglasiš na zavarovalnici, in dostaviš manjkajoče dokumente (odjavljeno prometno za staro vozilo ali, kopijo kupoprodajne pogodbe in kopijo nove zavrovalne police od prodanega vozila oz. kupca). Če pa prej nisi sklenil še zavarovalne police za svoje novo vozilo, skleneš polico, predaš dokumentacijo kar sem zgoraj navedel in greš še enkrat na upravno enoto ali tehnične pregelde.

Če boš po tem postopku delal, ti lahko agent takoj prenese preostanek denarja in bonifikacijo na drugo vozilo. Če se odločiš, da zavarovanje ne boš urejal na zavarovalnici, mislim da prenos denarja ni mogoč, ampak samo nakazilo na tvoj trr v roku nekje 10dni.

Priporočam ti, da zavarovanje delaš na zavarovalnici, kjer ti vse lahko razložijo in dobiš lahko več popustov ter ostalih stvari, ker če se ti kaj zgodi, boš šel na zavarovalnico in ne na AMZS.... ;)
 
Uporabniški avatar
Atomic Sound
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po sep 17, 2012 12:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a Atomic Sound Pe sep 21, 2012 11:58 am

No ja kolikor jas vem ni več možno prenašati, sedaj ti ves denar povrnejo novemu lastniku samo tehnični ostane in ne more mu pustite cestnine, pred 2ma tednoma sem hotel prav to narediti in so mi rekli da se tega več ne da. Za tablice me pa vedno vprašajo ali imate lastne tablice ali boste uzeli nove, seprav lahko tablice uzameš iz avta in uničijo samo prometno in ti naredijo novo na te tablice pač.
čeproav vsak prodajalec večinoma pusti tablice tako da nevem zakaj bi uzemal jih dol. Skratka po novem zakonu ti povrnejo cestnino in zavarovanje, prenesti se pa več neda, pač moraš čakati da ti nakažejo nazaj use potem pa registriraš na novo vse, edino če imaš denar lahko takoj urediš vse da ne čakaš nakazila, ki se res zavleče lahko do 2 tedna ali še več.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a MasTTer Če okt 04, 2012 12:27 pm

Atomic Sound je napisal/-a:No ja kolikor jas vem ni več možno prenašati, sedaj ti ves denar povrnejo novemu lastniku samo tehnični ostane in ne more mu pustite cestnine, pred 2ma tednoma sem hotel prav to narediti in so mi rekli da se tega več ne da. Za tablice me pa vedno vprašajo ali imate lastne tablice ali boste uzeli nove, seprav lahko tablice uzameš iz avta in uničijo samo prometno in ti naredijo novo na te tablice pač.
čeproav vsak prodajalec večinoma pusti tablice tako da nevem zakaj bi uzemal jih dol. Skratka po novem zakonu ti povrnejo cestnino in zavarovanje, prenesti se pa več neda, pač moraš čakati da ti nakažejo nazaj use potem pa registriraš na novo vse, edino če imaš denar lahko takoj urediš vse da ne čakaš nakazila, ki se res zavleče lahko do 2 tedna ali še več.



Narobe si razumel....Za tablice me pa vedno vprašajo ali imate lastne tablice ali boste uzeli nove. To pomeni, če imaš lastne unikatne tablice, za katere si plačal okoli 140€...te se lahko prenašajo. Drugače ko so tablice 1x na vozilu ostanejo večno tam, dokler se tablice ne uničijo oz. se vozilo ne odjavi in se tablice uničijo.

Ravnokar sem preveril, ker vem, da prenos tablic z novim zakonom, mislim da z 1.6.2010 NI mogoč. Prav tako ni mogoče registrirat vozilo brez odjave. Najprej je treba plačat odjavo, nato plačat še prijavo.
 
janka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr sep 19, 2012 7:13 am

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a janka Ne okt 14, 2012 10:41 am

Jaz bom tudi v postopku prodaje/nakupa vozila. Kolikor mi je jasen zakon se strinjam z zgoraj navedenim :) Dejansko veliko ljudi ne ve, da registracija res ni več pomembna. Vsaj tisti, ki niso bili v tem postopku zadnje 3 leta, no.. Zame je ta podatek pomemben samo zato, da vidim ali je avto stal nekje ali se je dejansko vozil.
Pa hvala za natančen opis kako in kje vse urediti, ste prihranili ogromno klicanja in brskanja po internetu. LP
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a esem Ne okt 14, 2012 1:44 pm

MasTTer je napisal/-a: ...
Narobe si razumel....Za tablice me pa vedno vprašajo ali imate lastne tablice ali boste uzeli nove. To pomeni, če imaš lastne unikatne tablice, za katere si plačal okoli 140€...te se lahko prenašajo. Drugače ko so tablice 1x na vozilu ostanejo večno tam, dokler se tablice ne uničijo oz. se vozilo ne odjavi in se tablice uničijo.

Ravnokar sem preveril, ker vem, da prenos tablic z novim zakonom, mislim da z 1.6.2010 NI mogoč. Prav tako ni mogoče registrirat vozilo brez odjave. Najprej je treba plačat odjavo, nato plačat še prijavo.


Torej tablice ne morejo ostat na starem avtu, da jih ima novi lastnik? Gredo vedno v uničenje?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a DePalmo Ne okt 14, 2012 5:58 pm

Heh, kako sem pa potem jaz obdržal tablice od prejšnjega lastnika? Ko sva delala prepis so me ob prepisu lepo vprašali "boste nove tablice ali boste obdržali trenutne?" in tako imam tablice še od prejšnjega lastnika.
Prepis se je delal lansko leto meseca oktobra (sem prelen da bi pogledal točen datum).
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a esem Ne okt 14, 2012 6:48 pm

Saj zato sem vprašal, ker je tudi meni čudno. A če moraš res vedno odjavit avto in pri tem moraš tudi tablice vrnit - kako je torej s tem?
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a jeronimo Ne okt 14, 2012 8:09 pm

Jaz ko sem lansko leto februarja delal prepis so me na AMZS enoti lepo uprašali, če bom pustil na avtu tablice od prejšnega lastnika ali dal nove gor.
Ker sem dal nove, so šle stare v uničenje :)
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a Miholl84 Ne okt 14, 2012 9:10 pm

Greš v DZS, kupiš kupoprodajno pogodbo za 50 centov.

Greš na recimo AvtoKrka ali nek urad ki ima tehnične preglede. Tam rečeš teti da prodajaš/kupuješ avto,ji daš izpolnjeno in podpisano pogodbo ter prometno vozila. Avto ki se je prodajal se odjavi na licu mesta-odjavit se ga more, brez pardona. Če se avto takoj zavaruje in registrira naprej ostanejo tablice na vozilu. Če bo avto recimo stal, ali se zaradi česarkoli ne bo takoj registriralo ga moraš tablice snet z vozila in jih dat teti na šalterju. Stroški prepisa so 6 eur identifikacija kupca in prodajalca ter 10 eur odjava vozila.

To je vsa znanost.
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a esem Ne okt 14, 2012 9:21 pm

Torej je sedaj jasno - če takoj novi lastnik spet registrira avto, tablice lahko ostanejo na avtu. Torej odjava ne pomeni avtomatično vrnitve tablic.
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a Miholl84 Po okt 15, 2012 8:41 am

Tako je!
C u O r E S p O r T i V o
 
123belt123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne dec 11, 2011 9:32 am

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a 123belt123 Sr okt 17, 2012 6:43 pm

Hvala vam za vse ogovore, sem uredil vse zadeve.
Najprej sem kupu avto od fizične osebe in sva naredila kupoprodajno pogodbo in šla na amzs in tam vse uredila odjava, prepis, registracija, zavarovanje, tablice so pa ostale na avtu.
Ko sem pa ravno danes prodajal star avto je pa vse isto, tablice so isto ostale na avtu samo da ko sem odjavu vozilo mi bojo nakazali cestnino in zavarovanje nazaj. Odjavo sem pa moral plačati jaz cca. 20€.
LP!
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

nakup motornega kolesa

Napisal/-a 215709 Če jan 10, 2013 5:16 pm

zdravo

jst sm ful zbegan od teh zakonov pa to pa raj ziher tle prašam. tkole je recimo da želim kupiti motorno kolo. in zdej ali ga lahko jaz kupim tudi če nimam veljavnega izpita za tisto kategorijo v katero spada motorno kolo. zanima me tudi recmo ko se sklene kupopradajna pa lastnik odjavi ane se potem brez problemov prepiše na moje ime tut če nimam izpita? a je potrebno takoj registirat pač motorno kolo ali ga lahko kasnej ko pač pride sezona? ker plan mi je tak da bi šu kupt nekje motor naredu prepis potem ga bi odpelu s kombijom domov umes dal blokado not in šele kasneje registriru in sklenu zavarovanja itd. je to uredu al so kkšni zapleti umes?


lp in hvala za odgovore
Slika
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a MasTTer Pe jan 11, 2013 1:04 pm

Tako kot si napisal, to je vse možno. Ti imaš lahko v lasti katero koli vozilo, kljub temu, da nimaš izpita. Le pri registraciji moreš povedat Uporabnika vozila, kateri bo to vozilo v resnici vozil/uporabljal, ker ti ga ne boš. Vozilo bo seveda na tebe, le voznik je drug v tem primeru. Drugače ne moreš vozilo brez izpita registrirat, če ne prijaviš voznika, ki ima veljaven izpit.

Pri nakupu vozila se enostavno izpolni kupoprodajna pogodba (ali račun pri nakupu preko podjetja), na upravni enoti ali na servisi, se to vozilo odjavi, če še ni, ter prepiše na tebe. Tablice se seveda oddajo pri odjavi.

Nato, ko boš želel, greš narediš zavarovanje, greš na tehnični pregled, vzameš nove tablice, ter plačaš cestnino in imaš vozilo registrirano. Seveda če nimaš izpita, moreš navest Uporabnika.

Seveda ne pozabit naredit prepisa, ker dokler tega na narediš na upravni enoti ali servisu, je vozilo last prejšnjega lastnika, kajti nikjer ni zabeležen prepis, razen na kupoprodajni pogodbi, kateraga sta oba podpisala. Ta prepis je novost.

Pa da ne pozabim, prepis lastništva se splača delat na UE, ker pride ceneje.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a Doche Če avg 29, 2013 7:05 pm

...
 
sss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:55 pm

Re: prodaja in nakup avta

Napisal/-a sss To apr 01, 2014 8:28 pm

Imam vprašanje v zvezi s temo.

Primer, ko prodaš avto in imaš do poteka zavarovanja še recimo 1 ali 2 meseca. Po navadi se naredi prepis, nato pa prekineš staro zavarovanje in dobiš povrnjeno razliko za ta 1 ali 2 meseca. Vendar v tem primeru ne dobiš bonusa 5% , ker zavarovanje ni trajalo neprekinjeno 12 mesecev. Vprašanje pa je, ali lahko pustiš staro zavarovanje do konca do poteka in ali tako dobiš 5% bonusa (torej ne prekineš in ne zahtevaš povračila za neizkoriščeni del) ?
Informacij na straneh zavarovalnic ne najdem...
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov