Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Po jul 22, 2013 9:08 am

Poglej kake so franšize in razmisli, če ti tak tip zavarovanja ustreza. Jaz sicer ne vem, kako je s franšizami pri wizz-u, zgolj pravim. Pa preveri kaj je vse v polnem kasku.

Daj mi pošlji na ZS več podatkov (vozilo, leto rojstva ipd.), pa ti bom povedal, koliko pride pri nas :)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
klemen1981
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Po feb 06, 2012 5:42 pm
Kraj: Okolica Ljubljane

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a klemen1981 Ne avg 04, 2013 1:36 pm

Po mojih podatkih Tilia trenutno najcenejša :D
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zundapp To avg 06, 2013 9:06 am

Baje res tilia, z enim avtom sem že presedlal, za drugi pa preverim čez 1 mesec
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Po avg 12, 2013 12:16 pm

klemen1981 je napisal/-a:Po mojih podatkih Tilia trenutno najcenejša :D


Z razlogom. Pa mislim da je AS trenutno najbolj poceni ampak samo za izkušene voznike (pustimo zdaj internetno skepanje). To govorim brez izrednih popustov, kar vse zavarovalnice dajajo....

Če bi kdo primerjal dejanske pogoje ter ocenjeval suport pri škodi, mislim da bi marsikdo izbral drugo zavrovalnico. Recimo Tilia ima pri kombinaciji parkirišče zelo strogo napisano, da krijejo poškodbo samo v določenem pasu. Sepravi tistih recimo 20cm od tal ne krijejo, nato krijejo 30cm in spet kar je na tem ne krijejo. Nekako tako imajo.... Popravite me, če se motim, vendar sem dobil to informacijo od škodnikov.

Večina strank ugotovi katera zavarovalnica se najbolj splača ko pride do kakšne poškodbe in do izplačila škod. Ali se obdrži zavarovalnica ali se gre drugam.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Po avg 12, 2013 12:28 pm

Slabe informacije imaš... Grem vseeno vnovič pogledat splošne pogoje.

Edino kar ima Tilia je franšiza pri 2. in 3. škodi po delni kombinaciji H (parkiršče), in sicer 75 €. Za razliko od nekaterih pa Tilia krije vedno original del; četudi je na polici postavka, da zavarovalnica izbere servis, stranka še vedno izbira med pogodbeniki, kjer so večinoma uradni zastopniki. Drugje te pač silijo na Carglas ipd.

Res pa je tudi, da ne gre strankam vedno verjeti in je lahko tudi moja zgornja trditev (s Craglasom) napačna.

EDIT:
Citiram iz splošnih pogojev:

4) H: prometne nesreče na parkirišču, povzročene z neposrednim dotikom neznanega motornega vozila, ali zaradi padca snega, ledenih sveč ali ledenih tvorb na parkiranem ali ustavljenem osebnem avtomobilu. Zavarovanje v enem zavarovalnem letu krije največ tri zavarovalne primere.


Velja za vse kombinacije delnega kaska:
(2) Če v zavarovalni pogodbi ni dogovorjeno drugače, je zavarovanje sklenjeno brez opazovanja preteklega škodnega dogajanja (bonus/malus sistem) ter brez odbitne franšize, razen pri zavarovanju po kombinaciji H, ki je sklenjeno z odbitno franšizo v višini 75 EUR.


Problem pa je ker nihče ne bere. Sem že imel take, ki so hoteli uveljavljati parking, ker jim je nekdo na parkišču s ključem podrsal po avtu. Pa celo en tak se je našel, ki je zadel količek na parkiršču in je (to je odkrito povedal) hotel uveljavljati škodo iz delne kombinacije H.

Pri delnih kombinacijah je ta prednost, da je vseeno kako je poškodba nastala. Če ima stranka zavarovana stekla je vseeno, kako se je steklo poškodovalo - toča, razbitje zaradi vloma ali kamenček na cesti. Zgolj primer.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a thaking Pe avg 16, 2013 10:14 pm

odprti clio je napisal/-a:Slabe informacije imaš... Grem vseeno vnovič pogledat splošne pogoje.

Edino kar ima Tilia je franšiza pri 2. in 3. škodi po delni kombinaciji H (parkiršče), in sicer 75 €. Za razliko od nekaterih pa Tilia krije vedno original del; četudi je na polici postavka, da zavarovalnica izbere servis, stranka še vedno izbira med pogodbeniki, kjer so večinoma uradni zastopniki. Drugje te pač silijo na Carglas ipd.

Res pa je tudi, da ne gre strankam vedno verjeti in je lahko tudi moja zgornja trditev (s Craglasom) napačna.

EDIT:
Citiram iz splošnih pogojev:

4) H: prometne nesreče na parkirišču, povzročene z neposrednim dotikom neznanega motornega vozila, ali zaradi padca snega, ledenih sveč ali ledenih tvorb na parkiranem ali ustavljenem osebnem avtomobilu. Zavarovanje v enem zavarovalnem letu krije največ tri zavarovalne primere.


Velja za vse kombinacije delnega kaska:
(2) Če v zavarovalni pogodbi ni dogovorjeno drugače, je zavarovanje sklenjeno brez opazovanja preteklega škodnega dogajanja (bonus/malus sistem) ter brez odbitne franšize, razen pri zavarovanju po kombinaciji H, ki je sklenjeno z odbitno franšizo v višini 75 EUR.


Problem pa je ker nihče ne bere. Sem že imel take, ki so hoteli uveljavljati parking, ker jim je nekdo na parkišču s ključem podrsal po avtu. Pa celo en tak se je našel, ki je zadel količek na parkiršču in je (to je odkrito povedal) hotel uveljavljati škodo iz delne kombinacije H.

Pri delnih kombinacijah je ta prednost, da je vseeno kako je poškodba nastala. Če ima stranka zavarovana stekla je vseeno, kako se je steklo poškodovalo - toča, razbitje zaradi vloma ali kamenček na cesti. Zgolj primer.


Potem je najbolje imeti polni kasko + vse delne kombinacije = POPOLNI KASKO pri Tilia ?? Kaj je pa tukaj slabost ?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer So avg 17, 2013 11:10 am

odprti clio: Se opravičujem, tisto glede parkirišča (pokriva le določeno višino poškodbe na vozilu) velja za Generali če je vse res. No velja za eno zavarovalnico 100%.

No glede originalnih in nadomestnih delov pri starejših vozilih je pri vseh zavarovalnicah skoraj popolnoma enako. Torej pri teh vozilih in pri vozilih, kjer ni ekonomično zaradi sam cene originalnega dela (predrag) zamenjat z tem, se ponuja nadomestni del. Tudi pri določenih totalkah, kjer bi z originalnim delom vozilo bilo totalka z nadomestnim ne, se ponudi to kar je za stranko še vedno bolj ugodno, ker se mu ne prekine kritje po kateri je prišlo do totalke.

Drugače se pa res uporablja original, vsaj moralo bi se. Samo dan danes določene zavarovalnice tudi tu poizkušajo pridobit nekaj več € oz. da bi imeli manj izdatkov zaradi škod in tako nevednim dajo nadomestni del namesto originala. Če daš dosti izrednih popustov, moreš nekje ta manjko dobit not, računica je enostavna.

Tale Carglas je pa res bolj tak tak ja, ker v večini primerov tudi oni zamenjajo in ne popravljajo stekla. Oglas za popravilo stekla je tako čisto zavajanje potrošnikov po eni strani....

thaking: Isto je pri vseh ostalih zavarovalnicah. Vzameš tisti kasko z 1% franšizo, katera ti krije osnovne nevarnosti + delna kritja, kajti manjše škode gredo iz delnih kritij, večje škode pa iz samega kaska.
Lahko pa tudi vzameš samo osnovni kasko z 0% franšizo, odkupiš 1. škodo iz kasko kritja in NE vzameš delnih kobinacij. Torej tu imaš 1 škodo kakršno koli krito brez vseh izgub, pri 2. škodi pa žal izgubiš 15% bonus. Pri tej kombinaciji privarčuješ nekaj denarja ker delna kritja niso še enkrat posebej zavarovana.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio So avg 17, 2013 10:20 pm

MasTTer je napisal/-a:odprti clio: Se opravičujem, tisto glede parkirišča (pokriva le določeno višino poškodbe na vozilu) velja za Generali če je vse res. No velja za eno zavarovalnico 100%.

No glede originalnih in nadomestnih delov pri starejših vozilih je pri vseh zavarovalnicah skoraj popolnoma enako. Torej pri teh vozilih in pri vozilih, kjer ni ekonomično zaradi sam cene originalnega dela (predrag) zamenjat z tem, se ponuja nadomestni del. Tudi pri določenih totalkah, kjer bi z originalnim delom vozilo bilo totalka z nadomestnim ne, se ponudi to kar je za stranko še vedno bolj ugodno, ker se mu ne prekine kritje po kateri je prišlo do totalke.


Kaj čes se opravičevat. To je forum :D

Ko potegneš črto, vidiš da za nezadovoljstvo strank po večini ni kriva zavarovalnica, pač pa zavarovanci sami (ali gostilniške debate). Pa saj se mi zdi, da mi tega ni potrebno tebi razlagati.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a DePalmo Ne avg 18, 2013 9:26 pm

odprti clio je napisal/-a:
Ko potegneš črto, vidiš da za nezadovoljstvo strank po večini ni kriva zavarovalnica, pač pa zavarovanci sami (ali gostilniške debate). Pa saj se mi zdi, da mi tega ni potrebno tebi razlagati.


Ne, krivo je zakompliciranost vseh teh pravil, pogojev, kombinacij... Imaš vsega svašta in res rabiš diplomirat iz tega da zavaruješ točno tisto kar hočeš (če seveda agenta na poznaš dobro in mu ne zaupaš). Še malo pa se bo rabilo odvetnika samo za zavarovanje avtomobila.

Sem imel polni kasko pri AS z 1% odbitne franšize. Po vsem tem prebranem, se sprašujem če sem sploh imel kaj zavarovano ali je bil denar dobesedno stran vržen. Me zanima kaka bi bila zgodba če bi prišel na uveljavljanje škode iz moje krivde, da rabim nov odbijač v vrednosti 1000e+ na 13 let starem avtu...

Pa še tole. Popolni kasko??? A se na tiliji delajo norca al kaj? Polni kasko je polni kasko in krije vse, a po novem pri njih temu ni tako?? Kaj bo pa čez par let, bo "popolni kasko" samo osnovno zavarovanje, za celotno kritje škode bo pa spet kaka nova izpeljanka iz besede "polni kasko"? To je zame čista nategavščina in nič drugega.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a thaking Ne avg 18, 2013 9:42 pm

DePalmo je napisal/-a:
odprti clio je napisal/-a:
Ko potegneš črto, vidiš da za nezadovoljstvo strank po večini ni kriva zavarovalnica, pač pa zavarovanci sami (ali gostilniške debate). Pa saj se mi zdi, da mi tega ni potrebno tebi razlagati.


Ne, krivo je zakompliciranost vseh teh pravil, pogojev, kombinacij... Imaš vsega svašta in res rabiš diplomirat iz tega da zavaruješ točno tisto kar hočeš (če seveda agenta na poznaš dobro in mu ne zaupaš). Še malo pa se bo rabilo odvetnika samo za zavarovanje avtomobila.

Sem imel polni kasko pri AS z 1% odbitne franšize. Po vsem tem prebranem, se sprašujem če sem sploh imel kaj zavarovano ali je bil denar dobesedno stran vržen. Me zanima kaka bi bila zgodba če bi prišel na uveljavljanje škode iz moje krivde, da rabim nov odbijač v vrednosti 1000e+ na 13 let starem avtu...

Pa še tole. Popolni kasko??? A se na tiliji delajo norca al kaj? Polni kasko je polni kasko in krije vse, a po novem pri njih temu ni tako?? Kaj bo pa čez par let, bo "popolni kasko" samo osnovno zavarovanje, za celotno kritje škode bo pa spet kaka nova izpeljanka iz besede "polni kasko"? To je zame čista nategavščina in nič drugega.


?? Če imaš kasko in si ti sam kriv pač plačaš 1% odbitno če imaš tako zavarovano ali 0€ če imaš 0% dobitno in ti poravna vso škodo za tvojo krivdo, seveda zaradi tega greš naslednje leto malce dol po razredih, torej bo zavarovanje zaradi tvoje neumnosti dražje. A to ti ni fer?

Popolni kasko pa pomeni pri Tilia da imaš poleg polnega kaska še vse dodatne kombinacije, kar je veliko boljše če se kaj manjšega zgodi na parkirišču, stekla, divjad, da ne gre iz kaska ampak iz delnih kombinacij torej ne plačaš nič (spet dovisno od zavarovanj in kolikokrat na leto, ker so to nekateri izkoriščal na veliko) in ne padeš nič razredov dol....

itd. kaj je za tebe nategavščina ?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Po avg 19, 2013 8:47 am

DePalmo je napisal/-a:Pa še tole. Popolni kasko??? A se na tiliji delajo norca al kaj? Polni kasko je polni kasko in krije vse, a po novem pri njih temu ni tako?? Kaj bo pa čez par let, bo "popolni kasko" samo osnovno zavarovanje, za celotno kritje škode bo pa spet kaka nova izpeljanka iz besede "polni kasko"? To je zame čista nategavščina in nič drugega.


Slabo bereš; "Popolni kasko" je zgolj poimenovanje produkta, kjer imaš kasko zavarovanje, ki krije poškodbe na tvojem vozilu, če si ti povzročitelj (+ druge stvari po splošnih pogojih, kot so padec ali udarec predmeta, požar...) in v samem produktu še obligatno vezano Kritje plus (to pa so vse delne kombinacije: D, E, S in H). In to sem jaz od nekdaj dojemal kot polni kasko.

In to kar je tebe zmotilo je tudi mene zmotilo, ko sem imel v rokah polico, na kateri je pisalo polni kasko, kritja pa so bila zgolj osnovna (oz. bi imela stranka izgubo bonusa, če bi uveljavljala katero od delnih kombinacij; denimo divjad). No, tega pri Tiliji ni.

Poglej še enkrat objave; zaradi tovrstnega branja so težave, ne zaradi kompleksnih pravil. Tisto kar je za stranko pomembno je lepo opisano (neposredni stik nezanega vozila, neposredni stik divjadi*, poškodbe na steklih a ne na svetlobnih telesih in / ali ogledalih ipd.)

*ker maš ljudi, ki zletijo s ceste in težijo, da bi uveljavljali iz divjadi, ker so se izogibali srni. Po eni strani je zadeva popolnoma smiselna, po drugi pa je na minusu ena peščica ljudi...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Po avg 19, 2013 11:00 am

DePalmo je napisal/-a:Ne, krivo je zakompliciranost vseh teh pravil, pogojev, kombinacij... Imaš vsega svašta in res rabiš diplomirat iz tega da zavaruješ točno tisto kar hočeš (če seveda agenta na poznaš dobro in mu ne zaupaš). Še malo pa se bo rabilo odvetnika samo za zavarovanje avtomobila.

Sem imel polni kasko pri AS z 1% odbitne franšize. Po vsem tem prebranem, se sprašujem če sem sploh imel kaj zavarovano ali je bil denar dobesedno stran vržen. Me zanima kaka bi bila zgodba če bi prišel na uveljavljanje škode iz moje krivde, da rabim nov odbijač v vrednosti 1000e+ na 13 let starem avtu...

Pa še tole. Popolni kasko??? A se na tiliji delajo norca al kaj? Polni kasko je polni kasko in krije vse, a po novem pri njih temu ni tako?? Kaj bo pa čez par let, bo "popolni kasko" samo osnovno zavarovanje, za celotno kritje škode bo pa spet kaka nova izpeljanka iz besede "polni kasko"? To je zame čista nategavščina in nič drugega.


Na žalost je v Sloveniji čisto vse zakomplicirano. Smo pač zakomplicirani narod in to se čez noč ne da spremenit.

Da bi se izognili tem nejasnostim glede poimenovanja rajši uporabljajte besedico "kasko" za samo kasko kritje, ki se sklepa z franšizami in imajo vpliv na bonus, "delna kasko kritja" so pa živali, žarometi, parkirišče in vse ostalo, kjer franšiz ni.
In ravno ti dve stvari večina res zameša kar je tudi logično, saj zavarovanja sklepaš le 1x na leto. Zato je potrebno vedno pogledat polico, jaz brez tega več nič ne verjamem in ne sklepam/računam.

Zavarovalnico vedno zanima vzrok škode in nič drugega, šele nato ti lahko pove kaj ti bo krilo in iz katere kombinacije. Seveda si imel vse zavarovano za kar si plačal in tudi krito škodo če bi se kaj zgodilo.

Glede odbijača. Poglej na avto.net koliko je tvoje vozilo danes dejansko vredno, in 50% od tega je nekje meja za totalko. Torej če je vozilo vredno 10.000€ in če je škode nad 5.000€ je vozilo totalka.
Sicer mi je malo sumljivo, kako je lahko odbijač 1.000€ vreden. Za to sta lahko samo dva vzroka.
1. Da ima vozilo novonabavno ceno nad 50.000€.
2. Da je dražje vozilo in ima unikatno predelani odbijač. Pri tem moreš pazit, če nimaš posebej na polici tega navedenega in plačano dodatno premijo, ti zavarovanje krije originalni tovarniški odbijač. V primeru 13let starega vozila lahko tudi nadomestno, če se original več ne splača, ker tudi sam najbrž nebi dal 1.000€ za original ;)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a DePalmo Po avg 19, 2013 2:43 pm

Lepo da se strinjamo da je zakomplicirano. In imaš prav MasTTer, pri nas je vse zakomplicirano (še za navaden bel kruh me povprašajo katerega točno :)), in se navadnemu človeku ob taki ponudbi enostavno zmeša. Zastopim da so tudi zavarovalnice podjetja ki hočejo svoj zaslužek, a se mi ne zdi fer da naredijo malo morje produktov pri katerih moraš dobesedno doktorirat da sploh veš kaj točno boš zavaroval. Žal nimamo vsi časa da bi prebrali vse pogoje v detajle, sploh pa ker je vse tako na široko napisano.
Osebno imam agenta kateremu zaupam, a je veliko ljudi ki se opeče, pa je to pri agentih ali na šalterju.

Najbolj nejasno mi je bilo tudi to, da vzameš polni kasko, a nato moraš še doplačat za posamezne kategorije da ne izgubiš bonifikacije. Mogoče sem le staromoden, a zame je bil polni kasko točno to, zavarovano vse pred vsem brez izgube bonifikacij. A dan danes temu ni več tako, danes se temu reče "popolni kasko".

@MasTTer: verjetno imaš dostop do cen rezervnih delov, tako da lahko pogledaš. Gre se za Peugeot 406 Coupe 2.0, letnik 2000. Po avto.netu je vreden cca. 2000 evrov, po evrotaksu nazadnje ko sem gledal, skoraj 3000 evrov. Sprednjega odbijača ne dobiš rabljenga (oz. imaš več šans da zadaneš na loteriji in ne pretiravam), ponaredkov ni (ok so, ampak drugačnega izgleda), nov je pa malenkost čez 1000 evrov. Potem pa pride še barvanje in montaža.
Novonabavna cena avta je bila pa malenkost pod 25.000 evri.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a thaking Po avg 19, 2013 3:59 pm

MasTTer je napisal/-a:odprti clio: Se opravičujem, tisto glede parkirišča (pokriva le določeno višino poškodbe na vozilu) velja za Generali če je vse res. No velja za eno zavarovalnico 100%.

No glede originalnih in nadomestnih delov pri starejših vozilih je pri vseh zavarovalnicah skoraj popolnoma enako. Torej pri teh vozilih in pri vozilih, kjer ni ekonomično zaradi sam cene originalnega dela (predrag) zamenjat z tem, se ponuja nadomestni del. Tudi pri določenih totalkah, kjer bi z originalnim delom vozilo bilo totalka z nadomestnim ne, se ponudi to kar je za stranko še vedno bolj ugodno, ker se mu ne prekine kritje po kateri je prišlo do totalke.

Drugače se pa res uporablja original, vsaj moralo bi se. Samo dan danes določene zavarovalnice tudi tu poizkušajo pridobit nekaj več € oz. da bi imeli manj izdatkov zaradi škod in tako nevednim dajo nadomestni del namesto originala. Če daš dosti izrednih popustov, moreš nekje ta manjko dobit not, računica je enostavna.

Tale Carglas je pa res bolj tak tak ja, ker v večini primerov tudi oni zamenjajo in ne popravljajo stekla. Oglas za popravilo stekla je tako čisto zavajanje potrošnikov po eni strani....

thaking: Isto je pri vseh ostalih zavarovalnicah. Vzameš tisti kasko z 1% franšizo, katera ti krije osnovne nevarnosti + delna kritja, kajti manjše škode gredo iz delnih kritij, večje škode pa iz samega kaska.
Lahko pa tudi vzameš samo osnovni kasko z 0% franšizo, odkupiš 1. škodo iz kasko kritja in NE vzameš delnih kobinacij. Torej tu imaš 1 škodo kakršno koli krito brez vseh izgub, pri 2. škodi pa žal izgubiš 15% bonus. Pri tej kombinaciji privarčuješ nekaj denarja ker delna kritja niso še enkrat posebej zavarovana.


Koliko je takšna kombinacija cenejša, recimo da je kasko (1% odbitna)+vse delne kombinacije=pri tilia tako imenovani popolni kasko 1000€, koliko bi prišel cca. kasko z 0% + odkup 1.škode (brez potem dodatnih kombinacij) = € ?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Po avg 19, 2013 7:34 pm

Ne da se to tako čez palec gledat... Odvisno je od znamke vozila, moči, starosti zavarovanca, če ima zavarovanec otroke ali ne... Vsi so nekje tam tam, je le stvar zastopnika, če se bo za stranko potrudil ali pa je jebiveter. Odkup prve škode je (pri Tiliji) vezan na premijski razred. Pri 14 premijskem razredu (0% bonusa) je ta odkup drag (in nesmiselen). Odkup franšize je po moje tudi totalna bedarija; po moje.

Imam pa ogromno težav, če želim zavarovati avto z novonabavno vrednostjo nad 50.000 €. Pa me zanima, če je drugod podobno? Bi pa tovrstne izkušnje prosil na ZS.

Kot sem že pisal - sem imel primer, kjer s ceno za polni kasko nisem prilezel pod 950 € (BMW, 14. premijski razred), pa je stranka na AS-u zavarovala občutno ceneje. Sem pa imel primer, ko je stranka rekla, da jo čem nate*nit, ker ji na Tiliji ponujajo 200 € dražje a identično zavarovanje kot jaz...

Kot je že Mastter predlagal, se jaz držim naslednjih gesel:
AO - obvezno zavarovanje
AO+ - dodatno zavarovanje voznika, če je voznik povzročitelj nesreče
AK - kasko zavarovanje; krita škoda na vozilu povzročitelja (vsa ostala iz AO)
polni kasko - AK + vse kombinacije.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a thaking Po avg 19, 2013 7:53 pm

odprti clio je napisal/-a:Ne da se to tako čez palec gledat... Odvisno je od znamke vozila, moči, starosti zavarovanca, če ima zavarovanec otroke ali ne... Vsi so nekje tam tam, je le stvar zastopnika, če se bo za stranko potrudil ali pa je jebiveter. Odkup prve škode je (pri Tiliji) vezan na premijski razred. Pri 14 premijskem razredu (0% bonusa) je ta odkup drag (in nesmiselen). Odkup franšize je po moje tudi totalna bedarija; po moje.

Imam pa ogromno težav, če želim zavarovati avto z novonabavno vrednostjo nad 50.000 €. Pa me zanima, če je drugod podobno? Bi pa tovrstne izkušnje prosil na ZS.

Kot sem že pisal - sem imel primer, kjer s ceno za polni kasko nisem prilezel pod 950 € (BMW, 14. premijski razred), pa je stranka na AS-u zavarovala občutno ceneje. Sem pa imel primer, ko je stranka rekla, da jo čem nate*nit, ker ji na Tiliji ponujajo 200 € dražje a identično zavarovanje kot jaz...

Kot je že Mastter predlagal, se jaz držim naslednjih gesel:
AO - obvezno zavarovanje
AO+ - dodatno zavarovanje voznika, če je voznik povzročitelj nesreče
AK - kasko zavarovanje; krita škoda na vozilu povzročitelja (vsa ostala iz AO)
polni kasko - AK + vse kombinacije.



Rečmo, BMW vrednost 40k€, 130kW, pa recimo brez otrok in PR1;
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer To avg 20, 2013 2:37 pm

DePalmo je napisal/-a:@MasTTer: verjetno imaš dostop do cen rezervnih delov, tako da lahko pogledaš. Gre se za Peugeot 406 Coupe 2.0, letnik 2000. Po avto.netu je vreden cca. 2000 evrov, po evrotaksu nazadnje ko sem gledal, skoraj 3000 evrov. Sprednjega odbijača ne dobiš rabljenga (oz. imaš več šans da zadaneš na loteriji in ne pretiravam), ponaredkov ni (ok so, ampak drugačnega izgleda), nov je pa malenkost čez 1000 evrov. Potem pa pride še barvanje in montaža.
Novonabavna cena avta je bila pa malenkost pod 25.000 evri.


Na žalost do tega nimam dostopa, ker nisem cenilec. Je pa to vozilo res redko videt na cesti in ti verjamem, da ima tako ceno. Stric ima v 15let starem Peugeotu 407 ali 406 je, senzor za dež...v 15let starem avtu...steklo pa zato stane skoraj 500€. To so res specifike.

thaking je napisal/-a:Koliko je takšna kombinacija cenejša, recimo da je kasko (1% odbitna)+vse delne kombinacije=pri tilia tako imenovani popolni kasko 1000€, koliko bi prišel cca. kasko z 0% + odkup 1.škode (brez potem dodatnih kombinacij) = € ?


Razlika med 0% in 1% franšizo je odvisna od cene vozila, vsaj pri AS. Recimo, če je vozilo vredno 20.000 je razlika okoli 150€. pri 40.000 je razlika 310€. Torej vedno malo manj stane zavarovanje z 0% franšizo, kot če vzameš 1% in jo plačaš ob sami škodi.

Tako sem sam tudi mnenja, da se franšize ne splača odkupit, če imaš delna kritja. Če pa delna kritja nimaš, pa lahko premisliš (oz. priporočam odkup), ker ali zdaj plačaš takoj recimo 200€ več za zavarovanje, ali pa ob morebitni škodi plačaš 250€ torej samo 50€ več. Če bi pa imel 2 škodi v enem letu, pa bi spet mogel plačat 200€, v tem primeru si pa v večji zgubi, in se splača odkupit. Vse je odvisno kako se človek odloči.

Za odkup 1. škode se pa res ne da izračunat na pamet, ker je zelo odvisno od premijskega razreda. Pri 50% bonusu stane okoli 15€, pri 0% pa 100€...res na pamet, odvisno tudi od vozila.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer To avg 20, 2013 2:50 pm

odprti clio je napisal/-a:Ne da se to tako čez palec gledat... Odvisno je od znamke vozila, moči, starosti zavarovanca, če ima zavarovanec otroke ali ne... Vsi so nekje tam tam, je le stvar zastopnika, če se bo za stranko potrudil ali pa je jebiveter. Odkup prve škode je (pri Tiliji) vezan na premijski razred. Pri 14 premijskem razredu (0% bonusa) je ta odkup drag (in nesmiselen). Odkup franšize je po moje tudi totalna bedarija; po moje.

Imam pa ogromno težav, če želim zavarovati avto z novonabavno vrednostjo nad 50.000 €. Pa me zanima, če je drugod podobno? Bi pa tovrstne izkušnje prosil na ZS.

Kot sem že pisal - sem imel primer, kjer s ceno za polni kasko nisem prilezel pod 950 € (BMW, 14. premijski razred), pa je stranka na AS-u zavarovala občutno ceneje. Sem pa imel primer, ko je stranka rekla, da jo čem nate*nit, ker ji na Tiliji ponujajo 200 € dražje a identično zavarovanje kot jaz...

Kot je že Mastter predlagal, se jaz držim naslednjih gesel:
AO - obvezno zavarovanje
AO+ - dodatno zavarovanje voznika, če je voznik povzročitelj nesreče
AK - kasko zavarovanje; krita škoda na vozilu povzročitelja (vsa ostala iz AO)
polni kasko - AK + vse kombinacije.


Jaz osebno imam teh vozil z novonabavno vrednostjo nad 50.000€ zelo malo, vendar sem dozdaj vse zavaroval, tako da nimam nobenih težav.

Zanima me pa, kdaj si imel to izkušnjo glede cene, pred 7.2013 ali po? Kajti odkar imamo te obvezne franšize pri delnih kritjih, imamo čisto nove cenike in tako smo za izkušene voznike zelo ugodni...mogoče celo "preveč" ugodni, medtem ko pa mlade voznike "kaznujemo" po celi črti. Po eni strani je sicer zelo logično, da varni plačujejo manj, neizkušeni pa več, vendar so zelo velike razlike.
Za izkušene z 55% bonusom si upam trdit, da je AS trenutno najcenejši oz. vsaj med najcenejšimi. Pri mladih je pa nažalost mogoče najdražji. To govorim brez izrednih popustov, splošni cenik.
Sem že sklenil tudi zavarovanje za več kot 150€ manj kot pri Grawe za izkušenega voznika...seveda ista kritja ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio To avg 20, 2013 8:51 pm

Vozila nad 50 k€ so mi cel čas trn v peti. Ne smem ga sklenit brez soglasja, tudi pod razno ne (govorimo seveda o polnem kasku) :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Sr avg 21, 2013 12:46 pm

odprti clio je napisal/-a:Vozila nad 50 k€ so mi cel čas trn v peti. Ne smem ga sklenit brez soglasja, tudi pod razno ne (govorimo seveda o polnem kasku) :D


Ja soglasje more bit, isto je pri nas. Taka vozila imam jaz večinoma pri mojih dobrih zavarovalcih tako da težav ni. Če pa bi neznane stranke prihajale in bi imel več tega, bi najbrž jaz tudi imel težave ;)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov